PEUGEOT Trainer Ivic: «Eendrachtbestuur moet investeren» COMAR SPORT groot - kleinhandel SERGANT SPORT Gijzegem promoveert dankzij tweede plaats STANDPUNT Knapen TK Meldert in kwartfinale beker Het Volk Patro Herdersem degradeert Redaktie Renaat Gits Specialisatie de beste Europese Fiets Fietsen PEUGEOT Bromfietsen Moorselbaan 1 07-113 9300 AALST Tel. 053/21 18 65 Weinig sportieve hoogtepunten Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Alle soorten verzekeringen Pers. hvp. leningen. Kasbons Spaarverrichtingen enz. 1 Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Vishandel Hydra MOTOS HOFMAN Nieuwe Gazet van Aalst 22 april 1983 11 Eendracht Aalst - F.C. Boom 3-2 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Te verkrijgen bij Derde en vierde provinciale Wilskracht Gijzegem mag naar derde provinciale. Geen nieuws onder de zon. Vorige week reeds was beslist dat Wilskracht volgend seizoen een reeks hoger aantreden mag. Indien leider Opstal in de slotwedstrijd van de competitie zou falen kon ook de titel nog binnengehaald worden maar zover is het niet gekomen. Gijzegem won wel van Hofstade. na een spannende derby, die met liefst zeven doelpunten gekruid werd. Eendracht Nieuwerkerken grijpt net naast de titel in derde C. Kerksken blijft door het gelijkspel bij Deftinge immers één punt voor en wordt kampioen. Alle andere clubs uit Groot-Aalst speelden een typische einde seizoenwedstrijd zonder de minste belan gen. Opmerkelijk was nog de overwinning van TK Meldert in derde D. Het versloeg Berlare op eigen terrein maar moet hoe dan ook een stap terug. Naar vierde pro vinciale. Pijnlijk als je weet dat Thor Kokerij enkele seizoenen geleden een hoofdrol vertolkte in derde en buur Eendracht Meldert - nu een stevige tweede provincialer - toen in de schaduw van TK stond te trappelen. (G.A.) Degradatiekandidaat Boom leek te Aalst goed op weg zich uit de gevaarlijke zone te werken. Het eerste halfuur van de tweede helft was Boom de betere helft en kwam dan ook verdiend op voor sprong langs Van Der Stappen. De laatste tien minuten werden echter fataal voor de Steenbakkers. Gebrek aan routine bij het jonge Boomse team stelde Kingambo en Ferrera nog in de mogelijkheid te scoren. Wel moet gezegd worden worden dat Eendracht deze maal wel tegen hon derd procent afwerkte. Trainer Ivic die aan zijn laatste match toe was de Joegoslaaf moet dringend voor zijn eigen toekomst zorgen vond de zege van zijn team eerder vleiend «Het begin was veelbelovend en het einde maakte ook veel goed. Wat we echter het eerste halfuur van de tweede helft te zien kregen was eerder naar de povere kant. Nochtans kon den de twee doelpunten die Boom scoorde vermeden worden Horvat ging bij het eerste doelpunt niet vrijuit en bij de tweede goal was Steyaert blijven «hangen» toen de Aalsterse verdediging in off-side geloofde. Mare bereidde daarentegen wel het gelijk stellende doelpunt van Aalst voor Hij zou zeker bij vele eersteklasseploegen aan de slag kunnen De verdediging is wel het sterkste onderdeel van de klub. Eendracht mist echter vooraan een kopbalspecialist. Gebrek aan ge- Ferrara m de rug aangevallen door De Her'og (EL) stalte is de grootste handicap van de voorhoede. De twee Zaïrezen zijn ongetwijfeld technisch begaafde spe lers maar eigenlijk mag men slechts één type speler van dit genre opstel len. Ik koos voor Ferrera omdat hij sneller is en bovendien een ander type speler is. Aalst heeft ongetwijfeld de mogelijkheden om de eindronde te bereiken maar daarvoor zal het be stuur echter enkele spelers moeten aantrekken Met de trouwe aanhang die Aalst heeft zou het geld dat men in transfers zou spenderen kunnen gerecupereerd worden met het spelen van de eindronde Laten we nu hopen dat het Eendrachtbestuur de zeer nuttige wenken van de gewezen Anderlechttramer zal opvolgen. (JVL) Steyaer' ontzet 'ver de bal voor de oprukkende Van den Drinqen (EL) TV TI-'WJM Alhoewel de traditie het wil dat er slechts bij de jaarwending een over zicht van de voorbije gebeurtenissen gemaakt wordt durven wij hier toch een stukje te plegen over de al of met beëindigde balsportkompetities. Glo baal bekeken zijn de resultaten eerder negatief dan positief. Want gaat U maar eens n n het basketbal daalt Okapi van Ae naar tweede afde ling; E. A naspelde een kleurloos seizoen ai .vaarbij de schaarse hoog tepunten best op eén hand te tellen zijn. in het handbal kan E Vrij de degradatie nog nauwelijks ontlopen en tuimelt het van tweede naar derde nationale terwijl het waterpoloteam van ZNAalst op een al even weinig benijdenswaardige voorlaatste plaats gerangschikt staat. Waarschijnlijk zal men ook daar met de versassing naar derde klasse rekening moeten