Café 't Landhu Garage MATTHIJS P.V.B.A. IS Geen hormonenvrij vlees in gans Aalst J. Caudron liberalen houden veterinaire keuring tegen Eerste verjaardagsfuif M.J.A. Dooms wil meer bewoners in stuurgroepen herwaarderingsgebieden Marl i mat 4 Nieuwe Gazet van Aalst 25 november 1983 Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Val. de Saedeleerstraat 97 AALST Tel. 21.59.93 Hoofdverdeler Alfa Romeo DirectiewagenAlfetta 2000 Grote Markt, Aalst s 21 17 88 Okkasies Alfetta 1,6 1980 (open dak, gasinstallatie) Alfetta 2.0 1980 Wat kabinetsmedewerker Quintelier van minister Akkermans bij de installatie van de stuurgroepen kwam vertellen op 3 oktober, is blijkbaar wind in ieders zeilen. Schepen Doorns ziet er de bevestiging in dat de in Aalst gevolgde procedure korrekt is. maar hij heeft toch de «wenken» beluisterd. Met name zal inderdaad betracht worden dat de helft van de stuurgroepen uit inwoners zal bestaan, wat momenteel beslist het geval (nog) niet is. m 82/25/06 uit sympathie vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraalpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen Wat de keuze van de herwaarderingsge bieden betreft (zoals bekend heeft vooral de milieuvereniging RALDES groot mis baar gemaakt) heeft dhr. Quintelier in derdaad gesteld dat de prioriteiten poli tieke keuzen behelzen. De schepen (die zich hiermee gesteund weet) herhaalde op de stadhuisperskonferentie wel dat de bewoners adviezen kunnen uitbrengen over het voorstel, dat in de gemeente raad goedgekeurd werd. Of er ook leefmilieuverenigingen zullen opgenomen worden (Volgens de mi nisteriële wenken dient het «buurt-en opbouwwerk» betrokken te worden in de stuurgroepen) Het aantal zou te groot worden, en volgens de schepen is het beter de adviesraden leefmilieu en ruim telijke ordening te informeren en te laten adviseren Aan RALDES maakte de schepen nog bekend dat de (stads)deskundigen eer der als adviserend dan als stemgerech tigd lid van de stuurgroep dienen beke ken te worden (MP-PD) HUTSEBAUT G. kantoormeubel Toonzaal: Grote Baan 129 9390 HERDERSEM-AAI.ST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondsestwg 389 9300 AALST ALFA 33 De collectorwerken op de pendelparking van het Aalsters station vergen een zware investering en ook zwaar materiaal. (JC) Het staat wetenschappelijk vast dat synthetische hormonen kanker verwekkend zijn. Zij verstoren het hormonale evenwicht bij de mens abnormale borstontwikkeling, steriliteit, vervroegde puberteitsver schijnselen bij meisjes, borstkanker, geslachtskanker... Hormonenvlees is 10 tot 20 goedkoper dan hormonenvrij vlees. Vraag is of de volks gezondheid die prijs niet waard is, en of de verbruiker inderdaad de keuze hebben. Geïnteresseerde verbruikers, boeren- veekwekers en beenhouwers/slagers kunnen terecht bij de werkgroep op adresBlankenbergestraat 74, 9000 Gent (091/21.11.48) Van zodra er Aalsters hormonenvrij vlees op de markt komt. verneemt U het zeker via dit blad (pd) In Restaurant Torenhof werd voor Aalst officieel de nieuwe Beaujolais 83 gepre senteerd en uitgebreid geproefd (JC) De fonkelnieuwe glaskontainers staan nu ook op menige plaats in de stad. Allen daarheen met uw glas, maar vergeet uw kartonnen doos niet terug mee te nemen (PD-JC) Volksvertegenwoordiger Jan Caudron (VU) is in de Kamer fel uitgevlogen tegen de liberalen, Staatssekretaris Louis Waltniel in het bijzonder. Sinds hij parlementslid werd in 1977 heeft Jan Caudron het dossier van de «onregelmatigheden in slachthuizen en de bio-industrie» (o.m. hormo- neninjekties) van nabij gevolgd. Dat laatste is voor zover bekend in Aalst niet het geval. Op initiatief van de v.z.w. Plattelandsontwikkeling (die je kent van de «boerenmarkten») werd onlangs een Werkgroep Afzet Hormonenvrij Vlees in het leven geroepen. O.m. wordt bekend gemaakt welke boeren-veekwekers en slagersbeenhouwers hormonenvrij vlees verkopen Momenteel is nog geen enkele Aalstenaar op die lijst te vinden De vier dichtste - Beenhouwer-slager De Meester. Her- tecantlaan 38, 9290 Berlare. (052/ 42.36.77) - Slager De Boom, Groenlaan 66, 9550 Herzele. (053/62.20.68) - Boer-veekweker Van Den Wege Meersstraat 19, 9620 Zottegem. (091/ 60 11.32) - Boer-veekweker Georges Kestelier Kapellekouter 60, 9250 St.