ft LM llllL the best one5^ willocx video club WEMBLEY De afwezigen hadden weer eens ongelijk Onaanvechtbare zege Heropstanding nabij Videofilms 100 fr./3 dagen Naar de degradatiezone Derde opeenvolgende nederlaag Cosmos - Genk 5-9 De videoclub die weet wat video is AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT Confii& 14 Nieuwe Gazet van Aalst 25 november 1983 Match van de week EENDRACHT NIEUWERKERKEN - S.O.S. SCHELLEBELLE 3-3 De topper van de twaalfde speeldag in derde provinciale D tussen leider Eendracht Nieuwerkerken en het derde geklasseerde S.O.S. Schellebelle heeft de verwachtingen van de naar schatting 500 toeschouwers volledig ingelost. Zij die de koude zondagnamiddag trotseerden, zagen een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd gekruid met een uitsluiting en liefst zes doelounten. In de eerste helft was Nieuwerkerken ze ker de beste ploeg. Eendracht schiep verschillende scorekansen maar een sterk spelende Schellebelledoelman keerde - zij het soms wel met de nodige dosis geluk - vooralsnog alle gevaar. Op de 25ste minuut moest hij zich toch gewonnen geven toen een loeier van de erg bedrijvige Peter Wellekens via de onderkant van de dwarsligger terug in het veld sprong en door de goedgeplaatste Walter Van Der Biest over de doellijn werd getrapt1 -0 en op dat ogenblik oververdiend Toch kwamen de paarsen uit Schellebelle nog voor rust op gelijke hoogte na een geharrewar in het plaatse lijke strafschopgebied. 1-1 een karige beloning voor een knap spelende thuis ploeg. In de tweede helft ging Schellebelle beter van start dan Nieuwerkerken, dat zelfs lichtjes werd ingedrukt Op de 13de mi nuut infiltreerde de linksbuiten van Schellebelle in het strafschopgebied van Nieuwerkerken. Even later werd hij door Arijs en Roeland in de schaar genomen en de scheidsrechter wees kordaat naar de witte stip. Doelman De Naeyer naar de verkeerde hoek en Schellebelle leidde met 1-2. Eendracht trok nu alle registers open en begon aan een ware belegering. Op de 17de minuut trapt Wellekens een hoekschop. De Saedeleer kopt naar doel en Steenhoudt, eveneens met het hoofd, devieert de bal rakelings over de dwars ligger Op de 24ste minuut wordt het toch 2-2. Bij een dieptepas spurten Steenhoudt en zijn lijfwacht achter de bal. De te kort teruggespeelde bal wordt door opportunist Steenhoudt over de uit gelopen doelman in het lege doel gele peld. Het bleef enorm spannend Op de 27ste minuut kopt De Saedeleer een nieuwe hoekschop van Wellekens staal hard in maar de bal wordt nog in extremis voor de doellijn in hoekschop verwerkt. Kamillekes Aalst - C. Brugge 2/4 Tegen een technisch beter C. Brugge leed Kamillekes Aalst een verdiende nederlaag Kamillekes verloor echter niet alleen de wedstrijd, het kwam ook nog erg gehavend uit het duel met Brugge. Veerle De Wint diende na de rust venrangen te worden nadat ze gekwetst aan de match begonnen was. Ingrid Van De Neucker en Ingrid Claes- sens werden eveneens met ernstige blessures afgevoerd. Dat deze twee meisjes zich kwetsten was te wijten aan de slechte staat van het speelveld De zandberg is dringend aan naamswij ziging toe «molsberg». Het speelveld is door de vele molshopen gewoon onbespeelbaar geworden De stad vertikt het iets aan deze ergerlijke toestand te doen en daardoor vallen er wekelijks slachtoffers die met gescheur de gewrichtsbanden of breuken moeten afgevoerd worden. De Aalsterse meisjes kregen in de begin fase van de match nochtans uitzicht op de zege toen ze op een eigenaardige wijze op voorsprong kwamen. Ann Eeck- hout ging mooi op haar flank door. onder tussen blesseerde zich een Brugse back, en was de bezoekende verdediging zijn