BOSCH "De sterkste troef van de Bosch diepvriezer?^ Bosch is de koelspecialistr Heeft Mieke Bouve haar naam gestolen Moeilijke tijden voor Lawi Ebbel Arnold Van De Perre Meiderts toneeltalent JOZEF MICHIELS «Negen eeuwen Affligem» een schitterend jubileumboek De Bosch diepvriezer is degelijk materiaal. Bij de koffer- of kastmodellen is er altijd één die perfekt in uw keuken past. KEUKENS 12 Nieuwe Gazet van Aalst 12 augustus 1983 Zoals je kan lezen in onze filmrubriek, krijgt de bioskoop in de Vlaan- derenstraat deze week alvast enkele vierkante meters Mieke Bouve op haar witte doek geprojekteerd. Deze Aalsterse belofte in ons beperkt na tionaal legertje akteertalenten, is pas 22, en heeft reeds enkele opmerkelijke pres taties op film- en televisiegebied achter de rug. Zo speelde zij de hoofdrol in een Belgisch-Nederlandse coproduktie «De blijde dag», die je wellicht reeds zag. want hij werd reeds een drietal keer ver toond op verschillende zenders Ook was er de rol in «Maria van Bourgondië» (of «Margareta van Parma», of «De vaars vanSoissons» Die geschiedenislessen van vroeger toch en het regelmatigst krijg je Mieke Bouve op het kleine scherm te zien in «Merlina», een jeugdserie van de BRT Jawel, dat blond meiske Haar eerste langspeelfilm, «Zaman», loopt nu dus in Aalst en in de rol van Zamans dochter wijkt Mieke wel wat af van vorig werk Enerzi|ds omdat ze met meteen een hoofdrol toebedeeld kreeg ('t is toch ook geen hoofd-drol geworden ook anderzijds omdat ze met haar de buut als «monokind» nogal wat vroegere fans (zie verder) tegen de borst zal stui ten.. Mieke Bouve voleindigde in 1979 haar humaniorastudies aan de Sint-Jozef school (alwaar de nonnetjes nu ongetwij feld met spanning en in dichte trossen naar de bios zullen trekken en ging De kleren maken de Zaman... Het gebeurt niet dikwijls dat we in de Aalsterse zalen een film kunnen bekijken waarin een rasechte Aalsterse aktrice een van de hoofd- (of andere lichaamsdeel-) rollen voor haar rekening neemt. Dat kan nu met "Zaman", een Bel gische politiefilm met Mieke Bouve (maar dan niet bepaald als één der boeven...). Zaman (Marc Janssens) is een Antwerps politieagent die een ploeg moet vormen met een onervaren jonge collega. Frank (Herbert Flack). Dat vlot aanvankelijk niet al te erg Frank heeft teveel naarKojak' "Mannix" en "007" gekeken, en is meer op aktie uit dan op behoedzaam (en ook administratief) speurwerk. (Hij zou liever een "Zamannix" als collega hebben Samen raken ze dan ook in vuile papie ren (een bladzijde van 't Voil Emme- ken wanneer Frank zijn revolver roe keloos bovenhaalt om een verdachte aan te houden in een vol café... Via een inbraakzaakje komen ze wel een groot smokkelnet van stereoinstallaties op het spoor, dat helaas zijn wortels heeft bij een vooraanstaand zakenman, die zelfs het Antwerps stadsbestuur in zijn macht schijnt te hebben. Want om "on verklaarbare redenen'' moet Zaman zi|n onderzoek stopzetten, en wordt hij zelfs geschorst Frank zal zijn werk willen ver- derzetten, maar het zal erop uitdraaien dat de "grote" vissen toch door de mazen van het net zullen glippen, en dat Zaman zijn verdere carrière mag vergeten "Zamanuel goodbye Op een ander plan speelt zich een twee de verhaal afde teleurgang van Zamans gezin, dat'lijdt onder zijn "weinig thuis zijn" En hier komt dan Mieke Bouve op de proppen, als de dochter van de politieman. Ze is de toestanden thuis ont vlucht, en is alleen gaan wonen. De ver standhouding met vader lijkt