agisters The Coffee Wine Bar Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN Gazet \>an qabt Teveel personeel Te weinig prestaties dokters Ons zogenaamd persmisdrijf honing gLgf I Wauters Molenstr. 77, 9300 Aalst, Tel.21 40 66 Fietsers Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken ~vr 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 25 november 1983 Verlies OCMW-ziekenhuis 97 miljoen fr. Vervolg van blz. 1 - De overweldigende loonkost. Volgens hun berekeningen bedraagt deze 357 miljoen fr op een totaal aan uitgaven van 377 miljoen fr.. dus 94 Het verslag van de saneringskommissie (18.7.83) wordt geciteerd 18 schoonmaaksters teveel betaald. 19 administratieve per soneelsleden teveel, er wordt te weinig uren gewerkt, veel personeelsleden ne men 's voormiddags en 's namiddags een (lang) kwartier, enz Daarbij komen dan nog «allerhande supplementaire verlofdagen en af en toe ook supplemen taire verlofuren zoals bv. ter gelegenheid van het kriterium (dat om 18.30 u. be gint». Dat buiten het organiek kader dan nog stagiairs, BTK-ers. tewerkgestelde werklozen, enz. voor een bedrag van 38,4 miljoen fr. tewerkgesteld worden, plus nog eens jobstudenten (zowat 20.000 fr. per maand) vindt al evenmin genade. Ter oplossing wordt gedacht aan over heveling van vast personeel van het zie kenhuis naar het OCMW. invoering van deeltijdse betrekkingen, oprichting van een nieuwe inrichting (nl V-dienst) in het oud ziekenhuis, als het nieuwe in gebruik genomen wordt In het ontwerp van begroting voor 1984 ziet de Medische Raad «buiten het even tueel wegvallen van stagiairs geen en- kële optie die de zaak van het overtallig personeel tengronde kan oplossen». Het medische korps wil zelf ook zijn «steentje bijdragen». Naast het zelf lea sen voor radiologie (3 miljoen) labo (10 miljoen), vasculair labo (1,5 miljoen) en het schenken van een toestel voor elek- tromyografie (1 miljoen) wil men de af dracht van ereloon op de konsultaties en het toezicht met 5 verhogen. Dit moet 3 miljoen fr. opleveren Prestaties dokters Op voornoemde vergadering van het Bij zonder Comité stelde Dr. Goossens (voorzitter Medische Raad) dat «binnen het OCMW-ziekenhuis misschien teveel personeel aanwezig is». Hierop ant woordde de sekretaris van het OCMW dat «het personeelsaantal in overeen stemming is met de normen van volks gezondheid maar dat de oplossing wel zou gelegen zijn in het meer presteren van de dokters». M.a.w. de rentabiliteit van het personeelsbestand zou verbete ren, zo men 8 uur op 8 uur normaal zou «kunnen» presteren. Dit wordt bemoei lijkt door afwezigheid van dokters op be paalde dagen. Dit staat dan weer in ver band met het feit - ook door de Medische Raad getolereerd - «dat dokters hun akti- viteit kumuleren in twee of meerdere zie kenhuizen, daar waar zij fuil-time aan het OCMW-ziekenhuis verbonden zijn». Een bijzonder markant voorbeeld werd door dr Van Overschelde gegeven, be treffende de konsultaties orthopedie. Hij stelde de vraag of «het OCMW nog lan ger kan toestaan dat het diensthoofd van de dienst orthopedie die tevens dienst hoofd is van de dienst orthopedie in de O.-L.-Vrouwkliniek gelegen in dezelfde stad en dat hij in deze laatste instelling overgaat tot uitbouw van zijn dienst ten koste van de situatie in het OCMW-zie kenhuis» (Hieromtrent zal het B C ad vies inwinnen bij het Provinciebestuur en het Ministerie van Volksgezondheid) Ook over andere diensten werd uitge- wijd Bij de dienst Pediatrie is opvallend dat ondanks een toename van het aantal lig dagen (60 meennkomsten) t o v 1981de ontvangsten uit de afstand dok tershonoraria dalen wat enorm kontra- diktorisch genoemd wordt. Door de OCMW-sekretaris werd (opnieuw) de vraag gesteld waarom de Medische Raad steeds dokters blijft afwijzen voor konsultaties in de dienst Pediatrie op vrijwillige basis Op de volgende verga dering van het B.C zal dr Goossens dit probleem onderzocht hebben In de Kraamafdeling wordt vastgesteld dat de konsultaties van de prenatale afdeling overwegend door het N.W K gereali seerd worden; vanwege de administratie «wordt een gebrek verweten aan inzet van de dokters» in deze afdeling Op de dienst Dermatologie blijkt geen én kele ontvangst verricht te zijn. tenzij voor een konsultatie ten bedrage van 2.975 fr Zoals reeds eerder in dit blad gemeld is in het labo een gunstige kentering merk baar T.o.v. een verlies in 1981 van 5,5 miljoen fr., bedroeg dit in 1982 (jaar van de schorsing van diensthoofd dr Mat- thieu) nog slechts 2.5 miljoen fr. Voor 1983 wordt op winst gerekend. Op de dienst pneumatologie zal in 1983 een funktielabo gekreëerd worden naar dr. Goossens aankondigde. Stugge houding Deze rode cijfers, met de diverse oorza ken die hieraan gekoppeld worden zijn een zoveelste vraag naar de OCMW- raad toe om informatie betreffende het gevoerde beleid Zowel medisch als eko- nomisch