GOODYEAR COPPENS Gelijkspel een juiste uitslag Sportkring steekt leider Amapola een handje toe Wembley haalt punt tegen Groen Wit Eendracht Meldert overrompeld na rust Nieuwerkerken in de slotfase sas De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. S AUTOBANDEN 12 wieuwe Gazet van Aalst 23 december 1983 U.E.F.A.-Junioren Eendracht Aalst - S.K. Beveren 0-0 MTSA Zoals elke trainer het vorig weekend wel zal hebben verlangd, vroeg de Aalsterse U.E.F.A.- trainer Van Liefferinge zijn jongens om de heenronde af te sluiten met een goede wedstrijd en liefst van al met een overwinning. Een goede partij voetbal brachten de gemotiveerde wit-zwarten, ondanks de slechte staat van het S.K. Aalstterrein, tegen S.K. Beveren zeker. De overwinning was er jammer genoeg niet bij. Amapola lijkt in de zondagsreeks nu wel definitief de ruimte in. De leiders tellen na een nieuwe nederlaag van Rode Roos nu vijf punten voorsprong en stevenen recht op de titel af. Sportkring had aan een treffer van Johan De Schenckel genoeg om de volle buit te halen tegen een onmondig Rode Roos. De Eendrachters gingen voluit hun kans en moesten zeker niet onderdoen voor de eersteklassers. In de eerste helft had Eendracht wel het meeste veldoverwicht maar open doelkansen kreeg men niet. S.K. Beveren (met de beste aanval van de reeks) liet zich ook niet onbetuigd en wanneer de bezoekers voor het Aalster- se doel opdaagden was het steeds op letten geblazen in de achterhoede. Het eerste reële gevaar voor het doel van Tombeur kwam er na een wat verwarde fase. De bal kwam bij een Beverense middenvelder terecht en diens afgewe ken schot werd moeizaam in hoekschop verwerkt door de Aalsterse goallie. Vóór rust nog kregen de bezoekers een ideale gelegenheid om op voorsprong te ko men. Op een tegenaanval daagde de Beverense linksmidden alleen voor doel man Tombeur op. Zijn lobbal werd door de in allerijl teruggekeerde Marc Van Oost voor de doellijn in hoekschop ge werkt. In de tweede helft kregen we vrijwel het zelfde spelbeeld te zien. Toch toonde Eendracht zich nu wat beter bij schot. Frank Van Boxtael trapte in de vlucht nipt naast. Er vielen ook nog afstandsschoten te noteren van Dirk Raes, de wederoptre- dende Wim De Wolf en van de Aalsterse kapitein Eddy Moerman. Aan de overzij de moest Geert Tombeur beroep doen op al zijn kunnen om Beveren van een doelpunt te houden toen een speler al leen voor hem kwam en op een schot van kortbij Het bleef dus bij een O-O eindstand, een billijk gelijkspel na een evenwichtige wedstrijd. De ploeg Tombeur, Raes. Van Oost, De Wolf, Baeten, Ferrera, Corthals, Moerman. Temmerman. Vermoesen. Van Boxtael (Vermeiren) en De Saede- leer. Net vóór de winterstop lijkt het ons ge past een korte terugblik te geven op de competitie. Uit de zestien reeds gespeel de wedstrijden won Eendracht er slechts twee (telkens met 2-1 thuis tegen R C. Mechelen en A A. Gent) Er werd vier keer gelijkgespeeld (3-3 op Sint-Niklaas en op Beerschot, thuis tegen Kortrijk 2-2 en nu tegen Beveren 0-0) De overige tien wedstrijden werden ver loren De twee Brugse ploegen liggen Eendracht blijkbaar niet al te besttegen Cercle werd verloren met 0-7 en op Club werd het 7-1 Er werd echter nipt verloren tegen Boom en Berchem (tweemaal 2-1en ook te gen leider Antwerp werd niet slecht ge presteerd (3-1) Met wat geluk had Een dracht beslist wat hoger kunnen staan in de rangschikking