VRIJE TRIBUUN Buitenland Bezoek van Minster VAN ISACKER te Aalst Een bezoek aan de Zesde JAARBEURS Zondag 8 Augusti Inhuldiging van 't Home Edouard Pêcher te St - Idesbald - Coxyde om 2 ure. TWEEDE BLADZIJDE HOE EEN DUBBELTJE ROLLEN KAN... Wij geven aan onze lezers den raad, wanneer zij er de noodige tijd toe heb ben, even de dagbladen der socialisten en Fronters, die rond 1933 verschenen, te herlezen, en voornamelijk die blad- ei j den, waarin het gaat over de militai re uitrusting van ons Land. De Liberale Partij heeft gedurende jaren de geweldige fout begaan, syste matisch een harer leden aan het hoofd van het meest populaire ministerie te houden Wij beoogen het Ministerie van Landsverdediging. Gedurende jaren klopten én Socialis ten én Fronters op de oorlogsgezinde Liberalen en was het van Devèze, de oorlogsengel, en zoo meer... Ea wanneer dan aan het volk, voor de militaire uitrusting, kredieten wer den gevraagd, werd van schaamtelooze geldverspilling gewag gemaakt en be loofden Socialisten en Fronters, dat, moesten zij meester zijn, de viermaan- dendienst zou ingeriofat worden en de bewapening stop gezet. Natuurlijk was de Liberale Partij de zondebok van de zaak... en geraakten wij in Vlaanderen heel wat sympathie kwijt. 't Was voor de Socialisten den gouden tijd van het «Gebroken Geweer», «Het Kanonnenvleesch»enz. Ook de Fronters hadden het gemak kelijk, heel de boel op de schouders der Belgische Regeering te schuiven en de ze ging door als noodlottige Regeering, die Vlaamsch Bloed... Vlaamsch Le ven... Vlaamsch Slachtvee, eischte. Maar zie, de zaken kregen op enkele jaren een heel ander uitzicht... Onze Soskens stemden, niet de vier- maandendienst, niet de zesmaanden- dienst, niet de achtmaandendienst, niet de twaalmaandendienst, maar de ach- tienmaandendienst... en die zelfde hee- ren, die op hun affichen plakten, in hunne dagbladen schreven en op hunne meetingen huilden «Geen cent voor het leger», zijn heden bereid tot al wat noodig is... en huldigen vandaag, wat zij vroeger bevochten. En de Fronters, die van Vlaanderen een land gingen maken waar de aard appelen, de granaten en de hooivorken, de geweren zouden vervangen, vallen in bewondering voor alle Staten waar het Militarisme een religie is geworden. Valt het sterke Italië, het zwakke Ethiopië aan, de Fronters keuren het goed Willen Engeland en Frankrijk aan Italië en Duitschlani te kennen geven dat, wanneer de eene Neutraal moet blijven in de Spaansche aangelegenhe den, de andere het ook moet zijn, dan gaan de Fronters Engeland en Frank rijk ten lijve... Japan maakt zich meester van China, de Fronters huilen van blijdschap... Ten slotte steken zij het onder stoe len noch banken, dat zij van Vlaande ren een militairen Staat willen maken, en wij weten, wat in Italië, Duitsch- land, Japan... militaire Staat betee- kent... En ondanks die kolossale ommekeer, durven Socialisten en Fronters het niet aan, aan hunne blinde volgelingen, hun aardige bekeering bekend te maken. Lees «Voor Allen», lees «Volk en Staat», gij zult er tevergeefs een ver klaring zoeken, waarin een lezer einde lijk vernemen kan, dat deze, die vroe ger het meest op den hals van de Libe ralen zaten, met betrek op de militaire kwestie, op dit oogenblik en in eenige jaren tijd, een volledige tegenoverge stelde stelling hebben aangenomen... Zeker, politiek MOET zich aanpassen, en wie zich niet aanpast, gaat verloren. Maar wanneer men van programma verandert, moet men toch zoo eerlijk zijn, het aan de massa te zeggen... Gelukkig zien vele arbeiders die om mekeer heel goed in en denken zij Hoe een dubbeltje rollen kan Firver. ONTVANGST OP HET STADHUIS. PRACHTIGE REDE, UITGESPROKEN DOOR DEN HEER G. DE STOBBELEIR, SCHEPEN VAN FINANCIEN. Donderdagnamiddag, 