EDDY VINCK zeefdrukkerij ontwerpstudio reklame geeft méér mét promotiedrukwerk dend. stw. 27-31 053-7010 28 CALLEBAUT Aalst 2000 opent pers- en do kumentatiecentrum In april neemt elke vogel de Garage RESIDENCE 't Moet iet zijn, hee pil. i HUIS 0KKASIES0KKASIES 3de Industriezone 9440 EREMBODEGEM 053/21 67 51 MEESTERKLEERMAKER 9440 EREMBODEGEM 11ICCI IIIC Huwelijkslijsten vind je overal Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij Keizerlijk Plein 36A Aalst Tel. 053/77 17 21 Nieuwe Gazet van Aalst - 20 mei 1983 - 7 De onafhankelijke studiedienst Aalst 2000 is recent gestart met een pers- en dokumen- tatiecentrum. Systematisch bijgehouden kranteknipsels en tijdschriften, publikaties aller hande zullen voortaan zowel de eigen werking als geïnteresseerde derden ten goede komen. Een en ander kadert in het opzet van deze amper drie jaar oude v.z.w. om via studie- en onderzoekswerk bij te dragen tot de maatschappijvernieuwing in deze streek. Aalst 2000 is gehuisvest in de Korte Nieuwstraat 12. Hoewel de (pluralistisch samengestelde) vereniging ernstige moeilijkheden gekend heeft wegens de niet-verlenging van een BTK-projekt (wat nu echter verholpen is door een nieuw projekt) werd reeds veel op het getouw gezet. Zo verschenen drie rap porten over het Aalsters Kultuurbeleid «Onderzoek en inventarisatie van de socio-kulturele infrastruktuur». «Aanzet tot een beleidsplan voor het Kultureel Centrum te Aalst» en «Doorlichting van het stedelijk bibliotheekwezen te Aalst». Zeer binnenkort verschijnt van dit laatste het tweede deel (waarop we in onze vol gende editie uitgebreid terugkomen). Daarenboven werden vormingsavonden en een studiedag georganiseerd, dit alles ter sensibilisering van de publieke opinie en de beleidsvoerders die werden aan gepakt. Onlangs werd dus een pers- en doku- mentatiecentrum geopend rond diverse aspekten van het gemeentebeleid en de plaatselijke samenleving kuituur ruim telijke ordening, leefmilieu, sociaal be leid, intern stadsbeheer inspraak, vre- desproblematiek ontwikkelingssamen werking Waar andere organisaties voor bepaalde aspekten eveneens een archief bezitten, wordt hiernaar verwe zen. Dit is o m. het geval voor RALDES en W.L.A. (leefmilieu), en het A S.O. (welzijnsbeleid) Tijdens de normale kantooruren staat dit centrum voor ieder open. Ook hierbuiten maar dan op afspraak. In de toekomst denkt Aalst 2000 aan een vormingscyclus naar jongeren toe over 100 jaar politieke, sociale en ekonomi- sche geschiedenis in het Aalsterse Daarnaast gaat aandacht uit naar de op richting van wijk- en deelgemeentera den. Aalst 2000 wil deze stimuleren on dersteunen en eventueel begeleiden. Uiteraard zullen ook reeds gestarte on derzoeken («voorwaarden voor een open beleid» «stadsfinanciën» «door lichting van het verenigingsleven») vol eindigd en gepubliceerd worden. Dit alles om uiteindelijk, «op langere ter mijn. onze stad meer leefbaar te kunnen maken» (P D.) 300 diesel, bouwjaar 1977, 1978,1979 230-E, bouwjaar 1981 300 TD, bouwjaar 1978 240 DL, bouwjaar 1976 200 D, bouwjaar 1979 LANDROVER 88 diesel, bouwjaar 1981 PEUGEOT 504 T.I., bouw jaar 1978. PORSCHE 924, bouwjaar 1977. CITROËN 2000 CX, bouw jaar 1975. BUICK SKY-LARK, bouw jaar 1977. BESTELWAGENS MERCEDES L 608 D, bouwjaar 1980. MERCEDES L 508 D, chassis-cabine, bouwjaar 1978. «En 't zal iet zijn», dachten de jongens van Chiro Maeva, want je bestaat maar één keer 25 jaar. En in het leven van een chirogroep is dat een niet onbelangrijke gebeurtenis. Maeva vierde dit passend verleden weekend met een open deur in de hemen op de Meuleschette. gen van enkele spijzen die verondersteld werden wat zaad in het bakje te brengen. Er werden ongeveer 500 steaks binnen- Het begon met een openluchtmis waarna één van de kleinste leden, bij gebrek aan koningen Boudewijn of koninginnen Fa- biola, het lintje mocht doorknippen. Bou dewijn zou het niet beter zijn afgegaan want na een handig manoeuvre met de schaar lag de weg naar de receptie open In de hemen kon menig chiroherinnering, eventueel door