SERAY A. VAN DURPE zetelgarnierder MOET ER Gl ZAAT OP? Kunnen de flikken ons óók gestolen worden Wordt ook Dender «afgevloeid» De postbode komt Begin december komt de postbode aanbellen. Uw abonnement loopt tot eind december. Betaal aan de postbode of stort voor 15 november 1.000 fr. op het nummer 001-1153969-36 vakkundig herstellen verkoop antieke zetels Pontstraat 37, AALST Tel77 14 25 As den telefong goot Zoals wij leven zo willen wij ook wonen ongedwongen, vrij, met stijl en karakter. Chita, levensstijl voor de jaren 80. Molenstraat 70, AALST Tel. 053/21 76 00 Nieuwe Gazel van Aalst - 25 november 1983 - 3 'n wedje noeit m wa dat er a te wachte stoot... Want, zè mor zeikes zee, vanas den telefong, gelèk as aal de rest. opgesleigen es, drooit 'n nog mier zot as anders Of dagge meh geloeift of ni. mor as 't er ting kieren gebeldj werd, meigde zeikes zen dat er te minsjten zes missingen boy zen. En 't schoeinsjte van 't spel, 't es pekanst attoyd ver 't zelde of 't es ver 't Mooisken, of 't es ver d'Hoeve, of t'es ver ne zeikeren doktoer, of 't es ver 'n zeikere braaroy en dad es ten nog attoyd in 't frans Doktoer 'n ben ek ni (ge zojje t anders on menne gank zing), nor't Mooisken of d'Hoeve 'n goon ek ni (dad es ver men joren nimier) en die braaroy, ja. da zol der al 'n betjen beiter op trekken - mor 't es toch oeik ni zjust En 't malheir es ten nog da ze van ting-neigen bellen as ge zjust op annen troein zitj of a on 't scheren zet. En ten zolle ze'r van verschieten as ek zeg dat den tellefong eh masching es ver ne mensj lieren te vloeken Mor de koombel was toch as ze meh dor ienegte kieren thalven van den nacht ooit mennen nest beldjen En da was ten krèk attoyd iveranst nen biestemarchang die direkt begost te zjieveren, iveranst teigen ne kamerood (dat 'n peisden) ver af te spreiken in den ienen of den andere kaffei on de vroegmèrt Mor goy zed ooit anne slaop en noding 'n kejje nimmer in slaop geraoken. Op ne kier, 't was in 't pitjen van de wintjer was 't verom van da Ja en ge 'n kentj noeit ni weiten dat er iveranst iet es in de familje, ik verom op men bloeite voeten nor beneen 't Was vanoyges weiral oever de vroegmèrt Van de donege kaa voeten kreig ek meh in iene kier zekke ne groeite pis hooi'k gekost, 'k hooi lozzendeir den telefong... dennen biestekoeipmaan zen oeir ne kier goed ooit- gespoeldj... Dad es naa toch gelikkeglèk gedoonof 't es kamerood-af, of ze'n goon nimmer op kaffei Azoei stond ek meh vandaog oeik zjust te scheren as ek imand on de veirdeir hoeirden. In 'n stoyve rappeghèd 't schooim van men gip geveegd en nor beneen. 't Was milledjie ne fakteur Meh heer almenakken ver 't noste joor En ja. wa doe ne mensj Al pertank da 'k gezeid hooi, meh heer staokink Mor ze zen zoei liep da ze dor iene meh opstieren die ge anders noeit nie 'n ziet Domei 'n kejje heer niet stoeven... Mor allei, hè was toch beleefd, want hè zoy ten nog menier, 't er hangt nog schooim on a oeir Aanja, hejje 't oeik geleizen in de gazetten, dat er spraok es da ze 't noste joor gien gratis vooilzakken nimmer 'n gon geiven Ja 't schantj hein En tèn zejje verom ander zakken of kertonge doeizen meige gebrooiken. Wie verstoot er hem nog ooit Moete ze doveir naa azoei van heren tetter maoken dt er gie vooil nimmer zal meigepakt werren da nie in de zakken stekt da van 't stad kommen Van teis joor mag 'het ni. mor 't noste joor zal 't wel meigen En godweit 'n gon ons doveir ten verom ni doeng mier lammeren... 'k zol der ni va verschieten. Want den dag va vandaog 'n moeje van niks nimmer verschieten Zelfs ni van die gralèkke groeite appelen, meh hollen in, die alhier en adoor stoon. 'k Most toch iest ne kier goe zing, tot as menne frang viel Da zen die dinges woor dagge naa a leige flessen of kapotte gelozen meigt gon indaven. Mor dad es 'n kwestje woor dammen nog ne kier zeilen oever klappen, as ek dad oeik ne kier geprobeird hem PETJEN «De politie is je beste vriend». Nu, dat kan dan wel zijn maar wie kan dan volgend voorval verklaren Toen enkele weken geleden een inbraak werd gepleegd in Jeugdhuis Terlinden probeerde beheerraadslid Guido D. hiervan aangifte te doen bij de politie. Het antwoord aldaar luidde «Sorry, dat kan niet dat mag alleen jullie voorzitter doen Aandringen om deze formaliteit toch zelf te mogen afwerken nu hij toch speciaal was gekomen, hielp hem niet Onverrichterzake naar huis dan maar. Onlangs belde de rijkswacht van Lede echter zelf vriendelijk naar het jeugdhuis om de oplossing van de inbraak te melden (vóór ze dus aangegeven was De daders waren ingerekend, maar de werkelijke wets-dienaars vroegen zich af waarom geen aanklacht was ingediend Hun (juiste) interpretatie van de wet«lederéén mag aangifte doen van een inbraak. Dat kan zelfs iemand die er geheel buiten staat Dus kunnen wij ook aangifte doen als we in het politiekantoor een diefstal plegen Maar denk je dat we dat zullen