Jongeren maneuvreren zich op voorplan Portret van het Aalsters Club-Tennis 1TC Beukenhof - Aalst 2. Tennis Heuvel - Erembodegem Garage ROMEIN Neem het stuur in handen van de nieuwe BMW Turbo Diesel 524td Van 17tot 25 september 1983 bij uw BMW-verdeler Eendrachtstraat 4 21 27 24 en 77 25 81 AALST Nieuwe Gazet van Aalst - 16 september 1983 - 19 Toegegeven, de Vlaamse tennisliefhebber wordt tegenwoordig nogal verwend. De grote kampioenschappen op Roland Garros en Wimbledon krijgen ruime aandacht op de BRT-televisie en, wie dat wil, kan sinds vorig jaar in ons eigen (bescheiden) tennislandje twee van Europa's grootste tomooien live meemaken de «Belgian Indoor Championships» in Vorst en het Antwerpse ECC-tornooi. Ben je niet tevreden met het dagelijks tennishoekje in de dagbladpers, dan vind je heus wel je gading tussen de meerdere Nederlandstalige tennismagazines die iedere goeie boekhandel in huis heeft. Kortom, tennis rolt als een platwals over spor tief Vlaanderen. Nog aangenamer en véél gezon- der dan kijksport is uiteraard zelf een balletje slaan. De sterke de mocratisering van deze voor ve len bij uitstek recreatieve sport ging gepaard met het oprichten van talloze clubs, gespreid over het gehele land. Vele «zondags spelers», zowel als prestatieten nissers sloegen reeds de weg naar de «courts» in. Misschien wou jij dit ook al lang, maar wist je niet zo dadelijk waarheen. Of vreesde je te hoqe inschrijvings gelden, of... Daarom ging de Nieuwe Gazet van Aalst een kijkje nemen in de 10 clubs die de stad rijk is en waar een kleine 1500 Aalste- naars de gensters uit hun racket slaan. We vermomden ons als Björn Mc Enroe en mengden ons onder competitie-cracks, «toog- spelers» en «tennis-pantoffel- helden», spraken met enthousi aste voorzitters, lachten met wat overtijdse snobs en kregen ram mel van een 14-jarig tenniswon- der. Hopelijk vind jij er nuttige in lichtingen die je de beslissende stap doen zetten, op weg naar de tennisroep in één of andere Aalsterse club. Euh... play gen tleman Menig Aalstenaar spreekt nog van de «campagne» van het Jezuïetencol lege, gelegen aan het nummer 12 van de Langestraat. Waar zich op dit buitenverblijf ooit het zwembad bevond, liggen nu de 5 tennisterreinen van Tennisclub Beukenhof. Deze relatief jonge club werd gesticht op 28 juni 1966, in samenwerking met V.T.B. en C.M.V.B.-Aalst, beschikte toen over twee courts en telde reeds het eerste jaar een zestigtal spelers. Van de stichters blijven in het huidig bestuur nog enkel de voorzitter Robert VAN BUGGENHOUT en de terreinverantwoordelijke Paul BRACKE, over. «De jongste wintroept men bij de Nederlandse televisie-omroep Vero nica en dit geldt ook voor de jongste onder de Aalsterse tennisklubs. Want Tennis Heuvel, gelegen aan de gelijknamige straat te Erembode gem, is op nauwelijks 5 maanden tijd uitgegroeid tot een vereniging die in menig opzicht rustig naast de gevestigde waarden mag geplaatst wor den. Op 2 april van dit jaar opende Theo Van Biesen, ondernemer van beroep, 4 tennisbanen in gemalen baksteen naast een modern klubhuis met gezellige bar en verzorgde kleedkamers. Alles erop en eraan vanaf het eerste uur. De snelle evolutie van de tennissport in Vlaanderen, het rustige groene kader waarin de terreinen gelegen zijn, de fami liale sfeer en het eerder lage lidgeld ver klaren de enorme ontwikkeling die TC Beukenhof kende. De club beschikt nu over 4 terreinen in gemalen baksteen en 1 in kunstgras. Drie terreinen zijn volledig verlicht, twee andere gedeeltelijk. Daar TC Beukenhof meer dan 300 leden telt. worden niet-le- den slechts toegelaten op minder drukke ure. d.w.z niet 's avonds. Zowat 150 he- Petanque Petanqueklub Alosta kan terugblikken op een geslaagd 'Liga Kampioenschap Beste Gemengde Doublette'. Naast de titel behaalde zij een schitterende derde, achtste en negende plaats. Met Pascale VAN DER BORGHT en Luc VAN DAMME heeft ongetwijfeld de meest homogene doublette uit het deelnemings- veld het kampioenschap gewonnen. Van meet af aan toonden zij zich uitermate slagvaardig. Plaats van het gebeurenhet zonovergoten Park Terlinden waar stadsgenoot P.c. Apollo optrad als