Schiftingen damesinterklub Eendracht Aalst naar degradatiematch m Pauwels, Verhasselt en De Croock animeerden wedstrijd Gino Verhasselt smaakmaker en overwinnaar Pascal Elaut met sprekend gemak Driepuntenzege voor De Heuvel n v organiseert Ujmberrmqkhe. Nieuwe Gazet van Aalst - 29 april 1983 15 Atletiek Vorige zondag hadden in Gent de schiftingen plaats van de damesinterklutj, tweede nationale. Eendracht Aalst had af te rekenen met een aantal forfaits waardoor ze vierde eindigden en naar de degradatiematch verwezen worden. zesde plaats in 54"0. De 4 x 400 bracht bijna een overwinning Gode- lieve Roggeman, die startte, had bij de wissel een kleine achterstand opgelo pen Veerle Pas kon de positie lichtjes verbeteren, maar Greet De Vuyst ging zeer snel naar de leiders en ging zelfs aan de leiding lopen Inge Eemans had de zeer moeilijke taak deze leiding te bewaren, doch ondanks haar sterke eindsprint werd ze derde Meteen was duidelijk dat Aalst over twee weken zijn behoud in tweede nationale zal moeten verzekeren De zwakte van deze ploeg is het gebrek aan goede kampers De loopnummers zorgen voor voldoende punten, doch dit kan met opwegen tegen hel verlies dat bij het kogelstoten, het discuswer pen, het hoogspringen geleden wordt. (PVB) Atletiek Zondag 1 mei is de Aalsterse heren- ploeg aan de slag te St -Ghislain (Dour) waar zij de schiftingen van de interklub, tweede nationale, zullen betwisten De tegenstrevers zijn Dour. Martme De Pauw werd tweede Racing Gent. Dampicourt Hasselt. op de TOO meter. (ATLETIEK) Vorst. De spiksplinternieuwe atletiekpiste Ook ^ier hebben de klubleiders af te «De Blaarmeersen» te Gent kreeg de rekenen met enkele handicaps Ver damesteams van K.A A. Gent, A C schillende atleten zijn immers weer- Turnhout, A.C. Brasschaat, Hasselt, houden wegens de plechtige kommu- Brabant Walton en Eendracht Aalst op me Daarnaast teisteren verschillende bezoek. Volgens het reglement van de kwetsuren het Aalsterse team interklubs worden de drie eerste ploe gen van het klassement naar de pro motiematch verwezen. De drie laatste gaan naar de degradatiereeks. De twee laatsten van deze wedstrijd zak ken naar de regionale afdeling. Alhoewel de Aalsterse meisjes zich reeds enkele jaren konden handhaven in tweede nationale, eindigden zij pas vierde. De direkte verklaring hiervoor dient gezocht in het feit dat verschillende atletes forfaits dienden te geven voor deze interklub Zo moesten o.a Ann Van Holsbeeck en Marijke Van Box- stael wegens kwetsuren verstek laten gaan De ploegleiders Roger Seminck en Hil- degarde Eemans dienden dan ook heksetoeren uit te halen om Aalst vooralsnog voltallig aan de start te brenaen Zo liep Linda Troyekens voor de eerste maal in haar leven over de horden en deed Martine De Pauw haar debuut in het verspringen Dit debuut ging met onopgemerkt voorbij want met 4,89 m. werd zij vierde Katinka Pottie werd in de B-reeks 100 m. horden twee met 16' 4. Martine De Pauw kwam moeilijk op gang in de 100 meter, maar werd dankzij een sterk einde nog tweede met dezelfde tijd als de winnaar: 13' 0. Ann De Smet, die vruchteloos in Gent rond doolde om het juiste terrein te vinden en daardoor oas nn het laatst*1 nip pertje arriveerae. liep de 400 meter in 62 8. Dit leverde haar de derde plaats op. In de tweede reeks liep Veerle Pas 64 4. Inge Eemans benaderde haar persoonlijk rekord in het speerwer pen. Met 27.90 m was zij vierde. Ann De Smet wer. net 25,56 m. zesde In het kogelstoten was Marie-Odile De Gusseme aan haar debuut toe 6 08 m. Sinds haar huwelijk met Eendracht secretaris Erik Coppens, is ook zij bezeten van de atletiekmikrobe Van bij de start van de 800 meter liep de Hasseltse Carine Morias zeer snel van stapel. Achter haar ontstond ech ter een boeiende strijd