DELENS Gazet van Aalst DE V0S-YERNAUX OPTIEK Van Esplanadeparking tot Animatiepark... -elna -elnapress PASSAF NIEUWSTRAAT 60 AALST «Herrie in Braderij Molenstraat» Aalsterse vlaaiengilde Michel De Gols Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst -Lewenstein naaimachines moeiteloos strijken breimachines Hoek Pontstraat en Stoofstraat 2 AALST Tel. 053/77 69 23 .ft* 't Soete Huijs 2 Nieuwe Gazet van Aalst 7 oktober 1983 De formule heeft KSA Sint-Maarten geen windeieren gelegd haar organisatie van een «24-urenloop» met allerhande animatie daarrond heeft veel volk gelokt, véél gesponsorde kilometers opgeleverd en veel duiten in de bondskas. Een en ander is goed voor verbouwing en verfraaiing van de K.S.A.-lokalen in het Sint-Maartenintstituut, maar daarmee is alles niet gezegd De 24-urenloop van K.S.A. St.-Maarten, waarbij de K.S.A. zich aan het grote publiek liet zien op een sportieve en ludieke wijze, bereikte beslist de verhoopte afstand (Aalst-Rome en terug). De groepskas zal er ook welbij varen De voorbijganger zal vooral onthouden dat 24 u. lang (van zaterdag 15 u. tot zondag 15 u.opbouwen en afbreken niet inbegrepen) wat te beleven viel op het Esplanadeplein Door een toevallige sa menloop werd aldus de Kattekermis met vele vierkante meter uitgebreid.. Over wat op de omloop zelf gebeurde, leest U op onze sportbladzijden meer Behalve in de al te nachtelijke uren was op het binnenplein een waardevol pro gramma voorzien met deelname van Vredon, prins Antoine en de Chevaliers van de Koolstraat, Alkuone, Bot, Stratos '4, The Cancer City Blues Band. de fanfa re KSA St.-Maarten, Volksdansgroep Uylenspiegel en de Kon Harmonie St - Cecilia van Erpe. Voor elk wat wils met andere woorden Tussen lopers en podium tenten in bruikleen van het B.J.V. (E.H.B.O., ver- kleedtent...), een gelegenheidsbar, tafel tjes die dorst doen krijgen en meestal een gezellige drukte en geroezemoes. «Al 1000 km roept een leider in de ad ministratietent als uw dienaar op zater dagavond zijn nieuwsgierige neus uit steekt. Eén ronde is om en bij de 200 meter, er kan dus gecijferd worden Bondsleider Hedwiq Schockaert is tevre den; niet alleen over het weer dat mee zit... Of er ook niet-KSA-ers of -vrienden op afkomen Toch meer dan op een doordejaars bal Hij beaamt voorzichtig dat ook het ledenaantal wel eens zou Naamloze brieven en brieven waar privfipersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven In te korten Mijne Heren, Met verwondering neem ik kennis van bedoeld artikel waarin het volgende vermeld staat«de lawaaihinder was weldra zo erg dat een aantal winke liers besloten beroep te doen op de politie. Deze diende echter onverrich- terzake terug te keren toen bleek dat Burgemeester Uyttersprot himself toelating gegeven had aan Simon D'Hondt voor een optreden van een vrije radio. Van deze toelating...» Er is inderdaad van een dergelijke toe lating geen sprake Alleen werd aan de Heer S. D'Hondt de toelating ver leend voor de uitbating van een tijde lijke drankslijterij in zijn eigendom Deze gelegenheidstoelatingen (feest tenten, kermissen en dgl.) worden regelmatig afgeleverd en ik zie met in om welke redenen die zou kunnen geweigerd worden. Betreffende het lidgeld aan de dekenij ben ik van oor deel dat dit een zaak is die zich af speelt tussen de handelaars en de dekenij en dat de Stad hierin noch kan of mag tussenkomen. Uit wat voorafgaat blijkt dat geen enkele onrechtmatige vergunning werd afgeleverd en dat het stadsbe stuur of ikzelf geen enkele daad heb ben gesteld die de werking van de dekenij zou ondermijnen Trouwens de vrije radio waarvan sprake in uw artikel werd op verzoek van de dekenij en in mijn opdracht ver wijderd. Hoogachtend, De Burgemeester. R. UYTTERSPROT Antwoord van De Nieuwe Gazet: De Burge meester geeft zelf toe dat hij aan de heer Simon D'Hondt een toelating verleende voor de uitba ting van een tijdelijke drankslijterij in zijn eigen dom. Hij vermeldt echter met dat deze toelating gegeven werd, zonder dat het dekenijbestuur van de Molenstraat hiervan vooraf op achteraf op de hoogte gesteld werd. Dat de heer D'Hondt dan nog op eigen houtje en tegen alle afspraken en regels van de dekenij Molenstraat-Werf-Kapellestraat in, op de straat beroep deed op de medewerking van een vrije radio wordt vooral kwalijk genomen. In dit ver band wijst dekenijvoorzitter Van Holsbeeck erop dat de vrije radio, in tegenstelling met wat de burgemeester schrijft, niet verwijderd werd. Van vrijdag tot maandag was hij steeds op post en produceerde hij op bepaalde ogenblikken zo'n lawaai dat gezellig winkelen in de braderij onmogelijk was. De dekenij blijft er trouwens bij dat het afleveren van vergunningen aan par ticulieren of verenigingen tijdens braderijen de werking van de dekenijen ondermijnt. Daarom wil men dit incident trouwens ter sprake bren gen op de kommende middenstandsraad zodat dergelijke feiten in de toekomst niet meer zou den gebeuren. Tot slot weze vermeld dat de dekenij van oor deel is dat men binnen mag doen wat men wil, maar dat een partikulier of een vereniging, één maal hij buiten komt, zich