concentratie kwijt, de scheidsrechter liet echter doorspelen en Nicole Verhofstadt tikte de voorzet van Ann binnen. Cercle liet zich door deze openingstreffer met van de wijs brengen en even later rolde Van Steenkiste de Aalsterse verdediging op en besloot deze geweldige rush met een knal in de winkelhaak, waartegen Brenda Van Den Eeckhout geen verhaal had De samenhang en de organisatie was volkomen zoek "bij de thuisploeg en Brugge nam nog voor de rust afstand Na de koffie tastte Brenda Van Den Eeckhout bij twee hoekschoppen even veel keer mis en de match was meteen gespeeld. Toen Rita Bultinck en Marleen De Nols bij de bezoeksters gekwetst uit vielen kon Kamillekes terug in de match komen en milderde Ann Eeckhout nog via een mooie lobbal Het werd ei-zo-na nog 3-4, maar Hilde De Neve miste een open kans en Greta Van Hauwermeiren knalde nog voorlangs Het provinciaal elftal won overtuigend van Evergem Center. Hilde De Neve tweemaal en Marie-Anne Van Den Steen scoorden de goals. Het jeugdelftal slaagde erin Brugge een eerste punt af te snoepen Pascale Van Damme lukte drie minuten voor tijd de gelijkmaker (JVL) U.E.F.A.-Junioren Eendracht Aalst - V.A.V Beerschot 2-2 Zaterdagnamiddag speelden de Aalsterse Beerschot. Na een reeks slechte uitslagen zich duidelijk herpakt. Eendracht begon de wedstrijd erg vinnig Er werd knap gecombineerd. Wit-zwart was duidelijk de betere ploeg alhoewel het vooralsnog geen open doelkansen kreeg Na een kwartier komt Beerschot voor het eerst gevaarlijk opzetten en het is meteen raak Op hoekschop, getrapt naar de rand van het strafschopgebied, trapt de lange Beerschotmiddenvelder in de vlucht binnen 0 - 1Beerschot trok zich aan dat doelpunt op en schiep ver schillende goede kansen. Halverwege de eerste helft kwam Beerschot op 0-2, toen op pas van Eddy Moerman. Eddy Vermoesen de bal slecht aannam en de bezoekende rechtsbuiten met de bal aan de haal ging en alleen voor libero Marc Van Oost opdaagde. Deze laatste kon hem niet stoppen en de Beerschot aanvaller liet doelman Tombeur geen schijn van kans. Eendracht was nu dui delijk aangeslagen en het spelpeil daalde meteen Even later kwam de thuisploeg goed weg toen de scheidsrechter nog een derde doelpunt van de Beerschot- midvoor wegens buitenspel afkeurde. Toch milderde Eendracht nog voor rust Bij een hoekschop van Bart Corthals leek de bal rechtstreeks binnen te draaien De Beerschotdoelman raakte de bal nog even zodat de bal via de dwarsligger te rug het veld in sprong, maar de goed geplaatste Kris De Saedeleer scoorde toch 1 -2. Even later, bij een tegenstoot van Eendracht, kwam Kris De Saedeleer U.E.F.A's tegen hun Antwerpse collega's van hebben de jongens van trainer Van Liefferinge oog in oog te staan met de Beerschot stopper De Saedeleer omspeelde hem maar de Sinjoor kon hem met veel sleur en trekwerk toch stuiten Aangezien Constantin de wedstrijd niet leidde, mocht de Beerschotter met am per een booking de wedstrijd uitspelen Ook in de tweede helft begon Eendracht aardig Beerschot ving de thuisploeg echter rustig op Langs weerszijden werd behoorlijk gevoetbald en het bleef span nend Beerschot kreeg nog een uitste kende kans om verder uit te lopen toen een Beerschotspeler pal op doelman Tombeur knalde deze de bal loste, maar met een ultieme karpersprong de bal net voor de doellijn van voor de voeten van de Beerschotspeler graaide Op de 25ste minuut kreeg Eendracht de kans op de gelijkmaker De Saedeleer ging alleen door op links centerde de bal voor doel tot bij de goedgevolgde Eddy Moer man, die languitvallendnipt naast trapte Het werd toch 2-2 op 12 minuten van het einde, toen een voorzet van Bart Corthals afweek