Café 't Landhu aslsfeers Gazet \>an 9al^t Wat gebeurt er met dieren in stadspark 'T SLOEBERKEN IS Moorsels pluimveebedrijf belel zelfs naehlrust Café frituur snack Ullllr A UUIIUIIU Grote Markt, Aalst Iw s 21 17 88 uit sympathie Neem nu een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst 1.000 fr. voor 50 weken leesgenot. Over OCMW I PASTOOR LUCIEN VAN NIEUWENBERG Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST 053/21 84 87 2 Nieuwe Gazet van Aalst 23 december 1983 Via het maandblad van Werkgroep Leefmilieu Aalst werd een nrief Be kend, gestuurd door een organisatie voor de bescherming der dieren naar het stadsbestuur. Hierin wordt gewezen op het probleem van de dieren in het stadspark, met name het vangen van tamme en bastaardeenden, (zie ook dit blad van vorige week) tement van leefmilieu oogluikend toeziet hoe sommige personeelsleden zelf die ren aankochten, kweekten en verkoch ten Hierover werd trouwens reeds in de gemeenteraad geïnterpelleerd in mei 1982, door Ghis Willems. Wat toen klein begon is nu een grote zaak geworden zoals het kweken van 6 zwaantjes uit een koppel zwanen, de ene van de stad. de andere van het personeel. Wie ging nu de winst van de verkoop van de jonge zwaantjes opstrijken Zo vraagt men zich af Een zelfde zaak zou de reeën wachten. Het personeel splitste zich al dus in twee, deze mét en deze zonder bijverdienste. En de dieren verdwijnen verder Waar is een oud geitje en een bokje Waar de 55 witte sierduiven Wie stelde de hond te koop voor 1000 fr. en wie was de eigenaar zo gaat de brief verder Ook de bewaking van de dieren laat te Volgens deze brief zal het vangen van een paar honderd bastaardeenden kwaad bloed zetten bij de mensen, die deze dieren voederen. De huidige over bevolking zou op te lossen geweest zijn door een goede voederorganisatie en door het wegnemen van eieren in de len te. Men zou deze dieren ook bij dieren vrienden kunnen plaatsen. Ook het vissen in het park zou een bron van ellende zijn voor de watervogels Ze zijn regelmatig slachtoffer van visha ken of nylondraden In het beste geval kan de dierenbescherming hen verzor gen en plaatsen, zoniet sterven de dieren een lange en wrede dood. Vraagtekens Voor de andere dieren in het park wordt gepleit voor het beperken van de kweek en het stoppen van aanwinsten Er zou een kleine oorlog heers en tussen perso neel en stadsbestuur doordat het depar- Vervoig van blz 1 Ditmaal werd een kippenslachterij en een vleesopslagplaats gevraagd met drie koel installaties met een gezamenlijk vermo gen van 3,68 KW. Dit nieuw openbaar onderzoek kwam er pas na herhaald aan dringen van de leefmilieudienst van de stad Aalst. Ondanks het feit dat er over deze laatste aanvraag nog steeds geen beslissing getroffen werd door de Bestendige Depu tatie wordt er nu plotseling (en dit tot 4 januari) een nieuw openbaar onderzoek ingericht, ditmaal voor het inrichten van drie koelinstallaties voor het opslaan van geslachte kippen en het voorsnijden ervan, met een gezamenlijk vermogen van 6,25 KW. Blijkbaar is het vermogen van de machines dus veel zwaarder dan eerst vermeld. Lawaai en stank Reeds in oktober 1981 wees werkgroep Leefmilieu Aalst op de lawaaihinder veroorzaakt door dit bedrijf, op een perskonferentie over de Faluintjes. Sindsdien is de toestand niet verbeterd, integendeel. De buurt van de Kokstraat en de Kapelleweg te Moorsel wordt in de eerste plaats, gehinderd door op- en afrijdende vrachtwagens en dit vooral 's nachts. Ook de reeds vermelde koelin stallaties zorgen ervoor dat een normale nachtrust onmogelijk is. Hierbij komt nog dat het bedrijf gebruik maakt van een hogedrukspuit om de lege bakken, waar de geslachte kippen in bewaard worden, af te wassen. Of dit alles