Tel. 053/77 92 48 De veredelde ontluistering van een thriller VAN DER WAERDEN BIEDT MEER 3KC Bloedzwendel in Oberbayern Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. WASAUTOMATEN ELECTRO Alle herstellingen Alle wisselstukken Zonnestraat 86, AALST INTERIEURVERZORGING Komplete interieurinrichting VAMycfR HpUffOEIM 20 Nieuwe Gazet van Aalst 25 november 1983 ontluistering We vermelden ze allen met een gulle proficiatPaul Coppens. Ulrich D'Haese Ronald Schollaert Eddy Veeckman. Machteld De Rauw. Myriam De Vleeschauwer. Nadia Morel en waarom met ook Hilde Temmerman NIEUW LEVEN bracht vernieuwing en geeft daarmede hoop op verder leven Leve het «Nieuwe Leven» (N S.) Nieuw Leven met «WIJ SPELEN MOORD» Goed, Anton Cogen heeft Francis Durbridge in zijn hemdje gezet, maar geef toe dat het nieuwe gewaad waarmede de regisseur de stofferige naaktheid van «Plotseling Thuis» heeft bedekt zuivere haute couture allures heeft. De liefhebbers van «doekje open: doekje toe teater» zullen wel even vreemd opge keken hebben Stel je voorde spelers in de zaal en niet op scène, geen vertrouwd decor maar enkel zwarte blokken en een projektïescfierm. Het verhaaltje dat evenveel verteld wordt als gespeeld, on deronsje met het publiek: tussenkomst van de auteur in spel met pertinente opmerkingen; vertolkers die onder eigen naam spelen: tussendoor wat burenge beuren op film; een reklamespotje als af- koeler; een dode die niet dood is en dan maar naar huis wil gaan; de schrijver die politie-inspekteur wordt en ten slotte dan toch maar Paul Coppens blijkt te zijn; het einde; Durbridge die Aalsters spreekt verwijst naar Shakespeare, pijprookt als Sherlock Agatha Christie gezien heeft, dweept met Pirandello en uiteindelijk nog van het balkon af door de regisseur be schoten wordt., mensen toch En tóch zijn het deze originele trekjes die het stuk zienswaardig maken met vernieuwde belangstelling; en TOCH zijn het deze vondsten die teater levendig maken hierbij ondergaat het publiek geen voor stelling maar wordt er bij betrokken; hier bij wordt het publiek zelf auteur, akteur, beoordeelde en beoordelen hierbij «spe len» de vertolkers de plot maar «maken» de toeschouwers het beleven Toegegeven dat enkele regieaspekten wat gezocht overkwamen en wat breed uitgesmeerd lagen Spijtig ook dat de techniek niet altijd perfekt was, jammer dat het speelvlak geen geluidsdempende bekleding kreeg maar tussen al het positieve lijken de negatieve details on bestaande Naast de spitsvondigheid van regie en concept moet ook de zeer homogene vertolking belicht worden Met uitzonde ring van Hilde Temmerman die zwakker uitviel, moet de ganse cast toegejuichd worden Prima vertolking van de met al tijd eenvoudige mengeling van fiktie en realiteit, van dramatische spanning en knipogende humor, van sublimatie en Een kasteel in Oberbayern (het hutje van J.M. Pfaff wordt als discotheek ingericht door de nakomelingen van graaf Stanislaus en zijn Olivia. Voor vampiers, een speciaal soort zelfstan digen, is het echter ook krisis, of liever bloedarmoede, en zij ergeren zich bloedeloos aan het scenario dat de film zonder hen dreigt te volgen. Dus kruipen ze na 100 jaar maar weer uit hun koffer, en gaan ze (na een tank beurt bij het Rode Kruis) de dorst les sen in de danstent. Gezellig aan de dis in de disco dus... Het tumult rond onze artikelenreeks over de perikelen in het labo van Dr. Mathieu blijkt de biosketen geïnspireerd te hebben om nog een bloedzwendel naar Aalst te halen. Komt er wel dra een rechtszaak tegen onze krant omdat we een film zouden gesponsord hebben «Graaf Dracula in Oberbayern». De humoritische griezelfilm is wel een genre apart. Hoogtepunten zijn onge twijfeld «The fearless vampire killers» (Polanski) en «Young Frankenstein» geweest. De bloed-vloedgolf van B- films als lichtvoetige varianten op het zelfde thema is intussen niet te stuiten gebleken, zelfs niet met knoflook of kruisbeeld. De Duitse klucht