op het hoofd van de lan ge Beerschotmiddenvelder die daarmee zijn eigen doelman versloeg In de laatste minuut kreeg Beerschot nog een vrije trap Bij Eendracht werden nu alle hens aan dek geroepen ten einde de draw te vrijwaren De bal ging naast de U E F A 's behaalden hun vierde compe- titiepunt Meteen het laatste wapenfeit uit deze wedstrijd van de Nieuwerkerkse voor stopper, die even later met een tweede boeking van het veld gestuurd wordt door de jonge scheidsrechter Vermeirsch (ook deze verdiende een pluim Met tien te gen elf was Eendracht nu volledig op de counter aangewezen Maar met een aal- vlugge spits als Danny Steenhoudt moet men dubbel oppassen. Tien minuten vóór tijd holt hij weer achter een verre bal Hij snelt zijn bewaker voorbij en de Schellebelledoelman kan niet anders dan hem foutief stoppen. PenaltyDie klus werd opgeknapt door doelman Johnny De Naeyer, die snoeihard in de linderbenedenhoek knalt3-2. En Een dracht bleef erg gevaarlijk. Bij een verre uittrap van doelman De Naeyer kopt Steenhoudt de bal door tot bij de vrij staande Van Hauwe. die alleen op doel afgaat Van Hauwe omspeelt de doel man en heeft de bal alleen nog maar in de gapende doelmand te trappen, maar de bal - en dit vnl - te wijten aan de erbar melijke staat van het veld - huppelt de tweede paal voorbij Sensatie in de allerlaatste minuut want i .p.v. 4-2 werd het nog 3-3 Op een hoge center kopt de bezoekende linksbuiten «a la Hrubesch» de onverhoopte gelijk maker tegen de touwen. Zo moest Nieu werkerken in extremis nog een punt prijs geven. Voor Eendracht Nieuwerkerken speel den De Naeyer. Arijs. De Saedeleer Roeland, Moens Van Der Biest, Belis (Triest) Uyttersprot, Wellekens, Steen houdt en Van Hauwe (Robby) Voetbalkalender zondag 27 november1983 Aftrap te 15 uur Tweede nationale: Eendracht Aalst - V.V. Overpelt Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - S.V. Temse Derde provinciale D: S.O.S. Schellebelle - Wilskracht Moorsel (za. 26/11 te 19 uur) Osta Meerbeke - Eendracht Nieuwer kerken Sporting Heldergem - S.K. Aalst Sint Antelinks - Wilskracht Gijzegem S.K. Herdersem - V.C. Ede Vierde provinciale F Eendracht Houtem - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Sparta Appels - S.K. Terjoden Schroevers Moorsel - S.K. Erembode- gem Juventus Schoonaarde - Wilskracht Hofstade V.J. Baardegem - S.K. Welle Lebeke - T.K. Meldert Rapid Lebbeke - Doggen Erembode- gem U.E.F.A.-junioren K.V. Kortrijk - Eendracht Aalst (10 uur) Al bij al een goede wedstrijd van Een dracht Aalst dat met veel inzet speelde. Hopelijk zetten zij hun prestatie van vori ge zaterdag ook de volgende weken ver der. Opmerkelijk was de goede wedstrijd van aanvaller Dirk Raes op de rechtsach- terplaats i p.v de geblesseerde Guy Ver- meiren (Robby) De ploeg Geert Tombeur, Guy Vermei- ren (Gunther Van Der Steen). Marc Van Oost, Bart Temmerman. Chris Baeten. Eddy Moerman Eddy Vermoesen Bart Corthals. Dirk Raes en Kris De Saede leer Zaalvoetbal Eerste provinciale Cosmos stapte tegen eersteklasser Genk met opge heven hoofd uit de beker. Dat de eer steklasser het zou halen was eigenlijk meer dan normaal. Technisch waren de Genkenaars duidelijk de betere en aan de rust prijkte er reeds een 0-5 stand op het bord. Er werd dan ook voor een afstraffing gevreesd. Na de MOORSELBAAN 86 AALST 053.Z1 Z4 75 Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking Sredestraat 78, AALST s? 053/77 13 90 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-1 2 u en 13-15u 3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 Zondag E. Aalst - Overpelt De thuismatch tegen Overpelt Fabriek moet gewonnen worden. Bij verlies is Eendracht gedoemd tegen