22-7-'37, bracht de Hr Van Isacker, Minister van Ekono- mische Zaken, een bezoek aan de zesde jaarbeurs voor kunsten, handel en nij verheid. De hooge bezoeker, die vergezeld was van Volksvertegenwoordiger Van Heek, werd aan het station verwelkomd door de H.H. Schepenen De Stobbeleir en Danckaert, de Ridder, bestendig afge vaardigde en voorzitter van het inrich tend komiteit, Alfred Kelders, feestbe- stuurder en Felix De Loose, algemeen sekretaris. Op het binnenplein van de oud-pu- pillenséhool, waar de jaarbeurs is on dergebracht, werden aan den Minister verscheidene overheden voorgesteld, waaronder Senator De Neve, volksver tegenwoordigers Van Schuylenberg, D'Haese en de Bruyn, de afgevaardig den van de groot-nijverheid en de le den van de Kamer van Koophandel. Onder leiding van den Hr A. Kelders, werd door den Hr Minister een bezoek gebracht aan de talrijke standen. Na het bezoek had in de gemeente- raadszaal een onvangst plaats, waarop, naast de bovengemelde personen ook de inzenders aan de jaarbeurs aanwe zig waren. De Hr Gustaaf De Stobbeleir, Schepen van financien, sprak namens het Stads bestuur volgende rede uit EXCELLENTIE, MEVROUWEN, MIJNE HEEREN, Het is voor het Stadsbestuur, een on gemeen voorrecht, uwe Excellentie hier te mogen verwelkomen en ik ben U ten zeerste dankbaar, om de groote eer die gij ons aandoet, niettegenstaande uwe zware ministerieele bedrijvigheid, aan de Stad Aalst, ter gelegenheid van de 6e Handelsfoor, een bezoek te willen brengen. Doch, de Handelsfoor geeft UEd. slechts een zeer onvolledig beeld van wat de nijverheidsstad Aalst is, want onze groot-nijverheid vond het tot hier toe nutteloos aan onze handelsfoor deel te nemen het oude spreekwoord nie mand is profeet in zijn eigen land, is hier dus proef ondervindeiijk be waar lij kt. Alhoewel ik overtuigd ben, dat Zijne Excellentie bekend is met ons nijver heidscentrum, ga ik toch, in een korte opsomming, en met behulp van enkele officieele cijfers, trachten een beeld weer te geven van onze belangrijkheid, ten opzichte van de Belgische ekonomie. Onze stad telt verscheidene katoen spinnerijen, de grootste garenfabriek van Belgie, ook weverijen, sargefa- brieken, kunstzijdefabrieken, breiwerk- huizen, bleekerijen en verwenjen. Het geheele gamma van textielbdrij f dus, dat in onze stad meer dan 8200 werklie den bezigt of 41,47 p.h. van de totaal gebruikte arbeidskrachten. Wij bezitten een leerlooierij met een zeer uitgebreide schoennijverheid, meest verdeeld in kleine bedrijven, doch deze nijverheidstak gebruikt 1045 werklieden of 5,29 p.h. van de arbeidskrachten. De voedingsnijverheid is vertegen woordigd door de grootste stijfsel en glucosefabrieken van Belgie, wij hebben ook mouterijen, brouwerijen, en gist en spiritusfabrieken. In deze nijverheids takken is, niettegenstaande een opvoe ren van de bedrijvigheid, door het ra- tiofialiseeren, het gebruik der arbeids krachten beneden de 800 gedaald. De metaalnijverheid in Aalst, niette genstaande het feit, dat elke grootnij verheid zijn eigen reparatie werkplaat- heeft, is nochtans ook in Aalst bloei- sen heeft, is nochtans ook in Aalst bloeiend, meerdere kleine mekaniewerk- huizen en eiektriekwerkhuizen moeten zorgen voor den onderhoud en de repa raties der verschillende kleinnij verhe den en gebruikt in totaal 1367 werklie den. De bouwnijverheid is in Aalst zeer bloeiend. Wij hebben verscheidene kunstmeubelfabrieken en mekanieke schrijnwerkerijen. Aalst heeft zich zeer uitgebreid op alle gebied en hier wor den circa 7000 werkkrachten gebruikt. De verschillende kleinnij verheden, waaronder de tabakindustrie, de con fectie, dan de openbare diensten, kaai werkers, enz. gebruiken in totaal onge veer 100 werkkrachten en voeg daarbij de bedienden en