christlaensen vishari^ ST.-J0RIS ATARI LUNCH Moorselbaan 78 Aalst Van Keer met beloften van Underdog naar Kanshebber Trio Stevens-Temmerman- Goormans brengen ware exhibitie Wapens Munitie Jozef D'Haese uitblinker bij Olfit Ploeg Elias hervat zich tegen Minnebo Stationsplein 6 Aalst Tel. 053/70 13 39 SPEELGOED - HOBBY Geraardsbergsestraat 8 - AALST Tel. 21 86 92 p.v.b.a. B0CQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels 1 SPECIALITEIT: koude schotels Beker van de Stad Aalst Specialist elektronisch speelgoed ATARI-spelcomputer nu met 2 gratis spelcassettes. Tijdelijk aanbod Nieuwe Gazet van Aalst 22 april 1983 13 Basketbal THE BEST OF SIX Met de medewerking van ons blad Ploeg Van Keer-Ploeg Schorreel 85-68 Samen met de ploeg Famaey was de Van Keer-ploeg zowat afgeschilderd als de zwakke broertjes van «The best of six». Famaey heeft in zijn eerste wedstrijd voor heel wat repliek gezorgd en scoorde toch 94 punten. Van Keer van zijn kant heeft nu ook onverwachts zijn tweede wedstrijd gewonnen tegen niemand minder dan de ploeg van Danny Schorreet. Evenals tegen de ploeg Elias begonnen de beloften met Van Keer-Bieseman- Van Keymeulen vrij rustig. Meteen kon de ploeg Schorreel langs Lieve Van de Keere leiden tot 12-18. Toen Van Keer en Van Impe zich met de zaken gingen bemoeien was het er meteen op en over Guido Bieseman, ongetwijfeld de regel- matigste speler tot nog toe deed er een schepje bovenop en meteen zat de Van Keer-ploeg voorgoed op rozen. 34-27 en 46-27 aan de rust. Na de hervatting kon het duo Danny Schorreel-Lieve Van de Keere vlug een groot deel van de achter stand wegwerken 44-56, doch een zeer handige en secure Luk Van Driessche speelde gemakkelijk Van Keer en Bie seman aan, zodat na 14' waarempel een twintigpuntenkloof op het bord stond. 76- 56. Een pressende Schorreel-ploeg kwam langs Becknel-Vander Haegen te rug tot 76-60 en langs Schellinck en op nieuw Bieseman kon de Van Keerploeg van zich een geduchte kandidaat maken. Ploeg Van KeerSchellinck. Cornand. Van Impe en Van Driessche (Okapibe loften). Van Keer (De Hoorn) Bieseman (Sint Antoon) Van Keymeulen (Asse). Ploeg Schorreel Schorreel (Okapi) Van de Keere (Avanti Brugge) Lievens en Van de Velde (Vlierzele) Steenhout (Ol- fit) Van der Haegen en Fransard (Bavi Gent) Becknel (Namen) Van Campen- hout (Sklob Houtem) (AVH) Ploeg Famaey - Ploeg Minnebo 94 -116 In tegenstelling tot de openingswedstrijd tussen de ploegen Van Keer- Elias, waarin hardnekkig verdedigd werd, was deze tweede partij een «open» wedstrijd, waarin verliezer Famaey de wedstrijd meespeelde, wat deze hoge eindstand als resultaat gaf. Spijtig dat er minder volk was dan in de eerste wedstrijd, want de afwezigen had den zeker ongelijk. «Pleintjesbasket» werd na de wedstrijd gezegd, en daar mee kon deze wedstrijd vergeleken wor den. Er werd omzeggens verdedigd met de handen in de zakken, maar aanval lend zag men nummertjes om iedere basketlief hebber te doen watertanden De Minnebo-ploeg startte zeer goed langs een reboundsterke Rie Putteman en een snel drivende Goormans en be reikte na 7' een veelzeggende 8-24 voor sprong. De inbreng van Iwein D'Herdt en het voortreffelijk werk van Guy Thys leid den naar een 24-34 stand. Ploegleider Famaey viel echt tegen in die periode, en werd verstandelijk naar de bank gehaald. Doch tegen de snelheid van bewegin gen van Stevens-Temmerman afgerond door Goormans was weinig te beginnen De fastbreakakties kregen het publiek. Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 op hun hand toen even voor slot een maksimale 38-60 genoteerd werd, werd- zulks onthaald op een ui'bundig hands geklap. Rust 41 -60. De tweede periode was eer der gelijkopgaand. Aan de Famaey-zijde blonken naast hemzelf, ook Curd Van den Spiegel. Peter Moens en Thierry Verhoeven uit. gezien hun precies shot gemiddelde Aan de overzijde gingen het glorierijke trio Temmerman-Goormans- Stevens en nu ook Lievens en Minnebo himself mei de aandacht lopen. Ze haai den nadat Famaey was teruggekomen tot 63-75 de nodige kracht om het pedaal nog eens extra in te duwen om uiteinde lijk een ruime zege te verwerven. Vanop de vrijworplijn haalde uitblinker Stevens het honderdste punt voor zijn ploeg bin nen na 16' in de tweede helft. Samenstelling der ploegen Ploeg Fa maey Thierry Verhoeven. Yvan Hel- linckx en Guy Thys (Okapi-beloften) Pe- ter Moens en De Brouwer (Cabrita Zele) Iwein D'Herdt (BCS 23) Van Hulle en Curd Van den Spiegel (Osiris) Luc Famaey (Okapi) Ploeg Minnebo Stevens (Niel) Temmer man (Osiris) Lievens en Minnebo (Okapi) Putteman (Avanti Brugge) Goormans (Bus Lier) Verbast (Dendermonde). (AVH) Basketballiefhebbers De eerste ronde van de bekerkompetitie werd ontsierd door een paar spijtige beslissingen van de scheidsrechters, die op de ene plaats uitsluitingen kostten, en op een andere plaats het stilleggen van de wedstri|d voor gevolg had. Voeg daarbij nog het forfait van Borghmans. dan begrijpt men dat dn aanleiding gaf tot een wanorde van jewelste. Torenhof - Hugh's Sint Antoon - De Hoorn Diversi - De Nachtwacht De opvallendste figuur uit die schif- tingswedstrijden was Jef D Haese. de «oldtimer- van BBC Olfit. die tegen De Klok liefst 23 punten scoorde en daarmee de afwezigheid van Pol Steenhout en De Wilde ruimschoots kompenseerde Gesteund door een sterk spelende Edwin Schorreel kon Olfit reeds aan de rus: een duidelijke 50-33 voorsprong nemen. In de tweede periode werd het dan een totale afgang van BBC De Klok. bij wie de geschorste Tuur Praet zijn wederoptreden deed met 20 punten Topscorer van de wedstrijd werd Edwin Schorreel met liefs- 41 punten BBC Cockpit-Zorba kende een goede lonng door Terlmden als tegenstrever te trekken Onderschatte de Cockpit ters hun tegenstrevers of was de aan wezigheid van het duo Decleer-Hey- vaert bij Terlmden als illustere onbe kenden doorslaggevend Feit was alleszins dat Terlmden me- elk manoeuver van Cockpit weg wist en na een gelijkopgaande eerste helft toi 42-44 leidde 5 voor slot Toen Schel linck uitviel me: foutenlas: en de meeste spelers van Terlmden hun tweede adem reeds lang voorbij waren kon Cockpit zich dan definitief losmaken om nog ruim te zegevieren langs Ferre Van den Hauwe 15 De Wuffel 12. Rasschaert 20 Posse 6. Guy Vand en Hauwe 1 2 en Corhals 1 Voor Terlmden scoorden Dec leer 14 Heyvaer 8. Van Geert 14. Nuél 8 eu Schellinck 6 Verrassing m de topper van de dag tussen Sint Antoon en De Hoorn. Vooraf diem echter gezegd dat De Hoorn zwaar gehandikapt tussen de lijnen kwam Naas- Ronny Veillefon moest men ook de diensten missen van Van der Speeten en tegen een ploeg als Sur Antoon is zulks wel ie-s te veei De Hoorn kende nochtans een zeer goede start en leidde aan de rus: reeds met 28-42 In de tweede helf kwam Sur Antoon langs een oppor tune Bieseman heftig opzetten en toen Herman Van Keer 10 na de rus: uit viel. zakte De Hoorn in elkaar als een kaartenhuisje Daarvan profiteerde Sm; Antoon om op slag van einde 66- 66 gelijk te komen In de verlenging dan was Bieseman ongrijpbaar en moest De Hoorn toezien hoe de eerste officiële nederlaag van rjr seizoen stand kwam Bieseman me- 43 puiren was de grote uitblinker Aan zijn zijde boden De Smedt 1 1 Kiekepoos 2 S eurbaut 2 Schelf*h ur 12 en Rut) biecht 3 flinke steun Naas- Van Keer 31 waren bij de verliezers Huyle- broeck 19 Roosen 2 Van Sochei 8 Thijbaei' 4 en De Schaepdryver 4 de purrenaanbrengers De Naclrwaeh- k m langs Do Lil eu K .e' G ruber- Diversi op act' ers'and speler bi| de rus- l oei' er n ei de f u o- tas beu 'I u e weger aan De stilgel. 