Nu staat het op een zestiende plaats op achttien ploegen Er is een negatief doelpuntensaldo 19- 49 en daarmee incasseerde Eendracht het meeste doelpunten van de reeks. Na de winterstop dienen er nog achttien wedstrijden gespeeld te worden (tegen Waregem werd nog niet gespeeld) Er zijn dus nog heel wat punten te verdie nen (Robby) Setok Terug geen verschuiving te noteren aan de top van de setokkompetitie. De kopploegen AZ'77 en Leeuwerik bleven aan de winnende hand en de subtoppers trokken eveneens aan het langste eind. AZ'77 bracht de moeilijke uitwedstrijd bij Apostelken tot een goed einde. De thuisploeg zorgde echter voor een flink verweer zodat AZ tot het uiterste moest gaan om beide punten te ver overen. Eddy Verleyen toonde zich terug de gevaarlijkste aanvaller en scoorde beide goals. Leeuwerik won zoals verwacht vrij vlot van Dressel Stammeleer tweemaal, Van Caelenberg en Korte zetten de netten bol voor de Ledenaars die toch aan een uitstekend seizoen toe zijn. De Pluim hield tegen Blauw Wit de eerste helft gelijke tred. De Backer miste toen een enige gelegenheid om de thuisploeg op voorsprong te bren gen Na de herneming had Blauw Wit veldoverwicht wat resulteerde in twee goals van Tony D Herde Langs de De Pluimzijde bekloeg men zich wel over de harde aanpak van Blauw Wit en over de lakse houding van scheids rechter De Smedt die maar liet begaan. Wembley dwong een puntendeling af tegen Groen Wit. Stadsfeldt maakte het doelpunt voor Wembley en De Grom scoorde tegen voor de Erembo- degemnaars. Moorselbaan verdedigde zich kranig tegen O.C. Aalst. Danny Matthijs lukte via de deklat en de doelman het ope ningsdoelpunt. Na de rust kon Tanguy De Vidts de stand opvoeren. Bij O.C. speelde Frangois D'Haeseleer een opmerkelijke partij, terwijl Julien Mer- tens de thuisverdediging uitstekend organiseerde. (JVL) Leeuwerik - Dressel 4-0 De Pluim - Blauw Wit 0-2 Wembley - Groen Wit 1 -1 Apostelken - AZ'77 0-2 Moorselbaan - O.C. Aalst 0-2 Nochtans liet Amapola geen grote indruk na tegen Star Boys. In een tumultrijke partij waarbij de scheids rechter, die duidelijk het noorden kwijtgeraakt was, met rode en gele kaarten zwaaide kon Amapola in de allerlaatste minuut de winninggoal aantekenen langs Diaz. Dit doelpunt werd fel aangevochten wegens off side. Het was nochtans goed begonnen voor Amapola toen in de beginfase reeds gescoord werd, het openings doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel, rond het halfuur lukte Diaz dan toch nummer één uit strafschop. Na de herneming kwam Star Boys langszij via een own-goal. Toen iedereen zich reeds verzoende met een puntendeling lukte Amapola tenslotte nog een tweede doelpunt. IJsboerke won nipt van hekkesluiter Timarcha. Wilfried Baeten, Willy De Geyndt en André De Schepper lukten de goals. Voor Timarcha scoorden Georges Meert en Franky Buysse. Ooievaars verrasten in de aangename zin tegen Gipak en Koszen haalde een verdienstelijk gelijkspel tegen Real Familial. In de zaterdagkompetitie won leider Melckenbeeckvrienden met het kleinste verschil van Endoka dat erg verdienstelijk speelde. Boterhoek - Onder den Toren werd een erg boeiende partij waarin beide elftallen voor propagandavoetbal zorg den. Onder Den Toren kwam tijdens de eerste helft tweemaal dichtbij de openingstreffer. Meuleman en Stee man misten echter jammerlijk. De thuisploeg werkte na de rust beter af. Toen Patrick