hou den, Krachtbalvereniging Osiris weet zich misschien met een uiterste in spanning in s lands hoogste afdeling te handhaven. Op provinciaal vlak lijkt de balans enigszins in evenwicht te blijven. Wat het voetbal betreft vallen de prestaties van Terjoden (van 2e naar 3e prov TK Meldert (van 3e naar 4e prov en S. Moorsel (laatste in 4e prov.) tegen, doch de overgang van Gijzegem (van 4e naar 3e prov.) en waarschijnlijk ook Nieuwerkerken (van 3e naar 2e prov houden hier de kerk in het midden Bovendien leverden E. Meldert (2e prov.) en Edixvelde (4e prov resulta ten af die hoopvolle toekomstperspec tieven zeker wettigen. Op volleybalgebied blikt men opnieuw in het duister Kuklos nam de lift maar drukte de verkeerde knop in. Ook zij gaan in neerwaartse richting (van 2e naar 3e prov Uit 22 wedstrijden Geraardsbergsestraat 98, Aalst - s 053/78 63 18 of 77 41 54 Zelfbereide slaatjes en visschotels te bekomen. slaagden zij er met in om een enkele partij winnend af te sluiten. Kwetsuren van verschillende basisspelers waren hier wel de oorzaak van dit groteske falen Kangoeroes, eveneens aktief in de reeks van Kuklos. ontsteeg nooit de grauwe middelmaat De enige klub die zich niet ootmoedig op de borst hoeft te slaan is VK Aalst. Deze vierde nationaler had na een schitterende 2-3 verliespartij tegen kampioen Vosselare nog lange tijd uit zicht op de tweede plaats Enkele domme verliespunten compromitteer den tenslotte de hele zaak (men finishte op de vierde rang), hoewel het achterpoortje dat de toegang naar derde nationale moet versèhaffen, nog steeds op een kier staat Het weze dan langs de groene tafel Al bij al een weinig opwekkend beeld van het afgelopen seizoen dus In be stuurlijke kringen zal er gepoogd wor den om een oorzaak-gevolg redene ring op te bouwen en al is dit slechts een doekje om het bloeden te stelpen, het geweten is weer voor een jaartje gesust. Nieuwe mecaenassen zullen aangezocht worden om de formaties nog verder uit te bouwen of om op een schone lei te herbeginnen Tal van andere commandanten (trainers) zul len op de voorplecht van een oud schip (klub) staan. De bevelen zullen anders klinken maar de resultaten met altijd navenant zijn Er is eigenlijk ai één enkele geruststelling veel slech ter dan dit jaar kan nog moeilijk Renaat GITS Een glunderende Gijzegemse ploeg die na de 4-3 overwinning tegen Hoistade de overgang naar derde provinciale definitief bewerkstelligde (JC) De knapen van TK Meldert, die eerder dit seizoen kampioen speelden doen het voortreffelijk in de eindronde voor de beker «Het Volk» in de eerste ronde versloeg men St.- Amandsberg met 3-0 cijfers. Johan Van Stichel lukte het eerste doelpunt op pass van Tom Van Der Suypen. Na de koffie scoorde Mario Boel een enig mooi doel punt toen hij van iets over de middenlijn alleen op doel afging en de bezoekende portier kansloos liet. Even later maakte dezelfde speler nog een derde goal zodat de wedstrijd gespeeld was. De tweede match werd afgewerkt tegen Knesselare. Terug was Thor de betere ploeg maar deze keer verliep het heel wat spannen der. Harry De Smedt trof vanuit een scherpe hoek raak tijdens de eerste helft. Er vielen nog enkele kansen langs beide zijden te noteren De bezoekers trapten nog eens op het doelhout en voor TK schoot Benny Peirlinck een vrijschop op de paal. Een schot van Johan van Stichel werd nog op de doellijn weggeveegd en doelman Chris De Vriendt hield de thuis ploeg in de slotfase overeind. (JVL) Katholieke Sportfederatie Met een verplaatsing bij kampioen DH Welle hadden de Herdersemnaren eigenlijk niet veel hoop meer. De degradatie was zo goed als een teit. Patro haalde bij Den Hert echter nog eens het onderste uit de kan. De kampioenen kregen het hard te ver duren en nadat de thuisploeg de ope ningstreffer lukte zorgden Luc Van Hols- beeck en Jacques De Witte voor prompt Voor bromfietsen en moto's één adres Hoofdverdeler SUZUKI Schoolstraat 48, 9300 Aalst Tel. 053/70 33 95 KONTANT KREDIET Steeds de goedkoopste in motor- kledij en onderdelen. antwoord. Welle liet echter niet begaan en kwam terug op voorsprong. Noël Si- moen trapte opnieuw de spanning in de match en Patro kreeg meer vat op het gebeuren. De Herdersemse spitsen kre gen zelfs nog enkele mooie doelkansen maar kwamen niet tot scoren. In de slot fase moest Patro echter te veel risico's nemen waarvan Welle optimaal profi teerde Men moet nu aan een nieuwe ploeg bouwen en mits een goede aanpak zit de mogelijkheid er zeker in om na een jaar terug te keren naar ereafdeling. Daar rest nog enkel Hoké Erembodegem als ver tegenwoordiger uit het Aalsterse. Hoké sloot het seizoen af met een overwinning

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11