mdanny Alles moet weg 10.000 TRAININGS AAN FABRIEKSPRIJZEN Overdreven score Topper Rode Roos - Amapola eindigt onbeslist AZ'77 wint topduel Spelers gezocht Nieuwerkerken na rust SCHOENEN KLEDING SPORT Noordlaan 1 ZWALM Lindeveld 7, HOFSTADE 16 Nieuwe Gazet van Aalst 16 december 1983 Kamillekes Aalst - Brussel D 71 2-6 De eerste officiële kompetitiewedstrijd van Kamillekes Aalst in het P. Cornelis- stadion als voorspel van de match E. Aalst-Winterslag werd ondanks de tame lijk zware nederlaag van de Aalsterse dames geen tegenvaller. MTSA Het offensieve voetbal langs weerszij den kon het publiek bekoren en mits wat meer gelukg was de cijferverhou ding neit zo uitgesproken in het voor deel van Brussel uitgedraaid. De zege was onbetwistbaar, maar de score leek ons toch wel wat overdreven. De bezoeksters kwamen eerder geluk kig op voorsprong toen Hilde Daele- mans haar eigen doelvrouw versloeg. Carine Maus toonde zich bij de Brus selse meisjes het gevaarlijkst en toen ze iets sneller was dan Trees Van Geert stond nummer twee op het sco rebord. Nog voor de rust moest Brenda Van Den Eeckhoudt nog op al haar kunnen beroep doen op een poging van dezelfde Maus. De tweede helft was amper enkele minuten oud toen Lee mans voor een derde treffer zorgde. Brussel liep nog verder uit, maar toen achtte het duo Ann Eeckhout-Greta Van Hauwermeiren het welletjes en begon aan de achtervolging. Ann lukte enkele prachtige doorbraken maar kwam niet tot scoren, wat Greta wel lukte met een prachtig afstandschot. In dezelfde minuut nog scoorde Brus sel nummer vijf. De thuisploeg liet echter de armen niet hangen en Ann Eeckhout had werkelijk pech toen een prachtige lob van haar op de deklat strandde. Het was echter maar uitge steld want even later deed Greta Van Hauwermeiren het publiek juichen. In de slotfase ging Brenda Van Den Eeckhout nog in de fout zodat de over dreven 2-6 stand op het bord kwam. Kamillekes moest tijdens het laatste kwartier libero Trees van Geert mis sen die gekwetst uitviel en vervangen werd door Marie-Anne Van Den Steen. Programma voor 17 december: Herk SP - Kamillekes Aalst SETOK Bij het einde van de heenronde ziet het er terug erg goed uit voor AZ'77. Arend zonen dat de voorgaande seizoenen eveneens een toonaangevende rol ver tolkte, maar telkens in de eindspurt verslagen werd lijkt nu echter goed op weg de titel binnen te rijven. Medeleider Leeuwerik werd in een vrij bitsige partij op verdiende wijze ge klopt en incasseerde hierdoor zijn tweede nederlaag van het seizoen. AZ daarentegen blijft ongeslagen. Eddy Verleyen scoorde de twee treffers. Leeuwerik verdiende wel een tegen- goal maar de stugge lokale verdedi ging bleef overeind. Apostelken stond aan de rust voor tegen De Pluim via een doelpunt van Lanckaert. Na de koffie werd een zwalpende thuisploeg gewoon wegge speeld. Tembuyser lukte de gelijkma ker op pass van Lefèvre. Even later strafte Jean-Pierre De Backer een fla ter in de Apostelkenverdediging af. Toen Jan Van Kerckhove een derde doelpunt scoorde was de wedstrijd meteen gespeeld. Snas stond aan de rust met 3-2 cijfers in het krijt bij Groen Wit. Na de herneming werd deze scheve situatie nog rechtgetrok ken door de Tijljongens. De winning goal kwam twee minuten voor tijd op het scorebord. Voor de bezoekers zetten Borms (2), De Waele en De Wilde de netten bol. Voor de verdienstelijke Erembode- gemnaars scoorden Van Cauwen- bergh en De Grom (2). Dressel beves tigde tegen Moorselbaan dat het geen meelopertje meer