Vondel 6f$i DE WERELD OM KortriitstÏ! IwpiritnieBlriii DEERLIJK SNIJS0H00L De Kortrijksche Onderlinge Gewone bons blij ven altijd, geldig. Gele bons verlengd tot 50 juni IQ27 ÈÊèm Ia St-Amand-ies-Eaux, bij Rijssel, ont stond Vrijdag nacht een groote paniek, doordat acht leeuwen en twee tijgers uit een j cirkus, dat aldaar voorstellingen had gege ven, wisten te ontsnappen. Men was bezig met het opbreken vanjiet circus, toen door de onoplettendheid van een oppasser de dieren uit hunne koten konden ontsnappen. Zij liepen naar het Marktplein j waar het op dat uur nog druk was, en waar j vele menschen aan tafeltjes voor de café's zaten. De dieren veroorzaakten er een groote opschudding. Spoedig was het plein verlaten. De leeuwen en tijgers waren er heer en meester. Een tijger bracht een bezoek aan een winkel, waar hij op minder gebruikelijke Wjjze door het raam naar binnen kwam, een leeuw ging een café binnen, terwijl een andere de sauspannen ging omver werpen in een ijzerwinkel. De tweede tijger drong een huis binnen en kwam in een slaapkamer waar een man zijne vrouw en twee kinderen sliepen. Het gelukte hun door het raam te ontsnappen. De jacht op de dieren duurde den geheelen nachteen van de leeuwen kon men eerst den volgenden middag vangen door middel van een lasso. Een Duitscher, wonende te Altona, heeft aan den burgemeester van Ham, bij Amiens, een pak gezonden met tafelgerief dat hij daar tijdens de bezetting gestolen had hij vraagt terzelvertijde dat men de voorwerpen aan den eigenaar, dien hij niet kent, zou terug bezorgen. Dat is er nog een die knaging van consciëntie gevoel heeït. Beter laat dan nooit. Tijdens een nachtelijke oefening is een fransch militair vliegtuig, nabij Bonneval (Chartres), brandend neergeiilolt. Een offi cier, een onderofficier en dtie soldaten die aan boord waren, zijn levend verkoold. Te Breda, in Holland, zijn verscheidene gevallen van typhus «aargenomen. De ziekte maakt te Hannover nog immer nieuwe slacht- Door het aanwenden van bijzondere me thoden, door het gebruik van meer moderne machienen en het uitbreiden der elektrische kracht, hebben de Amerikanen een grooten voorsprong bij ons en bij de Europeaansche voortbrengst in 't algemeen. Er werd vastgesteld dat in 22 der voor naamste Amerikaansche induslrieön de ge middelde productie per man in 1925 34 t. h. grooter was dan 5 jaar te voren. Voor het maken van een paar schoenen was tien jaar geleden een arbeidstijd van 1 uur 42 minuten noodig. Thans worden zij in 54 minuten gefabrikeerd. Vóór 12 jaar kostte de bouw van een een voudige auto 1260 man-uren, thans nog slechts 220. Dank zij de algemeene toepas sing van landbouwmachienen, kan één land arbeider in de Ver .-Staten thans gemiddeld 34 acres bewerken tegen vroeger slechts 12. Dit aantal is 2 y, maal zoo groot als onder eenigszins gelijksoortige omstandigheden in Engeland het geval is. Deze voorbeelden kunnen nog met vele andere worden aagevuld. Zoo is het aantal mijlen nieuwe wegen, welke in de Vereenigde Staten in 1920 werd aangelegd, driemaal zoo groot geweest als in 1910, maar dit werk werd met 65,000 man minder uitge voerd dan in laatstgenoemd jaar. De Arne rikaansche spoorwegen hadden in 1920 1 2 4 maal zoovee! vrachtvervoer als tien jaar te voren. Hun personeel was echter inmiddels met 73,000 man gedaald. Om zijne verlofwerkzaamheden op waardige wijze te sluiten, heeft de K. H. K. verleden Maandag een uitstap op touw gezet naar Zeebrugge, om er den Solvay-coke-oven en de mekanieke glasfabriek te bezoeken. Rond negen uur vertrok van de Casino-plaats een stoet van zeven autos, ons door medestuden ten gewillig ter hand gesteld. Met onze stede lijke kleuren en wapens bevlagd, trokken ze door de stad naar den Brugscbcn steenweg. Zeven-en-twiotig studenten namen aan dat reisje deel. Road elf uur kwamen we in Zeebrugge aan, en stapten af voor de werkhuizen der Maat schappij