Minder belastingen door de aankoop van BBL Fonds participaties De BBL denkt aan u. ALGEMEEN BEROEPSKREDIET Tweede middagconcert bezoek van luchthartige Biedermeier Bespaar 20.000 fr. belastingen (of meer...) door een belegging van 40.000 fr. in participaties n.v. Finkap In Aalst meer dan 50 verschillende belastingen ALGEMEEN BEROEPSKREDIET Een fiscale meevaller: het Besluit De Clercq Reeds meer dan 25 jaar ervaring Hypotheken Persoonlijke leningen Handelsleningen en financieringen. Sinds 1957 in Aalst tot uw dienst. Wij komen bij U thuis. Een telefoontje volstaat s 053/21 27 57 en met de nodige discretie de financiële instelling voor alle middenstanders n.v. Aangenomen door de Nationale Kas voor Beroepskrediet. Sinds 50 jaar helpen wij de Middenstanders bij de oplossing van Raadpleeg ons... onze ervaring is «gratis» te uwer beschikking. Kredieten voor alle doeleinden. Speciale voorwaarden voor «trouwe spaarders» Geldbeleggingen met «staatswaarborg». Depositoboekjes: 9,25 °7o* vanaf de eerste dag. ♦Basisrente 7 2,25 aangroeipremie. Dirk Martensstraat 67, 9300 AALST, Tel. 053/21 37 55 hun financiële problemen Nieuwe Gazet van Aalst 25 november 1983 13 Men zou voor elk middagconcert hetzelfde scenario kunnen uitschrij ven te weinig belangstelling voor een waardevol uurtje muziek tegen een uiterst lage prijs. Is die prijs verdacht Is er drempelvrees En waar blijft de jeugd Maar ongelijk heeft men Want de piano forte, bespeeld door Maria Cogen, en de gitaar van Peter Pieters maakten er een verfijnd menu van. Geen van beiden valt hier als een speling van het lot uit de lucht. Peter Pieters loopt rond met een arm vol getuigschriften en is rot van ta lent. Geen gitaar is hem vreemd. Maria Cogen verzamelt eerste prijzen, voelt zich thuis bij clavecimbel en piano, en nam al een aantal werken van Bach op plaat op. Het huwelijk tussen een moderne piano en een gitaar zou al vlug op een schei ding uitlopen. Hun klankwereld en hun timbre lopen te ver uiteen. De pianoforte echter met haar zachte, soms ietwat ijle stem past wonderwel bij de bescheiden toon van de klassieke gitaar. Het programma zit vol componisten die in de schaduw van Beethoven verscho len leefden. Maar terwijl het genie uit Bonn de eerste was om zich te bevrijden van druk van graaf of hertog, om te schrij ven naar eigen aard, stemming en over tuiging, zonder zich te bekommeren om smaak van beschermheer of publiek - het slot bv van zijn zevende symfonie brak de Weners zuur op - waren er anderen die zorgeloos doorgingen met het schrijven van ontspanningsmuziek voor burger en edelman, geraffineerd maar zonder litte kens of pijn. Küffner is er zo een. en Ca- rulli en Giuliani. Küffner was werkzaam in Würzburg En wie ooit de kroonluchters en de spiegelzalen in het slot daar ter plekke heeft gezien, voelt aan welke mu ziek daar in het begin van de negentien de eeuw moet hebben geklonken. Carulli en Giuliani zijn wereldberoemd gewor den door hun composities voor gitaar En gingen ze al eens op zoek naar een the ma bij Beethoven, hun grote tijdgenoot, dan grepen ze naar het pastorale, het luchthartige zoals bv zijn werk voor cello en piano op thema's uit Mozarts «Tover fluit» of Haendels «Judas Maccabeus». Maria Cogen en Peter Pieters geven de ze muziek haar juiste benadering met volmaakt evenwicht tussen de stem van klavier en gitaar, virtuoos, ongecompli ceerd, regelrecht uit het burgersalon van de heer Biedermeier. Maar waarom zou klassieke muziek sy noniem moeten zijn met zwaartillend Ze mag ook wel eens onschuldig tintelen en dansen als een nimf aan de rivier oever. (W.D.B.) ALGEMENE FINANCI ERINGSMAATSCHAPPIJ 99 VELDSTRAAT 12 - 9300 AALST Het ziet er naar uit dat de stad Aalst nu eindelijk eens wat orde op zaken zal stellen