Ei Voorafbetalingen belastingen Bank van Parijs en de Nederlanden België N.V. Financial and Organizational Consultants Parklaan 29A, bus 1, 9300 AALST Tel. 053/78 98 31. Ili ÉH1I 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 november 1983 Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Alle soorten verzekeringen r Pers. hyp. leningen. Kasbons Spaarverrichtingen enz. 1 Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Nieuwstraat 51 9300 AALST Tel. 053/70 12 11 Wij waarborgen U een zeer persoonlijke dienstverlening met de gespecialiseerde inzet van een internationale bankinstelling. Telefoneer ons en vergelijk Uw beleggingsfondsBELFUND PARIBAS H. Quintijn 1HILlilh MUmjp B»i M— j—p UW ADVISEUR BIJ DE STICHTING VAN UW NIEUWE ZAAK De voorafbetaling van belastingen was vroeger alleen voor zelfstandigen bedoeld. Sinds enkele jaren stimuleert men ook de voorafbetaling van belastin gen door loontrekkenden. De bankwereld was er als de kippen bij om ook hierbij haar diensten aan te bieden onder vorm van voorafbetalingskredieten. Hierna bekijken we eens even het ren dement of het nut van deze voorafbe talingen en dus ook van het nut van de bankprodukten. 1. Voorafbetaling zelfstandigen Zelfstandigen hebben er alle belang bij voorafbetalingen op hun belastin gen te doen. Zonder voorafbetalingen (bedrijfsvoorheffing voor de loontrek kenden) wordt hen een flinke belas tingsverhoging opgelegd. De laatste jaren bedroeg die 22,5 Aangezien er weinig beleggingsvormen bestaan (als er bestaan die 5 per trimes ter opbrengen is het dus ten zeerste aan te raden voorafbetalingen te doen. Om daarbij te helpen ontwierpen de banken een voorafbetalingskrediet dat heel wat voordelen biedt. Als belang rijkste voordelen kunnen we aanstip pen de bank zorgt voor een stipte beta ling van de voorafbetalingen (vergetel- heden worden uitgesloten) deze kunnen maandelijks afgelost worden de intresten zijn aftrekbaar van de bedrijfsinkomsten als beroepslasten. Buiten het voorafbetalingskrediet be staat er ook reeds de belastingreke ning (nog niet veralgemeend over alle financiële instellingen). Men spaart maandelijks op die rekening en geeft de opdracht aan de bank om drie maandelijks het gespaarde bedrag te storten als voorafbetaling. 2. Voorafbetaling loon- en weddetrek- kenden Vanaf het aanslagjaar 1983 ontstond de mogelijkheid voor de loon- en wed- detrekkenden om belastingsverminde ring te bekomen mits voorafbetaling van de belastingen. Daarvoor kon men vrijwillige belastingen vooraf betalen. Men noemde dat fiskaal voluntariaat. De belastingsverminderingen worden berekend volgens dezelfde technie ken die toegepast worden voor de berekening van de vermeerdering van de belasting (bij onvoldoende vooraf betaling van de zelfstandigen). De ver mindering of creditrente die de staat geeft is echter slechts de helft van haar vermeerderingstarief. Bovendien geeft de staat geen vermindering voor de voorafbetalingen die groter waren dan het supplement dat de belastings- plichtige zou betalen in geval hij geen belastingen vooraf betaalde. Al bij al is het rendement van dit soort voorafbetalingen minder interessant. Naargelang de belastingen vroeg of laat betaald worden varieert het ren dement tussen 4 en 9,5 per jaar naargelang het tijdstip waarop men zijn belastingen moet betalen. De opbrengst is wel belastingsvrij. Voor dit soort voorafbetalingen is het niet interessant een lening aan te gaan. Men zou wel kunnen gebruik maken van de belastingsrekening. C.ISERVOOR U! Wat is F.O.C. Een groep specialisten op gebied van boekhouding, fiskaliteit, wet geving, marketing, organisatie en verzekeringen. Wie kan op F.O.C. beroep doen Zowel privépersonen, handelaars groot of klein, industriëlen, niet- verblijfhouders, enz... Allen krij gen zij vroeg of laat af te rekenen met éën of meerdere bovenge noemde apsekten van onze samenleving. Heeft U er belang bij op onze diensten beroep te doen Jazeker, want door een onover zichtelijke wetgeving en ingewik kelde administratieve verplichtin gen, is het bijna onmogelijk gewor den voor een leek om hierin nog zijn weg te vinden. U hebt hiervoor specialisten nodig, die alle ontwik kelingen dagelijks op de voet vol gen. Het ligt vaak aan de KLEINE DETAILS om GROTE BESPARIN GEN te doen. Wat heeft F.O.C. U te bieden BOEKHOUDING en FISKALITEIT Bijhouden van de boeken Maandelijkse of driemaande lijkse BTW.