Coke-ovens van Zeebrugge On der de leidiog van een ingenieur, bezochten we de verschillende takken van deze zoo be langrijk geworden industrie. De werkplaatsen zijn langs de vaart van Brugge naar Zeebrugge aangelegd. De kolen worden rechtstreeks bij middel van hefkranen uit de zeebooten gebaald en in de vergaar plaatsen opgestapeld. Ze worden van daar door eene vervoerriem naar den pletter ge leid waar ze in fijn poeder worden omgezet. Dan worden ze in de ovens geladen. Het zijn kamers van 10 m. lengte 2 m. boogie en 50 cm. breedte, waar de kolen een heelen dag op een temperatuur van 1100° worden ge houden. Daar verliezen ze al de gassen die ze bevatten, en vormen zoo de coke. Deze wordt uit den oven geduwd en valt op eene helling waar men hem aanstonds door bet spuiten van water uitdooft. Het is waarlijks een boeiend schouwspel, die gloeiende massa te zien vooruitglijden, uiteenvallen, en al spetteren het afkoelwater in eene dichte dampwolk veranderen. Vroegertijds was de coke de eenige voort brengst der coke-ovens. De gassen liet men in de lucht verloren gaan. Nu heeft men er integendeel de groote waarde van beseft. Men haalt er inderdaad uitteer, benzol, naphtaline, ammoniumsulfaat dat als meststof van langs om meer gebruikt wordt, enz... De overbli|vende gassen worden dan nog in stoomketels verbrand in plaats van kolen, of dienen rechtstreeks voor gasmotoren die elektrischen stroom voortbrengen. Kortom, er gaat nu niets nuttigs meer verloren. Na een gezellig noenmaal, vertrok onze groep naar de mekanieke glasfabriek der Maatschappij "Dampremy-ZeebruggeEven eens langs de vaart aangelegd, heeft men ze ook bij de coke-oven, geplaatst die haar een deel van hun gas afstaat om den glas- Faillissementen in België. Volgens mededeeling van het Handelsinformaties bu reau Van Der Graaf C° te Brussel, zijn over de afgeloopen week eindigende 25 Sep tember 1926,-in België uitgesproken 12 faillis sementen tegen 2 faillissementen in de zelfde week van het vorige jaar- Van'1 Januari 1926 tot en met 25 Sep tember, 488 faillissementen tegenover 339 ovepbet zelfde tijdperk van het vorige jaar. De bekommernis van onze regeeriogen, de private liefïadigbeid richten zinneloozen- gestichten op,4o sanatoria voor teringlijders, en huizen vooj( abnormale kinderen, en de gevangenissen moeten grooter gemaakt wor den om de misdadigers plaats te geven Welnu, wat me-- ook doe om aan de heele wereld aan te klagen den onmiddelijken ver wekker van he'.'meerendee! der ellenden naar ziel en iichaacA den alcohol namelijk, niet enkel den alcotbl die dronken maakt, maar den alcohol diej stilaan ontbindt, lam legt, bederft,... over 't algemeen gaat heel de be schaafde wereld'c*- slachtoffers voorbij. Kard. Mercier. De Spaarkas. Niettegenstaande de moeilijke omstandigheden door het land deze laatste tijden doorworsteld, beeft de Spaarkas van den Slcat niet opgehouden talrijke stor tingen te boekeq. Dj=' stortingen beliepen ge durende de maB^detWuli en Augustus de som van 129.6 millicten frank. Vao wege het pu bliek is dit een zuiver bewijs van vertrouwen in die groote. Na ionale instelling van vooruit- Men vergeet Spaarkas toever een onschendbaar eigendom daarstellen. Zij hebben als van allerlei aard ringen oplt Gedurende de tember beliepen -waarborg geldplaatsingen geruststellende verzeke- Een glas-oven is een reusachtig bouwwerk. Het is eene groote kamer van 32 m. lengte op 6 m. breedte, waar verscheidene honderd duizenden kg. glas in vloeibaren toestand ge houden worden. Het mengsel van zand, kalk steen en sodium-carbonaat, dat het glas uit maakt, moet tien dagen in die temperatuur van 1600° blijven vooraleer aan het ander uiteinde van den oven te komen, waar het glas in bladen wordt getrokken Immers in Zeebrugge bezigt men de oude wijze niet meer van glas te blazen,, die in het Walen land de gezondheid van zoovele arbeiders heeft geknakt. Op bet