BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Ploeg Van den Steene betaalde bibbergeld Situatie ongewijzigd Waterpolowedstrijd Aalst - Charleroi 11/12/83 10 kegels op een parketvloerBowling 18 - Nieuwe Gazet van Aalst - 16 december 1983 Bowling Derde Nationale Petanque Alosta slaagde er vorig weekeinde niet in de achtste kompetitiedag zonder Kleerscheuren af te werken. De ereploeg diende, na een bewogen wedstrijd, een punt te laten aan Mistral, 1B ging de boot in tegen een uitermate sterke Verbroedering en 3B verloor aan huis nipt tegen Mistral. Alosta 1A en 2A van hun kant wisten het laken daarentegen naar zich toe te trekken bij respektievelijk Sopec en Brugge. Golfbiljart Tijdens de jongste speeldag vielen weinig verrassingen te noteren. In de kop van de diverse klasse ringen blijven de leiders onbedreigd. Buxy slaagde er zelfs in nog verder uit te lopen op de konkur- rentie. In afdeling A blijft de kloof tussen Moorsel en de achtervolgers 4 pun ten. Moorsel haalde het zeer gemak kelijk van het voorlaatst geklasseerde Welkom. Ook HIH A had geen proble men en lukte het maximm. Palace had met Schoonaarde iets meer proble men. In de B-reeks lijkt Kristoffel af te steve nen op een gemakkelijke eindoverwin ning. Na de vlotte zege tegen Sport vrienden A, kon men zelfs nog een punt verder uitlopen. King-Boys A kwam immers niet verder dan een gelijkspel en Johny-Boys moest het onderspit delven bij Scotsing B dat hierdoor opklimt naar de tweede plaats. Ook Schoonaarde komt zich, na de riante thuisoverwinning tegen King-Boys B, in tweede stelling neste len. Voor de titel lijkt de strijd wel gestre den, maar voor de ereplaatsen is alles nog mogelijk. Tussen de tweede en de zevende liggen immers slechts 2 pun ten. In de vrijdagafdeling kon Buxy verder uitlopen op Scotsing dat de boot inging bij HIH. In de staart van de rangschikking blijft Moorsel de neder lagen opstapelen. (PVB) Uitslagen Afdeling A HIH B - Palace B 4-2 KOT A - Leeuwkens A 1 -5 Moorsel B - Scotsing A 5-1 Welkom A - Moorsel A 0-6 Palace A - Schoonaarde A 4-2 KoszenA-HIHA 0-6 Rangschikking 1. Moorsel A, 27, 2. Palace A, HIH A, 23; 4.Leeuw kens A, 19; 5. HIH B 16; 6. Palace B 15; 7. Moor sel B 12, 8. Scotsing A 11; 9 Koszen A 8; 10. Schoonaarde A 6; 11Welkom A 5; 12. KOT A 3. Afdeling B Kristof A - Sportvrienden A 6-0 Johny-B B - Parksken A 2-4 Schoonaarde B - King Boys B 6-0 King Boys A - Faber A 3-3 Scotsing B - Johny Boys A 4-2 Sportvrienden B - Kristoffel B 2-4 Rangschikking 1Kristoffel A 24; 2. King Boys A, Schoonaarde B, Scotsing B 1 7; 5. Leeuwkens B, Johny Boys A 16; 7 Parksken A 15; 8. Faber A 14, 9. Sportvrienden A 11, 10. Johny Boys B 8; 11 Kristoffel B 12 Sportvrienden B 4; 13. King Boys B 2. Vrijdagafdeling HIH - Scotsing 4-2 Buxy - Koszen 5-1 Moorsel - Palace 2-4 Schoonaarde - Parksken 5-1 Rangschikking 1 Buxy 24, 2. Scotsing 20; 3. Palace 19, 4. HIH 14; 5. Schoonaarde 12, 6 Parksken 9; 7. Koszen 5; 8. Moorsel 1 In het weekend van 11 december startte het nieuwe waterpoloseizoen in de waterpolokompetitie. Aalst, dat vorig jaar degradeerde naar 3e nationale, kreeg als eerste tegenstander Charleroi, even eens gezakt naar 3e, voorgeschoteld. In de eerste periode liep Aalst 4-0 tegen een zwak offensief speelde Charleroi. In de tweede periode kwam er wel enige reaktie zodat de stand 5-2 werd. In de derde periode liep het voor beide ploegen mis, er werd slecht gecombineerd en even slecht afge werkt, zodat enkel Aalst kon scoren. De vierde periode was een copie van de derde zodat de eindstand werd vastgelegd op 7-3. Daarmee waren de eerste 2 punten voor Aalst binnen. Voor Aalst was dit de laatste wedstrijd in het oude bad. De volgende thuis wedstrijden worden allen op het