Nieuw schepenkollege schoot reeds uit startblokken l!S ANTIEK FLORIDA Kerkhoven van Aalst en Erembodegem worden uitgebreid Huis DE RICK Iedere gemeente heeft eigen werkcel EDDY autobanden BEN0IT DE SMEDT 053/21 08 88 hout- en bouwcenter Gebroeders Van Den Nest Frans en Luc Moorselbaan 25, AALST Tel. 053/21 07 81 TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT VAN LIERDE Johan de gezins barbecue 4 Nieuwe Gazet van Aalst 22 april 1983 Uit de eerste perskonferentie die het nieuwe CVP-PVV-schepenkollege gaf, kan men opmaken dat het nieuwe stadsbestuur van bij haar aanvang een schokef- fekt heeft willen veroorzaken. Enkele beslissingen die in de lijn liggen van een aantal verkiezingsmanifesten wijzen in deze richting. Meteen krijgt men ook reeds een idee van het beleid dat het huidige stadsbestuur zal volgen. Naast een drastische verhoging van de inkomsten via belastingen, wordt ook hard gewerkt aan alle mogelijke besparings- en bezuinigingsmaatre gelen. Men wil immers persé komen tot een sluitende begroting. Het soberheidsbeleid zal terug te vin den zijn op alle terreinen, zowel op het vlak van de schuld door geen nieuwe luxeprojekten door te voeren als door de afwerking van de langdurige pro- jekten prioritair te stellen. Op de perskonferentie werden reeds enkele beslissingen medegedeeld, die in deze zin wijzen. Op de personeels kosten zal bezuinigd worden door het terug laten stempelen van tewerkge stelde werklozen, door het maksimaal gebruik van het derde arbeidscircuit, en door de diskriminaties tussen OCMW-en stadspersoneel af te schaf fen. In iedere deelgemeente werd een plaatselijke «werkcel» opgericht, die nutteloze verplaatsingen moet vermij den en een efficiëntere werking moet waarborgen. In dezelfde zin wijst het uit gebruik nemen van zes voertuigen, de verkoop van twee andere en een betere kontrole op het gebruik van de materialen. Voor de vakantiespeelpleinwerking wordt eveneens gedacht aan het Derde Arbeidscircuit en BTK-ers, ter wijl de huurprijs voor het gebruik van rijksinfrastruktuur tot een minimum zal beperkt worden. Een ander voorbeeld van de «nieuwe» politiek is de betrachting om de Kei- zershallen te verfraaien via de finan ciële medewerking van de Brouwerij De Gheest. Andere details wijzen dan Het kerkhovenbeleid was in de afgelopen zes jaar één van de stokpaardjes van de nieuwe burgemeester Raymond Uyttersprot. Ontelbaar zijn de interpellaties en tussenkomsten, die hij in dit verband richtte tot de vorige schepen van bur gerlijke stand Edgard Hooghuys. Het ziet er dan ook naar uit dat belang rijke beleidswijzigingen op dit vlak op til zijn. Daar waar schepen Hooghuys voorstander was van drie grote kerk hoven voor gans Groot-Aalst (met name Nieuwerkerken-Hofstade en Moorsel) wil het nieuwe stadsbestuur duidelijk opnieuw de mogelijkheden bevorderen tot het begraven in de hui dige deelgemeente Prioritair op dit vlak zijn de plannen tot uitbreiding van de kerkhoven van Aalst en Erembodegem. In Aalst is de toestand het meest dramatisch. In 10 jaar moet men er al opnieuw opgra ven, wat de burgemeester zopas onmenselijk noemde en heeft men zelfs onvoldoende plaats om het einde van het jaar te halen. Daarom is het de bedoeling de huidige begraafplaats uit te breiden o a. op grond die nu reeds stadseigendom is Het probleem is hem daarin dat de uit breiding gesitueerd is in een woonuit- breidingsgebied waarvoor een BPA opgesteld is. Dit BPA zal dus moeten zo vlug mogelijk gewijzigd worden, zeker gezien de plannen tot het bou wen van een 100-tal woningen op de Hoezekouter ondertussen achter haald zijn Ook in Erembodegem is men aan uit breiding toe Hiervoor werden reeds besprekingen aangeknoopt, terwijl ook een oplossing voor het probleem van het oude kerkhof van Meldert bin nen de kerkhofmuur in zicht is. Brandweer Samen met de schepen van ekonomi- sche expansie en de schepen, die de brandweer onder zijn bevoegdheid heeft, wil de burgemeester overleg plegen voor wat de beveiliging en de bescherming van de industriezones betreft. Daarom wordt persoonlijk kontakt opgenomen met alle industrië len. Ook een degelijk overleg met de ste delijke waterdienst staat