DUIVEN HOEKJE Hoké en Terjoden doen uitstekende zaak Kille openingsmeeting te Aalst The best of six start met reuze-verrassing EDDY Visuitzetting 053/21 08 88 STANDPUNT TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Renovatie van accomodatie De Heuvel verrassend winnaar bij Kerksken Nieuwe Gazet van Aalst - 16 april 1983 - 11 Basketbal Met medewerking van ons blad Ploeg Elias - Ploeg Heiman Van Keer 86 - 88 SAMENSTELLING DER PLOEGEN PLOEG ELIASGust Van Gijsegem (BBC. Borghmans) Dirk De Scnaepdryver (BBC. The Tower) Marcel Van de Keere. (Castors Brakel) Oscar Moro (Castors Brakel) Danny Corthals (BBC. Okapi) Sylvain Deprez (Hennes Sint-Niklaas) Guy Cariat <BBC. Mariem- bourg) Mare Elias (BBC. Okapi) Ploeg Van KeerVan Driessche, Schellinck, Cornand, Van Impe (allen beloften BBC. Okapi), Guido Bieseman (BBC. Sint Antoon) Herman Van Keer (BBC. De Hoorn) Pascal Van Keymeulen (BBC. Asse) In vrij goed gevulde Okapi-zaal ging vo rige maandag «The Best of Six» van start. Een organisatie van de Okapi-spe lers, de beide trainers en de baruitbaat- ster. Iedere Okapi-speler kiest spelers uit verschillende kiubs en vormt daarmee een team. De schiftingen gaan door op maandag, dinsdag en vrijdagavond. De finaledag is 14 mei 1983. Reeds in de eerste wedstrijd tussen Elias en het Van Keer-team viel een grote ver rassing te noteren. Het beloftenteam, waarmee Van Keer en Bieseman aantra den, bleek reeds van in de beginfaze het bewijs te willen leveren van hun kunnen, en nadat Guy Cariat en Mare Elias voor een 0-4 voorsprong hadden gezorgd, klom de Van Keer-ploèg op voorsprong. Aan de basis van de 30-14 stand na 12' lag Guido Bieseman, die met Marcel Van de Keer weinig problemen kende, Her man Van Keer, die gezwind rond interna tionaal Guy Cariat draaide, zoals in zijn beste dagen, en Patrick Van Impe, de spelmaker van de beloftenploeg. De ploeg Elias legde zich nochtans niet goedwils bij de stand van zaken neer, en via Dirk De Schaepdryver, ingekomen Redaktie Hugo De Wolf, tel. 77.81.60 «De Eendracht» Aalst 17/4 openingsvlucht uit Noyon Oude Gewaarborgd in bon en inschrijving (2 x 60 fr.). 2.000 fr. Zetnummer 765 Zetstukken per 5-tal tot 50 Gewaarborgde series per 10-tal. A. OA en R. tot 50. Jaarlingen Gewaarborgd in bon en inschrijving (2 x 60 fr.) 2.000 fr. Zetnummer 654 Zetstrukken per 5-tal tot 50. Gewaarborgde series per 10-tal. A. OA. en R. tot 30. Inkorving 16/4 van 14 tot 1 7 u. Los 1 7/4 om 7 u. Merkenstrijd 1983 Tijdig inschrijven bij J. Van de Meer- sche, uiterlijk tot 15 mei 1983 De eerste vlucht voor oude en jaarlin gen tellende voor de merkenstrijd is op zondag 24/4/1983 (Meaux). Kaatsengew. bevordering Ondanks een slechte start won Hoké Erembodegem op overtuigende wijze van Merchtem. Dankzij het sterke keerderstrio, dat Hoké ongetwijfeld in zijn rangen heeft, bereikte men de rust met een 8-1 voorsprong. ■Merchtem kwam nog terug tot 8-7 maar onder impuls van kapitein Romain Vinck stevende Hoké in een ruk op de zege af. Nieuwkomer Terjo den haalde vijf op zes afgelopen week end. Te Denderbelle, waar de stopge zette lutte verdergespeeld werd, ging de stand gelijk op tot 9-10. Toen sloeg TE KOOP KOPIEERMACHINE op gewoon papier. MINOLTA EP 310. Als nieuw. Telefo neren 052/21 63 55. Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening gratis Terjoden de kloof. Het dankt deze overwinning vooral aan een bijzonder goede opslag. Voeg daarbij het gewel dige presteren van De Wolf en de overwinning is meteen uitgelegd. Aan huis tegen Welleweg werd het zelfs een driepuntenzege en het ziet er nu al naar uit dat Welleweg een ernstige degradatiekandidaat zal worden. Aan de rust prijkte er reeds 8-2 stand op het bord. Met Wilfried Ledegen op achterman en De Wolf op groot-mid den was Terjoden terug bijzonder goed in de terugslag. In elk geval een aangename verrassing in Gew. Bevor dering uit Terjoden. Bij Steven Moor- sel gaat het minder goed. Tot 4-4 hield een echter gelijke tred bij Baasrode. Het ontbreken van klein-midden Freddy Van De Velde en koordspeler Luc Beeckman was er teveel aan voor de Moorselaars. Men slaagde er zelfs niet een punt te halen. Zaterdag a.s. doet Steven een inhaalwedstrijd spe len bij Hoké. Het kan er niet rekenen op Steels en vroeg een andere datum aan. De voorgestelde datum van Hoké werd door de bond echter aanvaard, wat niet in het voordeel van Steven pleit. Herdersem dat compleet aantrad had weinig problemen met Opstal. Op stal speelde nochtans goed mee tot 5- 5. Toen kwetste de achterman van de bezoekers zich en bij gebrek aan reserve diende deze de wedstrijd aan de koord verder te spelen. Dit voorval beïnvloedde de partij wel enigszins wat geen afbreuk doet aan de zege voor de missende Deprez, Geile Van de Keere, die aanvallend enorm nuttig was en Guy Cariat kwamen ze terug tot 34- 28 en aan de rust 40-35. De tweede helft wilde de Elias-ploeg de achterstand zo spoedig mogelijk wegwerken. Doch het moest integendeel toezien hoe de Van Keer-ploeg langs een schitterende Schellinck, en een raakschietende Cor nand opnieuw 56-48 uitliep. Toen De prez dan uiteindelijk zijn geducht af standsschot vond klom de Eliasploeg naar een hoopgevende 58-59 voor sprong. Dan stokte het even, want Guy Cariat moest met vier fouten gaan rusten. Daarvan profiteerden de tegenstrevers om langs Cornand 74-66 weg te lopen. In een ultieme press kwam de Elias ploeg stapje voor stapje dichterbij doch sneuvelde uiteindelijk met nipte 88-86 cijfers. Het publiek bleek dankbaar te zijn, en sprak zelfs van één van de betere wedstrijden, die dit jaar in de Okapi-zaal doorgingen. Alleszins hoopgevend voor het verder verloop van deze kompetitie, en dat de verrassingen er komen, be wees het beloftenteam, samen met de routine van Van Keer. AVH Afgelopen zondag greep in het Osbroekstadion, nou ja, stadion, de atletiekontmoeting tussen A.C. Leb- beke, ZOVA, Rc Gent en E. Aalst plaats. Een vriendschappelijk treffen weliswaar in het kader van de Aal- sterse sportmaand, maar toch een eerste stap in de richting van het zomerseizoen, op de piste. Van derge lijke confrontaties hoeft de (betalende) toeschouwer zeker geen hoogstaande prestaties te verwachten. Niet alleen is de conditionele toestand van de atleet nog ver verwijderd van de door hem of haar geplande piek; ook de kli matologische omstandigheden spelen een té importante rol. Zwiepende regenvlagen gedreveh door een soms krachtige wind zorgen slecf\ts voor uitschieters. Vroege voorjaarsvogels zijn er immers in elke sporttak. Maar dat ook de accomodatie een belangrijke factor is in net al of niet lukken van een, vanuit atletiekoogpunt bekeken, grootse tijd, geweldige worp of verre sprong staat als een paal boven water. Op dat vlak laat de