Café 't Landhuis DELENS 15 interpellaties zorgen opnieuw voor nachtzitting Zogezegd... OPTIEK DE VIJLDER '/h 9 OPTIEK d'haese erik Aluminiumbedrijf Marcoen zn 'T SLOEBERKEN V NIEUWSTRAAT 60 AALST kan niet alles weten of kennen WACHTDIENST BRILLEN ZONNEBRILLEN Pontstraat 14 AALST Til. 21 24 09 Grote Markt, Aalst 21 17 88 huwelijksreportagen studio- en publiciteitsfotografie BOUW ZELF UW VERANDA J Café frituur snack tk V 4 - Nieuwe Gazet *an Aalst - 17 juni 1983 Vervolg van blz. 1 Opvallend was de onenigheid tussen de woordvoerders van SP en VU en Schepen van Financiën Bogaert toen gediskuteerd werd over konkrete cij fers in verband met de stadsrekening 1982 Werken Bij punt 18 van de agenda kon men beginnen aan de bespreking van de eigenlijke dossiers. Interessant hierbij was het voorstel tot het specifiek aan duiden van de city-ring, hetzij via een speciale wegbedekking, hetzij via een speciale kleur in het wegdek. Oud schepen van Openbare Werken, Jan De Neve, hield (voorlopig zonder suk- ses) een pleidooi voor het herstel van voetpaden vooraleer over te gaan tot het herstel van het wegdek. De ster van dit onderdeel van de raadszitting was opnieuw Danny De Nayer (VU) die gans de avond door bewees op de hoogte te zijn van de dossiers. Mits een kleine selektie in zijn tussenkomten kan hij weldra de primus worden van de nieuwe opposi tie, hierbij op de voet gevolgd door de nieuwe SP-raadsleden Dolores Baïta en Patrick De Smedt. De positieve instelling van de 2 oppo sitiepartijen werd eveneens bewezen door het feit dat men bijna steeds zijn goedkeuring hechtte aan de voorge legde ontwerpen en werken. Wittelos Dit was met het geval met het voorstel van het schepenkollege tot gedeelte lijke afschaffing van een voetweg (Wit telos) te Meldert. Alle bezwaren en pleidooien van de oppositie ten spijt schaarde de C.V.P.-P V V.-meerder heid zich achter het CBS, Lambert Van De Sijpe, inbegrepen. Pikant detail is wel dat het schepen kollege op een vorige zitting voorstan der was van het behoud van deze voetweg. Interpellaties Om 11 uur 's avonds kon men dan beginnen aan de interpellaties. Dr. Anny Dierick opende de reeks met haar voorstellen tot hulp en begrip voor de derde leeftijd, onder allerlei vormen. Het kon moeilijk anders of iedereen verklaarde zich met de voorstellen akkoord, alhoewel er toch eerst nog wat verder zal gediskutieerd worden in adviesraden en kommis sies. Heel wat delikater en politiek meer geladen waren de interpellaties van Eddy Monsieur (SP) en Willy Alloo (VU) over het oprichten van een bevoorrechte parkeerplaats voor de leden van het schepenkollege op het Raadslid W Van Mossevelde (VU) dankte bij de «aftrap» het kollege voor het ter beschikking stellen van een vergaderlokaal zodat de fraktieverga- dering van de VU, voor de aanvang van de zitting, kan doorgaan. «Dat is nogal een ander lokaal dan dat wat de CVP zes jaar lang kreeg, hé», merkte de burgemeester op. Toen de diskussie over organisato rische aspekten van de kommissie Openbare Werken eindeloos dreigde te worden, werd ze door de burgerva der gestopt «om te vermijden dat we hier na 12 uur nog zitten en de pers opstapt». Wat ze vier uur later ook deed. De zit ting was ver van ten einde. Woorden in de wind Punt 5 van de agenda m b.t. de goedkeuring van het statuut voor de adviesraden werd in de verklarende nota toegelicht met de vermelding «zie agenda». «Weinig verhelderend», vond E Mon sieur (SP). Net of je in een verklarend woordenboek zou lezen chocolade ingrediënt van hieronder; chocolade melkmelk van hierboven. W. Van Mossevelde (VU) is niet van enige taalvaardigheid gespeend Hij vroeg bij de besprekingvan het advies radenstatuut vooral «het paard niet vóór de wagen te spannen». Deze ver spreking werd door L. Van de Sijpe (CVP) niet zonder trots opgemerkt. F. Pijck (SP) vond dat de schepen met-de-bijl, Bogaert (CVP) nogal bok- kesprongen maakte bij zijn toelichting omtrent de financiën van het Stedelijk Bedrijf voor waterbedeling «Gij hebt zeker nog geen bokken zien sprin gen riep Etienne terug, die het trouwens zeer verheugend vond, «dat jonge raadsleden (in casu D Baita, SP) zich geïnteresseerd toonden in de centenkwesties van de stad» Bogaert bleek echter een matig leraar want Baïta wou zijn uiteenzetting maar niet vatten. Andere toehoorders evenmin Maar de schepen is een geduldig man, zei hij zelf. In het citeren van kollega's schit tert Bogaert ook al met J. Caudron (VU) vond alvast «dat de fantasie van de man de spuigaten begon uit te lopen» Zo zou de volksvertegenwoor diger o.m. hebben gezegd dat «de rekening klopt omdat ze klopt». Derge lijke waarheden hoort men zelfs in het parlement (nog) niet. Komaan, Etienne... A. Adriaenssens (PVV) pleitte ervoor dat een grondig voorafgaand overleg tussen verschillende betrok ken stadsdiensten noodzakelijk was zodat pas herstelde