i DELENS Gazet van qafet FOTOCENTER '1 m OPTIEK O.C.M.W. en slaan geen mea culpa «Wij deden zeer veel voor het Barrez terug ziekenhuisdirekteur NIEUWSTRAAT 60 AALST Geen stokken onder operatietafel Dr. Matthieu zal reageren «IK BEN HET BEU LAATSTE BERICHTEN Goed nieuws voor het stadspersoneel Jan De Lichte naar Middelheim 053-70 06 06 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst J mcuaxL. 2 Nieuwe Gazet van Aalst 16 december 1983 SP-ers verdedigen zich Zoals reeds vermeld in onze vorige editie, was de SP-fraktie niet aanwe zig op de OCMW perskonferentie. Enkel raadslid Lemaitre werd als waarnemer naar deze konferentie gestuurd. Donderdagavond werden de persmensen in het Volkshuis uitgenodigd om te horen waarom men pro testeert tegen de meerderheidsgroep in het O.C.M.W. Opvallend was dat geen pottenkijkers werden geduld. Toen Mevr. Cop- pens trachtte de persbijeenkomst bij te wonen, werd deze assistente van apoteker-bioloog De Bie gevraagd, beneden te wachten. Ook advokaat Bogaert was niet aanwezig op deze vergadering. Volgens welingelichte bronnen zou er een afzonderlijk gesprek plaats vinden tussen de SP- fraktie en meester Bogaert. Tijdens een perskonferentie werd door meester Bogaert gemeld dat een bepaalde operatietafel moest ondersteund worden met stokken, omdat deze tafel steeds zakte. Na een onderzoek wist raadslid De Winter te vertellen dat deze toestand verdraaid werd weergegeven. Er is een normale slijtage waargenomen aan het pomp- systeem om de tafel op hoogte te brengen Omdat de technische ploeg slechts zeer korte tijd kreeg om het euvel te verhelpen, heeft men gekozen om een kruk onder de tafel te plaatsen zodat ze niet meer kan zakken Tussen de Kerst en Nieuwjaarsperiode wordt deze tafel volledig hersteld. (R.V.d.P.) Vervolg van blz. 1 gemaakt en hij is niet in staat een zieken huis te beheren. De uiteindelijke beslis sing werd dan een schorsing van één maand zonder wedde en terug in dienst vanaf 16 januari 1984. De uitslag van de stemming 7 stemmen voor, 5 tegen. Matthieu De raadszitting werd vele keren onder broken. Steeds werden telefonische kon takten gelegd tussen Etienne Bogaert en Anny De Maght. De voorzitter van de O.C.M.W.-raad zat er bij voor Piet Snot. Etienne Bogaert trachtte ook uit te pakken tegen sekretaris Saeys. Hij be schuldigde deze ambtenaar ervan een niet objektief verslag te hebben opgesteld. Toen de sekretaris man voor man vroeg of deze beschuldiging juist was, kon nie mand Bogaert gelijk geven. Bogaert stond voor schut. Ook de raadsvrouw van Dr. Matthieu, J.M. De Cooman haalde uit naar sekretaris Saeys. Maar ook zij ving bot. Na heel wat over en weer gepraat werd dan beslist de zaak Matthieu een maand uit te stellen. Burgerlijke partij Van raadsman Fazzi kreeg men ook een advies. Een burgerlijke partijstelling is niet aangewezen. Het zou te lang duren en de provisie is te hoog (geschat op circa 1 miljoen). Zij suggereert een expert aan te stellen om te bepalen hoeveel de schade bedraagt geleden door de OCMW. Zij stelt ook voor alles in der minne tussen Dr. Matthieu en hel O.C.M.W. te regelen. Volgens een SP- raadslid is dit een koopje waar CVP en PVV graag in happen. Reakties We namen vooreerst kontakt op met Dr. Matthieu. Terug wenste hij geen kommen- taar te leveren. «Dat zou de zaak nog erger maken» aldus de dokter. Om een andere klok te horen zoudt U best het personeel in de Zonnestraat aanspreken, verklaarde dr. Matthieu. (Wat we ook zullen doen). SP-fraktieleider Edd> Dierickx noemde het een echt circus. Volgens hem ware het beter Barrez een andere, geschiktere plaats te geven dan deze van direkteur. De strafmaat staat trouwens niet in verhouding met de feiten. «Wat gaat men nu doen wanneer een lagere bediende iets mispeutert was zijn vraag. «Welke zal dan de strafmaat zijn Mevr. Blanckaert-Bourgeois vond het een evenwichtige straf, zelfs een serieuze straf. «Barrez is te behulpzaam geweest, maar hij heeft zich niet verrijkt» wou dit raadslid kwijt. Ook vond Mevr. Blanc- kaert niet dat er boven de hoofden van de O.C.M.W.