thuis- honk van atletiekvereniging E. Aalst, het voornoemde Osbroekcomplex, veel te wensen over. In zijn beschou wend stukje over de kille openings meeting van zondag II. beschrijft onze redafcteur Patrick Van Bockstael de levensgevaarlijke situatie waarin de polsstokspringers hun trainingen en kompetities dienen af te werken. Een mat, rot van de regen, biedt een van vier of vijf meter hoog vallende atleet geen enkele veiligheid meer. Mis schien herinnert de Aalsterse sport liefhebber zich nog het heroïsche duel van Bruno Brokken Guy Moreau. Zowat zes jaar geleden tijdens een zomermeeting. Beide hoogspringers verpulverden elk op hun beurt het Bel gisch record. Tot wanneer Brokken zich kwetste aan de houten rand van de landingsbak. Noch Brokken noch Moreau dierven het verder aan om de lat te overschrijden. Een simpel voor beeld over de krakkemikkige toestand waarin de grootste sportinfrastruktuur van onze stad zich bevindt. Trouwens, op de nieuw aangelegde voetbalvelden worden soms stenen geraapt die de kasseien van Parijs- Roubaix doen vergeten. Menig speler verwondde zich reeds lelijk aan deze puntige uitsteeksels. Op de tennister- reinen kan een balletje dergelijke gekke capriolen maken dat het onmo gelijk is om hem te retourneren. Niet alleen het Osbroekstadion is aan een dringende renovatie toe, maar ook tal van andere sportieve en rekrea- tieve aangelegenheden. We denken hierbij aan het turnzaaltje in de stede lijke meisjesschool en de openbare speelpleinen (dit is momenteel de enige plaats waar de ontluikende talentjes in één of andere sporttak kunnen opbloeien). Zoals we vorige week aanstipten zal er van stadswege driftig gesnoeid worden in de subsi die-uitgaven aan alle sportverenigin gen. De materiële hulp daarentegen zou voorrang krijgen op de financiële donnaties. Daarom moet men er werk van maken om het grote publiek aan zich te binden. Ondanks de toch wel lage prijzen van de openbare sport- plaats vond er de laatste jaren een afkalving plaats ten gunste van de privé-onderneming. Want zowel U als ik willen toch wel een zekere vorm van service en of men de sport nu aktief bedrijft of passief aanschouwt: de klant is en blijft koning. van Herdersem. Achterman Chris Janssens was reeds in grote doen en in Herdersem ziet men het seizoen met veel optimisme tegemoet. Bij Nieuwerkerken loopt het lang zo goed niet. Het zal knokken worden voor de Denderzonen om zich in de Gew. Bev te kunnen handhaven (JVL) Atletiek Het Osbroekstadion heeft vrijwel al zijn charme verloren. Dit bleek vorige zon dag nogmaals ter gelegenheid van de vriendeninterclub tussen A.C. Lebbeke, ZOVA, RC. Gent en Eendracht Aalst. Misschien was het ook wel te wijten aan het kille lenteweer, maar zowel de belangstelling van de atleten als van de toe schouwers was aan de geringe kant. Nochtans waren enkele mooie prestaties te zien. Marijke Van Boxstael liep de 100 meter horden in 17 6. Even later schreef Dirk Ledegen het discuswer pen voor scholieren op zijn naam 27,42 m. Dirk zou daarna in zijn spe cialiteit, het polsstokspringen, nog voor de beste prestatie van de namid dag zorgen. Zeer gezwind sprong hij over 4,10 meter. Dirk bevestigt hier mee dat zijn indoortitel met 4,21 meter geen toevalstreffer was. De polsstok installatie te Aalst is immers bedroe vend slecht, volgens ingewijden zelfs levensgevaarlijk. Dirk' moeder