Van der Waerden steelt de show Met gemengde gevoelens nemen wij akte Malufikwartet, les enemis confushét kerstconcert Neem eens een kijkje in onze nieuwe showroom. Jazz... so what...? DE LEEUW KUNSTPARADIJS Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. Nee, onze keuze N- BADARCHITECTUUR N DER WAERDEN BIEDT MEER INTERIEURVERZORGING VAN DÉR OEN st 20 - Nieuwe Gazet van Aalst - 16 december 1983 Het laatavond ANZ-kerstconcert Ik weet niet of het krankzinnig late aanvangsuur er voor een deel tussenzit maar een overvloed aan aanwezigen is er zaterdagavond in de Sint-Martinuskerk niet te vinden. Nochtans konden 3 koren uit Aalst en het randgebied (Halleluiakoor, Si-Bengkok. St- Jozefskoor) voor een reeks enthousiaste inside-kijkers zorgen. De pure aandacht dus maar voor het concertgebeuren. Nog even stoom aflaten en dan in één ruk rechtdoor. Op woensdag 21 december le 20u.30 kan U in de Margaretakerk te Baardegem het Malufikwartet en Les Enemis Confus bewonderen. Les Enemis Confus hoeven we niet voor te stellen. Ze zijn langs het Festival, Jeugd en Muziek en de Netwerkconcerten kind aan huis. Het mannenkwartet is nieuw 4 zangers uit het BRT-koor (waaronder twee Aalste- naars, Ludwig Van Gijsegem en Philippe Souvagie) bestrijken een repertorium dat van klassiek tot jazz gaat. Bij hun beroepsopleiding, die zowel het instrumentaal als vokale beslaat, studeerden ze bij al wat naam heeft in de lerarenwereld, zelfs Fischer-Jièskau en Van Altena worden genoemd. Hun unieke klank valt te genieten in een reeks Vlaamse en buitenlandse kerstliede ren. Hun naam en een speciaal voor hen geschreven bewerking van Stille Nacht kregen ze van Vic Nees. Een aanduiding voor hét kerstconcert van het jaar. Niet te missen Paul Esterhazy is een politiek en militair leider geweest, wiens familienaam eeuwig en drie dagen verbonden zal blij ven aan de naam Haydn. In zijn vrije uren heeft de keurvorst ook noten geschreven en omdat hij een politiek en militair leider was heeft niemand ooit gezegd, ga jij maar vissen of volleyballen. Als zijn «Harmonia Caelestis» een kwartier bezig is staan op de linkerflap van mijn pro gramma tien synoniemen van «deuntjes in de morgen». Het werk is uitstekend geschikt om een elementaire cursus hel derziendheid te illustreren je weet op elk ogenblik perfekt wat er 7 maten verder gaat gebeuren De harmonieën hebben de charme van een rij stembussen en marcheren op als een défilé oud-strijder loden soldaatjes. De melodieën zijn een kruising van volksliedjes en primaire meezingers. Het hele lange schema is gebazeerd op een vraag en herhaalspelletje, met dien ver stande dat geen enkele variatie toegela ten is. Als je er alle repetatieve stukken uitknipt, houden we nog twee minuten over en wat je daar moet mee aanvangen is me een raadsel. De koren krijgen een partij die rechtuit a-koor geschreven is. Telkens ze een inzet genomen hebben en het begint warm te draaien worden ze als beloning weer de parkeerstrook op gegooid, en daagt er een instrumentaal tussenspelletje op. Dat het kinderkoor gruwelijk in de diepte rommelt en de sopranen een molshoop zingen als er een bergtop staat maakt de draak zeker niet charmerender. Merkwaardig genoeg komt de bijdrage van Rita Piron daardoor nog zo boeiend over. Ze heeft de ondankbare taak de ondermiddelmaat tot kunst te verheffen en het lukt haar nog ook Beheerst, vlek keloos, de ontroering in de overvloed van noten maakt zij het onmogelijke waar Ze weet een reeks (p)aria's een karakter te geven dat de componist er nooit inge stopt heeft Ze maakt van een ordinaire