L- U Lil.' Lid LLLLLtrt M ST.-J0RIS Moorselbaan 78 Aalst C0MAR SPORT groot - kleinhandel Eendracht betaalt bibbergeld Eerste doelpunten en eerste zege Eerste overwinning voor Eendracht Wapens Munitie Verrassende uitoverwinning van Eendracht Meldert Eerste overwinning S.K. Aalst is er een met klank Groot - Groots Autobedrijf Europa nv Huis De Schutter bij CHRIS Felix De Hertstraat 10 Tel. 21 76 77 Specialisatie AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Nieuwe Gazet van Aalst 7 oktober 1983 11 F C. Diest - Eendracht Aalst1 -1 Tegen een spetterend spelend F.C. Diest heeft Eendracht Aalst, met Cornells in de plaats van de gekwetste Peeters, zaterdagavond op de Warande water en bloed gezweet om alsnog een punt mee naar huis te nemen. E. Aalst begon nochtans goed aan de wedstrijd, de eerste helft domineerde men zelfs de thuisploeg en toen Limpens uit vrijschop prachtig binnenknalde was dit niet eens onverdiend. Na de rust kwam Eendracht echter amper in het stuk voor De auteur van het Aalsterse doelpunt was werkelijk onder de indruk over de sterkte van de thuisploeg. «De eerste helft hielden we gelijke tred met Diest. Ik was natuurlijk overgelukkig met mijn doelpunt, de eerste keer dat ik een vrijschop mag nemen en meteen raak, daarvoor moet je natuurlijk wel wat geluk hebben Tijdens de eerste helft hadden we eigenlijk verder kunnen uitlo pen Sergeant knalde een mooie kans in het zijnet en Geert Van Roy werd foutief gestuit op weg naar een doelpunt Er werd beter gevoetbald dan tegen S.T V.V.. het middenveld werd niet over geslagen en er werd meer van man tot man gespeeld. Ikzelf kon meer centraal Gentsesteenweg 87, 9300 AALST 053/21 41 84 - 21 77 28 De Ruysscher en Zn. 0.L Vrouwplaats 18 9300 AALST Verkoop: ■s 053/77 37 72 Naverkoop: s 053/21 32 61 hengelsportartikelen (oud huis De Meyst zelfde uitbaatster) spelen omdat Johan Dierickx rechtsback stond en geen rechtstreekse tegenstre ver had. Zo kon hij de rechtermidden- strook voor zijn rekening nemen Cen traal kom ik ongetwijfeld tot een hoger rendement. Ik zou dan ook altijd graag als centrale middenvelder uitkomen, on der Ivic deed ik het op die plaats aan het einde van vorig seizoen vrij goed. Na de koffie zagen we echter alle kleuren van de regenboog. Diest speelde aan een ongelooflijk tempo en we moesten volledig op verdediging spelen. We wa ren meer dan eens verplicht de bal luk raak weg te trappen. Na de gelijkmaker trok trainer Borremans Teuben als sup plementaire verdediger achteraan. Dankzij een uitstekende keeping van Horvat en een flinke dosis geluk hielden we stand Uiteraard was iedereen tevre den met het behaalde resultaat. Zaterdag moeten we naar La Louvière. daar zit er zeker puntenwinst in. De wolven moeten het spel maken en wij kunnen op de counter loeren, wat uiter aard onze qeliefkoosde taktiek is». (JVL) Kamillekes Aalst - Standard Elen 2-0 Kamillekes Aalst op Van Hauwermeiren en Daelemans na met hun type-elftal deed tegen Elen een gouden zaak. Na een erg moeilijke start haalden de Aalsterse meisjes op verdiende wijze een eerste hartversterkende zege die net op tijd kwam voor het vertrouwen dat tijdens de voorbije weken een flinke deuk gekregen had. veldster steeds gevaarlijk voor doel op- Er werd erg voorzichtig begonnen en bei de elftallen beperkten zich tot wat mid denveldspel. Aan het kwartier kwam de match echter los toen Annemie Van Damme aan een geweldige rush begon die enkel door de bezoekende portierster weggewerkt kon worden in de voeten van Veerle De Wint die met prachtige lob raak trof. Elen nam na dit doelpunt enorme risico's Het hield nog drie verdedigers achteraan en dropte hun libero mee in de aanval Kamillekes kon naar hartelust counteren en Nicole Verhofstadt kwam ei-zo-na bij een tweede treffer. Na de herneming kreeg men hetzelfde spelbeeld Elen had veldoverwicht maar de Aalsterse verde diging uitstekend georganiseerd door Trees Van Geert ving het bezoekende aanvalsgeweld rustig op. De thuisploeg liep verder uit na een prachtige doorbraak van Ann Eeckhout waarop Veerle De Wint op identieke wij ze als bij haar eerste treffer haar tweede doelpunt lukte. Ann Eeckhout die als offensieve midden- U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - R.C. Mechelen 2-1 Na vorige week een