is. Moorselbaan dat nochtans de laatste weken aan de betere hand was kreeg liefst acht goals te slikken. Wembley zorgde voor een hevig ver weer bij kampioen O.C. Aalst. De thuisploeg zette Wembley wel voort durend onder druk, maar verder dan een schot op de lat van Matthijs kwam ze niet. Na de rust effende Jan Van Lysebeth met twee goals waarvan een uit straf schop de weg naar de zege. Blondeel knalde nummer drie binnen vai een prachtige vrijschop in de winkelhaak. Uitslagen Apostelken - De Pluim AZ'77 - Leeuwerik Dressel - Moorselbaan Blauw Wit - Opwijk O.C. Aalst - Wembley Groen Wit - Tijl Snas Programma voor 17/12 Leeuwerik - Dressel De Pluim - Blauw Wit Wembley - Groen Wit Apostelken - AZ'77 1-3 2-0 8-2 2-0 FF. 3-0 3-4 De Boelpaepe De Smedt Borms Van de Velde Moorselbaan - O.C. Aalst V. Goethem Stand 1. AZ'77 10/18; 2. Leeuwerik 10/16; 3. Tijl Snas 10/15; 4. Blauw Wit 10/15; 5. O.C. Aalst 10/13; 6. Dres sel 10/9; 7. De Pluim 10/9; 8. Apos telken 9/8; 9. Groen Wit 9/7; 10. Moorselbaan 10/4; 11. Wembley 10/4. (JVL) Basketbal Liefhebbersverbond Twee uur voor de aanvang van zijn wedstrijd tegen Paco Milou zat Car Service in spelersnood. B. Borms en Luc Lefèvre dienden noodgedwongen belet te geven en aldus waren er slechts vier spe lers beschikbaar. Om aan de nodige vijfde man te geraken ging men dan maar Jaak Lefèvre tussen de supporters op Eendracht Aalst opsporen. Ook bij Paco Milou ontbraken drie spelers Teerlinck, Van Der Borght en Stadtfeld. Theoretisch moest de han dicap het zwaarst doorwegen bij Car Service. Borms en Lefèvre zijn onder hun beiden steeds goed voor zo'n 40 a 45 punten. Maar in de praktijk ver liep het helemaal anders. In een spor tieve wedstrijd (slechts 18 f. in totaal) legde de thuisploeg van meet af aan een overdonderend meesterschap aan de dag. Tegen een kollektief zeer sterk Car Service de vijf spelers kwamen allen aan dubbele cijfers had Paco Milou helemaal niets in te brengen. Vooral J. Lefèvre, die in maanden geen bal meer had aange raakt, tenzij als scheidsrechter, impo neerde door zijn schotvaardigheid. Hij lukte een 8 op 11Via 10-4, 21 -10 en 27-16 werd de rust bereikt met 41-24. Bij de bezoekers kon enkel G. Van Gyseghem voor enig verweer zorgen. De thuisspelers bevestigden ook na de rust hun kollektiviteit en bij de bezoekers was het thans A. Cami die enigszins kon replikeren. Car Service: Van Den Bossche 10-8, J. Lefèvre 10-6, Impens 7-6, Tembuy ser 8-8, Vermoesen 6-12. Paco Milou: Van Gyseghem 12-5, Dierick 4-4, Monsieur 0-0, Berghman 2-6, Cami 2-12, Labay 4—0. Cockpit Di Roma, voor het eerst met Tony Persoons als nieuwe coach, 'akte het De Hoorn behoorlijk lastig, an evenwichtig begin, 13-12 in de kende Cockpit een sterke kol- oeriode en de stand evo lueerde na 10 min. tot 23-14. Dat was het grootste verschil dat tijdens de eerste helft werd genoteerd. De Hoorn replikeerde evenwel gevat en nog voor de rust brachten Van Kerschaever en Van Keymeulen de bezoekers op nieuw in de match. Ruststand 40-40. Tijdens de eerste zes minuten van de tweede helft kreeg de thuisploeg toch het deksel op de neus. Ondanks een sterk spelende W. Possé die Van Ker schaever het scoren kon beletten. Via een 0-10 bouwde De Hoorn een vei lige voorsprong op (46-58 na 12 min.). Nog even scheen de thuisploeg te zul len terugkomen doch in de slotminu ten konden de bezoekers hun zege veilig stellen. Cockpit Di RomaF Van Den Hauwe 9-6, De Wuffel 4-2, G. Van den Hauwe 8-8, Rasschaert 9-2, Corthals 2-4, Possé 8-2. De Hoorn Van Der