typeerde de hele zaak zeer raak «Deze stand is nog te slecht om te trai nen, het is hier ronduit gevaarlijk. Als je van 4 meter naar beneden valt op een rotte mat is het helemaal niet pret tig. De springers riskeren hier zelfs tussen 2 stukken mousse op de hou ten ondergrond te vallen. Iedere keer als Dirk hier springt hou ik mijn hart vast». Zowel voor Dirk Ledegen als voor de andere polsstokspringers blijft het wachten op de beloofde nieuwe springinstallaties. Het blijft echter al bij al een zeer triestige zaak dat een nationaal kampioen te Aalst in de onmogelijkheid gesteld wordt behoorlijk te trainen». Bij het kogelstoten werd Inge Van der Biest tweede met 7,25 meter, onmid dellijk gevolgd door Linda Troyekens die 1 cm. minder haalde. Sabine Van der Hoeven was duidelijk de sterkste in de 200 m. voor miniemen. Haar 29 "7 was vrij behoorlijk en opent zeker perspectieven. Gunther Lanck- man duldde geen tegenstand op de 60 meter voor pupillen. Hij won vlot in 9"3. Geert Van Der Bruggen werd winnaar van de 200 meter door 27"1 te lopen. Danny Van Londerzele heeft meer ambities dan het leiden van de oefen- stonden. Zijn eerste wedstrijd viel vrij gusntig uit want hij won de 200 meter in 24"0. Bart De Vuyst liep over dezelfde afstand bij de scholieren 26"1 en was hiermee eveneens de snelste. Inge Eemans zorgde voor een verras send mooie tijd over 400 meter. Haar 62 "7 behoort tot het beste wat zij ooit presteerde over die afstand. Jos Jacobs had enkel zichzelf en de vrij strakke wind als tegenstander. Zijn 51 6 dient dan ook even belicht te worden. In het discuswerpen liet Guido Schelfthout in zijn kaarten kijken voor dit seizoenmet zijn 43m84 bleef hij slechts 1 meter onder zijn beste pres tatie van 1982. Guido kan dit jaar zeker meer dan 45 meter werpen. De 5000 meter werd gemakkelijk gewonnen door Erik De Saedeleer. Aanvankelijk kon ook Herman Par- mentier het tempo volgen, doch na een vijftal ronden moest ook hij afha ken. Erik finishte in een verdienstelijke 15'13"9. Volgend weekend zijn de Aalsterse atleten aktief te Lebbeke (zaterdag) en te Denderleeuw (zondag) waar zij alvast van een betere accomodatie kunnen genieten. frPVB) Vrijdag 8 april had in het stadspark een visuitzetting plaats. 1000 karpers, 5000 stuks voorn en 2000 exemplaren zeelt lauw kregen een voorlopige vrij heid in de grote ballonvijver. Er is een periodiek visverbod van 8 tot 16 april teneinde de uitgezette vissoorten de nodige acclimatisatietijd te geven. Nadien geven we geen cent meer om hun vel. (OJ) Het Chipka-kwartet. (OJ) De Heuvel Erembodegem speelde een erg goede lutte op de kaatsbaan te Kerks ken. Er zat zelfs een driepuntenzege in. Toen de stand 6-12 ludde gaf De Heuvel bij een 0-40 stand het spel nog prijs. Johny Van Heesbeeck verkeerde in een uit zonderlijke dag. Zowel in de opslag als in de terugslag behoorde bij tot de uitblin kers. Kerksken diende tenslotte de duimen te leggen met 10-15 cijfers. Baardegem liep zijn eerste nederlaag op bij De Flinstones. Toch graaiden de Baardegem- naars een puntje mee naar huis, ze haalden nog tien spelen op. Gijzegem won nu ook bij Opdorp, het werd evenwel een tweepuntenzege. (JVL) MoKe tremooaegem gehurktwon overtuigend tegen Merchtem, terwijl Nieu werkerken reeds in de degradatiezone verzeild is geraakt. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11