gastheer. Een verslag. Niet minder dan 106 gemengde dou bletten schreven in en leverden begeesterende duels voor de zo begeerde trofee. Gezien het aantal deelnemers dienden de petanquespe- lers en -speelsters in goede doen te zijn om de kwalificatie af te dwingen. Enkel de winnaars van de vier schiftin gen stapten rechtstreeks over naar de kwartfinales. Vier doubletten van Verbroedering, drie Alosta's en een team van Schor pioen wisten zich te klasseren en kon den verder strijden voor een podium plaats. In de kwartfinales schakelde de dou blette Van Damme S(enior)-lmpens met nipte 13-12 cijfers Philips-Van Leur uit. De Vrieze-Thienpont had wei nig verhaal tegen de sterk akterende tandem Van Damme J(unior)-Van Der Borght die er in slaagden een 11-4 achterstand weg te werken en om te zetten in winst. Verbroedering met Spanoghe-Cretel elimineerde de dou blette Van Renterghem terwijl het aan komend duo van Alosta Van Mol-Per- reman iets te zwak uitviel tegen Marien-Van Renterghem. 13-4 was de kurkdroge scorebalans. Alosta pro beerde wel maar was duidelijk niet opgewassen tegen de rijpheid en de routine van Verbroedering. Desalniet temin lieten zij een uitstekende indruk na bij de massa toeschouwers. In de schiftingen wisten zij immers een aan tal gereputeerde spelers achter zich te houden. Een garantie dat zij uit het goede (petanque)hout gesneden zijn. Balans na trekking van de halve fina les. Van Damme Sr. ontmoet Marien, Van Damme Jr. dient Spanoghe van repliek te dienen. Voor doublette Van Damme Sr. bleek het, nadat de wed strijd aanvankelijk gelijklopend evo lueerde, een keer op achterstand moeilijk om de wedstrijd naar haar hand te zetten. Deze doublette kon wel verzachtende omstandigheden inroepen. Van Damme Sr. diende zijn vertrouwde plaats als pointeur om te ruilen voor de schutterspositie, een taak waarvan hij zich overigens met klasse kweet aangezien de doublette op overtuigende wijze het brons mee pikte. Impens van haar kant werd het slachtoffer van de bijtende kou die inmiddels plaats gemaakt had voor de stralende zon. De tweede halve finale is een sportief hoogstaande wedstrijd geworden waarbij de doubletten van Alosta en Verbroedering aan mekaar gewaagd waren. Beide ploegen spanden zich tot het uiterste in. De tandem Van Damme Jr.-Van der Borght won nipt met 13-11. Het was een fel geani meerde wedstrijd waarbij vooral bleek dat de schutters in goede doen waren. Dit gegeven impliceert uiteraard dat de pointage die de dames leverden Van een hoog kwalitatief niveau mocht genoemd worden. De toeschouwers waren het er nagenoeg over eens dat het verlies van Verbroedering in niet geringe mate te wijten was aan Spa noghe. In de ultieme momenten liet hij enkele open kansen liggen om de wedstrijd in zijn voordeel te beslech ten. Dat werd door Alosta afgestraft met het gekende resultaat. In de finale naar 15 punten zouden dus aantredenAlosta met Van Damme Jr.-Van Der Borght en Mariën- Van Renterghem voor Verbroedering. Het waren de tieners, respektievelijk 19 en 17 jaar oud, van Alosta die de wedstrijd rustig onder kontrole hiel den. Ze verdienden dan ook, na 1 u.45 minuten verfijnde petanque, verdiend de kleuren. Zij beëindigden de weds trijd met een virtuose 'carreau', een huzarenstuk dat reeds gepresteerd was in de kwart en halve finale. Tus senstanden waren 0-5, 5-5, 10-5, 10- 6, 10-8, 10-9, 12-9, 15-9. De routi niers moesten de duimen leggen voor de jeugd waarbij niemand ook maar iets op de zege af te dingen had. Doorheen het kampioenschap kregen we de bevestiging dat het petanque klub Alosta niet aan goede spelers ontbreekt waarbij het vooral de jeugd is die zich in de kijker speelde. Stip pen we naast de kampioenen tevens de prestatie aan van Annick Van de Meerssche die als jongste deelneem ster (10 jaar) aan het Ligakampioen schap, samen met doublettegenoot Alfons De Meyst, op een dertiende plaats eindigde en zich ontpopt tot een dameswissel op de toekomst. Het jon gerenbeleid van P.c. Alosta nemen we in een volgende bijdrage onder de loupe. De doublette Van Damme Jr.