Linden 2-0, Veille- fon 2-4, Van Keymeulen 8-6, De Schaepdrijver 4-8, De Smet 10-7, Van Kerschaever 14-6. De overige wedstrijden zagen normale winnaars. De Villa had geen moeite met Diversi, maar van 't Snoepertje werd toch en eervoller resultaat ver wacht tegen St. Antoon dat opnieuw dicht bij een century-score kwam. (Tejo) Uitslagen 11' speeldag Diversi - De Villa 49-68 Cockpit - De Hoorn 64-71 Snoepertje - St Antoon 47-93 Olfit - Nachtwacht n m Car Service - Paco Milou 81 -51 VrijTerlinden. Rode Roos is er tegen leider Amapola niet in geslaagd iets van hun achterstand goed te maken. Na een vrije evenwichtige eerste helft waarin beide ploegen dichtbij de openingstreffer kwamen langs enerzijds Geert Bombeeck en ander zijds Schorreet, had Rode Roos doorlopend veldoverwicht tijdens de tweede helft. Maerschalk, Van Boxelaer en Van De Maele lieten echter de wenkende kan sen onbenut. Amapola beperkte zich enkel tot enkele gevaarlijke counters en vijf minuten voor affluiten moest de lokale portier aan de noodrem trekken toen een bezoekend aanvaller alleen voor hem opdook. Hij kreeg hiervoor terecht geel van een goed leidende ref Garcia die uitstekend bijgestaan werd door zijn lijnrechters Van Der Veken en Meert. In de slotfase miste Amapo- laspeler Wim De Jonge nog de win ninggoal, zodat de match op een billijk gelijkspel eindigde. Sunset en Adelaars hielden doelpunt- jeskermis tegen respektievelijk Ooie vaars en Pano. Sportief 81 moest met het kleinste verschil de duimen leggen tegen Sportkring Johan De Schenc- kel was de auteur van het enige doel punt. In de zaterdagkompetitie haalde leider Melckenbeeckvrienden fors uit bij Camu. Geert Uytenhove (2), Elie Ver- hofstadt (2), Elie Doyen en Dirk Bau- ters scoorden de goals voor een ont ketende leidersploeg. Geert Van Neck redde met twee treffers de eer voor de thuisploeg. Rode Duivels verloor geen terrein op de koploper door een zege op het veld van Heizijde. Rony Van Cutsem, Van Belle en Mario Schelck tweemaal scoorden de doelpunten. Heizijde geraakte aan de eerreddende goal dankzij een own-goal. In de tweede afdeling hield Apostelken tot aan de rust gelijke tred met leider Excelsior. Na de herneming ging Apostelken fysisch ten onder en diende nog heel wat doelpunten te slikken. Jozef Van Neck (2), De Bruc- ker, Du Four, De Waegeneer, Pode- vijn, Beuckens en een own-goal van Apostelken voltrokken het zware von nis. Den Hert kon bij De Kroon amper op tien spelers rekenen. De match werd ten slotte beëindigd met acht man wat niet wegnam dat de wedstrijd nog gewonnen werd door het bezoekend elftal. Matthijs opende de score via een prachtig genomen vrijschop. Vijf minuten na de rust had de thuisploeg pech toen Asselman keihard op de kruislat besloot. Even later werd Bau- wens uitgesloten toen hij reageerde op de harde aanpek van zijn tegen strever. In een boeiende slotfase stel den de gastheren nog gelijk langs Vonck, maar nog dezelfde minuut kon Jean-Paul Van Goethem de lokale por tier kloppen nadat deze onoordeelkun dig uitgelopen had. (JVL) MTSA-uitslagen Zaterdagkompetitie 1' klasse Camu - Melckenbeeckvr. Onder den Toren - Rayo Espanol Lada Boys - Boterhoek Blauwe Vlam - Cobila's Bartan - Giwo Heizijde - Rode Duivels 2' klasse Leeuwerik - Breughels Heipias - 't Kloksken Excelsior - Apostelken Jong Timarcha - Royal Sportief De Kroon - Den Hert 't Walleken - Musica Zondagreeks Pano - Adelaars 't Duifken - Gipak Ooievaars - Sunset Sportief 81 - Sportkring Rode Roos - Amapola Star Boys - I