zoethoutwinkel een delicatesse bouti que. Als er ooit nog bloemen op het mau soleum Van Esterhaz liggen mogen ze voor mijn part direct naar haar verhuisd worden. Gelukkig. God zii dank en tot laving van zonden en dorst komt daarna het con certo voor 2 violen van Bach. De solisten van het Belgisch Kamerorkest spelen het met een zwier die de beste baroktijden laat vermoeden. Al duizend keer ge hoord, en eigenlijk - zo denk ik - nog duizend keer te weinig gehoord. Het pro gramma sluit met de cantate «Wie schön leuchtet der Morgenstern» van Kuhnau. Het werk zit gespannen tussen de 2 ko raalmelodieën. Die moeten van mij geen punten krijgen, dat is gewoon hemelmu- ziek. Zonder te beweren dat de muziek geschiedenis door de poten zakt is het hier meteen duidelijk dat de hand van een meester aanwezig is De tenoraria met een eenvoudige basso continuo on- derademing heeft honderd keer meer charme dan het over-en-weer-gehol-ge- doe van de Esterhazijbijdrage. Jan Caals vult de middenbeuk met een doorleefde Op vrijdag 23 december, voorlaatste vrijdag van dit jaar heeft in De Nieuwe Madeion het debuut-optreden plaats van de nieuwbakken jazz formatie «So What». De groep werd deze zomer opgericht op initiatief van Bob Van Vaerenbergh, die toen net terugkeerde van de Verenigde Staten waar hij anderhalf jaar studeerde aan het befaamde Berklee College of Music te Boston. w TTTi I I III fnn 1 r fc- HnT.-lUHH" Iimnnr, Gentsestraal 155, Aalsl Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 DOORLOPENDE TENTOONSTELLING van schilderijen, etsen, litto R. Bekaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Mellebaut, Bévort, Brouwer... e.a. Alle inlijstingen op maat; ook aluminium. Voeren Faience Gevelsteen Tapijten Toonzalen: Biezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u.30 tot 19 uur zaterdag van 9 tot 12 uur zondag op afspraak. Eigen plaatsingsdienst. en serene interpretatie. De gemengde koren krijgen een pluim voor de manier waarop de fuga-inzetten doorgegeven worden en het afbouwen van de climax. En voor wie het nu nog niet mocht weten Bach was Best. F.C. De vaste kern bestaat naast Bob Van Vaerenbergh aan de drum, uit Jan De Smedt, piano en syntheziser. Peter Ghy- sen, gitaar en Ward Van Laer, bas. Diverse genres zullen ten gehore ge bracht worden o.a. rock-jazz van groot meesters als Miles Davis. Duke Elling ton, Dizzy Gillespy, Chick Corea, Keith Jarrett en Wayne Shorter. Het concert begint te 20.30 u. en wordt rechtstreeks uitgezonden op Radio Ka- tanga (101.6 MHz). De toegang bedraagt 60 fr. in voorver koop en 80 fr. aan de kassa. Verdere informatieBob Van Vaerenbergh. Leenweg 5, Hekelgem; tel. 053- 66.34.15. Ach, welnee heren politici, wees niet te ijverig, er vallen hier geen stemmen te rapen. Het kie zen gaat hem enkel om een film in de klasse «1e keus»: «Sophie's Choice» dus. En als je weet dat Meryl Streep (Sophie) tot beste aktrice '82 verkozen werd (Oscar), en dat onze kiestoon over de hele film geen valse noot bevat, zou je eigenlijk al op weg moeten zijn om je een plaatsje te reserveren. Maar kom, even verderlezen mag ook... «Sophie's Choice» is de verfilming van een roman van William Styron, die een relatie verhaalt van drie jonge men sen de groene schrijver Stingo (tevens de verteller, in ik-vorm), de joodse Nathan, en zijn liefje Sophie, van Poolse afkomst. Tussen hen groeit in het huis waar ze samen wonen een speciale band, waardoor het ontrafelen van mekaars mysteries en verleden mogelijk wordt. Zo blijkt Stingo nogal geplaagd te worden door liefdesfrustraties. Nathan ontpopt zich doorheen