Doe een proefrit en vergelijk de prijs... wedden dat u kiest voor Ford Fiesta N.v. RING MOTORS - AALST Kunst in duplo Reeds vanaf 149900 FIESTA QUARTZ. ECHTE LUXE,OPTIES INBEGREPEN. James Bond contra Duiven-Bond Albrechtlaan 50 AALST 10 Nieuwe Gazet van Aalst 17 juni 1983 Laat 'm niet ontsnappen, die beruchte Fiesta Quartz. Want Quartz betaalt zijn opties niet. Opties zoals: speciale sierstrips en profielbanden sene 70. En 'n ruitewisser-wasser op de derde deur. Binnenin werd 'n centrale console ingebouwd met uurwerk. Daarboven zit het4-spakig stuurwiel in Chia design. Natuurlijk is er 'n radio en de Econo- lite. Al die opties zijn dus gratis. Heel eenvoudig is dat: voor 165.995* bezit je 'n echt juweeltje. En bij Ford blijft ook de Fiesta Quartz trouw aan z'n prijs want Prijs bij Aankoop Prijs bij Levering 2 v btyv ijlsnrllr, krijgshaftig for hebben 'tu. milt 11 sportiruc gren nooh... Norbert De Winne Aalst is een eigenaardige stad. Ook op kunstgebied heeft zij zich steeds bewogen tussen enkele hoogtepunten en doorsnee-kunst van het post kaarttype. Wekenlang moeten wij soms wachten op een «evenement» en dan plot seling wordt de brave burger overspoeld met gebeurtenissen waarboven wij het toepasselijke spreekwoord kunnen schrijven «Van het goede te veel». Nauwelijks is de boeiende tentoonstel ling van Grafiek en Brons in het Oud Hospitaal een week oud (zie N.G.V.A. van 10 juni - Nr. 23) of wij worden ge- konfronteerd met drie kunstenaars in de Belfortkrypte en een waaier van ontlui kend talent in de B B L. Nieuwstraat waar leerlingen uit de afdeling Plastische Kun sten van het K.T.A. Ledebaan. ten toon stellen. Tijdens de vernissages (die gelijktijdig verliepen) zag men vrij veel bekende ge zichten. Belangrijke politieke «gezich ten» ontbraken en ik zou er zelfs het woordje «natuurlijk» willen aan toe voe gen omdat de afwezigheid van onze mandatarissen in het verleden, nu in de zelfde frekwentie merkbaar is. Uit kunst haal je geen stemmen, wel op jogging-happenings en andere manifes taties. Het kunstminnende publiek van Aalst is deze toestand reeds gewoon, Het kan niet van iedereen gezegd wor den dat een land zowel haar naam als haar parlementsvergadering aan jou opdraagt. James Bond moet dan wel een speciale held zijn in de Duitse Bondsrepubliek (met hun Bondsdag). Duitsers zijn echter altijd al rare snui ters geweest Maar hoe zit het met 007 De supergeheimagent (zou hij wel beseffen dat hij konstant gefilmd wordt speurt momenteel het Feest paleis af naar 50.000 karaat diaman ten (ofte 10 kilo in zijn oudere film «Diamonds are forever» Ingewikkeld zijn de intriges we'l, maar het komt erop neer dat de grootscheepse dia mantsmokkel (njam, njam) vanuit Zuid-Afrika moet onderschept worden om de wereld nog maar eens van de ondergang te redden. James doet zijn naam geen eer aan door het met kort en «bondig» af te handelen, maar in een langspeelfilm is dat ook niet de bedoeling Tijdens zijn veelbewogen avonturen laat hij zich echter wel re gelmatig «bont» en blauw slaan, en natuurlijk komen ook de meisjes aan bo(n)d, met een doorlopende mode show van de typische Bond-jassen de bikini s 1 Een van die slechte vampen zal natuurlijk verliefd worden op onze onweerstaanbare James, Bond-vivant bij uitstek, en zijn «Bond genote» worden James maakt het met deze deerne wel vrij gezellig, maar vergeet niet dat hij tevens erelid is van de Vrijgezellen-Bond, en dus gaat de plicht steeds voor Sean Connery mocht het als James Bond bont maken vóór Roger Moore hem afloste in die funktie, en mis schien kent de jongste generatie deze 007-held al niet meer Maar we voor mij zal het steeds een «steen des aanstoots» blijven. DE BELFORTKRYPTE: Beeldhouw werken van Paul Baeteman, schilderijen van Will Van De Perre. tekeningen van Johan Rimbaut. De beelden van Paul Baeteman hoeven geen betoog, is gewoon goed werk waar uit een eigen vormgeving en technische onderlegdheid dadelijk opvallen. Wie de ze zomer aan de kust verblijft geven wij de raad even binnen te lopen in de Ebes- galerij op de Lippenslaan te Knokke waar gans het seizoen werk van deze grote beeldhouwer te zien is. Johan Rimbaut stelt zijn merkwaardige tekeningen ten toon in het hoofdzaaltje van de Belfortkrypte. Het zijn stuk voor stuk boeiende reflekties van de chaos, de destruktie van onze maatschappij met science-fiktieachtige elementen, allen minitieus uitgewerkt met de pen op een amper half kwartoformaat. Hedendaag se miniaturen Inderdaad, zo zou men deze tekeningen kunnen noemen. On middellijk denkt men hier aan hoogwaar dige illustratiekunst. Door het kleine for maat en het labyrint der lijntjes en figuur