Jsboerke Timarcha - Real Familial Koszen - Nieuwe Wijk 2-6 4-3 4-2 4-2 Programma voor 17/12 en 18/12 zaterdagkompetitie 1« klasse Endoka - Melckenbeeckvr. Boterhoek - Onderden Toren Lada Boys - Blauwe Vlam Rayo Espanol - Heizijde Camu - Giwo Rode Duivels - Bartan 2' klasse Royal Sportief - Leeuwerik Heipias - De Kroon Excelsior - Den Hert Jong Timarcha - 't Walleken Breughels - Apostelken G.M.I.C. - 't Kloksken Musica vrij. Zondagsreeks Adelaars - t Duifken Gipak - Ooievaars Sunset - Sportief 81 Amapola - Star Boys Sportkring - Rode Roos IJsboerke - Timarcha Real Familial - Koszen Nieuwe Wijk - Pano Strafkomité MTSA Voor twee speeldagen geschorstEtienne Pauwels (Koszen) Voor vier speeldagen geschorstEtienne Grillaert ('t Duifken en Royal Sportief); Mare Sterck ('t Duif ken) en Dirk Philips (Musica). Voor vijf speeldagen geschorstGilbert Christiaens (Heipias). Voor tien speeldagen geschorstGeert Van Neck ('t Duifken en Camu). 't Duifken - Amapola stilgelegd bij 1-2 stand wordt 0-5 FF. Blaam aan Bartan gebrek aan organisatie. Blaam aan scheidsrechter Rony Van Belle, scheidsrechterblad onvoldoende gekontroleerd. Uvin Stadsfeld De Sutter Garcia Levingsbird Dalschaert De Meyst De Swaef De Troch V.D. Veken Coppens Meert Meert De Meyst Van Belle Uvin Floris V.D. Veken Levingsbird Garcia Overzicht Derde Provinciale D Eendracht Nieuwerkerken heeft het vorige zondag bepaald niet gemakkelijk gehad tegen een taai Sporting Sint-Antelinks. Het duel tussen de hekkesluiter en de leider werd een boeiend kijkstuk. Reeds na tien minuten kwam Sint- Antelinks verrassend op voorsprong. Vijf minuten later bracht Peter Welle- kens Eendracht echter op gelijke hoogte. Even later werd het zelfs 1-2 via de meeopgerukte Arijs. De Nieu- werkerkse rechtsback scoorde omtrent het half uur nogmaals, maar dan wel in het verkeerde doel en de ploegen stonden weer gelijk 2-2. Dat was ook de ruststand. Na de rust deemsterde de thuisploeg volledig weg en Nieuwerkerken kontroleerde rustig de wedstrijd. Halfweg de tweede helft bracht Walter Van Der Biest de stand op 2-3 en net vóór affluiten legde Danny Steenhoudt de 2-4 eindcijfers vast. De kompetitie is nu half afgewerkt en na vijftien speeldagen staat Eendracht Nieuwer kerken nog altijd alleen aan de leiding met één punt voorsprong op S.O.S. Schellebelle en twee op buur S.K. Aalst. Verdiend gelijkspel Wilskracht Gijzegem behaalde zondag een logische puntendeling op het veld van V.C. Ede. De thuisploeg was in de eerste helft duidelijk de betere ploeg en leidde bij rust dan ook niet onver diend met 1 -0. Na de hervatting kwam Gijzegem aanvallend beter uit de verf en de wedstrijd verliep meer even wichtig. Alhoewel Ede zich ook niet onbetuigd liet, was het toch groen zwart dat de beste kansen kreeg in deze tweede periode. Het was Stefaan Vereecken die de verdiende gelijkma ker binnen schoot voor Gijzegem. Met veertien punten uit vijftien wedstrijden mag Wilskracht zich nu al een geruste middenmotor noemen. Heldergem te sterk voor moedig Moorsel Na de overwinning van vorige speel dag aan huis tegen Osta Meerbeke zagen de spelers van Wilskracht Moorsel de ontmoeting met Sporting Heldergem gunstig tegemoet. De thuisploeg drukte echter van in het begin hun stempel op de wedstrijd. Heldergem stelde zich in de eerste helft het gevaarlijkst aan en leidde bij rust reeds met 1 -0. Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 9.30 tot 19 u. Vrijdag van 12.30 tot 21 u.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16