FRANCIS SMET nsofook -SK&SS. Leefmilieu centraal op perskonferentie van stadsbestuur ;>i& um 4 Nieuwe Gazet van Aalst 14 oktober 1983 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immer zee ld reef 3 1 AALST - Tel. (053)2 1 .66.79 "HOUTEN RAMEN "ZONNEWERING IISOLATIE VOORZETROLLU -VOORZETRAMEN II I I I I I II I K EN. Binnenkort niemand meer op den dop In het kader van de Vredesweek «Herrie in de Molenstraat» TRAITEUR PROVENCE ^S^achtdienst I PEUGEOT 205 176.000F Het ging er afgelopen dinsdag zeer gemoedelijk aan toe op de maandelijkse perskonferentie van het stadsbestuur. De journalisten kregen er opnieuw een massa persberichten toe gespeeld, die voldoende stof bieden om dit weekblad te vullen. Terloops weze vermeld dat volgende Het belangrijkste nieuws was ditmaal op het milieuvlak te noteren. Zo werd mede gedeeld dat het selektief ophalen van glas weldra tot het verleden behoort en. zoals in andere steden, vervangen wordt door speciale containers voor glas. De samenstelling van de nieuwe Amylum- kommissie werd overgemaakt en ook de samenstelling van de stuurgroepen inza ke stads- en dorpsherwaardering kwam ter sprake In de Gerstjens worden op dit ogenblik belangrijke natuurbeheersingswerken uitgevoerd, en nu ingevolge de houtka- chelrage weer talrijke bomen zullen ster ven herinnert het stadsbestuur aan de plichten van de bevolking inzake het rooien van hoogstammige bomen zondag de week van het bos plaats heeft met een natuurwandeling in Erembode gem Ook de vervuiling van de vijver van het Park Terlinden kwam aan bod. Hierbij vernamen wij dat de stad hoopt het kui sen van de vijver te kunnen uitvoeren met eigen personeel en met een minimum aan kosten. Eén van de belangrijkste vervuilingsbronnen werd ondertussen wel reeds geëlimineerd Nog op het vlak van het leefmilieu kun nen wij vermelden dat Aalst binnenkort start met het vangen van wilde duiven De ruimtelijke ordening is steeds nauw bij het leefmilieu betrokken. Aldus werd uit leg verschaft over de bouw van een nieuwe tennishalle nabij de Affligem- dreef Zoals reeds vermeld in dit week blad is oo wettelijk vlak alles in orde, zo dat de stad de bouwaanvraag niet kon weigeren. Inzake de bouw van tennishal len werd verduidelijkt dat het stadsbe stuur het privé-initiatief niet wenst te be lemmeren maar enkel komplementair wenst te werken. Het feit dat advokaat André Bogaert met aangeduid werd als ondervoorzitter van de adviesraad ruim telijke ordening wordt toegeschreven aan de deontologische onverenigbaar heid tussen zijn praktijk en de advies raad. Tot slot van deze rubriek kan nog vermeld worden dat men in Aalst op nieuw start met een anti-rookkampagne. Burgemeester Uyttersprot beloofde zijn best te doen om er ook aanwezig te zijn en de sigaret voor eeuwig te verbannen Allerlei Ook heel wat andere problemen kwamen op de perskonferentie aan bod. Zo werd uitleg gegeven over de nieuwe advies raad voor vreemdelingen Binnenkort verschijnt trouwens een brochure voor deze stadsgenoten in drie talen Spaans. Marokkaans en Turks. Wat de schoolbevolking van de stads scholen betreft is er goed nieuws. Inge volge het aantal leerlingen, dienen dit jaar geen klassen afgeschaft te worden Wel zijn er drie bedreigde klassen, één in Aalst en twee in Moorsel Een prachtig initiatief van schepen Borms is het invoeren van een dienst Thuisopvang van zieke kinderen, die op 1 november e.k start Ook op het vlak van