eerste punt te hebben behaald, zijn onze Aalsterse U.E.F.A.'s er nu ook in geslaagd om op de vijfde speeldag een eerste overwinning te boeken in hun thuiswed strijd tegen R.C. Mechelen. De wedstrijd verliep in het begin vrij evenwichtig. De leiding liet zich enkele malen opmerken met een paar dubieuze beslissingen. Eén ervan lag aan de basis van het openingsdoelpunt van de Me- chelaars. Een overduidelijk buitenspel werd niet gefloten en Eendracht keek te gen een 0 - 1 achterstand op. Na dit doelpunt nam wit-zwart de wedstrijd kor daat in handen en dwong enkele goede kansen af Rond het half uur kwam Een dracht op gelijke hoogte. Een soloren van Wim De Wolf liet diepe sporen na in de Mechelse verdediging. De voorgetrok ken bal werd door Ludwig De Meersman in één tijd fraai ingeschoten 1 -1 Na de rust nam Racing het initiatief da delijk in handen. Toch waren het de Een- drachters die de beste kansen kregen. Een tweede doelpunt hing in de lucht. Een hoge voorzet van Eddy Moerman werd door Eddy Vermoesen met het hoofd verlengd tot bij de ingevallen Chris Temmerman die in één tijd de bal in de rechterhoek joeg 2 -1 Racing poogde Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING, Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-1 2 u en 13-1 5u 30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 €on/J^ Tweede Provinciale B Sint-Gillis-Dendermonde Eendracht Meldert 0 - 1 dook kwam nog tot driemaal toe dichtbij de geruststellende goal, maar pech en gebrek aan afwerking verhinderde dit. Volgende week speelt het nationale elftal en is er bijgevolg geen kompetitie, na deze moeilijke kompetitiestart is deze rustdag welgekomen Het provinciaal elftal speelde aan huis 1 - 1 gelijk tegen Ronse Ronse kwam op voorsprong langs Van Coppenolle maar Regine Meuleman scoorde nog voor de rust de gelijkmaker. Na de herneming creëerden beide elftal len zich nog enkele doelrijpe kansen maar de stand bleef ongewijzigd Het jeugdelftal ging met 1 -7 de boot in te gen Kuurne dat voor het derde seizoen met een jeugdelftal uitkomt. Sandra Van Wayenbergh scoorde het Aalsterse doel punt. (JVL) Programma 1e elftalvrij Provinciaal elftal - Zultse 13.30 u. - terr. Zandberg Jeugdelftal - Zultse 15 u. terr Zandberg Met een doelpunt van Eddy Van Den Driessche heeft Eendracht Meldert een nipte en verrassende overwinning behaald op het veld van Sint-Gillis-Dendermonde. In een even wichtige, maar matige eerste helft kregen beide ploegen niet veel doelkansen, met een logische 0-0 ruststand als gevolg. De tweede periode was echter van een betere kwaliteit. Eendracht klom al vlug op voorsprong via Van Den Driessche. Dit doelpunt noopte de thuisploeg tot be ter voetbal. Geel-blauw kreeg het moei lijk door de steeds groter wordende druk van Dendermonde. De verdediging speelde echter een voortreffelijke wed strijd en de anders zo schotvaardige Sint-Gillisaanvallers werden volledig aan banden gelegd, zodat de krappe 0-1 tot op het einde werd behouden. Door deze overwinning zit Meldert nu in de middenmoot van de klassering, zodat het de twee volgende thuiswedstrijden (tegen Standaard Denderleeuw en tegen leider Vrasene) wat rustiger kan tege moet zien. (Robby) Overzicht Derde Provinciale D «Eindelijk juichtten de vrij talrijk opgekomen supporters van S.K. Aalst na afloop van de thuiswedstrijd tegen Vlierzele. S.K. is er op de vijfde speeldag nl. in geslaagd een eerste overwinning te behalen. S.K. Aalst had tot nog toe maar twee doelpunten gescoord. Nu waren het er een half dozijn in één wedstrijd. Bij rust prijkte reeds een 2-0 stand op het rassend terug. Slechts in het laatste de scheve situatie nog recht te zetten, maar tevergeefs. In het Eendrachtdoel speelde Geert Tombeur nl. een zeer knappe wedstrijd Hij hield de voor sprong voor zijn ploeg tot op het einde gaaf Meteen de eerste overwinning voor Een dracht. Zaterdag a.s. wordt op F.C. Boom gespeeld. Weer een puntje bij (Robby) De ploeg Geert Tombeur. Chris Baeten. Marc Van Oost, Wim De Wolf, Ludwig De Meersman. Emilio Ferrera-Caro. Eddy Vermoesen, Eddy Moerman, Peter De Neve (Bart Corthals). Dirk Raes (Chris Temmerman) en Chris De Saedeleer. bord en dat was niets te veelDe goals waren van Gary De Kinder en Johan Spanoghe scoorde zijn tweede doelpunt op voorzet