en sociaal stellen zich zoveel vraagtekens dat de burger opheldering wil, vanwege de verantwoordelijke be leidvoerders zelf Als antwoord op de motie van de OCMW- raad (waarin de pers in krasse bewoor dingen verweten werd gehoor gegeven te hebben aan beschuldigingen, geuit door advokaat A E. Bogaert) zond Frans Vanvolsem als voorzitter van de Pers- bond der Denderstreek op 17 november volgende brief naar de OCMW-raad «Mijnheer de voorzitter. Mevrouwen. Mijne Heren. Gezien in het licht van de recente ge beurtenissen en de troebele relaties tus sen het OCMW en de Aalsterse persme dewerkers. betreuren wij de stugge hou ding die door de raad van het OCMW wordt aangehouden t.o.v. het verlenen van informatie aan de pers. Een dreigende motie met insinuaties over georchestreerde lastercampagnes, zonder dat hierbij de juistheid van deze beschuldigingen wordt aangetoond, lijkt ons niet van aard te zijn een oplossing te bieden aan een langzaam groeiend ver trouwen Een open gesprek tussen de raad van het OCMW en de pers - al dan met in de vorm van een perskonferentie of infor mele kontaktname - zou een hele stap betekenen in de groei naar wederzijdse waardering» Intussen zijn er feiten waar men toch met naast kan kijken (pd) Te Aalst doen geruchten de ronde dat de geneesheren Emiel Goossens en Arthur De Waele zinnens zouden zijn hun klacht in te trekken, omdat ze zouden geschrokken zijn door de agressiviteit van hun Gentse advokaat Piet Van Eeckhaut. Deze liet inderdaad een eenzijdig rekwisitoor in de nationale pers verschijnen, soms op de eerste pagina, en ontketende heel wat reakties in pers- en andere kringen te Aalst. We zien ons dan ook genoodzaakt uitdrukkelijk te melden dat wij geenszins de intrekking van de klacht verlangen. De hospitaalaffaire is te belangrijk om ze nu plots in de doofpot te stoppen. Ze wordt trouwens elke dag belangrijker. Integendeel verlangen wij dat deze rechtzaak haar normale verloop zou kennen, zodat nadien geen twijfels of wantrouwen overblijven. (Redaktie) k#j{ie de paepe Koffie wijnen likeuren Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsherasestraat 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 1b lot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr6 maanden 550 fr 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. Het goede nieuws is deze keer dat het ledenaantal van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon gestegen is, en mijn oproep van vorig jaar tot steun en toetreding blijkbaar resultaten heeft opgeleverd. Verder heeft de ministeriële Aalstenaar Mare Galle het in de zondagse TV-Konfrontatie zo stijlvol en goed gedaan tegen de frankofone imperialisten, dat ik hem hier een eervolle vermelding verleen, ook al laat hij steken vallen in onze gemeenteraad. Als vlaamsvoelende heeft hij het wel gemakkelijker dan die andere Aalstenaar Bert Van Hoorick die destijds moest knokken om binnen dezelfde partij de slaafse onderdanigheid tegenover de heer sende Walen te doen omslaan in fiere zelfzekerheid. Ten derde moge ik met een speelse glimlach vertellen dat die ergerlijke wantoestand van de brandweerwater- monden, waartegen ik met zoveel vuur was uitgevaren, thans een zeer bevredi gende oplossing zou gekregen hebben. Interpellant Caudron is niet vergeefs opge treden, ook al werd zijn tussenkomst naar de geheime zitting afgevoerd. Maar ik zou het in dit veertiendaags rubriekje vandaag willen hebben over onze plaatselijke groene fietsers. Hebben zij op TV die aangrijpende betoging van 2.000 Gentse scholieren niet gezien tegen de bedreiging van de fietsende jeugd Kennen zij de jezuïetenpater Luc Versteylen niet, die na jarenlange suksesvolle aktie een veroordeling opliep omdat hij met witkalk op straat de plaats aanduidde waar jonge fietsers waren doodgereden Durven zij in Aalst hetzelfde doen Ik zal graag een handje toesteken. Ik daag onze groene jongens dus uit voor een aktie ter bescherming van het leefmi lieu en het leven. Voor zulk doel en ter aanmoediging van die dappere priester heb ik een beetje ambras over. Wel kan ik getuigen dat onze stadsoverheid en onze politie steeds zeer attent waren voor de veiligheid. De laatste publieke, tekst van burgemeester D'haeseleer i.v.m. de Boudewijnlaan klinkt nog na als een testa ment. Toch valt één en ander gevaarlijk verkeerspunt te herzien. Burgemeester Uyttersprot zit ongetwijfeld klaar om elk aangebracht probleem met kracht aan te pakken. Kinderen die oh zo roekeloos kunnen zijn dienen steeds en maximaal beschermd tegen moordwapens op vier wielen. DE PANORAMIST MAZDA - AALST meucoG- Onafhankelijk weekWad voor Groot Aalst - E»« utqaii JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. (D schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst 83/141 Snacks op elk uur van de dag Molenstraat 1, Aalst

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2