goed. met moeder veel slechter. Wanneer dochter- liefs liefje ook een "louche" tent blijkt te exploiteren, die een schakel vormt in de gestolen stereoketens, komt het ook hier tot een konflikt Daar waar ze in Amerika enkel hun kraag openslaan om hun FBI-insigne te tonen, gaat Mieke Bouve in deze politiefilm wel wat verder in het "ontmantelen" van zich zelf We kunnen zelfs verklappen dat ze met eens een FBI-broche draagt. En wie Mieke Bouve vroeger als graatmagere tiener kende, zal wel even zijn oogjes opentrekken bij de scene waarbij dochter Zaman rondborstig voor haar topless op dienen in een bar uitkomt. Even verwacht je nog dat ze haar onverwacht binnenval lende vader zal verwelkomen met "Oilsjt ajoin, en bier mé schoim", maar nee, ze houdt zich aan het scenario... In de meer geklede akteerprestaties lijkt Mieke Bouve toch meer in haar marsj te hebben dan deze nogal kommerciële rol daarna de weg van de roem (via ae to neelschool) inslaan Met sukses blijk baar Om toch wat in «Privé»stijl te besluiten Mieke was tijdens haar scholierentijd in Aalst erg populair in de diverse jongens scholen, en we bezitten hier de volledige lijst van allen (jawel, zonder uitzondering, niet wegduiken daar op de achterste bank die ooit nog verliefd waren op deze inmiddels tot echte aktrice gepro moveerde femme-fatale. Je kan ons steeds bereiken om via «een abonne ment of zo» je naam af te kopen van die lijst, want we zijn inderdaad van plan om die binnen enkele weken integraal te pu bliceren Dus... (Giften van meer dan 1000 fr. kunnen misschien wel nog be lastingsaftrekbaar zijn bovendien (LDC) in "Zaman", en haar foto op de affiche lijkt ons voor haar nogal een ongelukkige keuze. Tenslotte is er veel kans dat ze op deze manier meer in 't geheugen blij ven "plakken" met haar "monokinetische T-pelsmantel" dan met haar gezicht of dialogen in "Zaman"... De prijs van een beginnende ster "Zaman" zelf is een goeie Belgische pro- duktie van een hoogstaand niveau. Geen Charles Bronsonstijl gelukkig, maar wel eerder een Vlaamse "Tatort"-aflevering. waarin ook de psychologische motieven van de hoofdpersonages niet vergeten worden. En voor Aalstenaars (waarvan 20 toch ex-lieven van Mieke is het chauvinisme of het jeugdsentiment al een reden op zichzelf, nietwaar (LDC) Programmatic Feestpaleis 1"Rocky III" (KT); nee, géén modeshow van rokken, wel een zoveelste aflevering van "boks on the rocks", 't Wordt stilaan 'Rocky around the clock"... met Sylves ter Stallone. 2. "Zaman" (KT); zie bespreking 3. "Les diplomés du premier rang" ("De slimme dommeriken") (KT); amusement voor wie nog net niet moet gaan doppen een soort vervolg op "De blokbeesten" maar nu op de hogere school. Palace 1. "Monsignor" (KNT); Christopher Reeve (die van "Superman") in de rol van superzakenman-priester, die het Vatikaan rijk zal maken. Was dat dan nog nodig Een tip voor onze schepen van financiën. 2. "Hysterical" (KNT); poging tot klucht film. De "Hudson-brothers" doen alsof er veel volk naar komt kijken, in hun strijd tegen een vuurtorenmonster... Naast allerhande crisistoestanden in talrijke sectoren die ons land rijk is, rommelt er ook wat in de plaatselijke muziekwereld. Onenigheid binnen de rangen van Lavi Ebbel voorspelt weinig goeds voor de nabije toekomst van de groep. Daar er echter nog geen concrete verklaringen zijn afgelegd, is het allesbehalve onze bedoeling op de feiten vooruit te lopen en de boulevardjournalistiek van gerenommeerde dagbladen op te volgen, louter