Van Der Straeten de bal ter hoogte van de backlijn toege speeld kreeg, knalde hij meteen kei hard voorbij de bezoekende portier. Twee minuten later hingen de bordjes echter terug in evenwicht toen Van Geit een hoekschop van Meuleman voorbij de Heiplasdoelman devieerde. Tien minuten voor tijd lukte Van Der Straeten uit een schermutseling de winninggoal voor Heipias dat wel erg goed beloond werd met dit doelpunt. Camu haalde het van Giwo dankzij goals van Roger Maesschalck en Emiel Arijs. Voor Giwo lukte Walter Aelbrecht de tegentreffer. Bartan ver liest met forfaitcijfers omdat men te laat op het terrein van Rode Duivels aankwam. In de tweede afdeling blijft de titelstrijd boeiend. Zowel Excelsior als 't Kloks- ken wonnen hun wedstrijd. Excelsior had het niet breed tegen Den Hert dat misschien wel op een puntendeling aanspraak mocht maken. Guy De Brucker schonk zijn ploeg de volle buit. 't Kloksken had het al even moeilijk bij G.M.I.C. In een doelpuntenrijke partij trokken de bezoekers tenslotte het laken naar zich toe. Leeuwerik kon terug aanknopen met de zege. Hekkesluiter Royal Sportief werd met 1-4 cijfers verslagen, terwijl 't Walleken Jong Timarcha in eigen vesting kansloos liet met 0-3 cijfers. (JVL) Uitslagen Zaterdagkompetitie 1e afdeling Endoka - Melckenbeeckvr. 0-1 Boterhoek - O.D. Toren 2-1 Lada Boys - Blauwe Vlam 1 -1 Rayo Espanol - Heizijde 1 -0 Camu - Giwo 2-1 Rode Duivels - Bartan 5-0 FF. 2e afdeling Royal Sportief - Leeuwerik 1 -4 Musica vrij Heipias - De Kroon 2-1 Excelsior - Den Hert 1 -0 Jong Timarcha -'t Walleken 0-3 Breughels - Apostelken 2-1 G.M.I.C. -'t Kloksken 2-3 Zondagsreeks Adelaars - 't Duifken 2-3 Gipak - Ooievaars 0-2 Sunset - Sportief 81 2-1 Sportkring - Rode Roos 1 -0 Amapola - Star Boys 2-1 IJsboerke - Timarcha 3-2 Real Familial - Koszen 2-2 Nieuwe Wijk - Pano 9-1 Programma voor zaterdag 24 december tweede afdeling De Kroon - Leeuwerik DeTroch 't Walleken - Heipias V. Schuylenberg Excelsior - Breughels DeSwaef G.M.I.C. - Jong Timarcha V.D. Eeckh Apostelken - 't Kloksken Degrieck Royal Sportief - Musica Coppens Tweede provinciale B: Eendracht Winnik - Eendracht Meldert: 5-0 Eendracht Meldert heeft verleden zondag een zware 5-0 nederlaag opgelopen op het veld van Een dracht Winnik. Bij rust liet niets deze pandoering vermoeden want na 45 minuten stond er nog steeds een 0-0 stand op het bord. ting kwam de thuisploeg op voor sprong. Halfweg de tweede helft werd het 2-0 en een kwartier later had Een- drachtdoelman Buyle zich al voor de vijfde maal omgedraaid om de bal uit zijn netten te vissen. 5-0 was ook de eindstand. (Robby) Meldert voetbalde in die eerste periode goed mee. Na rust kreeg het tot tien man herleide Eendracht (Beeckman werd nl. met twee boekin gen van het veld gestuurd) het steeds moeilijker. Tien minuten na de hervat- Overzicht Derde Provinciale D Leider Eendracht Nieuwerkerken heeft zondag een moeizame overwinning behaald aan huis tegen S.K. Herdersem. In de eerste helft lag het spelpeil bijzonder laag en er gebeurde in die periode dan ook vrijwel niets. Na de rust pakte de thuisploeg de zaken enigszins anders aan en de druk op de Herdersemse verdediging werd groter. Deze hield echter goed stand. Vijf minuten vóór tijd kende scheidsrech ter Van Der Haegen geel-rood een straf schop toe. maar doelman Johnny De Naeyer - de plaatselijke specialist ter za ke - kreeg de bal deze keer