-Lievens- Houtem. (nog geen lid. maar aan het overschakelen naar hormonenvrije pro- dukten) De Werkgroep voert voorts ook aktie naar het beleid toe, nl. Staatssekretaris De Keersmaeker (Landbouw). Via een briefkaartenaktie wordt aangedrongen op meer kontrole van de wetgeving, die het toedienen van hormonale produkten bij de vetmesting van slachtdieren trou wens verbiedt. In het bijzonder wordt kontrole gevraagd bij die veekwekers die bij de Werkgroep Afzet Hormonenvrij Vlees zijn aangesloten, wat uiteraard lo gisch is. Waar hij zich op 13 juli '81 gelukkig wist. toen onder Minister Dhoore de wet op de veterinaire keuring goedgekeurd werd. stelt hij nu vast dat de liberalen... woord gehouden hebben Dezen hadden toen reeds (vanuit de minderheid) gesteld dat zij van zodra zij daartoe in staat waren deze wet zouden boycotten, door het met uitvaardigen van uitvoeringsbesluiten. Volgens Jan Cau dron worden allerhande vertragingsma- neuvers uitgevoerd, hierbij gesteund door sommige kristendemokraten Waar gaat het om Teneinde de kontro le op het konsumptievlees te waarborgen (zeg maarte realiseren) zou een insti tuut voor veterinaire keuring opgericht dienen te worden, waarbij een 360-tal keurders (veeartsen) zouden aangesteld worden. Het blijkt dat Ministeries van Landbouw én Openbaar Ambt hier nu mee akkoord gaan. Het advies van de Syndikale Raad voor Advies (die onder de bevoegdheid van Staatssekretaris Waltniel valt) blijft maar uit «Een wansmakelijke komedie», aldus Jan Caudron. in de Kamer op 10 no vember jl. (pd) In de wijkbibliotheek St.-Job wordt nog tot 3 december een hobby- en vrijetijds- tentoonstelling gehouden. Naar het voorbeeld van de wijkbibliotheek Ten Berg in juli jl. speelde ook Daniël Platteau in op soortgelijke wensen van zijn publiek. Het werd een uitgebreide tentoonstelling met niet minder dan 18 exposanten. Via dit initiatief wil men de mensen van de wijk attent maken op het grote aanbod aan boeken in de wijkbibliotheek, en zo de weg effenen voor een regelmatig bezoek. De tentoonstelling is open op maandag en vrijdag (17-20 u.) en woens dag (14-17 u.). (JC) Nadat ongeveer een jaar de M.J.A.-werking in Aalst stillag, werd vorig jaar in november een vernieuwde start genomen. Het volledig nieuwe bestuur van de «Mutualisten Jonge Arbeiders» begon met veel enthou siasme aan de uitbouw van een «plaatselijke jeugdbeweging in Aalst». M.J.A. is de jongerenafdeling binnen de Socialistisch geïnspireerde Bond Moy- son. Men richt zich tot jongeren tussen 14 en 30 jaar met zowel ontspannende als vormende aktiviteiten debat, bowling, gezellig samenzijn, sport, reizen Of er veel belangstelling voor was, dat eerste jaar Meestal niet. zegt voorzitter Rudy Fosselle in alle ootmoed. Maar de moed wordt niet opgegeven. Het eenjarig bestaan wordt gevierd in het Stedelijk Trefcentrum Driesleutelstraat 51. Aalst op zaterdag 19 november vanaf 15 u. Op het programma allerlei gekke toe standen. Om 20 u wordt afgerond met een «doldwaze fuif». De M J.A.-aktiviteiten vinden om de 14 dagen plaats, gewoonlijk op een avond in de week en in de kelder van het Volks huis. Meer inlichtingen bij Rudy Fosselle, Zavelstraat 12. 9440 Erembodegem of Patrick Hendrickx, Krekelstraat 10, Aalst (053/77.87 00) Ook wie zich als vers bloed aandient voor het bestuur (er zijn nooit genoeg aktieve medewerkers) is welkom, (pd)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4