het toerisme getuigt de schepen van heel wat initiatiefzin Zoals op zovele an dere vlakken mist men, echter ook hier de financiële middelen om alles uit te voeren wat men wil Voorlopig zal er trouwens op financieel vlak weinig veranderen in Aalst De bistouri-operatie van schepen Bogaert gaat verder. Nieuw is wel dat de inwoners nu zelf suggesties kunnen doen om te besparen. Met dit doel wordt een sug gestiebus opgesteld in het stadhuis. Wie alleszins geld en hulp nodig heeft zijn de inwoners uit de ontwikkelingslan den. Voor hen wordt opnieuw een 11.11.11. aktie georganiseerd. Aalst zal ditmaal zijn steun verlenen aan twee nieuwe projekten één in Rwanda en één in Sri Lanka (MP) Ja. maar dan tijdelijk Men zou immers de nergens-ter-wereld-geevenaarde - dop lokalen van de Hoveniersstraat opknappen. Stempelaars zullen moeten uitkijken naar de stadsmagazijnen aan de Hoge Vesten Van de regen in de d(r)op Naamloze brieven en brieven waar privëpersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Aan de straaljagerpiloot die regelmatig op rustige namiddagen laag over Aalst scheert, richting Erpe-Mere, zou ik willen vragen of hij zijn show niet vanuit een andere aanvlieghoek zou willen opvoeren, als hij echt niet anders kan Vandaag 3 oktober, vijf voor twee. was het weer zover: mijn twee tweejarige dochters net in hun bedje en daar kwam je aangescheurd De kinderen geterroriseerd en wenend van angst. Wat is dat papa Een vliegende gek, schat Wees maar niet bang Maar zelf krijg ik regelmatig een scheut in mijn maag. Het geluid van overvliegende kruisraketten in mijn regelmatig weerkerende nacht merries klinkt nét zo. Toen je dan om twintig vóór drie nog eens kwam langsgescheurd, kon ik meteen herbeginnen. Nee, nu zal hij wel niet meer terugkeren, en hopelijk crasht hij ergens, denk ik er soms bij, en dan weet ik, beste kerel, dat zulke gedachten weinig vredelievend zijn, maar ze wellen spontaan op. Je vervolgen wegens lawaaihinder of huisvredebreuk zal wel nutteloos zijn Ik wou dat je alleen eens besefte dat je je vergist als je denkt dat je ook maar iemand een plezier doet met je lawaaierig vertoon, buiten waarschijn lijk je lief of familie die ongetwijfeld een scheut trots moeten voelen in de wetenschap dat «hun» jongen héél alleen een stadsgebied van 80.000 mensen de daver op het lijf kan jagen, hoe heldhaftig, hoe stoer, en op staatskosten Jan Matthieu St. Annalaan 58. 9300 AALST Met verbazing heb ik kennis genomen van uw artikel «Herrie in de Molenstraat» in uw blad nr 37 van 30/09/1983. Even eens het antwoord van de redaktie op de brief van de heer Burgemeester doet mij een aantal vragen oproepen. Eerst en vooral wil ik duidelijk stellen dat de heer Simon D'Hondt niets te maken heeft met de uitbating van deze tea room, maar als steun zijn eigendom in de Molenstraat ter beschikking heeft gesteld voor de damesbasketbalclub Erembode- gem Het was namelijk deze sportclub die de tijdelijke uitbating waarnam, waarvoor aan de nodige wettelijke verplichtingen werd voldaan Een gelegenheidsuitba- tingsattest werd bekomen bij de accijn zen openingstaksen werden betaald, een moraliteitsattest werd ontvangen en sabam werd geregeld. Eveneens heb ik zowel de voorzitter als de penningmeester van de dekenij Mo lenstraat persoonlijk en vooraf op de hoogte gebracht van dit initiatief. De penningmeester (dan nog houder van een sportwinkel) eiste van ons een lid geld van 2.500 