magazijniers en we ko men tot 19759, bij de 20.000 arbeids krachten die in Aalst hun brood verdie nen. De gebruikte bedrijfskracht der ver schillende fabrieken is ongeveer 25.000 paardenkracht en het kapitaal der ver schillende nijverheden overtreft de 500.000.000 Franken. Het zal wel overbodig »jn, Excellen tie, er UEd. er op te wijzen, dat gedu rende de krisisjaren 1930-1935, de Aal- stersche nijverheid zeer moeilijke jaren heeft doorgemaakt en het door de zeer groote wilskracht is onzer nij veraars, hunne reserve aan energie en kapitaal, dat vele nijverheden in het leven zijn gebleven. De werkloosheid in onze stad, die thans voor wat de vrouwen aangaat, praktisch niet meer bestaat en voor wat de mannen aangaat nog 2,3 p.h. be draagt van het totaal onzer bevolking, beliep in de hardste krisisperiode tot 7 8 p.h. Sedert de Regeering Van Zeeland aan het bewind kwam en door de nieu we muntpolitiek de wereldprijsverhou ding der grondstoffen en gefabrikeerde produkten zich met de Belgische prij zen normaliseerden en 'de export tèrug mogelijk werd, terwijl anderzijds de loonsverhoogingen, de algemeene koop kracht der bevolking verbeterde, zien wij bijna alle fabrieken met een winst marge hunne boekjaren sluiten. De krisisjaren hadden de stadsfinan- ties zoodanig ontredderd, dat het stads bestuur was moeten overgaan tot het vastsellen van 160 opcentiemen op de Staatscijfers. Het gold hier eene zware krachtinspanning, die aan de Aalster sche bevolking wérd gevraagd, en die trouwens door de Bestendige Deputatie van Gent ten zeerste werd gewaardeerd. Door de verbetering van Handel en Nij verheid, was het mogelijk, het beias- tingcijfer van 1937 te brengen op 150 en voor het toekomende jaar, zal dit cijfer nog kunnen verlaagd worden om zich te normaliseeren in de kortste toe komst, met deze van andere steden van het zelfde belang als Aalst. Ik zou voorzeker aan mijn taak te kort blijven, indien ik niet de speciale attentie van Zijne Excellentie vroeg, alsook zijn invloedlijken steun, voor enkele punten die van het allergrootste belang zijn voor onze nijverheid en die moeten meehelpen, onze bevolking in de toekomst tegen de akelige krisisja ren, die toch periodisch voorkomen, ge sterkt zouden zijn. De waterverbinding met Antwerpen, laat enorm veel te wenschen over, door het feit, dat de uitbating van den ge- kanaliseerden Dender, aan een naam- looze maatschappij was toevertrouwd, maatschappij waarvan al het kapitaal verloren ging en die, noch het kanaal, noch de bruggen en sluizen onderhield. Thans, sedert begin 1937, is de Den der door den Staat overgenomen en door het beheer van Bruggen en Wegen te Gent, zijn groote verbeteringswer- ken in het vooruitzicht gesteld nieu we, breeders sluizen, nieuwe bruggen met dubbel verkeer, verbreeaing en ver dieping van het kanaal om schepen van 600 tonnenmaat in Aalst toe te laten. De groot-nijverheid nochtans wenscht en acht het broodnoodig, dat Aalst kustvaartschepen, dus kleine zeeschepen zou kunnen ontvangen, dit niet alleen voor nu, maar ook voor de toekomst. Met de voorziene werken is dit wel mo gelijk, indien tusschen de Schelde en Aalst, geen vaste bruggen, maar draai- of ophaal-, of klapbruggen worden voor zien. Om maar een nijverheid te noe men, de stijfsel- en glucosefabrieken onzer stad ontvangen circa 100.000 ton goederen uit het buitenland, waarvan de drie vierden worden gereexporteerd. Voor de katoenspinnerijen, de gistfa briek enz., zou dit ook van het grootste belang zijn. Het stapelhuis zou moeten goederen inklaren, die per water uit het buiten land komen, wat nu niet mag. Door de uitbreiding van het buurt- spo or wegennet, ook thans voorzien, de verbeteringen aan het wegenisverkeer, wat meer attentie voor Aalst vanwege de Nationale