PELZEN COPPENS Daar zijn de crossers... SHul Strafschoppen beslissend BC. Alloo-Juwelen De Meersman Blomberg Pelzencentrum Dorp 29 053/77 49 62 9440 EREMBODEGEM-AALST Atletiek Aalsterse atleten op wereldreis Python Place Duivenrubriek PVB A Ambachtelijk bontbedrijf met fabrieksprijzen Maatwerk Modieuze snit Verwerking in eigen atelier Alle pelsherstellingen De specialist in pelsgarnituren en pelsmantels, pelsvesten in alle pels soorten. BC. Alloo-Juwelen De Meersman- Blomberg zesde op internationaal tornooi Nieuwe Gazet van Aalst 21 oktober 1983 15 p.v.b.a. Vorige zondag had te Nieuwerkerken de eerste oefenveldloop van AC Eendracht Aalst plaats. Kamiel Roelandt stond er borg voor een prima organisatie. Alhoewel het gure herfstweer vele kij kers zal afgeschrikt hebben, hadden de afwezigen, eens te meen ongelijk De oefenveldloop te Nieuwerkerken is stilaan uitgegroeid tot een klassieker in zijn genre. Ook dit jaar deden de Aalsterse atleten er hun hernieuwde kennismaking met het veldlopen. De strakke wind bleek een niet te onder schatten tegenstrever op het licht- glooiende parcours. Sportief gezien vielen weinig verras singen te noteren. Tessina Baeyens" en Gunther Lanckman waren de snel- sten bij de pupillen. Sandra De Nijs had geen problemen bij de miniemen, terwijl Kris Coppens bij de jongens aan het langste eind trok. Sabine Van Der Hoeven deed een geslaagde over stap naar de kadetten. Zij was duide lijk de snelste van de lichting. Het zelfde kan gezegd worden van Pascal Poelman. Deze talentrijke jongeman bleef de afgelopen zomer inactief wegens groeimoeilijkheden maar slaagde er niettemin in zijn wedstrijd bij de kadetten te winnen. Bart Meganck moet het nu waarma ken bij de scholieren. Deze Belgische kampioen gaf voor eigen publiek nog maar eens een demonstratie van zijn kunnen Enkel Jan De Doncker kon enige tijd in zijn tred blijven. Bij de juniores was het Geert Verdoodt die lange tijd aan de leiding liep. Drie ronden lang poogde hij Johan Van Den Bossche en Geert Van Durpe uit zijn spoor te lopen, maar Van Durpe bleef zeer gevat volgen. In de voor laatste ronde nam hij het commando over en kon zelf een voorsprong uit bouwen. Ingeborg De Decker was de beste bij de juniores meisjes. De seniores-dames brachten een van de meest attraktieve wedstrijden van de namiddag. Marie-Jeanne De Rid der nam een zeer snelle s*art en ging er meteen alleen vandoor. Godelieve Roggeman was aangewezen op ach tervolgen, maar kon haar nooit bedrei gen. Inge Eemans en Veerle Pas deden hun best om Godelieve, ouderdoms deken van de Aalsterse damesatletiek, in te halen. Deze achtervolging draaide uit op een hardnekkige sprint tussen Roggeman en Eemans, be slecht in het voordeel van eerstge noemde. Bij de seniores-heren nam Freddy De Boeck een ware blitz-start. Pierre Cal- lebaut en Paul Adriaens reageerden gevat op deze vroege aanval zodat een trio aan de leiding kwam. Enkele ron den later ging Callebaut er echter alleen vandoor zodat Adriaans en De Boeck verder streden met de tweede plaats als inzet. Freddy De Boeck moest zijn eerdere inspanninen beko pen met een derde plaats. Bij de vete ranen werd Wilfried Chiau de logische winnaar zou Jan Marcelis en Jozef Lauwereys. Op 30 oktober is Aalst te gast in Her- dersem in de Aartstraat waar de tweede oefenveldloop gepland is. (PVB) Deze opdoffer was er een van jewelste voor de Aalstenaars. Vijf minuten na deze openingstreffer stond de gelijk maker bijna op het bord. Van Vijle gaf een mooie voorzet weg aan De Jaeg- her maar de 'bal ging centimeters naast de