WINS Maken straatvegers binnenkort hun intrede in stadsbeeld Nationaal Kampioenschap haarkappen ACV wil verdere demokratisering bedrijfsleven Aalsterse zegswijzen k kL Met de medewerking van de Nieuwe Gazet van Aalst Nieuwe Gazet van Aalst 22 april 1983 5 Zo'n 300 ACV-militanten waren aanwezig op 17 april in 't Groen Kruis, op de zondagvoormiddag die de start geworden is van de ACV-verkiezings- kampagne. Niet enkel voorzitter Houthuys en arrondissementeel sekreta- ris Piet Van Tittelboom voerden het woord, ook zes militanten kwamen tussen en de Gentse teatergroep Symptoon mocht voor strijdliederen zorgen. Want hoedanook, er is nog reden tot strijd, aldus alle woord voerders. Geen politieke verkiezingen Voorzitter Jef Houthuys benadrukte dat het om sociale, en niet op politieke ver kiezingen gaat. De bedrijven staan cen traal, en niet de regeringspolitiek. Hoe wel hij betreurde dat geen algemeen so ciaal akkoord mogelijk was (te wijten vol gens hem aan de patronale weigering) toonde hij zich toch optimistisch over het overleg tussen werkgevers en werkne mers, vooral gelet op de akkoorden in diverse sektoren. Houthuys stond stil bij de jeugdwerkloos- heid. waarbij h,j niet verheelde dat het Tmjboom UC) syndikalisme uitgedaagd wordt Veel belang hechtte hij aan de ekonomi- daaraan gekoppeld de eis van nieuwe Een ruime belangstelling voor de sociale verkiezingen. (JC) sche demokratie. De arbeiders moeten weten wat met hun ingeleverd geld ge beurt, en hoe het reilt en zeilt in hun be drijf. Er is zeker een taak voor de syndi- kale delegees Geen strijd meer voor «meer...» Ook Piet Van Tittelboom had het over verdere demokratisering van de onder nemingen. In dit verband achtte hij de syndikale verkiezingen zeer belangrijk. Zowel het meeweten. als het meespre ken en het meebeslissen van de arbei ders zowel op ondernemingsvlak. als wat veiligheid en gezondheid betreft, zijn daarbij noodzakelijk. 965 ACV-militanten stellen zich in het ar rondissement Aalst kandidaat-afgevaar digde. Volgens Van Tittelboom hebben de kri- sisjaren het eisenprogramma grondig gewijzigd. In plaats van steeds «meer» te wensen, staat nu vooraan te weten wat er is gebeurd met het ingeleverd geld. met werkplaatsen. Bovendien is de eis voor werktijdsverkorting een eis van herver delen. Waakzaamheid en solidariteit Vele aanwezigen juichten het toe dat naast de twee ACV-tenoren ook zes eer der onbekende militanten (de basis, weetjewei) hun zeg konden doen Behal ve de eis en de verwachtingen in me dezeggenschap en inspraak, werd door dezen meermaals op het belang gewe zen van solidariteit onder de werkne mers. Aksentverschillen konden wel be luisterd worden. Zo had Pascal Coore- man van Fabelta-Ninove het over de wekenlange strijd vorig jaar («het mag met altijd bij woorden blijven») terwijl bv Remi Liebrecht van De Gheest pleitte voor een open en eerlijke dialoog, veel eer dan hard verzet Hubert De Sutter (Zoete Nood Gods) wees op de specifieke problemen in de gezondheidszorg. Werknemers daar Eén van de belangrijkste vernieuwingen op het vlak van leefmilieu die het nieuw stadsbestuur wenst te verwezenlijken is het oprichten van een straat- veegdienst. Deze dienst wenst men te bemannen met mensen uit het Derde Arbeidscircuit en zullen vooral aktief zijn in het stadscentrum, waar de straat veegmachine, die Aalst bezit, vaak niet kan gebruikt worden gezien het groot aantal er geparkeerde wagens. Op dit ogenblik is dit nieuwe projekt nog in stu dieniveau. Het departement van leefmilieu zelf. dat onder de bevoegdheid valt van de nieuwe schepen André Dooms werd ondertussen uitgebreid met stads- en dorpsherwaardering, volksgezond heid en wegen en waterlopen De uit voeringsdiensten. die verantwoorde lijk zijn voor het groenbeheer bleven echter bij Mevr. de Maght, die nu schepen werd van openbare werken In een uitvoerige opdrachtennota. die zal terug te vinden zijn in de beleids verklaring, wordt geopteerd voor een alternatief onkruidbeheer, dat o.a. zal gebruik maken van bodembedek- kende planten en heesters en bodem bedekking met gehaksels snoeihout, bladafval. enz Inzake stads- en dorpsherwaardering werd een beleidsnota opgemaakt en werden vier herwaarderingsgebieden aangeduid. Twee ervan bevinden zich in klein-Aalst, één in Hofstade en eén in Baardegem Vooral de kern van Hofstade wil men prioritair aanpak ken. Zoals reeds medegedeeld wordt ook een nieuwe aktie Groene Straten geor ganiseerd. Wat de huisvesting betreft werd een brief gestuurd naar de bewoners van de 150 stadswoningen, om duidelijkheid te scheppen over de kontraktuele verplichtingen, teneinde een staat van bevinding op te maken en de kontrakten te herzien Ook wordt verder gewerkt aan een inventaris van alle bouwgronden, waarvoor in de komende weken 11 000 brieven worden verstuurd Er bestond reeds een inventaris van bouwpercelen binnen goedgekeurde verkavelingen, maar die inventaris dient nog grondig bewerkt te worden vooraleer hij openoaar kan worden gesteld ten behoeve