frank indien wij met enig artikel naar buiten kwamen Bovenop de reeds vernoemde taksen en kosten was dit bedrag een zuiver verlies voor onze club Bovendien stel ik mij de vraag of een dekenij zomaar het recht heeft een lidgeld te vragen aan gelegenheidsuitba- tingen en winkeliers kan uitsluiten van deelname aan een braderij Anderzijds werd de heer Burgemeester ten onrechte betrokken in deze aangele genheid. De heer Burgemeester is geen enkel verwijt toe te spelen alleen werden de wettelijke dokumenten afgeleverd om een gelegenheidsuitbating aan te gaan Het is betreurenswaardig dat sportclubs, die allerlei initiatieven nemen om hun club leefbaar te houden, op dergelijke manier worden bekritiseerd Ik hoop hier deze discussie te kunnen afsluiten Namens DBC Erembodegem Michel De Gols Voorzitter Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 dokters, apotheken, tandartsen, dierenartsen, begrafenisondernemers SOS-telefoonnummers 5 portieren. 5 zitplaatsen. Een komfortabel nummer. Kom gerust met z'n allen. Met pak en zak Er s paats zat voor 5 Brede en vc^komen vlakke koffer (slim bedacht: achterophanging verzonken in de vloer!, ae achterbank volledig of voor de helft reerkiapbaar Qua komfort legt de 205 u n de watten 170 topsnelheid. Een vinnig nummer 80 DIN pk, 170 topsnelheid, van 0 tot 100km n 11.6 sek (205 GT) scherpe klauwen heeft de Peugeo' 205. En een gesiepen techniek: motor m aluminium, boven liggende nokkenas, 5-versneiungsbak, vloeiende inen 3,9 liter* per 100 km. Een uniek nummer. Brussel-Nice zonder één keer te tarlken. De 205 (50 titer- tank) heeft lak aan pomphouders. Hij kan 't z>ch ook permit teren een CX van 0.35 en een uiterst gunstige gewicht vermogensverhouding Idem voor de benzine versie die niet meer slokt dan zo'n profijtige 4.3 liter per 100 bij 90km/u (UTAC-normen). inspelend op de gegevens van deze tijd. hoeft de 205 s>echts een onderhoudsbeurt om de 22 500km. Qua zuinigheid is de 205 fenomenaal Bestaat m 7 uitvoeringen Met 4 verschil ende motoren van 954 tot 1768cc Telkens 6 jaar gewaarborgd tegen doorroesten Peugeot 205 diesel. bij 90km/u (UTAC-normen). DOKTERS Aalst Dr. De Leeuw, Katoenstraat 1, Aalst, tel. 78 98 14: vrijdag 14 oktober vanaf 20 uur; zaterdag 15 oktober vanaf 8 uur 's morgens; zondag 16 oktober de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 17 en dinsdag 18 oktober vanaf 20 uur; woensdag 19 oktober vanaf 12 uur; donderdag 20 oktober vanaf 20 uur tot en met vrij dag 21 oktober om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Beazaer, Bergstraat 139, Kerksken, tel. 77 45 00zaterdag 15 en zondag 16 oktober. Hofstade, Gijzegem Dr. Roggeman, Steenweg naar Dendermonde 55, Gijzegem, tel. 70 33 55: zaterdag 15 en zondag 16 oktober 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Blondeel, Kerkstraat 16, Baardegem, tel. 052/35 60 67zaterdag 15 en zondag 16 oktober 1983. Nieuwerkerken Dr. Van der Burght, Dorpsstraat 157, Erpe, tel. 70 11 99: zaterdag 15 en zondag 16 oktober 1983. APOTHEKERS van zaterdag 15 oktober om 9 uur tot zaterdag 22 oktober om 9 uur: Mestdagh, Dirk Martensstraat 99, Aalst Mahieu, Hogeweg 2, Erembodegem TANDARTSEN De Mey, Exterkenstraat 4, Moorsel, tel. 21 12 60: zaterdag 15 oktober van 14 tot 18 uur en zondag 16 oktober van 9 tot 12 uur. Belangrijke telefoonnummers Antigifcentrum02/345 45 45 Zelfmoordpreventie; 02/649 95 95.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4