paal. Op voorzet De Jaegher neemt Van Vijle de bal in één tijd op de slof en men was aan de gelijkmaker toe. In de 15e min. maakte Cludts er 1 - Alhoewel deze titel misschien ietwat ver gezocht is, zou men toch stilaan de indruk krijgen dat de Aalsterse atleten wereldreizigers worden en dat allemaal om hun favoriete sport te beoefenen Vorige zondag waren Danny Roelandt. Fons Schelft- hout, Marc Schelfthout, Eric De Saedeleer en enkele anderen present voor de 20 km van Parijs. Dit is een evenement dat vergelijkbaar is met de 20 km van Brussel, maar dan wel met nog meer deelnemers. Marathonloper Jean-Paule Fransaert staat zondag in New-York achter de startlijn voor de wereldbefaamde marathon Deze Aalsterse dagbladhandelaar deed eerder dit jaar ook al een uitstapje naar de London-marathon. Over een tweetal weken hopen wij U zijn ervaringen te ver halen. (PVB) ZaalvoetbalBeker van België Dat Comar geen bekerspecialist is kan men verwijzen naar de uitslag. Het niveauverschil tussen nationaal en lle provinciaal was hier maar weinig merkbaar. De bezoekers kregen reeds een eerste kans met Verhelst. Het schot werd geweerd door doelman Van Hoefs, waardoor het leder bij de vrij staande Van Hamme terecht kwam en vrij kalm kon scoren. 2 van. Nog voor de rust liet men Note- boom alleen langs de lijn oprukken. Deze rolde de ganse verdediging op en maakte het mooiste doelpunt uit de match. Na de pauze bleef Comar maar aanvallen en met een droomvoorzet door Van Lierde aan De Jaegher en het droge schot voorbij Van Derrusten kon knallen. Kwam dan plotseling de ommekeer in de 33e min. Verdediger Van Der Eist rukte mee op, drong door de Aalsterse defensie, bediende daar keurig Cludts en deze liet Van Hoefs geen schijn van kans. Amper een minuut later .was men aan hetzelfde spelvertoon toe. Comar Sport spande dan alle krachten samen en een terug kaatsende bal van de dwarsligger kon door De Jaegher in het doel gekanjerd worden (4-4). Twee minuten voor tijd kreeg doelman Van Hoefs nog schoten van Cludts en Piot te verwerken maar deze leverden geen resultaat meer op. Men kreeg dan de spanning te verwerken door het nemen van strafschoppen. Kor- tenberg was het eerst belast met deze taak. Een schot ging naast van Piot en het andere gestopt van Verhelst. Bij Comar werd het leder van Schuddinck alleen maar gestopt. Comar mag dan een ronde verder gaan in de beker. (A.M.) Deze week valt de bende van Monthy Python de eer te beurt cm liefst twee van hun films in Aalst geprogrammeerd te zien. Enerzijds is er hun ridderepos («The Holy Grail») in Jeugdhuis Terlinden, anderzijds pakt het Feestpaleis uit met hun nieuwste en in Cannes bekroonde «The Meaning of life». De verwachtingen waren ook buiten de materniteit hoog gespannen... Maar wat blijkt Hun «Holy Grail» zou eerder een bespreking waard zijn dan hun teleurstel lende «onzin van het leven»... Om te beginnen is de film opgebouwd met sketches, al dan niet passend in een visie op het leven. Géén verhaal vorm dus, zoals in de oavolprezen werkstukjes «The life of Brian» "en «The Holy Grail», wél een in worstjes gehakte collage rond zowat alle heilige huisjes die nog konden (en soms wel mochten) ingetrapt worden. Helaas tracht de Pythonploeg dit «wild om zich heen schoppen» te grondig te doen, zodat ze ook zichzelf als geves tigde humorwaarde de vernieling in stampen. Nochtans begint het wel met lekkere satire, in de vorm van een voorfilmpje over een vloot verzekeringsaccoun tants die de moderne zakenwereld op een fijne piratenwijze doen instorten. De vondst om de voorfilm in