laatste van het seizoen gespeeld, zodat Aalst voldoende tijd heeft om het nieuwe bad technisch in orde te bren gen. (MP) BasisploegEric Robbrecht, Eric De Saedeleer, Patrik De Schrijver, John Cassiman, André Groebbens, Jurgen Goossens, Willy Van Driessche, Guido van Geert, Norbert Heyvaert, Mare Palsterman, Constant de Smet. Trainer; Guy Guynot. de Koszen club werden de kampioenen 83 op Quievrain en Noyon van de dui- ^satschappijen De Toekomst (foto bovenen Land van Aalst (foto onder) Mistral - Alosta ere 5 - 4 Nadat de eerste ronde afgesloten was met een 1 -2 voordeel gaven de Aalste- naars de indruk de wedstrijd volledig naar hun hand te kunnen zetten. Blijk baar bedroog de schijn zodat een 3-3 stand op het bord verscheen. De beslis sing diende dus in de derde ronde te vallen. Een derde ronde die gehypothe keerd werd door een betreurenswaardi ge (home)scheidsrechterlijke beslissing. Scheidsrechter SCHITTEKATTE kende, bij een 1-7 tussenstand, een reglemen tair verdiend punt af. een punt dat niet alleen een morele weerslag had op de prestatie van Alosta maar tevens de wedstrijd een nieuwe wending zou ge ven Het ten onrechte afgekeurde punt vormde een regelrechte aanslag op het zelfvertrouwen van met name pointeur VAN BELLE zodat Mistral de kans schoon zag opnieuw in de wedstrijd te komen en deze, zij het met nipte 13-11 cijfers, naar zich toe te halen. Alosta te kende voorbehoud aan zodat het sport comité deze scheidsrechterlijke misvat ting dient recht te zetten. Sopec - Alosta 1A4 - 5 Ook Sopec is er niet in geslaagd Alosta aan huis van haar voetstuk te lichten. Sopec scheen na de eerste ronde (3-0) weliswaar op weg naar een riante zege maar de stand werd door de bezoekers in de tweede ronde in evenwicht gebracht. De gastheren hadden hun beste pijlen verschoten en via triplette VAN LIPPE- VELDE werd het in de derde ronde 3-4. Sopec kwam weer aanpikken zodat de laatste wedstrijd uitsluitend diende te brengen. De triplette RINGOOT liet bij een 11 -10 tussenstand een unieke kans liggen die door Alosta gepast afgestraft werd. Schutter VAN DEN STEENE vol trok met twee schitterende carreaux gre tig het vonnis en medematen VER- HEUEN en DE WOLF plaatsten op su blieme wijze de uitslag bepalende ballen bij. Een verdiende uitoverwinning die be wijst dat in deze ploeg een stuk rugge- graat zit die niet plooit tijdens zware mo menten. Alosta 1B - Verbroedering 3 - 6 Alosta liep een erg sterke tegenstander op het lijf waarbij verschillende oud-ex- ereklassers akteerden. De cijfers laten vermoeden dat Alosta weinig of niet voorkwam in het scenario. Niets is min der waar. Alosta speelde, mede door de inbreng van eerste pointeur VERHULST en de in extremis ingebrachte schutters LECLAIR en VAN DAMME, in de eerste ronde fris van de lever maar diende, zij het met het kleinste puntenverschil, de wedstrijdoverwinningen aan Verbroede ring te laten. De lokalen lieten tijdens de tweede en derde ronde de bezoekers geen moment op adem komen maar slaagden er niet in de positieve intenties om te zetten in winst. Goed spelen, maar geen punten, dit is een korte synthese van het Aalsterse petanque. Drie, vier keerverliezen met 15-14 cijfers brengt inderdaad geen zaad in het bakje. Het is zonder meer duidelijk dat voor Alosta, wanneer het op dit elan kan door gaan, het behoud verzekerd is. Brugge - Alosta 2A 3 - 6 Zondag stonden, in de absolute topper van het weekend, de nummers twee en drie van de rangschikking tegenover me kaar. Alosta startte voortreffelijk en liet na de eerste ronde 1-2 cijfers optekenen, maar Brugge legde zich niet goedschiks neer bij de stand van zaken en zorgde ervoor dat bij een 2-4 tussenstand de wedstrijd nog alle kanten opkon. Op Alosta stond