niet voorbij zijn collega, Chris Janssens. Eén minuut later kreeg Herdersem een koude dou che, toen Danny Steenhoudt de zege voor Eendracht nog in extremis wist bin nen te halen. Een noq onverhoopt doel punt Ede houdt S.K. Aalst in bedwang S.K. Aalst, sinds zondag terug met Karei De Jaegher in de ploeg, kwam in eigen vesting niet verder dan een 1 -1 gelijkspel tegen V.C. Ede. De bezoekers hebben dit punt beslist niet gestolen S.K. Aalst trok van meet af aan de aanval zonder daarom echt gevaarlijk te zijn. Met de snedige counters van de bezoe kers had de plaatselijke achterhoede echter ook haan handen vol. Zo liep de i M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlak bij de kliniek) GOOD/YEAR bezoekende spits na tien minuten zijn bewaker Frank Duwez op links voorbij en trapte de bal naast de verbaasde doel man D'Herde. Op de 18de minuut was het raak. Een schitterende aanval opge zet op rechts werd met het hoofd succes rijk afgerond 0-1S.K. Aalst replikeerde hierop met een afstandschot van Hugo Verbestel en een kopbal van Karei De Jaegher net naast. Dé kans in die eerste helft was weer voor Karei De Jaegher toen hij de ganse Edeverdediging te gra zen nam. Toen hij de bal in het onver dedigde doel wou trappen, misbotste de bal op het hobbelige terrein en de kans was meteen verkeken. Na rust kwam Victor Riveira als derde aanvaller bij de thuisploeg in. S.K. had wel veel verdoverwicht maar Ede kwam slechts zelden in moeilijkheden. Op de 20ste minuut kwam S.K toch op gelijke hoogte. Een aanval via de hardwerkende Rudy De Moor werd onderbroken, maar de terugspeelbal werd handig door Gary De Kinder onderschept en het stond 1 -1 Ede kreeg het nu moeilijker en kwam er aanvallend niet meer zo goed uit. Toch moest André Moreels naar het einde toe nog eens foutief ingrijpen (het kostte hem overigens een boeking) toen Duwez voor de zoveelste keer flaterde. Het bleef dus bij een 1 -1 gelijkspel, een billijk resultaat. Bambrugge en Gijzegem verdelen de punten Wilskracht Gijzegem behaalde een 1-1 gelijkspel op het veld van Racing Brugge. De thuisploeg nam onmiddellijk het initi atief in handen en kwam na een kwartier spel verdiend op voorsprong. Pas na dit doelpunt ging er van groen-zwart wat meer stootkracht uit en bij de eerste ech te doelkans was het meteen raak. Ste- faan Vereecken bracht zijn ploeg langs zij. Na rust verliep de wedstrijd vrij even wichtig, maar naar het einde toe kwam Bambrugge nog gevaarlijk opzetten. Het scoorde zelfs nog, maar het doelpunt werd wegens een voorafgaand handspel door scheidsrechter De Waele afge keurd. Tot groot ongenoegen van de thuisploeg Wilskracht Moorsel geeft riante voorsprong prijs Wilskracht Moorsel hoeft in het duel met mede-degradatiekandidaat Sporting Sint-Antelinks een kostbaar punt verlo ren. Een knap verworven 3-1 ruststand werd in de tweede helft zomaar prijsge geven Al na drie minuten kwam Wils kracht op voorsprong met een doelpunt van De Neef. Kort daarop kwam Sint- Antelinks op 1-1 maar nog voor rust brachten Van Moeiseke en De Valck paars-wit op 3-1 Na rust kwamen de bezoekers meer en meer in de wedstrijd. Toen het 3-2 werd. begon Moorsel te panikeren. Sint-Ante links trok zich aan dat doelpunt op en de gelijkmaker bleef dan ook met uit. Zo goed Moorsel in de eerste helft speelde, al zo slecht was het in de tweede helft

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12