76-66 56-60 (AVH) in een onkennelijke dag terwijl aan de overzijde Bert Troch. Marc Cornells, Philip Ghijsbrecht. Danny De Wolf en Tony Van den Driessche niet te stop pen waren Aan de rust was er dan ook al een duidelijke dertienpunten- kloof Torenhof begon de tweede helft al pressend Zulks vermocht echter mets want na 5 was de kloof al uitge diept tot 19 punten Toen deed zich een incident voor tussen Geerinckx en Cornells. De scheidsrechter zag het met meer zitten en schorste de wed strijd Een zware kluif voor de tucht- kommissie. die heel vlug zal uitspraak moeten doen. wil he* verder verloop van deze beker me- in het gedrang komen Uitslagen Borghmans - Snoepertje 0-20 Cockpit - Terlmden 66-50 Olfit-De Klok 110-53 Ken je ook wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons opsporen Heb je een feest of blijde gebeurtenis te vieren. Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u. en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. Ploeg Elias Ploeg Minnebo 93-73 Samenstelling der ploegen Ploeg Elias: Van de Keer en Moro (Castors Brakel), Dirk De Schaepdryver (The Tower), Corthals (Okapi), Van Gijsegem (Borghmans), Elias (Okapi). Ploeg Minnebo: Stevens (Niel), Temmerman (Osiris), Lievens (Okapi), Putteman (Avanti Brugge), Minnebo (Okapi). Mollekens (Avanti Brugge), Goormans (Bus Lier). "UPU Dim De pit eg Mninebi (gehurkt) w< Six>- me' mini verschil 'eqen de Na de verrassende nederlaag van de Eiiasploeg tegen deze van Herman Van Keer. waren zij op weerwraak belust tegen het zo hoog aangeschre ven Minnebo De moed zakte anders wel in de Elias-schoenen als men zag dat Sylvain Deprez. Guy Cariat en Dirk De Schaepdryver met kwamen opda gen. Lang treurde men daar met over, want algauw bleek dal Corthals. Moro, Van De Keere en Van Gijsegem er dubbel zin in hadden Vooral laatst genoemde als enige speler in de ploeg komend van een hefhebbersploeg zou een voortreffelijke wedstrijd spelen Al bekende hij graag dat vier jaar zonder training fysisch wel wat te veel is. Moest hij of Corthals dan toch naar de bank om even uit te blazen, dan von den zij een geschikt aflossmgspunt met Dirk De Schaepdryver wel klem van gestalte maar zeer vlug en juist shottend De Mmneboploeg daarente- eerste weds'njd in ne' tc.rnec.iThe bes' cl Famaey (OJ) gen bezat op papier heel wat meer kwaliteit, doch bleek met gemotiveerd na de zo gemakkelijke en ruime zege van vorige week tegen de Famaey- ploeg Nadat Lievens het opemngs- punt gescoord had kwam de Eiias ploeg aan de leiding langs een zeer goede Celle Van de Keere. Elias zou deze voorsprong stilaan uitbouwen langs een reuze Moro, die het publiek op zijn hand kreeg door zijn effektieve fastbreakakties. tot 44-38 aan de rust. Met individuele mandekking en soms overschakelend op press kon de Mm neboploeg beetje voor beetje van zijn achterstand wegwerken en aan de 7 zelfs op voorsprong komen 51-52 Doch opnieuw zou Ceile Van de Keere. die nu 100 kon rekenen op de medewerking en van Elias en van Van Gijsegem voor een kloof zorgen, die ditmaal definitief bleek 1 voor het einde kreeg uitblinker Moro zijn applausvervangmg (AVH) ÉgÉ^' A

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13