GROTE HERFSTSH0W BIJ GARAGE VAN DER HAEGEN op 21, 22 en 23 oktober 200 Aalstenaars wandelen week van het bos in te Erembodegem ELFI ELFI ELFI P r n.v. Kareelstraat 2/4 Aalsr^l i ...„.r.v -,;L Van Der Haegen o Kinderschoenen Nieuwe Gazet van Aalst 21 oktober 1983 - 5 Burgemeester,Uyttersprot op kop Ondanks het slechte weer waren afgelopen zondagnamiddag zowat 200 natuurliefhebbers present om de week van het bos te Aalst in te wandelen. Ditmaal voerde de wandeling, onder leiding van de stadsekologe Magda De Wolf, doorheen de mooiste delen van de gemeente Erembodegem. Gezien het groot aantal deelnemers werd de groep in twee delen gesplitst, die elk het vooraf uitgestippelde trajekt in de tegenovergestelde richting volgden. Wij kozen voor de groep waar o.a. burgemeester Uyttersprot (nog niet helemaal bekomen van zijn bal), schepen voor leefmilieu Doorns en schepen voor land- en bosbouw Vinck (samen met zijn vrouw) deel van uitmaakten. Gestart aan het Domein Verbruggen. op de grens van Erembodegem en Hekel- gem. ging de voettocht naar de wijk'Roe- veld. Onmiddellijk werd het grote hoogte verschil tussen de startplaats en de laagstgelegen delen van Erembodegem duidelijk. Ook de vele kanadabossen langsheen het trajekt, waarop Magda De Wolf gewezen had. werden weldra dui delijk merkbaar. Via de Hopstraat kwamen de wandelaars in de Kleistraat terecht, om aldus langs een brug over de autostrade de Kapelie- meersen te bereiken. Dit gebied dat op het gewestplan aangeduid staat als na tuurgebied met wetenschappelijke waar de of natuurreservaat viel vooral op door de talrijke schendingen van weekend huisjes en visvijvers. Langs het jaagpad op de oever van de Dender werd het voetbalplein van Ressebeke bereikt, waar even halt gehouden werd om ver voegd te worden door de stadsgids Me vrouw De Wolf. Deze wees op de evolutie, die in het Vlaamse bosbestand merkbaar was. Vroeger bestond Vlaanderen vooral uit eikebos. Na ontginning van een groot deel ervan en vooral om ekonomische redenen werd stilaan overgeschakeld op kanadapopulieren. die rond de jaren 1700 hun intrede deden in het landschap. De populieren hadden wel tot gevolg dat de bodem verschraalde, zodat ook de onderliggende plantengroei verminderde en door de jaren heen in feite overheerst werd door de brandnetel. Deze vormt het beste bewijs van de stikstof rijke bodem. In de wijk Cavee. op de grens van Erembodegem en Teralfene, belichtte Magda De Wolf het belang van een de gelijk wegbermbeheer, die ook in de stad Aalst sinds kort navolging kreeg. Hier merkt men dat wanneer niet ingegrepen wordt enkel de sterkste kruiden de bo venhand halen. Hierbij werd duidelijk een een vergelijking gemaakt met de toe stand in het bos Magda De Wolf wees de aanwezigen meteen ook op het vreemde element van de naaldbomen die via de mens hun in trede deden in tal van tuinen en parken Met al haar overtuigingskracht pleitte zij ook voor de aanplanting van streekeigen bomen en hagen Ten Bos Nogmaals werd de autosnelweg overge stoken om vrij snel via smalle wandel paden. de wijk Ten Bos te bereiken. Deze wijk kan gerust de mooiste en meest groene van Erembodegem genoemd worden. De talrijke kleine bosjes vormen er bijna één groot geheel, en door de talrijke open plekken wordt de variëteit van het bomenbestand er nog interes santer. Hier maakte de gids van de gele genheid gebruik om te wijzen op het be lang van het onderhoud van knotwilgen en maakte zij de aanwezigen snel fa miliair met een aantal interessante plan ten Haar uiteenzetting werd spijtig ge noeg afgebroken door een hevige regen bui. Via een groot aantal nieuwe bosjes werd opnieuw de Boek.houtberg bereikt waar alle wandelaars, als was het vooraf ge- kronometreerd. drie uur en half na de start elkaar opnieuw ontmoetten Tot slot richtte schepen Doorns nog een dankwoordje aan alle aanwezigen en herinnerde hij eraan dat de dienst leefmi lieu van de stad Aalst steeds ter beschik king blijft voor nadere informatie en sa menwerking. (MP) Vorige vrijdag richtte V T. C. Den Blok-Aalst op de terreinen van PC Apollo-Aalst aan 't kasteel Terlinden, haar 2e Prijs Paul Hoebeeck in. Er waren zomaar event jes 44 petanquers die in drie ronden naar de titel dongen. In de finale kwamen volgende overwinnaars te voorschijnJ. Cooman (heren). M. Cleemput (dames) en K. Boelens (jeugd). Zo zie je maar dat je niet naar Zuid-Frankrijk moet om dicht bij de cochonette komen, het kan hier in Aalst ook (JC) Wandelen in t Kravaalbos is heerlijk, behalve als de zo rustige natuur verstoord wordt door brullende motoren. In weerwil van het verbodsteken bij de ingang laveren de motofreaks tussen de wandelaars. Enig toezicht is hier wel gewenst. (JC) Vandaal kraakte noot in de Van der Nootstraat. (gi) Cp de vierde kampioenendag van de Aalsterse Vinkeniers, zaterdag jl.werden de kampioenen gehuldigd van elke Aalsterse vinkeniersvereniging, (gi) De Hulpkas voor Werkloosheidsuitkeringen verhuist ook al Over een 10-tal dagen gaan immers de «nieuwe» burelen in de Van der Nootstraat open, naast het post- gebouwtje De watertoren in Aalst staat al een tijdje met een stalen korset. Er zijn grondige herstellingswerken aan de gang. Wie langs de stellingen loopt zoner helm ris keert zijn leven. Een primitief bord waarschuwt de voetgangers voor vallende stenen. Wat als je als argeloze automobilist een steen door je ruit krijgt 9 (JC) Nieuwigheden, speciale series en koopjes, dat vindt U op onze herfstshow. ■^*7- Wie aan een nieuwe wagen denkt en voor weinig geld een prima zaak wil doen moet er zeker bij zijn. presentatie van alle nieuwe Opel '84-modellen. speciale series van Kadett (diesel en benzine) met een hele reeks gratis accessoires. likwidatieprijzen voor enkele '83-modellen. Naast een schitterende show en prima kondities biedt Van Der Haegen U het hele jaar door naar keuze; v x -y». onderhoudskontrakt 20.000 km g"k jl I 6 jaar anti-roestwaarborg I 1I jl zeer hoge overnameprijzen voor uw oude wagen S ssmbmüs^i hump 3 jaar waarborg op elke nieuwe wagen BETROUWBARE VOORUITGANG. OFFICIEEL OPEL DEALER 053/21.60.11-12-13 Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5