-raadsleden heen werd beslist. We hadden ook een zeer kort telefonisch onderhoud met schepen Etienne Bogaert. Hij wou op geen vragen antwoorden. Wel wou hij kwijt dat er een aangetekend schrijven op weg was naar de krant met een recht op antwoord. We zijn nieuws gierig «Dan zul je stof genoeg hebben om te schrijven» aldus de schepen. A.E. Bogaert, de man die een klare kijk heeft op het O.C.M.W., vond dat men vooral naar de toekomst van het zieken huis moest kijken. De bekwaamheid en verantwoordelijkheid moest scherp afge wogen worden, zei André Bogaert ons. Maar het alleen politiek bekijken is moei lijk. Het moet een gemotiveerde beslis sing van de O.C.M.W.-raad zijn, tijdens een perskonferentie kenbaar gemaakt en zeker geen beslissing van het schepenkol lege, aldus A.E. Bogaert. Tot zover een paar reakties. Kommentaar Dat Humbert Barrez terug in dienst wordt genomen is aanneembaar. Ten slotte kan men zomaar niet iemand schorsen en afdanken zonder motivatie. Dat men iemand terug opneemt zonder verandering van funktie kan er bij ons moeilijker in. Een eerste vraag is «Hoe zal het personeel reageren Zal die man nog voldoende gezag hebben Wanneer echter op de raadszitting blijkt dat de man niet geschikt is voor deze hoge post, waarom hem dan geen aangepast werk geven En dan het kado. De geschorste ambtenaar kreeg uileindelijk 16 maan den verlof met wedde. Hij was wel ge schorst maar zijn wedde werd met een regelmaat van een klok uitbetaald. Logisch, menselijk, maar toch vol vraag tekens. En wie is het slachtoffer. Waarnemend direkteur Paul Coppens. Gedurende de ganse periode trachtte hij het ziekenhuis met een meer kommerciële impakl te be sturen. Hij slaagde in zijn opdracht. Als dank (hij beschikt wellicht niet over een juiste partijkaart) wordt hij terug afde lingschef. Dank U wel, Mr. Coppens, en sodemieter maar op. Stank voor dank Het is een feit. Er werd grof gespeeld. We weten uit betrouwbare bron dat voorzitter R. Goossens zich niet gelukkig voelt met zijn voorzitterschap. Dat men nu over zijn hoofd heen politieke beslis singen neemt is op zijn zachtst uitgedrukt onfatsoenlijk. We weten dat sommige politiekers over lijken zouden gaan om hun doel te bereiken. Maar de Aalsterse kiezer zal het hopelijk niet vergelen. Geen wonder dat men a-politiek wordt. Roel VAN DE PLAS Protest Om drie redenen bleven de SP-ers weg van de persbijeenkomst. Nooit werd de ze minderheidsfraktie betrokken bij de organisatie van deze perskonferentie. Nochtans merkte fraktieleider Eddy Dierickx op dat, toen zij aan het bewind waren, steeds de CVP verzocht werd mee te werken aan dergelijke samen komsten. Ook gaat men niet akkoord met het ge voerde beleid van de meerderheid. Men stuit regelmatig op tegenstrijdigheden, aldus Dierickx. Als derde reden van hun afwezigheid wordt de beleidsnota op da korrel geno men. De SP-fraktie had gevraagd om de beleidsnota grondig te bespreken daar deze hoort bij de OCMW-begroting Men heeft nu reeds 3 weken deze nota en nog steeds werd ze niet besproken. Zij deden heel wat werk Volgens Albert De Winter hebben de 35 tewerkgestelde werklozen heel wat ge presteerd. Het zou ongehoord zijn deze 35 in te ruilen tegen één der geschorsten. «Wij zullen vechten opdat ze mogen blij ven» aldus de woordvoerder. Zij hebben vele zaken hernieuwd, qeverfd, qe- vloerd. Zalen in kamers herwerkt. De so ciale dienst werd door hen in eigen be heer gebouwd. Momenteel werken ze in het nieuw hospitaal waar ze een eerste' deklaag aan de vensters aanbrengen. Zaterdagmiddag namen we telefonisch kontakt op met de man die op een weinig bege renswaardige manier in het middelpunt van de belangstel ling staat, Dr. Frans Mat thieu. Deze bekende geneesheer wei gerde momenteel verklarin gen af te leggen. Enkel wou hij kwijt dat het allemaal ver dachtmakingen en leugens zijn. Men blijft hem vals be schuldigen, aldus Dr. Mat thieu. Toen wij