Maatschappij voor Spoorwe gen. die thans Aalst zeer stiefmoeder lijk bedeelt, sedert de lijn Brussel-Gent, de verbetering van het goederenstation met aanleggen van laad- en lossporen aan den Denderoever zou voorzeker Aalst aangewezen zijn om nog een aanzienlijker uitbreiding van zijn han del en nijverheid te nemen, wat hoogst noodzakelijk is, voor de omliggende gemeenten. Terwijl Aalst zelve, op ditoogenblik, slechts 982 volledige werkloozen telt, heeft het gewest Aalst nog 5890 volle dige werkloozen en het gebrek aan ver keersmogelijkheid vcor sommige ge meenten schijnt hiervan de grootste oorzaak te zijn. Onze handel en nijver heid, wenscht ook zoo spoedig mogelijk een automatische telefoondienst, reeds in voege in steden van minder belang als de onze. Dit zijn enkele punten Excellentie, van specifiek Aalstersche belangen, waarvoor ik zoo vrij ben, uwe bijzonde re aandacht te vragen, en ik hoop, U te hebben overtuigd, dat voor de zeer ak- tieve en belangrijke bevolking van Aa'st, in het belang van de gemeen schap zelve, deze zoo spoedig mogelijk zouden moeten in orde komen. De Aalstersche handelaar en nij ve raar, vclgt met de grootste belangstel ling de evolutie der punten van alge meen belang voor den Belgischen Han del en voor de Belgische Nijverheid, zooals de vereenvoudiging van het fis- kaal stelsel, het overdrachtzegelsysteem, het kredietwezen voor den Middenstand en zoo meer. Wij hopen dat Zijne Excellentie, te zamen met de leden van de regeering al deze ekonomische levensvraagstukken naar voldoening der gemeenschap zal weten op te lossen. De Stad Aalst zelve heeft in haar budget van 1937, ongeveer 21.000.000 fr. voorzien voor groote werken, waaronder werken van openbaar nut, als riole ringswerken, oprichting zuiveringssta tion voor afvalwaters, overwelving Hoeze- en Siesegembeek, nieuwe zwem kom, nieuw Stadstheater, vernieuwing slachthuis, aanleggen van nieuwe en verbeteren van bestaande straten, waar onder de verbinding tusschen de Brus- selsche Steenweg, langs de Albrecht- laan over de H. Hartlaan, naar de Den- dermondsche Steenweg, enz... Het Stadsbestuur is overtuigd, dat op Hygiënisch, Sociaal en Kultureel ge bied, Aalst vatbaar is voor groote ver beteringen. doch, om deze te kunnen verwezenlijken, heeft het verleden ons geleerd, dat in de eerste plaats Handel en Nijverheid in onze Stad moeten, wel varend zijn en dan besluit ik, Excellen tie, met UEd. te zeggen, dat de toe komst van de stad in uwe handen ligt. Het Stadsbestuur had besloten, u de ze korte uiteenzetting te doen en heeft tot deze vergadering uitgenoodigd, de verschillende stedelijke kommissies, de bijzonderste nijveraars en handelaars onzer stad en het is overtuigd Excellen tie, dat het den tolk is geweest bij U, van de gansche bevolking. Ik dank al de aanwezigen voor hunne belangstelling, hunne tegenwoordig heid hier was een bewijs van solidari teit, en aan U, Excellentie, herhaal ik in hun aller naam, mijnen oprechten dank voor uw bezoek aan onze stad en de bijzondere aandacht, waarmee gij deze uiteenzetting hebt willen aanhoo- ren. Na deze prachtige rede, kwam de Hr Minister aan het woord. De Hr Van Is acker wees op de ekonomiscne ontwik keling van Aalst, en schreef die toe aan de krachtdadigheid van de bevolking. Hij beloofde ook, de verschillende punten, alhoewel deze grootendeels niet in zijne bevoegdheid vallen, over te maken aan zijne kollegas en er de aan dacht van de betrokken departementen op te vestigen. De Heer Minister sloot zijn toespraak met hartelijke gelukwensehen tot al de deelnemers. Met het schenken van den eerewijn, liep deze zeer geslaagde ontvangst ten einde. In tegenwoordigheid van de Heeren Ministers van Arbeid en Sociale Voor zorg, van Openbare Gezondheid en Openbaar Oniierwijs en talrijke liberale mandatarissen. 