van bouwlusti- gen (MP) Houthuis rondde de vergadering af (JC) leveren twee keer in via de algemene inleveringspolitiek. én via de besparin gen in de ziekenhuissektor. Voerden verder nog het woord Danny D'hauwer (Eurecos). Agnes Van der Biest (Pioneer) en Roger De Feyter (Ga tes Europe) (PD) L viiei sprot is niet eunwni, hij vindI 'i Per versje maar een am heiante ven'. die niet z." Hel sell reel over hem. Ravnumd, en zeg nu zeilda's meh niet selioon Om du iel on nu goed re maken sehreeifik hei dus eveni/es van de daken Raymond schijnt a/s hurgervadei wel mee ie vallen. wai tif Cc hier niet kunnen zeggen van al zijn vazallen. Len van hen kon namelijk V hrieven sell rijven niet hu en, om de mensen zo tussendoor een 'I P-kaan aan ie pralen, hij liei ze dan nog drukken op siadluuspapiei en rekende ze zwierig en als een pauw z.o lier. Deoniolouiseli is dn natuurlijk helemaal niet pluis, er word' trouwens nogal wai meer gelmdeld op hei stadhuis t raag dat maar eens aan liei personeel, dai kreeg van al die zaken al ongevraagd zijn deel. Alhoewel hc op de radio hoorden verklaren, da' men de lewerkgesiclden van doppen z<m bewaren. s<aan die me' de goede pan ij kaaivooi -I maand aan dei en voor die me' verkeerde kleur1 je, n V gewoonwegsio/> dop Het organiserend bestuur der haarkappers (OJ) En nu maar inoefenen met diverse modellen. (UJ) Zondag 24 en maandag 25 april wordt de zaal FFR omgebouwd tot een reuze kapsalon waar zo'n 150 deelnemers zullen knippen, kammen en föhnen om de nationale en enkele andere titels. Voor de Club Artistiek Aalst beloven het drukke dagen te worden. In mei 1973 was de Club Artistiek van het Kapsel Aalst voor de eerste maal inrichter van het kampioenschap van Belgiè, dames- en herenkapsel. Thans tien jaar later valt deze eer opnieuw te beurt aan deze dynamische club. Het kampioenschap gaat door in samenwerking met het O.NAT. (Technische en artistieke organisatie van België dames- en herenkapsel), het N.V.H.B. (Nationaal Verbond der Haarkappers van België) en de B A.O. (Belgische Artistieke Organisatie). Het administratieve werk voor dit kam pioenschap wordt verricht door het Algemeen Middenstandsverbond Aalst. Er worden zowel voor dames- als voor herenkapsels kompetities ingericht. Voor de seniores-dames zijn de proe ven een dagkapsel, een avondkapsel met postiche, snit en brushingkapsel en bruidskapsel Bij dit bruidskapsel hoort natuurlijk bijpassende kledij. De juniores dames moeten een dagkap sel en een brushingkapsel naar beho ren afwerken. De seniores-herenkapsel krijgen 3 opdrachten een commercieel kapsel, een modekapsel met snit en een klas sieke Hardykapsel. De juniores wer ken een modekapsel af De scholen hebben hun aparte wed strijd die s maandags plaats heeft. Aan dit nationaal kampioenschap zijn tal van prijzen verbonden. De medaille van de koning en van de koningin gaat naar de beste senior dameskapsel en herenkapsel. Daarnaast is er de Grote Prijs van de Stad Aalst en de Grote Lenteprijs. De Nieuwe Gazet van Aalst zal de meest onfortuinlijke van de dag een pechvogelbeker overhandigen. Naast het nationaal kampioenschap heeft ook de Grote Prijs Ford Sierra plaats. Dit is een wedstrijd waarbij men een sportief dagelijks draagbaar kapsel wil bekronen. Daarenboven moet het model een aangepaste spor tieve kledij naar voor brengen. De jury voor deze laatste wedstrijd is samen gesteld uit kappers, sportjournalisten en mensen uit de modewereld De Club Artistiek heeft voor enkele speciale attrakties gezorgdzondag zal de Baskische zanger Yon de Mur- guia, op vocaal gebied de dubbelgan ger van Louis Mariano, een optreden geven, 's Maandags kan U genieten van een Aerobic demonstratie en van een modedefilé georganiseerd door het huis Danny. Daarna, om 19 uur zullen in aanwezigheid van tal van per sonaliteiten de bekers en trofeeén overhandigd worden aan de winnaars Op zondag starten de wedstrijd om 9 uur terwijl op maandag om 10 uur van stapel gelopen wordt. De Club Artistiek geniet zowel in Bel gië als daarbuiten een zekere faam, en het is vooral daardoor dat zij in de mogelijkheid worden gesteld dit kam pioenschap te organiseren De vereni ging zou eventueel ook internationale wedstrijden kunnen plannen, doch de infrastructuur hiervoor is in Aalst nau welijks aanwezig. De zaal moet vol doende groot zijn en aan een aantal technische normen voldoen. Daar naast heeft men voldoende hotelacco- modatie nodig om de delegaties te herbergen. De Aalsterse kappers heb ben duidelijk meer perspectieven dan het knippen van uw en onze al dan niet uitvallende haardos. Hopelijk wordt deze organisatie een denderend suc ces. (PVB) Wil je een kartoon van jezelf Spaar dan de 6 tekeningen van deze derde reeks. Noteer erop wat de prent wil zeggen. De 6 opeenvolgende tekenin gen stuur je op naar de redaktie. Een jury zal het beste en juiste antwoord aanduiden. Dan krijg je een spotprent getekend door Frans Wauters. Dit is de 3de tekening

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5