aandrongen op een gesprek verklaarde hij nog verder dat hij een degelijk onderzoek vraagt. Uiteinde lijk konden we bekomen dat we dinsdagavond terug een telefonisch kontakt met hem zouden hebben. De eindejaarspremie voor het stads personeel zal in 1984 toch worden uit betaald. Deze van 1984 zal in 1985 worden uitgekeerd. Wellicht zal de premie van '85 hetzelfde jaar worden gestort op hun rekening. In elk geval een sukses voor Gracienne Van Nieu- wenborg die er uitvoerig over interpel leerde. (R.V.d.P.) Aalst heeft definitief zijn kansen verke ken om ooit het Drachtioe beeld van Roel D'Haese in zijn bezit te krijgen Op de begroting 1984 werd de aan koop van het veelbesproken beeld afgevoerd Geruchten deden de ronde dat Zotte- gem een kandidaat-koper zou zijn. Maar deze gemeente reageerde te traag en beslist werd het beeld defini tief in het Middelheim te Antwerpen te plaatsen (R.V.d.P.) De geschorsten Volgens Albert De Winter hebben de se kretaris en zijn medewerkers de nodige stukken om onregelmatigheden aan te tonen. Onder unanimiteit werden Barrez en Matthieu geschorst... «Wij hadden ge hoopt op korte tijd klaarte te scheppen in die zaak». Maar het onderzoek vorderde zeer traag, de bewijsstukken bleven in het labo liggen. Waar ligt de schuld, aldus De Winter. Volgens deze SP-voorman is er iets gebeurd, maar wat Het stand punt van de SP is dan ook ondubbelzin nig Zolang er geen opheldering komt in deze zaak mogen beiden niet terug in dienst genomen worden. Wel heeft men er niets tegen beide zaken (Barrez en Matthieu) afzonderlijk te behandelen Adder onder het gras De provincie gaf toelating om de Burger lijke Partijstelling Maar ook het schepen kollege moet zijn toelating geven Dan worden er experts aangesteld en deze vragen een provisie van 900.000 tot 1 miljoen frank. Dit is een borg voor de pro ceskosten maar het schepenkollege kan weigeren deze kredieten toe te staan Na weigering zou de zaak even ver staan. Personeelsinkrimping Ook gaat de SP niet akkoord met een mogelijke afvloeiing van personeel In 1982 werd er een herstelplan opgesteld, het plan De Winter, maar het kon niet doorgevoerd worden Ook merkte men aan dat het statuut van Gent moet nageleefd worden. De SP- PW-VLJ-koalitie heeft een homerische strijd geleverd om een herindeling van het personeelskader door te voeren Vroeger was men benoemd aan een zaal. maar door een reorganisatie heeft men een betere spreiding van de werk krachten kunnen bekomen. Xontrakten geneesheren De kontrakten met de geneesheren kun nen nauwelijks opgezegd worden, aldus De Winter Er bestaat geen goedgekeurd kontrakt. De Orde der geneesheren heeft nooit geantwoord op de vraag of het kon trakt door deze medische organisatie werd goedgekeurd. Volgens de zegsman van de SP zal men dan ook weinig kun nen veranderen aan deze toestand Nieuwe apparatuur «Moeten we een klein AZ worden vraagt De Winter zich af. «Moeten wij alle apparaten hebben om de meest ingewik kelde technieken toe te passen Zoiets moet gebeuren in gespecialiseerde zie kenhuizen. Laat ons zorgen voor een up- to-date verzorging, een degelijke behan deling (R.V d P.) Kattestraat 37, Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geiaardsbeigsestraal 44/3 Aalsl Automatisch antwoordapparaat tot 16 nut Tel 053/77 62 94 Burelen open van 16 tol 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v i w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas. Geraardsbeigsestiaal 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar t 000 tr 6 maanden 550 Ir 3 maanden 300 Ir Prijs per nummer: 25 fr. or Groot Aalst - ten JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr voor 6 maanden: 300 fr. voor 3 maanden Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w Aalsterse Informatie (uitgever N Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst: Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst. Geraardsbergsesti. 44 3. 9300 Aalst

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2