vloeibaar glas plaatst men een langwerpigen steen waar eene fijne spleet in is, en door die spleet trekt men het glas dat als een fi)n blad omhooggeheven wordt. Men laat het traag afkoelen en snijdt het in groote stukken door. Alles gaat auto matisch, en het bekomen glas is veel regel matiger en veel min gerimpeld dan het gebla zen glas. Heel de techniek dezer moeilijke bewerking werd ons door den beer ingenieur uitgelegd. Na deze prachtig gelukte bezoeken bolden de autos weer naar Kortrijk, waar ze stoets gewijze op de markt aankwamen. Iedereen keerde voldaan naar huis. Dezë dag is voor den Kortrijkscben Hoogstudentenkring een nieuw bewijs van zi|nen steeds grooteren Bij Moeder Juslitia De zaak Henri Vanzype, beschuldigd van het plegen van verscheidene diefstallen, werd Dinsdag vóór de boetstraffelijke rechtbank van Kortrijk opgeroepen. Voor het plegen van den diefstal in het lusthuisje- van den hof van M. Ovyn, Condédreef, werden ver oordeeld Henri Vanzype en Constant Ver- haeghen, elk tot 3 maanden gevang, 250 fr. boete oi 15 dagen. Voor de dlefte van een aantal voorwerpen ten nadeele van M. Goemaere, met inacht neming van verzachtende omstandigheden, elk 15 dagen, 250 fr. boete of 15 dagen den 9 en 11 Oogst kwam Vanzype in het klooster der Paters Picpussen, Pottelberg, en vroeg er te eten. Binst hij alleen gelaten werd, brak hij eene kas open en stool eenige handdoeken en een tafelkleed. Daarvoor krijgt hij 6 maanden gevang, 1000 fr. boete of 2 maanden gevang Joseph Callens, voor verheeling, 1000 fr boete of 2 maanden; voor inbraak in het Bloedkapelleken den 7n Augustus, krijgt Vanzype 3 maanden, 500 fr. of I maand voor diefte ten nadeele van Dejombaerde, I maand, 200 fr. boete of 15 dagen gevang. eerste helft der maand Sep- de stortingen 39,6 millioen frank, alzoo de ^terugbetalingen overschrij dende met 11,6 nillioen frank. Het wettelijk; uur. 't Is heden Zater dag avond dat de uurwerken 60 minuten moeten achteruitgezet worden. Morgen Zon dag hebben wij hét winteruur. Op goeden wog. Geleidelijk neemt de toestand onzer fioanciën een beter uitzicht. Volgens eene mededeeling van het Kabinet van den Eersten Nliolster is onze buitenland- sche vlottende schuld, dank aan de besparin gen op de begrootingen en de inschrijving op de aandeelen der spoorwegen, met meer dan 900 millioen verminderd. En wordt in de officieele nota bijgevoegd het beang stigend gevaar del onze schuld over eenige maanden opleverde, is thans volledig geweerd. Niets Te Brussel kost het officieel onderwijs aan de stad 21 millioen frank voor het personeel en 21 Yt .millioen voor de ge bouwen en het odderboud (begrooting 1926.) Dat maakt 1800 fr. per leerling. Van al dat geld,dat voor een groot gedeelte door katholieke ai-t irlcsld ""or den onder vorm van belastingen, genieten de kinderen der katholieken, die de vrije scho len bijwonen, niets, niets! 't Is de liberale Mijnheer Max die te Brus- j sel er alzoo met zijne vrienden over beslist. M. Franck, gewezen minister van Kolo niën, is Gouverneur der Nationale Bank be noemd. Hij vertegenwoordigde in de Kamer de liberalen van het arrondissem. Antwerpen. DOOR BOEK EN BLAD Uitbating van auto-diensten door het spoorwegenbeheer. Wij lezen in de Bouwkroniek Het be- stuur der Nederlandsche spoorwegen gaat haar bedrijf met een eigen autoonderneming uitbreiden. De bedoeling is om vrachtautos te laten loopen die eenerzijds de besteldien sten in de steden zullen overnemen en ander zijds in bepaalde richtingen op het platteland de goederen zullen ophalen om ze naar de eindstatie of naar een belangrijke tusschen- statie te brengen. Ook autobussen zullen de reizigers in de steden tot dicht bij hunne woning brengen en ze op den buiten ophalen en naar de naaste belangrijke statie brengen. Men hoopt er aldus toe te komen de on dergeschikte tusschenstaties uit te schakelen, wat eene groote besparing zal daarstellen. De