auditieve of visuele be wijzen gestaafd, opgerakeld worden. Het kerelskot verdient een speciale ver melding voor de stemmige sfeer die er heerste, met in het minst veroorzaakt door de plateau drank die daar onbe heerd was achtergelaten Nadien was er mogelijkheid tot het nutti- gespeeld, waarvan een leider met Mi- chelin-allures er alleen al 10 voor zijn re kening nam. Alvorens enkele dappere kerels een po ging konden ondernemen om de koer van alle stellages te vrijwaren, won de thuisploeg eventjes het volleybaltornooi waaraan 7 ploegen van Aalsterse chiro- groepen deelnamei Het weekend werd besloten met een po sitieve ervaring op zak en veel plannen voor als er de volgende keer iets te vieren valt OD de Meuleschette. (Ma Eva) Desondanks zal de maand mei in Jeugdhuis Terlinden bepaald geen windeieren leggen. «De Klup» bestaat nu immers 15 jaar, en daar dit nog slechts één jaar verwijderd is van een ronde «16», de leeftijdsgrens voor nieuwe leden, moet dat flink gevierd worden. Want stel je voor dat in dat woelige jaar '68 één van de stichtster-leden zwanger raakte Dan is Terlinden weldra werkelijk aan zijn tweede generatie begonnen... Jeugdhuis Terlinden zet het feestjaar of ficieel in met een superuitgave van haar traditioneel meifeest, dat in Aalst zeker enige faam wist te verwerven in kringen waar «ambiance» en gezelligheid nog als deugd ervaren wordt. Doorheen de jaren leefde men er met leden en sympathi santen steeds naartoe als naar een hoogtepunt in het werkjaar. In het verle den zorgden sfeermakers als Zjef Van Uytsel. de Pigsty Hill Band, Stampen en dagen en Ed Kooyman voor de muzikale omlijsting van de avond, (om er maar een paar te noemen). Onvergetelijk is onge twijfeld het optreden van de Britten (Pig sty Hill) in de annalen van het meifeest. Lolbroeken van de bovenste plank, die in hun enthousiasme hun publiek mee- Alles in voorraad kleine en extra-grote maten Geraardsbergse steenweg 154 TERJODfN AALST TEL 053 70 29 38 sleepten en overhaalden om de onuit- sprekelijkste liedjesteksten mee te neu riën De anekdote van de violist die wat «straffere» drank dan lauw bier vroeg, en daarop met volle teugen van een glas... Dreft ging genieten, mag een illustratie zijn van de dolle sfeer waarin Terlinden op zo'n avond gedompeld is. Dat ook een groep als «Stampen en dagen» het jeugdhuis algauw plat kreeg met haar meezingers zal dan dan ook geen won der heten. Dit jaar hadden de organisatoren graag Zjef Van Uytsel nog eens naar Aalst ge haald, en bijna was dit ook gelukt. Doch deze kleinkunstenaar kreeg het plots in zijn (houten kop om net nu opnamen voor de BRT te plannen. Geen paniek echter. Want als compensatie werd nu zelfs een dubbelprogramma geboekt «L'express cajun» een vrij bekende folk groep. die in het Aalsterse haar sporen reeds verdiende, en «Walter De Buck» de Gentse «straatzanger». Deze laatste zal jullie wel nog bekend in de oren klinken met zijn hits als «Met mijne vlie ger en zijne steert» en «De realiteit» Hopen wordt het wel op de ouderwets goeie meiweertje want dan vinden de optredens én de andere festiviteiten in openlucht plaats wat de «meifeestvier ders» pas de echte festivalsfeer verze kerd... Hoewel de tafels binnen ook wel al een dansje hebben mogen dragen Ook dit jaar zal de plaatselijke specialiteit de Muytersangria van de partij zijn evenals de brochetten van de St.-Jorisscouts. Dit gereputeerde «kom mei»-festival vindt nog eens de wortel van het volkse amusement op zaterdag 28 mei vanaf 20 u. in of rond jeugdhuis Terlinden, met of zonder kampvuur op de achtergrond. En Terlinden kan je vinden tussen Kasteel Terlinden en de Boudewijnlaan Alleen zal de jeugdklub er die avond misschien méér feestkasteel uitzien dan dat stads- eigendom zelf Vergis je dus niet... (LDG) uunmnoE o mr De Sjiepeerekes lieten hun grootste ezel los. Je kon naar zijn gezicht raden. Kom eens een kijkje nemen. Porselein, kristal, kleinmeubelen, tafelbestekken. van de beroemdste en meest bekende merken.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7