van De Kinder en doelman Luc D'Herde zette een strafschop om na fout op de doorgebroken Karei De Jae- gher. Toen minderde S.K. wat vaart, wat Vlierzele toeliet wat meer in de wedstrijd te komen. In het eerste uur waren de be zoekers nauwelijks gevaarlijk geweest Enkel Mare Renneboog (ex-S.K. Aalst) kreeg enkele goede kansen Het was S.K. nog dat de mooiste kansen kreeg. Gary De Kinder bracht de stand op 5-0 en net vóór affluiten gaf diezelfde De Kinder Karei De Jaegher het zesde doelpunt op een presenteerblaadje kado Eendracht Nieuwerkerken behaalde een alles behalve gemakkelijke overwinning tegen Panters Okegem. Het blijft alleen leider met 9 punten uit vijf wedstrijden. Okegem kwam met een negatieve instel ling op het veld. De bezoekers deden er alles aan om de nul zolang mogelijk op het bord te houden Hiervoor waren alle middelen goed. Slechts uit strafschop, omgezet door doelman Johnny De Naeyer, kwam Eendracht op voorsprong. Rond het uur sloeg Okegem echter ver kwartier begaven de bezoekers. Toen scoorden Van Hauwe en Danny Steen- houdt voor geel-rood. Gijzegem won zonder al te veel moeite van Olympia Burst. Bij rust leidde Wils kracht reeds met 2-0 na doelpunten van Van Nuffel en Patrick Verleyen Kort na rust bracht Stefaan Vereecken de stand op 3-0. Vijf minuten later milderden de bezoekers tot 3-1Meteen de eindstand. S.K. Herdersem speelde een weinig aan trekkelijke wedstrijd. Geel-blauw won met 1 -0 van Osta Mgerbeke in een wed strijd met weinig doelkansen Het enige doelpunt van de partij werd gescoord door Van Nuffel halverwege de tweede helft. Meteen voldoende om de twee punten binnen te halen. Maar of de toe schouwers hiermee gediend waren is wat anders Wilskracht Moorsel liep een nieuwe ne derlaag op. Thuis werd het jonge elftal van trainer Monsieur nipt maar verdiend verslagen door Sint-Rafaël Herzele. Een vroeg doelpunt deed de thuisploeg de das om Wilskracht speelde met veel in zet maar de doelkansen waren te schaars. Gaat Wilskracht dezelfd weg op als T.K Meldert vorig seizoen (Robby) Voetbalkalender Tweede klasse La Louvière - E. Aalst zat., 19u.30 (Gillet) UEFA'S FC Boom - E. Aalst zond., 10 u. (De Keersmaecker) zondag, 15 uur Tweede provinciale B E. Meldert - St. Denderleeuw Meganck Derde provinciale D S.K. Aalst - Bambrugge Kielemoes Nieuwerkerken - Gijzegem V. Leuven W. Moorsel - Ede V.D. Haegen Mere - Herdersem Notebaert Vierde provinciale F Edixvelde - Erpe Cooreman Vierde provinciale D Erembodegem - TK Meldert Decorte Terjoden - Hofstade Byn Doggen - Baardegem Baudewijn Lebeke - S. Moorsel Dufour Zaalvoetbal II Nationale Een der mooiste wedstrijden beleefden we vrijdag II. Comar had deze maal geen ge makkelijke klant op bezoek. Men zocht eerst naar de gewenste posities langs beide kanten. Het was nochtans De Jaegher (Comar) welke eerst naar het doel van tegenstrever kogelde, maar zijn schot ging rakelings naast. Meise beantwoordde hierop langs Ja cobs maar de bal werd door het doelhout tegen gehouden. Pas, wanneer er een misverstand ontstond tussen Van Cae- negem-V.der Veken in de 7' profiteerde Daniël De Wim van deze gelegenheid en kon zo 0-1 aantikken. Na een vrije trap Van der Veken-De Jaegher pakxe doel man V.der Weeghe uit met een fantasti sche redding. 22' waren reeds verstre ken, toen plotseling De Jaegher oprukte naar doel een lange pas doorschoof naar de op rechterflank acterende Van Van Lierde en deze de bal vanop 15 meter binnen knalt. In dezelfde minuut vallen er nog goals van De Jaegher en Jacobs, waarmede de bordjes weer gelijke tred hielden. Van sensatie gesproken in de eerste helft. De tweede spelperiode kende weinig doel kansen met uitzondering van de ingé brachte Van Harck (Meise) welke de bal twee maal voorlangs knalde. Aan De Wim-Van Bever had Comar Sport ook moeilijke klanten, alhoewel ze een ver dedigende positie hadden waar te maken rukten ze telkens mee op in de aanval, maar waren ook vlug terug Met nog 7' voor de boeg vond V. der Veken een heel klein gaatje in de verde diging. met verre shot belandde juist naast de paal binnen Het Meise doel kreeg nog een ware bestorming maar hun doelman V. der Weegh knapte dit op met mooie reddingen. Echt. een heerlijke partij zaalvoetbal

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11