echter geen maat, al wacht te het tot in de derde ronde om uit het beste vaatje te tappen, mede door het inbrengen van pointeur VERHULST die zijn medematen het nodige vertrouwen gaf. Op dit kollektief sterk spelende ge heel stond en staat dus werkelijk geen maat vermits het nu ook de maat geno men heeft van de Westvlamingen en overtuigend afstand nam van zijn onmid dellijke belager Rest alleen nog de vraag Wie houdt de ploeg CASSIMAN af van de titel Alosta 3B - Mistral 4 - 5 Voor de eerste keer heeft de ploeg JACOB een wenkende thuisoverwinning moeten prijsgeven De eerste ronde mocht Alosta voor zich opeisen met 2-1 voordeel, maar in de tweede ronde slaagde Mistral erin de deur open te hou den door Alosta voortreffelijk op te van gen en een 3-3 tussenstand te laten no teren. In de derde periode hadden de Aalstenaars het aardig lastig met de Gentenaars die er in slaagden, zij het met miniem verschil. Alosta aan huis terecht te wijzen. De ultieme wedstrijd ging met 15-14 cijfers naar de bezoekers die daarmee op gelijke hoogte komen van Alosta in de klassering. Alosta van haar kant stond niet lang stil bij de geleden nederlaag. Alle aandacht gaat nu immers uit naar het stadsderby tegen Apollo van zondag. (JMC) Kalender voor zondag 18 december '83 Schorpioen - Alosta ere (15.00 u.) Schorpioen - Alosta 1A (15.00 u.) Alosta 1B - Artevelde (18.00 u.) Alosta 2A - Artevelde (15.00 u.) Alosta 3B - Apollo (14.00 u.) BC Alloo Blomberg-De Meersman kampioen derde afdeling De hechte ploeg van BC. Alloo-Blomberg-De Meersman. (JC) PC Apollo zal het volgende week niet gemakkelijk hebben tegen stadsqenoot PC A losta Hoe Bowling ontstaan is, is ons niet helemaal duidelijk, maar er moet wel een verband zijn met het in Duitsland populaire kegelspel. Het bowling, zoals wij het nu kennen, ontstond zoals zovele andere sporten in de USA. Na de tweede Wereldoorlog werd het ook in onze contreien populair. De fysische drempel voor deze behendigheidssport, is immers vrij laag, zodat iedereen wel eens een balletje wil gooien. Nieuwsgierig togen we dan ook naar Bowling De Kat voor een hernieuwde kennismaking. In Aalst bleef men lange tijd verstoken van Bowling door de afwezigheid van een installatie. Wie toch wou spelen kon in de omgeving wel terecht in Lede, in Overmere aan het Donkmeer en meer recent in Erondegem. Het was echter pas toen Bowling «De Kat» enkele jaren terug zijn deuren opende dat het Bowling in Aalst een nieuwe start nam. Vrij snel werd een club opgericht (BC Aalst) en even later zelfs nog enkele andere, maar dat is een verhaal apart. Momenteel wordt in Aalst de toon aan gegeven door BC Alloo. Dit team werd vorig jaar kampioen van vierde afdeling'en nam dit jaar een ern stige optie op de titel van derde afdeling. In dit opzicht rijven zij de ene overwinning na de andere binnen. Tussen het lawaai van wegknallende kegels konden we wat volgt noteren NGvA Wat bij BC Alloo opvalt is de trits sponsors op de shirts. Is Bowling inderdaad zo duur dat sponsoring noodzakelijk is. De lijst van sponsors is inderdaad in drukwekkend Alloo, Blomberg, Arzoni, De Meersman, La Ferrarese, Restauran- ti Di Roma, Kastanjehof. Om een club op een hoog niveau te brengen en te hou den zijn heel wat financiële offers nood zakelijk. NGvA Daarnaast is vooral de steile opmars van de club opvallend. Is ook daar een verklaring voor BC Alloo werd opgericht in 1982 en kon reeds in zijn eerste seizoen bevestigen met de titel van vierde afdeling. Dit jaar zijn we nog steeds ongeslagen en verloren we nog geen enkel punt zodat de titel in derde ons normaal gezien niet meer kan ontglippen. BC Alloo kon ech ter van in den beginne beroep doen op gereputeerde spelers Bruno Rossi. Pe ter