afgaande op geruchten en niet bevestigde feiten. Waar gaat het precies om Volgens een groepslid dat wij konden bereiken zouden er al langer interne spanningen en meningsverschillen bestaan hebben, die zich nu echter in een fataal hoogtepunt zouden uiten. Een mogelijke split hangt dus momen teel dreigend in de lucht. Het is wel duidelijk dat er twee tegengestelde strekkingen in de groep aanwezig zijn die bij een eventuele opheffing muzikaal elk hun eigen weg zouden gaan. De groepmanager en het boekingskantoor Sofa hielden zich begrijpelijkerwijze op de achtergrond. De contracten die momenteel nog tot ongeveer september lopen, wor den allen zeker nog afgewerkt. Morgen zaterdag staat Lawi Ebbel o.a. geprogram meerd in een internationaal gezelschap op het Seaside-festival in De Panne. Een verslag van dit optreden aldaar kan je zeker volgende week in deze krant verwachten Eerstdaags zal ook een percommuniqué, opgesteld door en in samenspraak met alle groepsleden bekend gemaakt worden waarin de ware toedracht van de zaak zal worden uiteengezet. Afwachten dus. Wij houden je alvast op de hoogte. (PBB) Zaterdag, zondag en maandag 13, 14, en 15 oogst is het Meiderts toneelgezelschap "De Claerhaegse Comedie" voor de vijfde keer té gast op de hoeve "Van Cauwelaert", ditmaal met een opvoering van een openluchttoneel"Robert en Bertrand". Deze voorstellingen starten op zaterdag en zondag te 20 uur, op maandag 15 oogst te 17 uur. De hoeve "Van Cauwelaert" is gelegen Nieveldriesweg, 26 Meldert. In 1780 schreef Friedrich Schiller een praat men echter onvermijdelijk over to- jeugddrama "Die Rauber". Dit Schiller drama is de geboorte van een in Vlaan deren zeer gekend en populair stripduo "Robert en Bertrand". Wie'kent vandaag deze zwervers niet uit de stripverhalen van Willy Vandersteen Reeds in het begin van de 19e eeuw werden er in Vlaanderen vele opvoerin gen gebracht in vele kleine toneelzaal tjes van een in Frankrijk sterk gepopu lariseerde versie van "Die Rauber". 'Robert chef des Brigands", uiteraard in het Vlaams vertaald. Dit stuk haalde als "Robert of de struikro vers" bij het gewone volk een enorme populariteit. Vandaag 1983 werd dit stuk herschre ven. herwerkt en aangepast aan onze tijd door Arnold Van de Perre. die ook de regie voert bij de opvoeringen door de "Claerhaegse Comedie". N.G.v.A. was bij Arnold Van de Perre te gast Arnold Van de Perre is de jongste van drie zoons, geboren en getogen te Mel dert aan de vi|ver waar hij nu terug woont. Hij is in het burgerleven direkteur van de lagere schoolafdeling in het St.-Jozefs- college te Aalst Wanneer men met Arnold praat, dan neelAls jongste telg in het gezin werd hij vanaf prille jeugd geconfronteerd met to neel daar zijn twee oudere broers fer vente toneelbeoefenaars waren in toneelkring Ste-Walburga te Meldert. Al op zeer jonge leeftijd kreeg Arnold bij Ste-Walburga dan ook zijn eerste rollen toebedeeld, meteen kreeg hij ook de toneelmikrobe te pakken Zijn toneelferventie heeft hij dan uitge bouwd en aangescherpt in de "Afligem- kring", om uiteindelijk als echt liefhebber bij zijn "Claerhaegse Comedie" volledig aan zijn trekken te komen. Babbelen met Arnold Van de Perre is een echt plezierHet siert hem ten zeerste dat hij er hoegenaamd geen punt van maakt dat zijn "Robert en Bertrand" goed genoeg werd bevonden om in het reper toire van toneelfonds Janssens te wor den opgenomen Arnolds auteursrechten worden ook door Sabam als dusdanig erkend Wij N.G.v.A. zullen zeker aanwezig