de hoofd film als invasie te laten binnendringen is ook wel origineel. Het hoofdstuk «Geboorte» is dan ongetwijfeld een van de sterkste, met een sublieme parodie op de kindermusical. De veeg uit de pan gaat hierbij naar de Rooms- Katholieken en hun strikt verbod i.v.m. geboorteregeling. «Annie» kan er een punt aan zuigen Dit is werkelijk het hoogtepunt van bijtende spiritualiteit vanwege de Pythons. Alleen jammer dat het al na 10 minuten film komt.,. De overige sketches kunnen inder daad nog zelden tot glimlach overha len, wegens te plat (niet in de beteke nis van «vulgair», maar die van «leeg, niet zo goed gevonden»). Enig voorbe houd is er misschien wel nog vor de spot op het trotse Britse leger, het kolonialisme en de sexuele opvoeding op school. Meestal wordt de kritische ondertoon echter te ver naar het absurde doorgedreven, zodat de verholen kritiek al haar stootkracht verliest en het geheel erg kinderachtig overkomt. De veelbesproken kots- scene is in dat verband echt geen humorhoogtepunt... Dégoutant is ook het woord niet, het is veeleer ergerlijk te noemen (of «zonde») dat hier pelli- cule aan vervuild werd door het anders zo inventieve Britse zestal. De python heeft zijn giftige slangen tong nog niet verloren om iets te heke len, helaas heeft ze dan wel haar ge slepenheid prijsgegeven. Als dit leven een zin heeft, zal die er dan toch niet zijn om deze knoeiers hun talent te zien vergooien. Anderzijds is er toch nog de troost van hun eersteling «Monty Python and the Holy Grail»... Waar «The meaning of life» eerder een aanslag op het eigen leven van de gcoep lijkt, is die vroegere prent een pareltje van fantastische absurde humor. En zo sleept Monthy Python dan toch weer twee prijzen in de wacht, z-owel die van teleurstelling als die van aan rader, van de week Programmatie JH Terlinden: «Monthy Python and the Holy Grail», zo. 23 oktober, 20 u. Antrakt: «Lightyears away» (A Tanner, 1980), zo. 23 oktober, 20u.30, Vrede plein. In 't Rond Vierkant: «Comme les anges déchus» (J. Schmidt, 1978), documen taire over marginalen: vr. 28 oktober, 20u.30, Ridderstraat. Palace 1. «48 hrs.» (KNT)veelgeprezen politie film met Nick Nólte en Eddie Murphy in de hoofdrollen. Niet zo langdradig als de titel laat vermoeden 2. «An officer and a gentleman» (KT)contra dictio in terminis, maar toch leuk. 3. «De lift» (KNT) r geslaagde Neder landse thriller, maarte moet wel via de trappen naar zaal 3. 4. «Porky's II» (KNT): kommentaar «bweirkies 237». Dom Feestpaleis 1. «Monthy Pythonthe meaning of life» (KNT) zie bespreking. 2. «The treasure of the four crowns» (KT) spektakel-avonturenfilm met de pre tentie beter te zijn dan «Raiders of the lost are» of «Alien». Helaas... Het spe ciale 3 D-effekt komt overeen met een veelvuldig herhalen van akties recht op de kamera gericht. 3. «Catherine Chérie» (KNT): met bepaald «mon cherie». Voer voor onze dose- deekes Softsexfilm. pelzen coppens TOEKOMST - AALST LAND VAN AALST - AALST Vlucht uit Ouiévrain, 16 oktober 1983 42 oude snelheid 1' duif 2197 m. 1Van Landeghem P., Baasrode; 2. Roelandt Richard; 4. Elskens Edgard, Moorsel; 5. De Brandt F., Moorsel; 8. Hereman M Moorsel; 10. De Wachteleer Roger, Nieuwerkerken. 135 jonge snelheid 1' duif 2230 m. I 9 Van de Abeele F.. Lebbeke; 2 5 10. Van der Jeught F., Herdersem; 3 8. Here man M Moorsel; 4. De Wolf F.. Moorsel; 6 Uytersprot R. 7 16 Van Royen P.. Moorsel; II +19 20 Pauwels J., Moorsel; 19 De Wolf Sylveer. Moorsel. 