Pieters, Willy De Ridder en Roger Cardon zijn allen A-spelers en vormen dan ook de vaste kern van de ploeg. Johny De Bock. Roland Van Vaeren- bergh en Yvette Pieters vullen dit kwartet aan. NGvA A-spelers Inderdaad, zoals in tennis heeft men ook in Bowling verschillende categorieën spelers A, B, C en D. Dit is afhankelijk van het gemiddelde dat men kan scoren. Voor een A-titel is een gemiddelde nodig van meer dan 180; in de B-reeks gaat dat van 170 tot 179; tussen 160 en 169 geeft recht op een C-titel en onder de 159 is men bij de laagst geklasseerden D. BC Alloo is met zijn 4 A-spelers en zijn twee B-spelers wel goed voorzien. NGvA Hoe wordt bowling eigenlijk ge speeld in competitie in clubverband Per ploeg zijn er vijf spelers en 3 wissel spelers die tijdens de wedstrijd kunnen invallen. Er worden dan 3 games ge speeld volgens de klassieke reglemen ten Per game kan de winnende club een punt halen. Wie ook in de totaalstand wint krijgt een extra punt. Dit jaar won BC Alloo telkens met 3-0 zodat iedere over winning goed was voor 4 punten. Zo sim pel is dat. In totaal worden 26 wedstrijden gespeeld. NGvA Is Bowling eigenlijk wel een sport waar conditie voor nodig is Voor bowling is eigenlijk weinig conditie vereist. Vrijwel iedereen kan deze sport beoefenen. Wel is heel wat behendigheid nodig. In dit opzicht ligt bowling in de lijn van Biljart. Voorzitter Bruno Rossi. (JC) NGvA Het is dus vooral een kwestie vai aanleg En van veel oefenen. Wie op dit niveai wil spelen moet wekelijks toch een twin tigtal games afwerken. Voor sommigen i: zelfs dat nog niet voldoende NGvA Het mechanisme van een bowling baan lijkt me vrij ingewikkeld. De kegel: verdwijnen en komen toch weer op de juisti plaats. Toch is een installatie zoals deze in Aals eigenlijk eerder gewoon Er bestaan ni reeds banen die volledig computer-ge stuurd zijn. De spelers hoeven daar zelf: de score niet bij te houden. Alles gaa automatisch. Kostprijs rond de 2,5 mil joen per baan. Een gewone baan kos echter ook vlug 1 miljoen per stuk. En dar moet met nog beseffen dat de meestt banen in België tweedehands zijn. Zr werden in de USA uitgebroken en naa hier overgevlogen. Bowlingbanen vra gen trouwens heel wat onderhoud. Da gelijks worden ze zorgvuldig afgestoft er ingesmeerd met olie. Om de 2 a 3 jaa worden ze volledig afgeschuurd en ge boend zoals een parketvloer. Het onder houd van de banen hier in De Kat word gedaan door een clubgenoot van ons Johny De Bock Hij zorgt er voor dat BC Alloo in ideale omstandigheden kan aan treden. NGvA De ballen van de competitiespeler hebben wel een mooi kleurtje, maar zijn e ook andere verschillen Het gewicht van de bal varieert van 9 to 16 pond. Er bestaan synthetische balier die vooral geschikt zijn voor droge ba nen. Dit zijn de harde ballen. Daarnaast gebruikt men ook de zgn. soft ballen die uit rubber gemaakt zijn. Er bestaat echte ook heel wat varianten naargelang de ba over «top-weight» of «side-weight» be schikt. Dit houdt verband met het effec dat men bij het werpen op de bal kar plaatsen De prijs van een bal gaat var 2500 tot 8000 fr NGvA Zo goedkoop lijkt deze sport me tocl niet. Werden er al belangrijke resultatei geboekt Vorig jaar bereikten we de achtste finale van de Beker van België nadat we drie clubs uit ereafdeling gewipt hadden We struikelden tegen Nachtegaal da momenteel aan de leiding staat in de hoogste afdeling Individueel lieten voor al Marie-Jeanne Thienpont en Yvette Pieters zich opmerken door provinciaa kampioen te worden, Willy De Ridde won de Grote Prijs van de Stad Aalst NGvA Het objectief zal wel zijn zo sne mogelijk in eerste afdeling te spelen Neen, in ereafdeling. (PVB)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 18