op het pro gramma. Eén van de prioritaire stu dies. rekening houdend met de bud gettaire mogelijkheden, zal de ver nieuwing van het oud net van waterlei dingen zijn, dat niet meer aangepast is aan het materiaal waarover de brand weer beschikt Ook het aanleggen van de brandweg naast de Dender op het Wijngaardveld zal één van de prioriteiten zijn. Tenslotte wil het stadsbestuur op het vlak van de brandbescherming een nauwe samenwerking nastreven tus sen de beroeps- en de vrijwillige brandweer Sociale zaken Op het vlak van de burgerlijke stand besliste de nieuwe schepen Remy Van Vaerenbergh de gratis huwelijken te voltrekken op dinsdagnamiddag tus sen 14 en 15 uur. In tegenstelling met- vroeger, toen men in blok huwde, wordt elk huwelijk nu apart verzorgd, en wordt er steeds een korte rede gehouden Dit vraagt wel een bijko mende inspanning van de schepen. Het verzorgen van huwelijken in de deelgemeenten zelf is moeilijker, en stuit op heel wat juridische, prakti sche en financiële bezwaren. Wat de werklozen betreft werd reeds overleg gepleegd met de R.V.A. om in de toekomst de werklozen alfabetisch op te roepen voor de stempelkontrole. Dat kan praktisch uitgevoerd worden door gebruik te maken van de mecha- nografische fiches van de R V A en zal alleszins leiden tot tijdsbesparing, wat ten goede komt zowel aan de werklozen als aan de werknemers van de stedelijke werklozendienst Reeds lang is er sprake van de diens ten van de burgerlijke stand, bevol king en sociale zaken te centraliseren op het binnenplein van het Stadhuis. Eindelijk wordt hiervan werk gemaakt vermits de diensten van bevolking, rijksregister en militie ondergebracht worden in de rechter- en linkervleugel van het Stadhuis. De restauratie van de vroegere kazerne van de brand weer zal dan wel eerst dienen afge werkt te zijn. Wat de stedelijke sociale dienst betreft wordt gestreefd naar een betere dienstverlening zowel op administra tief vlak als op sociaal vlak, vooral in verband met pensioenen, minder-vali- den. FM-TV distributie, parkeer- kaarten, kinderbijslagen enz. Inzake militie en sociale zaken krijgen infor matie en dienstverlening dan ook het hoofdaccent. (MP) Elk probleem aangaande de bovenver melde zaken binnen de gemeenten, kun nen rechtstreeks aan deze chef medege deeld worden. Zoals vroeger kan ook de veldwachter of de centrale inlichtings dienst van openbare werken op de hoog te gebracht worden. Voor de kerkhoven blijven echter alle administratieve pro blemen te regelen op de dienst burger lijke stand in het stadhuis van Aalst. Meteen gaf het stadsbestuur onmiddeilijk gestalte aan één van de grote verkie zingswensen van de CVP, met name het oprichten van plaatselijke werkcellen in elke deelgemeente De voordelen van dergelijke multidisciplinaire oplossing zijn legio minder verplaatsingen, vlug gere tussenkomst van de stadswerklie- den bij herstellingen, defekten enz minder administratieve rompslomp ver mits niet alle tussenkomsten eerst in het schepenkollege moeten besproken wor den en minder mogelijkheden tot mis bruiken. Het spreekt natuurlijk voor zich zelf dat bij deze nieuwe manier van wer ken het schepenkollege zorgde voor een betere kontrole op de gebruikte materi alen. Indien er misbruiken zouden ge beuren zal trouwens streng opgetreden worden. Bij de bemanning van de werk cellen werd trouwens zoveel mogelijk ge zorgd voor mensen van ter plaatse, die dikwijls ook beter op de hoogte zijn van de noden en moeilijkheden in de deelge meenten zelf Nutsvoorzieningen Reeds ontelbare jaren wordt men in Aalst gekonfronteerd met de problemen inza ke de aanleg van allerlei nutsvoorzienin gen. Wie heeft er nooit een straat of een voetpad zien opbreken dat enkele dagen voorheen toegelegd was Ook de slechte herstellingen van de sleu ven zelf is een oude kwaal. Tot op heden ontbrak het zelfs aan enige juridische ba- grijpen bij slechte uitvoering. De nieuwe schepen van openbare wer ken Annie De Maght besliste dan ook aan de politietoelating, die elke nutsmaat- schappij moet bezitten om een bepaald werk aan te vatten, een aantal techni sche voorschriften te koppelen die een juridisch verantwoord optreden