wat betreft de verschillende belastingen, die zij int. Sommige van deze belastingen zijn achterhaald, andere kosten meer dan zij op brengen, bij nog andere zijn de reglementen totaal verouderd. Op de jongste gemeenteraad, waar er zomaar eventjes 52 verschillende belas tingen dienden goedgekeurd te worden, kon men zich een idee vormen van de zaken waarvoor de Aalstenaar allemaal moet betalen. Voorstellen vanwege de oppositie, vooral vanwege raadslid Danny Denayer (VU) tot wijziging van een aantal tarieven en percenten voor 1984 werden niet aanvaard. Men zal dit alles in de bevoegde kommissie eerst bespreken. De meeste gekende belas tingen zijn ongetwijfeld de gemeentebe lastingen op de personenbelasting (die 9 blijft) en de opcentiemen op de onroe rende voorheffing. Daarnaast moet men in Aalst ook. op centiemen betalen voor volgende provin ciale belastingen deze op de slijterijen van gegiste of geestrijke dranken, deze op de tabakslijterijen, op de motorrijwie len, rijwielen, pleziervaartuigen en boot jes, op het nijverheidspersoneel. op het huispersoneel, op de honden, en op de drijfkracht. Direkte belastingen worden door de stad Aalst geheven op de gebouwen aange sloten aan het rioolnet en/of openbare waterloop, de tweede verblijven, de niet bebouwde percelen in een niet-vervallen verkaveling, luxepaarden en pony's, bar- dienders en -diensten, agentschappen van weddenschappen op paardenwed rennen, het ophalen van huisvuil en af valstoffen, de brandstofverdelingsap- paraten. voor het afgeven van een ver gunning tot het exploiteren van een taxidienst, het verwerven van de weg- zate, de wegenuitrusting, het leggen van riolen, het aanleggen van trottoirs en in ritten, en de bewijzen tot het exploiteren van een taxidienst vanaf op de openbare weg gelegen standplaatsen. Aalst int verder nog een aanvullende be lasting op de provinciale belasting op aanplakborden, een indirekte belasting op de begraving, asverstrooiing, bijzet ten in een columbarium, ontgraving, openen van grafkelders en openen van volle grondconcessies, het leuren, het verspreiden van reklame op de openbare weg, het gebruik van de openbare weg voor het plaatsen van stoelen, banken, tafels, koopwaar en andere voorwerpen, de vertoningen en vermakelijkheden, het ontbreken van parkeerplaatsen, het af leveren van administratieve stukken, het vervoer van dronken personen, het afle veren van verkavelingsvergunningen, de tijdelijke privatisering van het openbaar domein bij het uitvoeren van bouwwer ken. onderhouds- en instandhoudings- werken en andere werken, die het inne men van het openbaar domein vereisen. De lijst is nog niet kompleet want er zijn dan nog de retributies op de aansluiting aan de stadsriolering. het vernieuwen van voetpaden, die nog geen volle twintig jaar werden aangelegd of vernieuwd, op hot herstellen van voetpaden en het her zetten van boordsteen, het stationeren op de pendelparking, het parkeren, sommige tussenkomsten van de brand weerdienst. het gebruik van het stedelijk zwembad, het afleveren van administra tieve inlichtingen, het ontstoppen van rio leringen, het hengelen in de vijvers van het stadspark, het vervoer van zieken en gekwetsten met de stedelijke ziekenwa gen, de huwelijkspraal, het vrij gebruik van de stedelijke grafkelders, het opha len van huisvuil in standaardvuilniszak ken. het vervoer ten behoeve van de ste delijke jeugdorganisaties en het aanslui ten van partikuliere alarmsystemen aan het alarmsysteem van de politie. Tot slot bestaan er nog de bijkomende rechten op de kaai- en stapelrechten de plaatsrechten op markten en de keur- rechten in het stedelijk slachthuis. Een lijst om even het hoofd bij te ver liezen. (M P

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13