-aangiften. Tussentijdse balansen. Eindbalans. Fiskale aangifte. Fiskale verdediging Loonadministratie. JURIDISCH Boekhouding, sociale wetgeving, personeel, fiskaliteit en andere problemen zoals deze tegenover leveranciers, klanten, kontrakten, enz... MARKETING Situeren van uw bedrijf in de markt. Hulp om concurrentiepositie te verbeteren Raadgeving bij financiering. Oprichting. Belastingsaangifte voor privéperso nen. voor zelfstandigen, voor ven nootschappen. Belastingsadvies voor niet-verblijfhou- ders. Verzekeringen Alle verzekeringen voor bedrijfs-en privédoeleinden. Tarieven F.O.C. heeft heel voordelige tarie ven, daar zij door hun struktuur kunnen werken met een minimum aan kosten, zodat hun fakturatie als laag mag bestempeld worden. En F.O.C. biedt nog meer: Zoals in vele bedrijven hebt U waarschijnlijk geen eigen personeel voor het organiseren van feestelijkheden. Zijn die er, dan is de kans groot dat hun ideeën uitgeput zijn. Nochtans is het belangrijk dat deze feesten op een goede manier georganiseerd worden zeker nu in deze krisisperiode vol gens een vooropgesteld budget. Wij hebben daarvoor specialisten ter uwer beschikking. Wij stellen U de beste oplossing voor aan de gunstigste tarie ven en nemen de volledige organisatie van U over. Dit bespaart U een hele boel tijd en verzekert U daarenboven een feilloos sukses. Aarzel niet op ons beroep te doen bij een volgende gelegenheid. Deskundig advies is geen luxe, maar een noodzaak en dat kost U geen frank meer Alles wordt achternage- lopen. Wij zoeken voor U de meest geschikte restaurateur, het beste taxi bedrijf, de gepaste ceremoniemeester of om het even wat bij een organisatie van dergelijk feest nodig mag blijken. Een interview met de zaakvoerder van F.O.C.. de heer LUCKER. maakte ons nog wat meer wegwijs in de doolhof van de hedendaagse boekhof ding «F.O.C. beschikt over specialisten, die de nodige ervaring hebben om de boekhouding op een behoorlijke manier bij te!n°uden.°ent U ee kleine KMO. Zij berekenen wedden en lonen. Bent U een partikulier Zij kunnen uw fiskale aangifte invullen. Leg uw probleem voor^enz j - pen. Daarom is het ook aangeraden dat een beginnende zelfstandige bij hen zijn licht gaat opsteken, en dat een hen komt met zijn problemen. Bovendien biedt F.O.C. het voordeel steeds bereikbaar te zijn, zelfs op zaterdag. Ook hur'voordelige tar'even ajn niet te versmaden Zij braderen hun prijzen niet, want bevoegde deskundigen hebben het recht betaald te w°r(J^ anderzijds liggen zij heel goed op de markt vergeleken met andere service-bureaus. Kan je nog wijsgeraken uit alle formulieren en d^kumenten die je dagelijks moet invullen Ken je nog alle rechten die je hebt in onze samenleving «Gezien de ekonomische toestand» 9^de heer^LUCKEF verder, «zijn de handelaars en zelfs de privépersonen steeds meer en meer geneigd hun eigen fiskale be angen te ^Desteeds '"Qewik kelder wetgeving beklemtoont echter de noodzaak van zo een bureau. In plaats van jaarlijks duizenden toe te steken aan belast ngen^Qeeftmen beter een kleinigheid uit, zodat financiële misverstanden uitgesloten zijn. Daarbij heeft het bureau de mogelijkheid alle administraties mi een handI e verzamelen, omdat zowel boekhouding, fiskaliteit. juridische diensten, marketing, oprichting en verzekeringen onder eenidak gebr^ht ajn. vele gelijkaardige bureaus bieden U de verschillende onderdelen. Zij geven U de totaliteit Op F.O.C. kunt U rekenen NU en in de TOE O

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12