zullen mogelijk maken Men voorziet trouwens ook een degelijk overleg met de verschillende nutsmaat- schappijen zoals gas, elektriciteit, tele foon. enz. In de tweede fase zullen de werken van nutsvoorzieningen door middel van een artikel in de stedelijke bouwverordening afhankelijk gesteld worden van een bouwvergunning. Wagenpark Door het oprichten van plaatselijke werk cellen in elke deelgemeente, werd het voor het nieuw stadsbestuur mogelijk zowel het benzineverbruik van de stads- voertuigen als het aantal km-vergoedin- gen drastisch te beperken. Zo werden o.a zes voertuigen uit gebruik genomen en wordt gemiddeld 28 bespaard op het benzineverbruik Terloops weze hierbij vermeld dat de stad twee Triumphs verkoopt wat meteen de mogelijkheid geeft om de stadskas wat bij te spijzen Ook de politie, die steeds een tekort heeft aan auto's, kan aldus de beschikking krijgen over twee voertuigen van andere diensten. Tot slot weze nog vermeld dat eveneens het totaal toege staan aantal te verrijden kilometers door het technisch en toezichtspersoneel in gekrompen werd met 7 De verdere reorganisatie van de centrale technische diensten is momenteel nog ter studie en rationaliseringsmiddelen kunnen binnenkort verwacht worden toch weer op een stijging van de uitga ven. Zo wil het nieuwe stadsbestuur een driemaandelijkse informatiekrant uitgeven, die vooral beleidsinformatie, dienstverlenende en wegwijsinforma- tie zou bevatten. Deze krant zou gratis verspreid worden over gans Groot- aalst Hiertegenover dient wel vermeld dat de uitgave van het beruchte tijdschrift «Impuls» verdwijnt en dat de fameuse telefoonlijn 77.77.77 afge schaft werd. De uitbreiding van de kerkhoven van Erembodegem en Aalst-centrum kun nen ook voor een verhoging van de uit gaven zorgen, maar ook dit lag in de lijn van de verwachtingen. Over deze en andere beslissingen, die ter sprake kwamen op de perskonfe rentie van het Schepenkollege ver neemt U meer in andere artikelen, elders in dit weekblad. (MP) Vanaf maandag 11 april jl. is in de stad Aalst een nieuwe werkregeling voor het beheer, van wegen, rioleringen, groen, waterlopen, kerkhoven en nutsleidingen in de deelgemeenten van kracht. Voor de lokale dienstverlening werden de arbeiders van de vroegere diensten en de partementen gegroepeerd. Per deelgemeente staan ze onder leiding van één chef, die zijn standplaats heeft in het plaatselijk dienstcentrum en er dagelijks tussen 9 en 10 uur te bereiken is. sis voor de stad Aalst om repressief in te steenweg op dendermonde 24 9308 hofstade-aalst tel. 053/21 58 43 - 21 80 22 privé 053/78 54 23 specialiteit franse eik 'beuk, es. balken, uitheemse houtsoorten, parketvloeren, bouwmaterialen, verven. Ii|men. Heerwaren, tuingereedschap, isolatie, plafond- en wandbekledingen deuren, ladders, lichtkoepels, dakbedekking, tuinmeubelen enz Alles op maat te verkrijgen Alles voor de doe-het-zelver. Gratis zagen en aan-huis-bestelling. Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag: 8- De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST "S 12 u. en 13-15u.30. jfjjj Vö x 053/77.33.77 TV SBR Hifi Huishoudtoestellen. Eigen dienst na verkoop. Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening gratis VERKOOP RESTAURATIE RESTAURATIE-ATELIER Valerius de Saedeleerstraat 38 9300 AALST Tel. 053/70 02 31 - 70 18 75 83/11 Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate- rialen. inbouwelementen. bouwpaketten _J i a A voor doe-het-zelvers, grote keus in Ijl I kv( voorzet-openhaarden houtkachels. I I II open-haard-benodigdheden en origine- ■r ■PW' ^HLr Ie tafelgezelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren St.-Jorisstraat 12-16, AALST -tel. 053-700874, Diskreet en steeds paraat Een lust voor de kinderen, een ontspanning voor de ouders De Florida barbecue zorgt hiervoor En een bijpassende werktafel links of rechts is een praktische hulp om gerechten voor te bereiden En voor het grote gezin is de Florida Club. met zijn'dubbel braadoppervlakte het ideaal Het Belgisch Design Center heeft deze barbecues geselecteerd om zijn kwaliteit zijn design en zijn prijs

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4