die Aalst nu uitzuigt, lijkt Iweer van een dubieus allooi, maar ontpopt zich spo radisch dan toch als origineel-grap pig. Natuurlijk ontstaat er verwarring met de huidige Stanislaus, en moet er heel stuntelig worden gedaan om de intri ges wat (vlees)kleur te geven Jammer genoeg verlaagt de film haar peil algauw tot de B-status door de «nood zaak» om die driehoektandrelaties in een seksfeertje in te kaderen... Naar het einde toe echter halen de originele wendingen en vooral woordspelingen de bovenhand. De vampiers worden geëxploiteerd als toeristische attrak- ties, er komen zelfs kraampjes met kruisbeelden, en er wordt wat gegrapt met tandpasta-reklame. Toch zou het onverstandig van ons zijn om dit vrij goedkoop amusement aan te prijzen terwijl «Blue Thunder», «Octopussy» en «The postman always rings twice» ook in circulatie zijn. Ten slotte ligt het ons nog wat zwaar op de maag dat een prachtfilm als «The year of living dangerously» wéér slechts één weekje haalde, en dat zo n matige produkties het Aalsterse publiek wel weten te verleiden. Of laat men zich hier ook graag uitzuigen tot de leeg hoofdigheid erop volgt... Hopelijk is 't dan nog niet te laat (Vam Pierke) Programmatie JH Terlinden: «Escape from Alcatraz», met Clint Eastwoord, onder het devies: «ontspanning door ontsnapping», en wel uit de beruchte Alcatraz-gevange- nis. Aanrader in het genre Op zo. 27 nov., 20 u., Raffelgemstr. 8. Antrakt: «Black Jack» (K. Loach, 1979), zo. 27 nov., 20u.30, Vredeplein. KFL: «La guerre du feu», (J.J. Annaud, 1981): oscar van de beste kostu- mage. Over de strijd om het vuur bij de Oude Belgen. Op do. 1 dec., 20u.15, Palace. Feestpaleis 1. «Octopussy» (KT): het «octopoessie- mauw» kan je hier in Dolby-stereo beluisteren. James Bond in kattebont. Aktie en spektakel verzekerd. Nog lol lig ook. 2. «Geweld in de vrouwengevangenis» (KNT): vrouwen ondereen dus Lief zijn voor elkaar en dergelijke. Sadistjes die hun vrouwtje eens willen meppen kunnen hier inspiratie opdoen. Afrader. 3. «Graaf Dracula in Oberbayern» (KNT)zie bespreking. Palace 1. «Blue Thunder (KT): een vernuftige heli kopter kontroleert de hele staat Wel licht een der beste aktiefilms van '83, met Roy Scheider. We bedonderen u niet, en beloven u meer in volgend nummer. 2. «The return of the Jedi» (KT)de poppen kast van George Lucas stilaan terug naar of Return, go home 3. «Octopussy» (KT): niet in oktober, deze octopussy tegen de Russy. Anders wel leuk 4. om 18 u.«Donald Duck Story» (KT): vreemde eend in de bijt, deze week. om 20u.30«The postman always rings twice» (KNT): bekende-beruchte reprise met Jack Nicholson en Jessica Lange (ja, die van «Tootsie» en «Frances» Voeren Faience Gevelsteen Tapijten ToonzalenBiezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u.30 tot 19 uur zaterdag van 9 tot 12 uur zondag op afspraak. Eigen plaatsingsdienst. Keukens met Siemens-apparaten, Siemens, gevoel voor perfektie. Jazeker, stuif 'ns in bij VAN der WAERDEN. Want VAN der WAERDEN steelt de show in Denderleeuw en omstreken. Met een schitterend vernieuwde showroom die mag gezien worden. En U komt dat ook kijken! Want Van der Waerden houdt veertien dagen lang open huis. Een feestelijke, gezellige openingsveertiendaagse, waarin wij U bij een drankje en een kleine attentie alles laten zien. Alles wat U voor een gezellige moderne inrichting van uw home nodig hebtinge richte keukens met topapparatuur, badkamers, woonmeubilair, stijl meubelen, decoratie. Veertien dagen feest dus bij Van der Waerden. Komt U ook meevieren de eerste veertien dagen van december Openingsuren alle dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur. Stijl modern design Kopie Antiek Inrichting mei aktieve begeleiding Volgens plan dankzij eigen creatie I-studio eigen binnenhuisarchitecten Uitvoering door gespecialiseerd personeel Steenweg op Ninove 6 B 9470 DENDERLEEUW- Te! 053 66 86 45 MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 20