't Is een prachtige gelegenheid, om 'n ganschen dag aan zee door te brengen. De groepen van minstens 25 perso nen bekomen een vermindering van 50 p.h. op de reis per spoorweg. Om er naar toe te gaan, neemt men te Veurne den tram van Coxyde of te Oostende den tram naar De Panne of langs Adinkerke, tram tot De Panne. Vorige week had een nieuwe vergade ring plaats te Londen van het KomAeit van ï^iet-inmenging in het Spaansche konflikt. Men weet dat de regeering van Londen een vragenlijst had ge stuurd, aan de verschillende le'den en de antwoorden op die punten waren weer zooals gewoonlijk noch het één, noch het ander. Wat ar moeite men te Londen doet om de twee standpunten te verzoenen, het blijft haast alles zon- aer uitslag. Voor Frankrijk en Engeland is het verwijderen van de vreemde strijders uit de beide fronten, hoofd zaak. Duitschland en Italië vragen de erkenning van Generaal Franco als oorlogvoerende partij. Opzettelijk of toe vallig stond nu 'de kwestie der vrijwil ligers voor het punt dat vooral Rome en Berlijn aanbelangt. Dit was natuurlijk genoeg om verdere bespreking onmoge lijk te maken, want de Italiaansche vertegenwoordiger wilde de volgorde der punten gewijzigd zien. Toen hebben Engeland en Frankrijk 'n nieu we toegeving aanvaard. Zij verklaarden namelijk, te willen ingaan op de be spreking, omtrent het erkennen der beide partijen, als oorlogvoerende mo gendheden, na dat het terugtrekken der vreemde strijders niet een voldongen feit, maar een begonnen feit zou zijn... De Duitsche en Italiaansche pers heeft natuurlijk victorie gekraald, om die ge deeltelijke politieke overwinning. Daar op is de Russische diplomaat meer op den voorgrond getreden. Hij heeft na melijk verklaard, dat die kwestie van oorlogvoerende partij, niets te maken heeft met de «niet-inmenging» en dat de «zwarte soldaten» uit Spaansch Ma rokko, ook als vreemde krijgers moeten aanzien worden en alzoo de rangen van Generaal Franco dienen te verlaten. Dat heeft natuurlijk een herrie van belang verwekt. De Duitsche bladen be weren dat Frankrijk haast niet anders meer heeft dan zwarte soldaten, en de Italiaansche pers werpt de schuld en ide verantwoordelijkheid van een mogelijke mislukking der conferentie op Rusland. Het blijkt maar al te duidelijk, dat er nog veel vergaderingen zullen gehou den worden, alvorens Üe verzoening be reikt zal zijn. Ondertusschen wint Ge neraal Franco maar steeds tijd, het is wel te verstaan, dat de beide partijen in Spanje dan ook nog moeten instem men met een veronderstelde overeen komst van Londen tusschen de groote mogendheden. En hoe lang zal dan het terugtrekken der vreemdelingen uit Spanje duren Men hoopt dat Frank rijk bemiddelend zal optreden te Mos- cou, om het standpunt van Engeland en Frankrijk te doen bijtreden. Ondertusschen is een gelukkige ont spanning ingetreden in de verhoudin gen tusschen Londen en Rome. Volgens de Italiaansche pers, is het Engeland, dat de eerste stappen heeft gedaan, ter wijl de Engelsche bladen melden, dat Italië het eerst de hand heeft gereikt. In elk geval hebben Mussolini en eerste Minister Chamberlain, persoonlijke brieven gewisseld, waarin zij wenschen, de betrekkingen tusschen beide landen te zien verbeteren. Men denkt dat Londen van de volgende zitting van den Volkenbond, te Genève gebruik zou maken om de toestanden met Abessinie op te helderen. Men zal het Rijk van den Negus niet meer beschouwen als 'n onafhankelijk land, vermits aan het be staande niets meer te veranderen valt. In die voorwaarden «uilen de verte- De in ASPIRINE aanwe zige werkzame bestand- deelen raken, door een betere circulatie van het bloed, elke pijnlijke plek, waar zij de kramp doen verdwijnen. Daarom is (bayER) Aspirine in 't byzonder E voor de vrouw onmisbaar. uiujujiMjimaiiiiiiiii mi ii ■hui bh— Vraagt de origineele verpakking met het BAYER- kruis en het zegel van de nationale Codex. genwoordigers van den Negus niet meer kunnen zetelen in den Volkenbond en is de herkenning van het Italiaansche kei zerrijk 'n argedane zaak. Men hoopt dat alsdan Italië zal terugkeeren tot Genevfe en meer goeden wil zal toonen tot het regelen der Europeesche kwestie's. Sommige Engelsche bladen wijzen nochtans op de propaganda, welke Mus solini voert tegen Engeland, in Palesti na. Terwijl Engeland een plan ter ver zoening aan Joden en Arabieren heeft voorgelegd, heeft ook Mussolini een «plan» gevormd, dat hij wil doorvoeren in het «nabije Oosten», tegen de belan gen van Engeland in. JAPAN. Het geschil met China wordt met den d^g ernstiger. Niet al leen blijkt er weinig hoop op een min nelijke regeling van het geschil in het Verre Oosten, maar ernstige internatio nale verwikkelingen kunnen er het ge volg van zijn. Zoo melden de bladen dat Fransche troepen aangevallen weiden door de Japanners in het gebied dat tot de «Fransche Zone» behoort te «Tien- Tsin». Deze Chineesche stad telt verscheide ne gebieden een Fransche, een Ita liaansche, een Engelsche, een Ameri- kaansche en nog andere. Elk gebied be schikt over eigen garnizoen en midde len ter verdediging. De Japanners we ten zich natuurlijk de groote bazen en entzien niets of niemand. Van een oorlogsverklaring of een verbreken der diplomatieke betrekkingen tusschen China en Japan, is nog geen sprake, al hoewel verwoede en bloedige gevechten geleverd worden. De Japanners hebben zich meester gemaakt van Peking en zullen er heel zeker niet rap uit ver trekken. Volgens een verklaring, wil Ja pan de noordelijke* provincies afzonde ren van de rest van China en er een onafhankelijken Staat vormen. Zoo ging het ook voor zes jaar met Man'd - choerije... een onafhankelijke Staat onder toezicht van Japan. Europa kan haast niet anders dan la ten begaan, Japan overtreedt onge stoord de internationale wetten. Zoo lang Europa zelf verdeeld en onrustig blijft, heeft Japan de handen vrij. KORTE BERICHTEN In Frankrijk werd een monument in gehuldigd, er nagedachtenis van de 180.000 Amerikaansche soldaten, welke er sneuvelden gedurende den wereld oorlog. Generaal Pershing en Presi- den Lebrun, waren aanwezig. President Roosevelt, hield van uit Amerika langs de radio een toespraak waarin hij wees op Ide banden tusschen de Amerikaan sche en Fransche volkeren. President Lebrun deed een oproep tot de Vereenigde Staten om samen te werken ter verdediging der demokratie en behoud van den vrede. Een vreeselijke trein-ramp heeft zich in Frankrijk voorgedaan tusschen Pa rijs en Villeneuve-St-Georges, waarbij 29 personen het leven verloren. Te Amsterdam kwam Prins Chichtbu, broeder van den Japanschen Keizer, op terugreis van de kroningsfeesten uit Londen. In de Nederlandsche pers verscheen een bericht volgens het welk Duitsch land zinnens zou zijn tegen den Herfst een inval te doen in Oostenrijk en dan verder een strafexpeditie te onderne men tegen Tjeko-Slovakije. De Duit sche pers heeft- dit nieuws krachtdadig tegengesproken. Deze week had in Holland de bijeen komst plaats van een 20.000-tal «pad vinders» uit alle ideelen van de wereld. De Koningin van Nederland bracht een bezoek aan het reuzen kamp. In een passende toespraak wees zij op het groot belang van deze beweging voor de verstandhouding onder de verschillen de rassen en volkeren. BERICHT. Voor uwe schrijn- en timmerwer ken en allerhande ondernemingen, wend U in volle vertrouwen tot de Mekanieke Schijnwerkerij OSCAR DE BRUECKER Oude Gentschebaan, 30, Verzorgd werk AALST Matige prijzen j

De Liberaal | 1937 | | pagina 2