17 Raes F., Moorsel; 22 E.H De Gendt, 26. V D. Keer Roger. DE JONGE LIEFHEBBER - HERDERSEM Vlucht uit Ouiévrain, 16 oktober 1983 108 jonge snelheid 1' duif 2122 jn. 1 Van Boven Jos, Wiszg; 2 5 7. Schockaert Phil., 3. Everaert Jos. 4.'¥.D Velde Frans. Wieze: 6 Stassijns Roger. Lebbeke; 8 9. Sens Octaaf. Wieze; 10 Raes Pierre en zn. RAP ZIJN WINT - BAARDEGEM Vlucht uit Ouiévrain, 16 oktober 1983 56 oude snelheid 1« duif 2186 m. 1. Van Malder Frans. Meldert. 2. Van Ransbeek Gust Buggenhout, 3 De Plekker-Plas. 4 Van Lembergen Arthur, 5. Van Belle Ludo. Buggen hout 145 jonge snelheid 1' duif 2105 m. 1 Van Lembergen Arthur, 2 5 7 Christiaens Jan. Meldert; 3 Van der Jeught Frans; 4. Hey- vaert Gust 6. Van Biesen Frans, Opwijk; 8 9 Coppens Gustaaf; 10. Van der Meersch Saveer, Moorsel Winnaar T.V.: Van Biesen Frans, Opwijk. DOOR EENDRACHT GROOT - EREMBODEGEM Vlucht uit Ouiévrain, 16 oktober 1983 30 oude snelheid V duif 2097 m. 1 3. V D. Steen Franc.; 2 4. De Beer Roger, 5. Speeckaert Leon, Aalst. 72 jonge snelheid 1« duif 2097 m. 1 +2 9 10. V.D Steen Franc.; 3 De Beer Roger; 4 7 12. De Schrijver Frangois, Aalst; 5. Arijs Frangois, Aalst, 6. Cobbaert Jozef; 7 De Cremer Kamiel; 11Podevijp Jozef, Aalst DE SNELLE DUIF - EREMBODEGEM Vlucht uit Ouiévrain, 16 oktober 1983 snelheid 1' duif 2177 m. 1 De Reuse Alfons, Terjoden; 2 3 5. V D. Steen Gustaaf, Aalst; 4 Verdoodt Felix 106 jonge snelheid 1' duif 2192 m. 1 Philips Frans, 2 7 8 9 10 12 Heire- man Franc., Aalst; 3. Thienpont Gust Aalst; 4. De Grom Kamiel, 5. Roelandt Rene, Aalst: 6. Buyl Benoit. 11Van Darhme Emiel, Aalst 13 De Raedt Maurice. Aalst. BC. Ailoo heeft ook zijn vierde wedstrijd in derde nationale zonder puntenverlies afgesloten. Het won bij All Stars Donk II en maakte van die gelegenheid gebruik om een nieuw klubrekord te vesti gen in kompetitieverband. Het versloeg de Donkploeg met 2210-2850 kegels of een gemiddelde van 190. Daarom interessant de uitslag per game te bekijken. In de eerste man che werd het 783-965 of eengemid delde voor BC. Alloo van 193. In het tweede spel haalde Alloo het met 736- 893, toch nog goed voor meer dan 1 78 en in het slotgame kwam de totale overweldiging met een 691-992 uit slag of 198,4 gemiddeld. Een score, die ruim eerste klasse waardig is, cfoch dewelke anderzijds ook bewijst hoe kollektief BC. Alloo wel is. De totaalcijfers voor de spelers waren Willy De Ridder 587, gemiddeld 195,7 met een hoogste score van 209 Bruno Rossi was nog maar eens de beste met 616 of gemiddeld 203,3 (echt duizelingwekkend) en een hoogste reeks van 235. Roland Van Vaerenbergh een totaal van 514 of 171,3. Roger Cardon een totaal van 547, gemiddeld 182,3 en tenslotte Peter Pieters 586, een gemiddelde van 195,3. In de klassering drijft BC. Alloo nu zijn voorsprong op want ach tervolger Strike Zulte liet een steekje vallen tegen Gebo Erondegem (3-1), zodat BC. Alloo nu 16 punten telt uit vier wedstrijden en Strike Zulte slechts aan' 14 punten geraakte. (AVH) BC. Alloo had ingeschreven voor het internationaal tornooi van Cordial Jumet Een tornooi ingericht voor ploegen van vier spelers, en waarvoor 46 ploegen van nationaal en internationaal allure kwamen opdagen De Aalstenaars die tegen woordig een zeer puike vorm demonstreren, deden het zeer goed en wisten zich na .schitterende partijen zesde te klasseren in de eindrangschikking Naast voorzitter Bruno Rossi, waren Willy De Ridder, Roland Van Vaerenbergh en kapi tein Roger Cardon afgereisd. Met een algemeen gemiddelde van 190, 2 staken zij boven veel hoger geklasseerde ploegen uit. Hartelijk proficiat aan de Alloo- mannen (AVH)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15