dient te schikken naar de regels die in de braderij gelden. Hoeft er hier aan herinnerd dat de braderij vooral een buitengebeuren is (de redaktie) Ken je ook wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons opsporen Heb je een feest of blijde gebeurtenis te vieren. Onze lezers weten het ook graag Telefoneer na 16 u. en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. kunnen stijgen door deze originele blik vanger Hij vertelt over het maandenlan ge voorbereidingswerk waartoe zelfs een bijzondere werkgroep binnen de lei- dingsploeg gevormd werd. Toch zal een tweede uitgave er nog niet ze gauw ko men Men wil slijt vermijden op de for mule Als ik zondagavond van het station kom. is de Esplanade weer helemaal de oude. Alleen de nadarhekkens en vlaggestok- houders wachten op de stadsvrachtwa- gen. Enkele auto's hebben hun ver trouwd plekje al weer teruggevonden Vele nachtelijke lopers halen hun slaap- schade in De Esplanade is 24 uur op nieuw «plein» geweest... (pd) Vervolg van blz. 1 Men zou niet alleen de gehele produktie van vlaaien en ajuintaart kunnen volgen, maar ze ook in de och tend, samen met de warme broodjes, te koop aanbieden. De bakkers, die hiermee in feite een oproep doen tot al wie Aalsterse spe cialiteiten op de markt brengt (bestaat er een typisch Aalsters vleesgerecht willen met een eventuele winst, de Vlaaiengilde van het nodige (dure) bakkersmateriaal (zoals een ver plaatsbare oven) voorzien, zodat bui ten de Aalsterse regio kan worden gewerkt. De latere opbrengsten wil men aan menslievende initiatieven in de stad schenken. Persoonlijk vinden wij dit voorstel een «Nacht en Dag van het Aalsters streekgerecht» zolang het geen louter commercieel idee betreft, schitterend. Is het niet bedroevend vast te stellen dat onze bakkers het povere animatie- gebeuren op de Grote Markt moeten helpen opkrikken Sinds het ver keersvrij maken, bleef de Grote Markt eerder een kassei-woestijn dan een dekor voor gezellige happenings. Wie brood ziet in de Gilde-initiatieven kan o.m. terech bijMaurice Van Hed- deghem, Hoveniersstraat 62, tel. 053/ 21 07 36. JVG Vervolg van blz. 1 De verkiezing vormde uiteraard het voor naamste agendapunt. Allereerst werd het beperkt bestuur verkozen Voorzitter werd Johan Stijlemans (voorheen eerste onder-voorzitter en werkleider politiek komitee). Ondervoorzitters werden Peter De Boeck en Luc De Wageneer. Marga Pieters blijft sekretaris en Mireille De Dobbeleer penningmeester. Als overige bestuursleden werden verko zen Betty Lambrecht, André Moreels, Erwin De Saedeleer, Willy Muylaert, Jan Moens Dirk Van Liedekerke. William De Plecker, Luc Vertongen, Carine Meert en nieuwkomer Willy Dierickx. André Moreels en Michel De Gols kwa men beide als vijftiende uit de bus. zodat een bijkomende stembeurt noodzakelijk was Moreels kreeg 16 stemmen. De Gols 12. Voorzitter Stijlemans acht het naar alle verwachting dat Michel De Gols spoedig gekoöpteerd zal worden Hijzelf is hier kandidaat voor. maar heeft wel voorwaarden gesteld Op 11 oktober komt het nieuwe bestuur een eerste keer samen. Stijlemans schreef een en ander toe aan eerder persoonlijke «strubbelingen» tus sen de oudere bestuursleden, gekombi- neerd met een uiteraard weinig ver trouwd zijn van de nieuwe leden met his toriek en evoluties. Hij persoonlijk be treurt het gebeurde, en wijst op de grote aktiviteit die De Gols sinds zowat tien jaar aan de dag legt. zowel op politiek vlak als in het verenigingsleven. Dat daarbij een ruime dossierkennis verworven werd. hoeft geen betoog Ideologische konfliktstof zou er niet zijn. zodat op dit vlak het nieuwe bestuur wel licht dezelfde koers zal blijven varen Wel zullen bepaalde aksenten gelegd worden. Zo had voorzitter Stijlemans het in zijn maiden-speech over een nog te verbeteren relatie met de PVV. sa menwerking zo mogelijk met andere jon gerenorganisaties zoals CVP-jongeren en VUJO positieve medewerking aan het gemeentelijk beleid en goede pers relaties Wat het gemeentebeleid betreft, is men tevreden met de uitnodiging van de PW- fraktie om de betoging '84 mee te bestu deren (PD) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Gecaaidsbergsesliaal 44/3 Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalsl Prijs abonnement: jaar 1 000 fr 6 maanden 550 Ir 3 maanden 300 Ir Prijs per nummer: 25 fr. Reparaties van alle merken naai- en breimachines nicucoo- Onalhjnkelgk weekblad voor Groot Aalst - ten unga.e »jr rAjolnc JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: O 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen vla een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer; Gemeente: schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Handtekening. Bethunelaan 45 Gentsestraat 70, AALST Tot uw dienst elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, behalve op zondag. lA'u ue Tel. 053/21 47 26 Rijke keuze aan antieke en landelijke meubels in eik, olm, fruithout en alle soorten den o.a. vitrine-, boeken- en kleerkasien, commodes, dressoirs, tafels, stoelen en banken, bedden, enz...

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2