de degradatie te strijden. Overpelt verloor vorige week nog met zware 0-3 cij fers van La Louvière dat zich eveneens in nauwe schoentjes bevindt. Trainer Borremans pakt uit met drie spitsen en behoudt het elftal dat verloor op Wuustwezel. Deroy is wegens verrek king onzeker en Dierickx speelt niet wegens knieblessure. Van Roy en Ferrera zijn wel speel- klaar en alle hoop is op dit duo gesteld. (JVL) Wuustwezel - E. Aalst: 1-0 Voor de zoveelste maal blijkt dat Eendracht Aalst de slechte resultaten in de maand november op stapelt. Met de nederlaag bij Wuustwezel telt Eendracht amper twee punten voorsprong op de laatstgeklasseerde. Onder trainer Heylens kende Aalst in deze maand eveneens een inzinking. De Dilbekenaar begon vorig seizoen te twijfelen of de Beker van Vlaanderen niet de oorzaak was van dat slecht presteren. «Ik denk dat de spelers in november de weerslag krijgen van het drukke voorseizoen. Van eind juli tot aan de winterstop zonder onderbre king presteren kan voor jongens die elke dag gaan werken van het goede te veel zijn», stelde Georges. Misschien kan dat de reden wel zijn van het minder presteren van Aalst, alhoewel dit ook van omstandigheden kan afhangen. Feit is dat Heylens drie jaar na elkaar hetzelfde meemaakte als wat trainer Borremans nu onder vindt. Trainer Borremans die met de spelers deze week één per één een onder houd had wanhoopt echter nog niet: «De eerste helft waren we nochtans de betere ploeg. We dwongen enkele kansen af en René Peeters knalde zelfs eens tegen de lat. Na de rust pakten we het wat voorzichtiger aan en Wuustwezel kon eigenlijk geen enkele keer gevaarlijk zijn. In de voor laatste minuut scoorden ze dan toch uit hoekschop. De ploeg overtuigde wel niet, maar het ontbreekt ons toch aan wat geluk ook. De sfeer in de ploeg blijft echter uitstekend. Luc Lim- pens nam het wel niet dat hij vervan gen werd en liet dat duidelijk blijken. Luc kreeg hiervoor een boete, maar deze week hebben we het eens uitge praat en hij reageerde positief op trai ning. Ik verving hem omdat ik hem aan de rust gevraagd had iets meer terug getrokken te akteren. Hij moest achter de spitsen spelen, maar diende wel terug te plooien wanneer Wuustwezel balbezit had, wat hij verzuimde te doen. De Rijck en Cornelis vielen terug erg mee. Milco De Rijck gaf terug blijk van enorme inzet. Bij de reserven ontbrak het hem duidelijk aan motivatie. Nu hij een kans gekregen heeft, bewijst hij dat hij zijn plaats in het fanionteam waardig is. De verdediging baart me weinig zorgen. Scoren blijft het pro bleem, tegen Overpelt opteer ik dan ook voor een andere veldbezetting met drie spitsen». (JVL) Beker van België 1/32ste finales koffie herpakte de thuisploeg zich echter flink. Luc Aerts en André Moreels milderden, maar de bezoe kers zorgden nog voor enkele mooie staaltjes voetbal en zetten de bordjes man eveneens aan het werk. Toen Luc Aerts en Bruno Cooman Cosmos 4-6 terugbrachten leek het erop dat de gasten het even moeilijk zouden krijgen, maar aan hun over wicht bleek niet te tornen en het werd al vlug 4-8. Aerts scoorde nog een vijfde goal zodat de nederlaag geen te grote vorm aannam. Vrijdag wordt aan huis gespeeld tegen Ertvelde. Cosmos rekent erop na drie nederlagen terug met de zege aan te knopen. (JVL) Jeugdvoetbal Uitslagen Tuf Tuf - Zenith Terlinden - Eureka Pallieter - Bosveld Kreja - Ypsilon Efsee - Tijl Spokuon - Igrek Twentiers. vrij Programma voor 27/11 Tuf Tufvrij Terlinden - Bosveld Twentiers - Igrek Pallieter - Kreja Spokuon - Ypsilon Eureka - Tijl Zenith - Efsee Osbr. C Osbr B Osbr A Van Hoof Immerzeel Dendermonde (JVÜ

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14