voor de tweede plaats. Inge Eemans speelde in deze achtervolging een belangrijke rol. doch moest in een felle eindsprint zeer nipt de duimen leggen Met 2 23 0 werd zij derde, Greet De Vuyst behaalde een verdienstelijke zesde plaats met 2 30 5 Godelieve Roggeman en Els Van Hols beeck waren de Aalsterse vertegen woordigers in de 1500 m Ook Gode lieve werd in de eindfase naar de derde plaats gelopen. Els finishte als zevende. Hilde De Saedeleer was de tweede Aalsterse in het verspringen met 4,36 m. was zij negende Katinka Pottie en Els Van Holsbeeck waren de gelegenheidshoogspringsters Zij werden respektievelijk 9de (1,45 m) en 12de (1,35 m). In het diskuswer- pen was Christel Vermeir 9de met 24,10 meter De 4 x 100 ploeg met Pottie. De Pauw, De Saedeleer en Troyekens kwam niet verder dan de Juniores te Moorsel Guy Rooms in slotkilometers Inge Eeman aanklampend in de 800 meter (ATLETIEK) Niettegenstaande deze moeilijkheden moet Eendracht, vorig jaar nog in eerste nationale, het behoud in tweede kunnen verzekeren (PVB) Te Moorsel stonden alle ogen gericht op plaatselijk renner Ronny Pauwels. Ronny rijdt enorm sterk en vertrok dan ook als een van de favorieten. Ronny won niet voor eigen volk maar zorgde samen met Mare Verhasselt en Kurt De Croock voor een bewogen koersverloop. had op deze krachtige demarrage Reeds in de eerste ronde noteerden we een valpartij waarbij enkele ren ners de strijd dienden te staken De Moorselaar Rudi Saeyes was ook een van de pechvogels Toen na enkele schermutselingen er een kopgroepje van een viertal renners de benen namen leek de beslissing gevallen. Ronny Pauwels. Pascal Elaul, Patrick Smet en Geert De Buck konden echter niet beletten dat een vijftal renners hen vervoegden Guy Rooms, Mare Verhasselt. Jan Van De Velde. Ronny Demuyter en Kurt De Croock kwamen mee aan het kommando In de laatste helling ter hoogte van Steven schudde Mare Smet nog even aan de boom en het was enkel de sterke Guy Rooms die een antwoord Achter deze twee leiders vormden zich een drietal achtervolgers V^erhasselt, Demuyter en De Croock Dit drietal kwam nog heel dicht opzetten maar toen Guy Rooms zijn metgezel in de steek liet verloor het drietal terrein. Ondanks een wegvergissing in de slotkilometer werd Guy prachtig over winnaar Patrick Smet eindigde tweede op een honderdtal meters en Verhasselt won de spurt voor de derde plaats voor Demuyter en De Croock De spurt voor deze zesde plaats kende nog een sensationeel verloop De Assenaar Jan Van De Velde reed de Moorselaar Pauwels tegen de omheining en als bij wonder bleef deze nog overeind Pascal Elaut won de spurt en Pauwels werd Guy als overwinnaar (EL) zevende geplaatst door de koersafge- vaardigden ten nadele van Van De Velde Na deze sensationele spurt waren de gemoederen nog niet bedaard en kwam het nog tot een handgemeen tussen de supporters. (JVL) Amateurs te Meldert De Baardegemnaar Gino Verhasselt toonde zich te Meidert van begin tot einde de sterkste van een niet zo uitgebreid deelnemersveld. De meeste renners uit de streek reden zondag Zellik-Galmaarden. De organisatoren betreurden het dan ook dat deze twee wedstrijden op dezelfde datum plaats vonden Zelfs Jean De Bondt reed niet in zijn Meldert. Hij ein digde tweede te Galmaarden Er vormde zich al vlug een kopgroep van een veertiental renners Chris Timmer mans, Chris Heymans, Geert De Boitse- lier. J P. Fivé Rudy Heyvaert. Gino Ver hasselt, Rudy Bogaert, Patrick Van de Voorde. Benny Vleminck Frank Van De Perre, Erwin Moock, Rudy Van Impe, Ronny Dierickx en Danny De Backer die later zou wegvallen, maakten deel uit van deze kopgroep Deze renners telden vlug een veilige voorsprong en konden dan ook onder elkaar uitmaken voor wie de zege weggelegd was. Een sterk rijdende Gino