straten niet opnieuw dienen te worden opgebro ken voor allerhande of zoals hij zelf gewoontjes zei: «Dat men om nen telefong te leggen, geen nieuwe opgravingen moet doen»... De stad wil een nieuwe grasmaaier aankopen. Geen duwertje, maar een heus vehikel van 700.000 Bfr D. Denayer (VU) vond het verkeerde maaier achteraan de tractor te beves tigen «Zo rijd je eerste de grassprie ten plat en maai je gebrekking», zei Danny. Net zoals Denayer zelf steeds weer de kop opsteekt, nadat de burge meester hem eerst verbaal heeft gekortwiekt. Burgemeester Uyttersprot over de V-diensten«We moeten er allemaal voor zorgen dat de V-diensten behou-' den blijven, en er dan voor ijveren dat Aalst er één krijgt». De onwettelijke privé-parking voor de leden van het CBS aan het Keizer lijk Plein is er o.a. gekomen omdat het niet prettig is voor de zwaarbeladen (met dossiers) schepenen, 135 meter ver te stappen, d.i. de afstand tussen de parking van de Keizershallen in de «Place Imperiale». (R. Uyttersprot). G. Van Nieuwenborgh (SP) vond dit toch nogal kras en verklaarde zelf af en toe «zwaar geladen» te zijn. D Denayer (VU) beveelt aan: een toeristische uitstap naar de «Middel eeuwse toiletten van de gemeente school in de Erembodegemse De Schepperstraat». In de Haaltertstraat te Nieuwerker- ken wordt duchtig gestort. «Binnen kort zien de Aalstenaars een nieuwe heuvel in het landschap verrijzen», grijnsde D. Denayer (VU). Hierop schoot A Vermassen (PVV), die in deze straat woont, wakker, om te ver klaren dat «hij nog mets had gemerkt van een nieuwe heuvel in zijn straat» (JVG) UUKTERS Aalst Dr. J.P. Bogaerts, Veldstraat 14, Aafst, tel. 70 54 22: vrijdag 1 7 juni vanaf 20 uur; zaterdag 18 juni vanaf 8 uur s morgens; zondag 19 juhi de hele dag tot maandag 8 uur s mor gens; maandag 20 en dinsddg 21 juni vanaf 20 uur, woensdag 22 juni vanaf 12 uur; donderdag 23 juni vanaf 20 uur tot en met vrijdag 24 juni om 8 uur s morgens Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Kerckhofs, Berkenlaan 21, Erembode gem, tel. 77 46 69: zaterdag 18 en zondag 19 juni 1983 Hofstade, Gijzegem Dr. De Backer, Steenweg naar Dender monde 1, Hofstade, tel. 21 67 79: zater dag 18 en zondag 19 juni 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert. Moorsel Dr. Van Langenhcve. Grote Baan 120. Herder sem, tel. 21 24 15: zaterdag 18 en zon dag 19 juni 1983 Nieuwerkerken Dr. Suys, Vi|verstraat 23, Mere, tel. 21 31 19 zaterdag 18 en zondag 19 juni 1983 APOTHEKERS van zaterdag 18 juni om 9 uur lot zaterdag 25 juni om 9 uur Wery, Korte Zoutstraal 20, Aalst Clapdorp. Dorpsstraat 23, Baardegem TANDARTSEN Vandeputte, Nieuwstraat 81, Lede, tel. 78 94 24: zaterdag 18 juni van 14 lol 18 uur en zondag 19 jurn van 9 lol 1 2 uur Belangrijke telefoonnummers Antigifcentrum 02/345 45 45 Zelfmoordpreventie. 02/649 9.6 95. Keizerlijk Plein. Voor eenmaal vonden wij het antwoord van een uitstekend leidende burgemeester Raymond Uyt tersprot zwak. Alhoewel onwettelijk blijft het speciale verkeersbord staan. Anders zouden de schepenen immers. 135 meter moeten stappen vanaf de parking achter de Keizershal len tot het herenhuis op het Keizerlijk Plein. Daarna was het opnieuw een festival. Danny De Nayer met interpellaties over de toestand van de stadsschool aan de Binnenstraat, van het Dien stencentrum te Erembodegem en over achtergelaten autowrakken en storten te Nieuwerkerken. Uit de antwoorden van de leden van het schepenkollege kon men opmaken dat de interpellant de waarheid sprak, dat het schepenkollege zich bewust is van de aangeklaagde toestand en dat er gewerkt wordt aan het herstel van gebouwen en landschap. Toen de motie betreffende het rapport Gandois (Cockerill-Sambre) en de gevolgen daarvan voor Vlaanderen ter sprake kwam, was het inmiddels mid dernacht geworden. Traditioneel het sein voor de journalisten om de pers- banken te verlaten. Over de reaktie van het stadsbestuur op interpellaties over een brief van het CBS aan de bedrijfsleiders van Groot-Aalst, over 2 projekten voor leefmilieu in het kader van het Derde Arbeidscircuit, over het ontbreken van vuilniszakken, over de samenstelling en bevoegdheden van het Dirk Martenskomitee, over de par king in de Kattestraat, over nieuwe investeringen voor een zittribune voor Eendracht Aalst en over plannen voor Hofstade, weten wij dus voorlopig niets. Ten gepaste tijde komen wij hierop wel terug. (M.P.) Ongeëvenaarde keus. U die een bril draagt, denk aan gekleurde zonglazen in uw dioptrie of snelreagerende cotormatic glazen die aanpas sen aan de lichtsterkte. uit sympathie steenbergstraat 28 fotograaf 9308 hofstade - aalst (053) 77 os 73 Kouterbaan 68 HERDERSEM Tel. 053/21 64 05 St. Annalaan, AALST 21 23 56 4. Neem nu Leê :6of7km van uwdeur, maartoch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan I En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4