niet voldoende is zorgen ook een aantal honden voor het nodige geblaf wanneer het bedrijfje in werking is. Meteen kan men zich vragen stellen omtrent de hygiënische omstandigheden, waarin de aktiviteiten van deze kippen- opslagplaats (of is het toch een kippens lachterij) plaatsgrijpen. Er worden trou wens kippemagen gekuist in het café, en geregeld wordt aan carrosseriewerk gedaan waar de geslachte kippen zich bevinden. Naast het lawaai wordt de buurt ook regelmatig verpest door de verbranding van allerlei slachtafval. Daar waar deze verbranding vroeger in open lucht gebeurde, schijnt men, te oordelen naar een primitieve schouw aan de straatzijde, nu over een niet vergunde verbrandings installatie te beschikken. Het spreekt voor zichzelf dat de milieu verenigingen Raldes en WLA zwaar aan dit dossier tillen. Reeds in juni 1983 dien den zij bezwaar in tegen de aangevraagde exploitatievergunning, en ook nu zullen zij zich verzetten tegen om het even welke vergunning van deze firma. Naast lawaai- en reukhinder wijzen deze vereni gingen ook op de stedebouwkundige aspekten van het betrokken dossier. Zo hebben allerlei bouwaktiviteiten plaats gehad zonder enige vergunning en is het Gewestplan een belangrijk argument om de aangevraagde vergunningen te weige ren. (MP) St. Annalaan, AALST 77 57 30 m 82/25/06 wensen over, want overdag ziet men nergens een toezichter en 's nachts ho ren de omwonenden opgeschrikte dieren roepen, en ziet men dan dat er iets ver dween of bijkwam. Ook aan voeding schort wat volgens ae briefschrijver Het laten voederen door de bezoekers is goedkoper en ontwijkt het probleem dat een deel eigendom is van de stad en een ander van het perso neel. «Met de verzorging is het nog slechter want een veearts is er niet. (Er zijn er die met meer willen komen omdat ze niet be taald worden)» zo lezen wij verder Ge volg talrijke dieren sterven, zoals 5 klei ne zwaantjes, zwarte zwaan, jong geitje enz... De dierenbeschermingsvereniging hoopt dat het schepenkollege uit deze nu zeer ingewikkelde toestand nog kan wijs ge raken zonder de dieren nog meer slacht offer te laten worden van de situatie door ze te verkopen of te slachten. In plaats van dieren weg te nemen ware het vol gens de brief beter ze met meer uit te breiden door aanwinst of kweek, zolang bescherming voeding en verzorging geen realiteit is (MP) Aankoop munten, goud en zilver aan dagprijs. Tel 091 /22.81.38 of 091 /31.25.42 Vervolg van blz. 1 Schepenkollege koos voor een ge makkelijkheidsoplossing. «U ont vlucht uw verantwoordelijkheid» aldus de VU-er, die wel de reaktie van de CVP begreep op de ingediende inter pellaties, maar niet deze van de PVV. «De PVV laat zich hier bedotten», aldus Van Mossevelde, wat natuurlijk hevige reakties uitlokte op de meer- derheidsbanken. Die riek Later op de avond zat het er weer bovenarms op toen Mw. Dierick de gelegenheid kreeg om twee zinnen uit haar OCMW-interpellatie voor te lezen. Hierin wees zij op de verant woordelijkheid van de gemeente raadsleden. Van Mossevelde vroeg hier waarom de gemeenteraadsleden geen infor matie krijgen over de perikelen binnen het OCMW en de pers wel. «Hoe kan ik een perskaart krijgen zo vroeg hij zich af. Ook Edgard Hooghuys (SP) vond het niet gepast dat de raadsleden geen informatie kregen. «Het OCMW is autonoom in haar wer king en mag zelf informatie geven aan wie zij wil» aldus schepen De Maght, die het punt niet wenste te bespreken. Hierop kloeg Van Mossevelde nog maals het feit aan dat dit schepenkol lege alles «kommissioneert, verdaagt of naar de geheime zitting afvoert». Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) wilde weten waarom één van haar kol lega's wel het recht kreeg om iets te zeggen, terwijl een andere zijn vraag niet mocht stellen. «Waarom reageert U trouwens zo heftig vroeg zij aan Mw. De Maght. «Ik reageer niet heftig», aldus de dienstdoende voor zitter van de raad, die nochtans zeer opgewonden was, en haar stem steeds maar verhief. Volgens De Maght kon de gemeenteraad zich niet met de politiek van het OCMW inlaten. Na nog wat over en weer geroep vroeg VU-fraktieleider Jan Caudron waarom de interpellaties op de agenda inge schreven waren als zij onontvankelijk gingen verklaard worden. Schepen De Maght verwees hierbij naar de nieuwe gemeentewet, waarin vermeld wordt dat de raad zelf over de onontvanke lijkheid oordeelt. Er volgde nog een verwarde diskussie waarbij Caudron ronduit stelde «Deze materie mag het daglicht niet zien Uiteindelijk sloot de dienstdoende burgemeester de diskussie abrupt af. (MP) Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aafst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geraardsberasestraat 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 1b tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr 6 maanden 550 fr. 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. Met deze klerikale titel in dit neutraal weekblad hoef ik niet voorzichtig te zijn. In Aalst is iets gebeurd dat ver over alle grenzen van ideologieën en levens beschouwingen onze mensen van het stadscentrum heeft geraakt. Een onder pastoor is weggegaan. Dat is nooit zo hard aangekomen. Het was niet zozeer het priestertekort dat plots aan den lijve gevoeld werd, maar het vertrek van een mens. Een mens die te Aalst arriveerde als een jong en braaf onderpastoorke, maar dra een groot meneer werd. Groot in de zin van groothartig en grootmoedig. Die dag en nacht ten dienste stond voor wie lijdt aan hart- of zielepijn, die aktief was in tal van verenigingen waar getimmerd wordt aan een menselijker wereld. Die dra een tandem vormde met de ook door andersdenkenden hooggewaardeerde Deken De Vos, grootmeester van de pastoraal, die per fiets rijdt en niet wil dat men hem kanunnik noemt Op een morgen kreeg onderpastoor Jan Keymeulen een schriftelijk aanbod van zijn bisschop om pastoor te worden in de wijk «Hemelrijk» te Denderleeuw. Ik had het voorrecht zijn vertrouwelijk verhaal te horen over zijn reis naar Gent. Want hij zou zijn bisschop eens gaan duidelijk maken dat hij te Aalst moest blijven, dat de Deken achter hem stond, dat hij niet weg kón, niet wou en niet zou. - En waarom niet. vroeg de bisschop. - Wel monseigneur, ik heb het u allemaal al gezegd. - De vikarissen waren nochtans eensgezind in hun beslissing. - Maar monseigneur- Hebt gij nog een andere reden om te weigeren - Wel mon seigneur, ik, ik, ik zal daar niet gelukkig zijn... Als pastoor van Denderleeuw is hij naar Aalst weergekeerd, verslagen door zijn bisschop, in een dialoog die eindigde met de woorden «De gewoonte wil dat gij nu de vikarissen gaat danken voor het vertrouwen». De kelk was nog niet geledigd. En thuis moest hij daarenboven nog verslag uitbrengen. U raadt wat zich in de schaduw van de Sint Martinuskerk heeft afgespeeld. Zondag ben ik hem gaan bekijken in zijn Hemelrijk. Hij stond er aan het altaar in een volgepropte kerk, als een klimstok en eindeloze ladder naar God. Meteen werd het hart van gans zijn parochie veroverd. Pastoor Keymeulen was de hemel te rijk. Hij zag er gelukkig uit. Die avond is het rondom de Sint Martinuskerk van Aalst plots veel kouder geworden. De Panoramist nicucuxL. 0nalnankeli|k weekblad voot Groot Aalst - ten mtgj- JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst: 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst 83/141 Snacks op elk uur van de dag Molenstraat 1, Aalst F0URREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2