zijn op een van de opvoeringen van Arnolds "Robert en Bertrand" te Meldert, te meer daar Arnolds Van de Perre ook nog de rol van Bertrand zal vertolken Afspraak dus op hoeve «Van Cauwe laert» te Meldertj0s EENS EN VOOR ALTIJD. Uw verdeler; Putstraat 15 9392 MELDERT-AALST Tel. 02/452 71 84 Standaard afmetingen Bij afgifte van deze advertentie 500 fr. korting extran 'ngehouwd worden Dom Wilfried Verleyen (22-08-1931), sinds 1979 doctor in de geschie denis, heeft met waarachtig monnikengeduld de geschiedenis van de abdij van Affligem nagespeurd en uitgeschreven. Deze oudste in stand gebleven abdij der Nederlanden is o.a. voor de streek van Aalst altijd een belangrijk religieus en kultureel centrum geweest. Negenhonderd jaar na de stichting verscheen nu een prachtig uitgegeven boek (263 blz.j, waarin een schat aan gegevens met vlotte pen en tientallen illustraties nen of verstrooid. De doeken van Ru bens en De Crayer bijvoorbeeld hangen nu in Brussel. De architekturale ontwik keling omvat een beschrijving van een hele reeks half of niet voltooide K™».v- plannen en ontwerpen, want verwoeste- tingen en financiële problemen waren er genoeg... verwerkt worden. W. Verleyen O.S.B. deelde zijn studie in zeven hoofdstukken in, waarvan het eer ste - over de stichting - beknopt gehou den werd. Het volgende hoofdstuk is ge wijd aan het curriculum vitae van de ab ten, prelaten en aartsbisschoppen die de abdij bestuurden De huidige abt, Jan Goetghebeur (sinds 1962), is de veertig- ste in de rij van negen eeuwen Bij de be schrijving van het kloosterleven in het derde hoofdstuk, werd vooral het leven in de middeleeuwen gedetailleerd behan deld; een duizendtal kloosterlingen heb ben in die periode in de abdij geleefd. Hun taken, dagindeling, de missen en processies, maaltijden, kleding, hygiëne, ontspanning, begrafenisritueel, enz... worden uitvoerig beschreven. De ver nieuwingen tijdens de latere observa ties zijn ook goed voor een paar bladzij den en in het vierde hoofdstuk wordt in- qeqaan op de kulturele aktiviteiten van de abdij. Het scriptorium waaruit de rijke biblio theek ontstond (55.000 titels de stu dies door de monniken, onderwijs en li teratuur, en ook de kulturele aktie uit de laatste decennia met het bloeiende kul tureel centrum en het interessante ar cheologisch museum Het volgende hoofdstuk belicht het kunstpatrimonium van de abdij, waarvan echter weinig be waard is gebleven haast alle kunstwer ken zijn in de loop der eeuwen verdwe- W. Verleyen besluit zijn boek met deze regels «Vier verwoestingen is de stich ting van de zes ridders uit de lie eeuw te boven gekomen. ZalTiet ook zo gaan met de huidige krisis, wellicht de zwaarste die de abdij ooit trof De omwenteling die nu aan de gang is overtreft ongetwijfeld de slagen van de verlichting en de Franse revolutie Vroeger waren het materiële faktoren die het bestaan van de abdij in gevaar brachten Nu is het de algemene interne kerkelijke krisis waardoor de abdij wordt getroffen Moge het jubeljaar een keerpunt brengen en een nieuwe bloei voor het eeuwenoude Affligem» De uitgave van het boek «Negen eeuwen Affligem» werd mogelijk gemaakt door het Genootschap voor Aalsterse ge schiedenis De lay-out. vormgeving en ikonografische opzoekingen werden ver richt door Jos Ghysens terwijl Guido Coppens voor de aktuele foto's zorgde Een schitterende uitgave - da's het min ste wat je er van kan zeggen. Eerlang in de boekhandel (kn.)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12