-Van Der Borght die door het behalen van de titel andermaal bewezen dat ze wat in haar mars heeft, mag zich voor 'twee' jaar beste gemengde doublette der liga noemen. De kalender voor vol gend jaar voorziet immers enkel een Ligakampioenschap 'tëte-a-tète en in 'tripletten' Dat P.c Alsota ook voor deze petanquemamfestaties zekere titelambities mag koesteren staat bui ten kijf. (JMC) ren, 80 dames en 100 jeugdspelers zijn momenteel aangesloten. Met bijna 330 spelende leden behoort TCB tot de gro tere clubs in Aalst en is het «saturatie- punt» eigenlijk wel bereikt. Het is een feit dat bij de open tornooien van clubs uit de omtrek, Beukenhofspe lers steeds ereplaatsen bekleden Willy Halim (Indonesisch B-speler), Alain Van de Neste. Jan Troch. Patrick Bellon, Ro bert Mertens, Geert Hereman en Kaat Bracke. Om deze successen te bestendigen, be steedt men veel zorg aan de opleiding van jongeren (vanaf 7 jaar). Tijdens het paas- en zomerverlof en gedurende de ganse winter worden trainingen inge richt. Wie meer inlichtingen wil, kan steeds terecht in het smaakvol ingerichte clubhuis. TC Beukenhof Langestraat 12 - 9300 Aalst Tel. 053/70.11.28. Voorzitter Robert Van Buggenhout Regelsbruggestraat 33 9300 Aalst Tel. 053/21.95.38 De talrijke regenbuien van de eerste we ken zijn ondertussen al lang vergeten, want niet minder dan 125 enthousiaste lingen werden lid van Tennis Heuvel. Veelal rekreatietennissers uiteraard bij deze beginnende klub, geen geklasseer de spelers, zodat iedereen er iedereen durft uit te dagen. Eind augustus speel den een 70-tal heren. 35 dames en zowat 20 juniors aan de Heuvel. Begrijpelijker wijze nam men dit debuutjaar niet deel aan interklubontmoetingen en organi seerde Tennis Heuvel nog geen officieel tornooi. Toch konden de leden onder el kaar reeds in 5 klubtornooien uitmaken wie bij de besten hoort. Deze gezellige ontmoetingen zorgden ervoor trouwens dat in enkele maanden tijd een ruime vriendenkring werd opgebouwd. Het lidmaatschap kost 3.000 fr voor vol wassen spelers, juniors betalen minder. Voor deze seizoenbijdrage kan je voorlo pig) bijna onbeperkt spelen, aangezien de klub pas aan de helft van haar leden- kapaciteit toe is. Bijzonder is ok het re servatiesysteem slechts 2 van de 4 ter reinen kunnen worden voorbehouden, de andere zijn in te nemen bij aankomst in de klub. Tennis Heuvel wil verder uitbouwen. Daarom worden voor de komende winter een aantal nevenaktiviteiten voorzien wekelijks jogging, pingpongwedstrijden, uitstappen Voor het komend zomersei zoen is de aanleg van een mini-golfter rein gepland Dit alles kadert in het stre ven naar oen echt en hechte klubsfeer, een van de stokpaardjes van de oprich ters. Een felgesmaakte barbecue en snack dragen daar nu al flink toe bij. Het spreekt vanzelf dat Tennis Heuvel ook op sportief vlak heel wat aspiraties heeft. Daarom werden er reeds van de eerste weken af, initiatiekursussen geor ganiseerd en zal veel aandacht worden besteed aan de vorming van jonge spe lertjes En om uit te maken wie men vol gend jaar eventueel in andere tornooien kan afvaardigen worden deze week de eerste klubkampioenschappen gehou den van vrijdag 2 tot zondag 11 septem ber. ledereen van harte welkom Tennis Heuvel Heuvel 19, 9440 Erembodegem Tel. 053/78 93 75 VoorzitterTheo Van Biesen In het vriendschappelijk tennistornooi van HOIFILOI in T.K. 't Braekeveld won nen in de finales G. D 'Haeseleer van K. De Wolf en J. Claessens van M. Pede. De nieuwe BMW 524td is geen BMW-model waarin een dieselmotor werd geplaatst, maar een grondig bestudeerde aanpassing van het dieselprincipe aan het befaamde BMW-koncept. Het is een nieu we persoonlijkheid in de dieselwereld, die opvalt door zijn eksklusief dynamisme, zijn verbluffende zuinigheid en zijn uitzonder lijk rijkomfort. Van 17 tot 25 september houdt uw BMW-verdeler zich speciaal ter beschik king om u kennis te laten maken met de vindingrijkheid en de vooruitstrevende technologie, die deze dieselberline tot een unicum maakt in de huidige autowereld. Maak van deze gelegenheid ge bruik. De BMW 524td is een persoonlijk heid. die de moeite loont om kennis mee te maken. -t 'I Q Vertegenw. Gilbert De Bie, s 77 48 21

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 19