Verhasselt vond de kopgroep wat te omvangrijk en plaatste een kurkdroge demarrage Enkel Timmermans en Hey mans reageerden gevat zodat men op een drietal ronden van het einde nog drie kandidaten telde voor de zo begeerde bloemen In de laatste ronde liet streek- renner Verhasselt zijn twee medevluch ters in plan en kwam met een twintigtal seconden boni als overwinnaar over de eindmeet Meteen de tweede zege voor deze jonge belofte. Dat het parcours erg zwaar was bewees de aankomst van de eerste zeven renners. Allen bereikten afgescheiden de aankomst Timmer mans eindigde tweede voor Heymans die eveneens een verdienstelijke wed- st ijd reed. (JVL) Gino Verhasselt gaat met ruime voo sprong als eerste over de eindstreep Juniores te Herdersem De toonaangevende juniores uit de Denderstreek waren te Herdersem allen van de partij. Van bij het begin werd er flink gekoerst en vormde er zich een kopgroep van een negental renners die gedurende de ganse wedstrijd aan het kommando zouden blijven. Pedro Van Bondt, die pas naar de juni ores is overgestapt, Luc De Neef, Piet De Wilde Frank Van Den Abbeele. Ronny Pauwpls, Pascal Elaut, Eddy De Poorter, Ludo Van Der Vreken en Jean Braem misten de vroege en beslissende ont snapping niet Deze renners werkten erg goed samen en hun voorsprong steeg zienderogen. Hoe zeer Jerry Cooman toch wel de gro te verslagene, en Guy Rooms zich nog inspanden: van terugkomen was geen sprake meer. Het negental waarin Pau wels en Van Bondt heel wat werk op knapten had zowat een minuut voor sprong en was definitief buiten schot. Het was nu uitkijken naar een of andere ui'val maar het tempo was zo hoog dat er van eventuele demarrage geen sprake was Het negental bood zich dan ook aan voor een spurt voor de eerste plaats. Het was de man uit Wetteren Pascal Elaut. die vrij gemakkelijk Eddy De Poorter en Pedro Van Bondt achter zich hield Eigenlijk werd deze eerste zege van de beloftevolle Wetteraar reed vroeger op het seizoen verwacht. Bij de nieuwelin gen rijfde Pascal de ene zege na de an dere binnen. Vermelden we nog dat Luc De Neef als eerste Denderstrekenaar een trofee wegkaapte voor Ronny Pau wels (JVL) Kaatsen lagere 1 en 2 De Heuvel Erembodegem blijft vriend en tegenstander verbazen. Ondanks een slechte start, men kwam 0-3 achter, stuurde men De Flinstones puntenloos huiswaarts. In net kader van de 2" Grote Prijs spi in kt imitee der stad Aalst sclu x i' Van Hei /tele lid van de Baardegemse hand- boogklub De Vont.kisten» tweemaal de in u ifdvi igel af (JC) Öe fyixihe. ixjwtti^e. (JU/ VUIL Nlv Wf)6EHl Niettegenstaande het prachtige lente- weertje bleven de aktieleden van Natuur 2000 in de kou (JC) Via 0-3 werd het onmiddellijk 5-3 om de rust te bereiken met een 8-5 voor sprong. De bezoekers haalden na de herneming geen enkel spel meer op. Het werd een festival van overge- keerde ballen vanwege de Erembode- gemnaars. Vooral Hudy Bal was in zij»i uagie. hij keerde zowat een tiental ballen over. De Heuvel komt met deze zege op de tweede plaats terecht wat de Erembo- degemse aanhang voor het seizoen zeker niet verwacht zal hebben. Baar- degem won wel bij Zele Durmen, maar het vlotte toch niet te best. Het niveau van de eerste luttes werd zeker niet gehaald. Enkel Benny Heyvaert speelde erg verdienstelijk en dan voornamelijk in de opslag. In de terug slag was men echter erg zwak zodat men zich voor de komende wedstrij den wel flink zal moeten herpakken. Gijzegem won aan huis van Niel maar liet een enige kans ontglippen om de drie punten te pakken. Niel dat eerder tot de zwakke broertjes gerekend mag worden haalde zeven spelen op, meteen genoeg voor één punt (JVL) KT,:- - f J-r. De weinige vuilniszakken werden snei gevuld. tJCJ

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15