tjes is zijn werk wel vlug vermoeiend, maar boeiend blijft het zeker. Will Van De Perre. leraar aan de Acade mie voor Schone Kunsten te Aalst toont ons monochromatische olieverfschilde rijen. Zijn vormgeving blijft non-figuratief. Door een weldoordachte strukturele op bouw en mede door het afgewogen naast elkaar plaatsen van oker, bruin, grijs en wit vallen zijn schilderijen op door een bij na altijd aanwezige rust. Van De Perre bewijst dat, ondanks het overal teruggrijpen naar het gedormeer- de figuratieve en magisch-realisme, een zuiver non-figuratief schilderij niet moet onderdoen voor sommige verkapte sur realisten. Superlatieven kunnen wij op dit werk niet kleven maar zijn realisaties blij ven getuigen van een eigen pikturale taal. SLUIMEREND TALENT IN DE B.B.L. Gestimuleerd door enkele leraars stellen de leerlingen van de 5e en 6e leerjaren van het K.T.A.-Ledebaan. afdeling Plas tische Kunsten en Publiciteit een aantal werken voor. Opmerkelijk veel meisjes die een hoge skore halen. Zonder het werk van de andere deelne mers af te breken zijn een aantal jongelui zeker het volgen waard. Sandra Hoebeke (5e PI K.) brengt een harmonieus werk in oker. zwart en een kontrasterende kleurmozaiek waarin een vrouwenhoofd verwerkt ziet. Een kind die iets in haar vingers heeft Blondeel Viviane (6e PI.K.) zet zich met twee werken (een uitgerokken paarse kop en een indringend kollagwerk) meteen bij de besten De olieverfschilderijen van Coppens Marleen, Verbeeck Lutgard en K. Mach- teling (allen uit 6e PI. K) dragen mis schien nog te veel invloed van hun leraar. maar zijn stuk voor stuk moderne schil derwerken waarin kreativiteit en techniek harmonisch samengaan. Een echt visionair en fijn werkje vonden wij de assemblage van Scheerlinck San dra (5e PI.K) Haar weergave van de kop van Picasso is eveneens een werk om even bij stil te staan. Blaton Nico heeft ons eveneens geboeid met een assemblage-werk. Een naakt van Asselman Wim vertoont nu reeds de vaardige tekenhand van een misschien geboren tekenaar. De verdere aanwezige modetekeningen, modellen van publiciteit en batikwerk ge tuigden van preciesheid, verzorging, fris se ideeën en een goede techniek. Er zijn tentoonstellingen genoeg waar de echte kunstliefhebber soms gekonfron- teerd wordt met slordig werk, gebrek aan zelfdiscipline, verkeerde perspektieven en dikwijls hemeltergende anatomische gebreken bij mens- en dierfiguratie. Derhalve hierbij een eresaluut aan de le raars en leraressen van de afdeling PK van het K.T.A. die deze jonge mensen voortreffelijke technieken bijbrengen. Laten wij echter aan al deze leerlingen geen valse hoop geven echte en grote kunstenaars zijn zeldzaam, de weg is lang en hard en het geld valt niet uit de hemel. Zij echter die het wel gehaald hebben hadden boven hun talent en boven hun technische vaardigheid allemaal dit ene woordje gemeen MOED. COCKERILL VOLKSUNIE kunnen verzekeren dat mister Bond ook «vroeger» de lakonieke gentle- man-Brit was, die zelfs in de hache- lijkste situaties (waarom probeert de schurk de dood van zijn vijand altijd iets te ingewikkeld te maken i.p.v. hem gewoon neer te knallen met een rake kwinkslag het fijn-satirische van zo n films onderstreept Zo moffelt James een aartsbelangrijke cassette achter in t broekje van zijn bondge note op t moment dat hij gearresteerd wordt, met de sussende droogkomi sche woorden «Al de problemen zijn achter je rug Meer van dit soort heerlijke humor verheft de Bondreeks tot hogere niveau s dan de gefor ceerde lachgedrochten als «Young doctors» en co Vandaar ook onze tip voor wie Toetste reeds genoot en dol is op een kombi- natie spektakel en lach «Diamands are forever». Wel moet erbij gezegd dat je wonderwel géén korting krijgt met een kaart van de Bond voor Grote gezinnen (LDC) Filmprogrammatie Feestpaleis 1. «Diamonds are forever» (KT) zie bespre king 2. «Banzai(KT): veel gezaai (van paniek), weinig ban om in te raken een flopkomedie met Coluche, zelden leuk of origineel. 3. «Young doctors in love» (KT)ziekenhuis mopjes aan mitraljettempo, helaas wordt er zelden in de lach geschoten 1 Palace 1. Benedenzaal: op reis, kom in septem ber eens terug, manneke 2. Studio«Gandhi» (KT)schitterend maar 3 uur lang levensverhaal van een vent zoals ze er te weinig maken «Gandhi» (niet te verwarren met Andy Gibb) Of Gandoi in Belgiè ook 8 oscars zal krij gen voor staaltje van vreedzaam on derhandelen, is zeer de vraag 3. Club: «Tootsie» (KT): Ba toet, zeij Deine verklidjen Hoffmaan bleif nog èn weik in Oilsjt Parel van 'n amuse mentsfilm 053/ 70 23 15 - 70 23 16 often

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10