doen (Let welsupporters van den Eendracht hoeven daarom niet steeds «Dief. diefte komen roepen als ze hun klubje weer van een gewisse penalty bestolen zien fi_L>C) CHITA van Leolux OPENSTAANDE BETREKKINGEN: (m/v) UITBENER van hespen en schouders met ervaring; STAGIAIR INDUSTRIEEL-PLAATSLAGER (diploma veearts); HERSTELLER CENTRALE VERWARMING met erva ring in industriële installatie; BREIERS. Meer inlichtingen bij de R.V.A. (053/ 21 26 91). MilieuschandaalIn september werd er opnieuw zoveel werk geloosd langsheen de Dender Nochtans ging het voor Gewest Aalst be ter dan voor heel België, want hier in de omtrek nam het werklozenaantal met 153 eenheden of 0,9 afDit terwijl de nationale tendens in september juist op een stijging van 0.14 wees (Ter inlich ting 511.269 zaten zonder werk. waar van 16.246 (3,2 in Gewest Aalst Niet zo positief meer is de vergelijking met sept. '82. die een stijging met 10,2 (11,2 nationaal) openbaartOp één jaar betekent dit voor Gewest Aalst (streek Geraardsbergen-Ninove-Den- derleeuw-Aalst) liefst (maar liever niet 1.498 doppersmondjes méér te voeden Santé Dé bezigheidstherapie emancipatie Als we de man-vrouw-verhoudingen in die cijfers even onder de loupe nemen, komen we tot de verheugende/onthut sende (schr. wat niet pastkonstatatie dat de emancipatie van de vrouw zich langzaam maar zeker doorzetBlijkbaar is dat dus de aktiviteit bij uitstek voor werkloze vrouwen emanciperen Want hoewel de absolute percentages (46 mannen, 54 vrouwen aan de stempel lokalen) nog in hun nadeel spreken, maakten ze in september toch 82 van die verbetering van 153 eenheden uit Het wordt dus tijd dat de travestieshow van de Prinsencaemere wat inslaat. Mis schien helpt het je als man om weer aan 't werk te raken Wie zoekt En wie vindt Laten we zeggen dat ruw geschat 80 werk en 20 boel zoekt. Als antwoord op de tweede vraag kunnen we klaarheid brengen met een vergelijking sept.-aug. '83 in de statistieken per beroepsgroep.. Gunstigst leken de bedienden ervoor te staan 169 werkzoekenden) op kilo meters gevolgd door de mechaniciens 13) en de gespecialiseerden 8). De slechtste beurt maakten de mole naars 13, te weinig wind en de tim merlieden 12). Er moet nochtans heel wat aan de weg getimmerd worden, dachten we. Dienst inbegrepen... De grote groep bedienden omvat zeer veel sub-beroepsgroepen. En in septem ber viel daarin onmiddellijk op dat liefst 173 stuks van onderwijzend personeel (vooral leraressen méér werk vonden dan verloren Nogal logisch ook, tenzij ze het schooljaar eens in augustus gin gen starten (En ja tegenover september '82 is het saldo al veel minder vrolijk Toen gonsden er nog 139 bijnamen van leerkrachten méér door de rangen...) Opgemerkt moet ook worden dat deze positieve recente onderwijsbalans niet alleen haast de hele schommeling van de bediendengroep bepaalde, maar ook het totale werklozenbilan de rooskleuriger cijfers indreef Zodat de verbetering van september al geen mirakel kan genoemd worden tenzij je natuurlijk de heropening der scholen ook een wonderbaarlijk iets vindt Op één jaar tijd komen onder de bedien dengroep slechts de technici in de me chanische industrie 8) en de steno typisten 10) goed weg. 't Valt ook mee bij de architekten de spe cialisten in de natuurwetenschappen het direktiepersoneel. de burgerlijke inge nieurs. de rechtsgeleerden de metaal- en textieltechnici de boekhouders, de bi- bliothekarissen en de economisten met een status quo... Een ware ravage werd echter aangericht onder het verzorgend personeel 104)dat van het onderwijs 139) en de bureaubedienden +289) Ook de administratieve mallemolenaars krijgen het dus zwaar te verduren Regionaalst O. rekord Nabij Ninove ligt er een plaatsje dat ze moeten binnenzetten als 't regent, en daar zijn er slechts 4 man en (een paardekop Nee...) 14 vrouwen werkloos «Lieferinge. bezoek zijn wa terput en zijn doppers Het enige dorp in België waar het werkvinden voor mannen gevreesd wordt omdat ze an ders niet meer kunnen kaarten onder de pannen van het stempelstalletje Daar kan Baardegem met zijn 81 stempel- freaks toch nog niet aan tippen Groot- Aalst telt intussen 4.770 werklozen, en daarvan draaien er 2.668 met hun Klein- Aalsterse vingersDit zijn verheugende cijfers omdat het een teken is dat die dop nog steeds niet afgeschaft werd.. Altijd optimist blijven dus Stem Pel De geruchten als zou de dopstal aan de Hoveniersstraat gerestaureerd worden door alle stempelaars zelf om hen zo werk te verschaffen zouden uit de lucht gegrepen zijn. Ook het verhuizen van de stempelkussentjes zelf zou de R.V.A wel eigenhandig aankunnen... Officiëler nieuws over die rompslomp verneem je wel later. Eén ding is zekereen voorstel om de stempeltjes voortaan aan huis te komen brengen, samen met melkboer of vuilop- haling, is definitief van de hand gewezen Jammer(Vaka Tuurken)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3