de film als een geschifte mafkikker, waar Sophie ondanks alles aan gehecht blijft. De perikelen van Sophie draaien vooral om haar oor logsverleden... Een amnestiekwes tie Nee, voor haar is het veel erger. Het «kiessyteem» in de nazi-kringen lijkt maar eens te meer een gruwelde keuze die Sophie er moest maken zal haar voor het leven innerlijk zwaar blij ven kwetsen... Meer details besparen we je liefst, omdat het ontdekken en het gissen naar het ondraaglijk geheim dat Sophie met zich mee draagt een groot deel van het filmbele- ven uitmaakt... De vertolking van Meryl Streep («Kra mer versus Kramer», «The French lieutenants woman», «The Deerhun- ter»...) als Sophie is magistraal, maar ook grondig voorbereidze leerde speciaal hiervoor vlot Pools spreken, wat ze aanwendt om haar Engels con tinu een Pools accent mee te geven. Bovendien moest ze voor de scenes in het concentratiekamp zwaar vermage ren, waarna ze weer moest vreten om de rest met een enigszins menselijk figuur te draaien... Ook de prestaties van Kevin Kline (Nathan) en Peter Mac Nicol (Stingo) mogen er zijn. Toch drijft de roem rond deze produktie van Alan J. Pakula niet enkel op deze akteerexploten, want de film zelf blijft ondanks zijn lengte (145 min. boeiend, ontroerend en gewoon mooi. En zelfs al zou je het ritme wat traag vinden, dan blijft de verdiende Oscar prestatie van Meryl Streep (die de film een Streepje voor geeft op de rest) een reden om voor «Sophie's Choise» te kiezen als je er deze week nog zou aan twijfelen... Wie toch nog een minder oppervlakkig filmavondje wil meepikken, en niet het risiko wil lopen om er volgende week alweer naast te pakken, moet deze film, met Meryl Streep als lijsttrekker, als een must beschouwen. Uit Disney, Bond, Bond, Jaws, Psycho en dit als multiple choice moet je één bolletje (streepje alvast rood makendat van «Sophie's Choise»... Programmatie FEESTPALEIS 1. «Jaws 3-D» (KT): gehaaide thriller om voortaan zelfs je aquarium 's nachts op slot te doen. 2. «Octopussy» (KT): hé, deze week slechts in 1 zaal 3. «Psycho II» (KNT): behoorlijke mis daadthriller als vervolg op Hitchcock na 22 jaar komt Norman Batos, de psychopaat weer vrij. En dan... PALACE: 1. «Never say never again» (KT): nieuwste James Bond met Sean Conneryleuk en ontspannend, maar vrij overroepen en na Thunderball niet meer origineel... 2. «Sophie's Choice»: (KT) zie bespreking. 3. «Sneeuwwitje» (KT): de beroemde Walt Disney uit 1937aanrader voor jong en oud. In Nederlandstalige versie, (helaas 4. «Blue Thunder» (KT): sublieme aktie- film. Je wordt overdonderd door de macht van een imperieure helikopter. Steenweg op Ninove 6 - B 9470 DENDERLEEUW Tel 053 66 86 45 Inderdaad. Van der Waerden steelt de show. In onze totaal vernieuwde show room laten wij U zien wat moderne, verantwoorde interieurinrichting bete kent. Want Van der Waerden is specialist in interieurverzorging en -architectuur. Gezellige, aangename keukens bijvoor beeld, tot in de puntjes afgewerkt. De ruimte bij uitstek waar U en uw gezin na de drukke dagtaak samenkomt. In zo'n keuken plaatsen wij uiteraard toestellen Showroom openingsuren: 10-12 en 14-20 (niet op maandag) van een topmerk zoals Siemens. Verder vindt U bij ons badkamers, salons, woonkamers, slaapkamers, enz. enz... alles steeds van degelijke kwaliteit zodat U jarenlang trots blijft op uw droominterieur. Keukens met .Siemens-apparaten. Siemens gevoel voor perfektie. Komplete interieurinrichting stijl, modern, design, kepy antiek Inrichting met aktieve begeleiding.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 20