r DELENS KLEDING PAUL KIEKENS z< Topdag geen flopdag OPTIEK V "4 NIEUWSTRAAT 60 AALST al ïlfs een Aalstenaar in niet les weten of kennen j a (jij v kc Molenstraat 68 AALST Tel. 053/21 65 4 Nieuwe Gazet van Aalst - 20 mei 1983 dekenij Molenstraat-Werf-Kapellestraat. Onder impuls van deken Van Holsbeeck werd de straat omgetoverd in een groot neerhof, waar men naast paarden en schapen, ook kennis kon maken met kip pen duiven konijnen vissen, enz. De plaatsing van het nodige groen zorgde tevens voor een speciale sfeer, terwijl een optreden van de Faluintjeskapel de organisatie vervolledigde Ook een aantal «randdekemjen» bewe zen dat de Topdag meer kan zijn dan een Zonder woorden. en in de Kattestraat tot een exotische amazoneshow. Beestenboel «Totaal anders was de aappak voor de vervuiy van uiz Met huf| Qnte|_ bare kraampjes bereikten zij opnieuw de typische braderijsfeer, die nu éénmaal aan de Topdag verbonden is Daarbij was het opvallend hoe weinig inspannin gen zich sommige dekenijen getroosten om het publiek ook nog wat anders te brengen dan verkoopsstanden In de Zoutstraten was er enkel een optreden van een muziekkorps, in de Nieuwstraat beperkte de dekemjinbreng zich tot het optreden van kunstdansgroep Reinsert verkoopdag. In de Geraardsbergsestraat was er aldus een herleving van de-«Ja- cquettekermis» en optredens van volks zangers en van een middeleeuws wa genspel door Pact. Trouw met zichzelf ging de dekenij De Ridderstraat de alternatieve toer op met een tentoonstelling in de Gele Limonade en een koffietafel voor de buurtbewoners in Netwerk In de straat zelf kregen «al ternatieve» groepen een unieke gele genheid om zichzelf aan het grote pu bliek voor te stellen. De dekenij Hoveniersstraat-Molendries- Varkensmarkt was de enige die ook de sportieve toer opging met de organisatie van een loopwedstrijd voor jongeren en het oplaten van een helblauwe warme luchtballon. Ondanks alle mogelijke inspanningen blijkt de stap van de grote massa over de St -Annabrug naar Aalst rechteroever nog steeds niet gezet te zijn. De vraag naar de verdere deelname van deze de kenij aan de volgende Topdagen werd dan ook openlijk gesteld Het centrum van alle aktiviteiten was op nieuw de Grote Markt waar de ontelbare cafés gouden zaken deden. De tijd was in feite te beperkt om alles te kunnen mee maken wat er georganiseerd werd zoals een optreden van expressiegroep Vre- don, van de Faluintjeskapel, van de Fan fare Kunst en Vermaak van het poppen theater Klak in het stadhuis, enz. Tus sendoor kon men dan nog kennis maken met infostand van Levensvreugde, Tele- dienst. Scoutsgroep St -Kristoffel. Klak- son. enz. En wie nog tijd vrij had kon even overwippen naar de Hopmarkt en het begin van de Nieuwstraat, waar het Rode Kruis Securex Het Laatste Nieuws en de Generale Bankmaatschappij allerlei spelletjes organiseerden. Karnaval Voor de typische Aalsterse sfeer werd opnieuw door ontelbare Aalsterse karna- valgroepen gezorgd, die onaangekon digd de Topdag mee deden üitgroeien tot iets unieks Bij de ene groep konden de kinderen vissen naar kleinigheden, of geld laten gooien op een bord. dat op water dreef. Bij andere groepen kon men dan weer terecht voor een zeeratten- koers of voor een fns ijsje Het meeste sukses hadden misschien nog de Draekenieren met hun uitbeel ding van oude ambachten zoals spek slager, peiremiester steenbakker boek binder schiptrekker kaarsgieter, kloet- kapper kasseistamper pillendraaier, geheimstoker glasblazer enz De lach spieren werden bij deze uitbeelding druk op de proef gesteld Frappant was ook het «sukses» van een geïmproviseerde punkgroep op een ca féterras van de Grote Markt. Ongewild bewezen zij dat de Topdag ook anders kan zijn Op bepaalde momenten waan de de toeschouwer zich voorwaar op een terras van één of ander Parijs plein Toekomst Misschien dient de Topdag in de toe komst nog meer naar dergelijke spon tane uitingen van «volkskultuur» te evo lueren Het is op deze manier dat men aan de niet-Aalstenaar kan tonen dat on ze stad meer is dan één van de grootste winkelcentra van het Vlaamse land. want dat zij eveneens een eigen ziel en sfeer bezit Dat de Topdag ondertussen burgerrecht verkreeg zowel binnen als buiten de stadsgrenzen werd nogmaals bewezen door het grote sukses van de verkoop van Aalsterse vlaaienkommen, waarvan de laatste rond het middaguur al verkocht was, als door het sukses van de Toe ristengeschenken waarvan er niet min der dan 320 uitgedeeld werden aan be zoekers uit alle hoeken van het land en zelfs uit Nederland. Duitsland. Zwitser land en Indonesië Indien de organisatoren er nu nog in.sla- gen om de inspanningen van sommige dekenijen en van de handelaars van de Grote Markt zelf voor de Topdag op een bepaald niveau te brengen, dan is de jaarlijkse promotie voor Aalst als winkel stad tot in de verre toekomst verzekerd. (MP) „sf Neem nu Leê :6of7kmvanuwdeur,maartocheengansanderementaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan I En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraaghet aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. De Spekslager. De Draeckenieren slaan meer dan eens met spek. (JC) De aankondiging van de Pikkeling door VVV De Faluintjes. (JC) Deelnemers aan de loopwedstrijd in de Hoveniersstraat. (OJ) Prins Balou en zijn Destereers alsook de kleinste in de kinderwagen aan het des teren in de Zoutstraten. (OJ) ft VMAllf/t llkViAU SWEDISH DESIGN

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4