autobusonderneming, waarvoor de vorm van de naamlooze vennootschap geko zen is, zal gedeeltelijk als concurrentiemiddel tegen de bestaande vrachtautos moeten dienst doen en gedeeltelijk als nieuwe voeding van de spoorweglijnen, waarmede de bussen in aansluiting komen. Zou hetzelfde in ons land niet met goed gevolg kunnen toegepast worden 't Is in elk geval 't overwegen waard. De libsralen en de gemeentekieztngen. Uit een ieidingsartikei van Het Nieuws van den Dag de volgende rake bemerking Wij weten zeer wel dat de katholieken in het Walenland hier en daar een verbond gesloten hebben met de liberalen, en met hen op dezelfde kandidatenlijst samengaan. Wij betreuren het ten zeerste om veel redenen, onder andere omdat dé christene princiepen alzoo in den doofpot geraken. De ondervin ding heeft ons ten endere geleerd dat de katholieken in soortgelijke samenkoppelingen altoos gefopt, worden zij dienen enkel om de kastanjen uit het vuur te halen doch de liberalen, die gretig zijn en onverzaadbaar, I shiullen ze op In dit opzicht stellen wij I liberalen en socialisten op een en dezelfde lijn, en wij heulen met geen van beiden. Een oprecht katholiek* welk ook zijne ziens- j wijze over zekere vraagstukken weze, is altijd beter dan zij. Dit mag wel eens gezeid zijn. DE GEMEENTEKIEZING De lijst der vereenigde katholieken, burgers," boeren en christene werklieden draagt IS' U M. iViK. 1 en .zij behelst volgende kandidaten Th. Renier, burge meester, Dr H. Issbaert, schepen, Re mi Ver moe re, voorzitter van 't christen werkerssyn- dikaat, Camille Dermaul, schepen. Edouard Vanneste, uittredend lid, Camille Verschuere, voorzitter van 't christen syndikaat St-Louis, Jon Degezelle, uittredend lid, Jules Declerck, uittredend lid. Aloise Vanwynsberghe, land bouwer, Calixle Delbeke, landbouwer, Odile Vervaecke, landbouwer. Kiezen en bijzonderlijk verstandig kiezen is het recht en de plicht voor elkeen. Dat zal men door te stemmen bovenop de katholieke standenlijst nr t. Onpartijdig gesproken, elk openbaar be- siuur, 't zij van een land, 't zij van eene provincie of van eene gemeente, heeft tot plicht be belangen van ALLE standen te die nen. Nooit mag een bestuur een klassenbe- stuur zijn dat de belangen- van den eenen stand behertigd ten kos»?'van de belangen van al de andere standen. Zeggen gaat in zulke zaken veel gemakkelijker Cau dden. Groote bestüursuifgaver. voorstellen er, die door nieuwe lasten willen doen dekken, is gemakkelijk vooruitzetten voor mannen die op vooihand weten dat zij er persoonlijk toch voor geenen cent zullen in tusschenko- men en dat alles dus op anderen zal wegen. In een andermans leder snijden kost immers niets. Een bestuur mag en moet behoorlijke uitgaven doen als het.zaken geldt van alge meen nut en onbetwistbaar belang. En de katholieke meerderheid van ons gemeentebe stuur heeft dat steeds gedaan En als bewijs eenige cijfers ln 1924 werden 46.700 fr. aan volkswerken besteed; in 1925: 57.800fr. en in 1926 zijn 58 000 fr. op de begrooting uitgetrokken alleen voor de volkswerken en deze omvatten lljfrentgilden, ouderdoms pensioenen, kinderverpleging, werklozen fonds, krisisfonds, mutualiteiten, fonds der meestbegaafden, volksboekerijen, kroostrijke gezinnen, enz. Voor het krisisfonds alleen werden dit jaar 10.000 fr. betaald. Ziedaar een staaltje van hetgeen ten voor- deele van volkswezen gedaan werd door de bestuurmannen van de katholieke meer derheid en die schaamteloos in het weekblad Het Recht door den grrrooten leider (I!) der Daensisten uitgescholden worden voor groote bazen die de gemeente besturen in een geest vaG vijandschap tegen alles wat volksch is en wat volkswerken betreft. Als het moet gaan met liegen, schelden en lasteren, 't is verre gekomen. Bovengemelde cijfers spreken dien laster en die leugentaal tegen en daarom is 't dat alle verstandige kiezers en kiezeressep als één man stemmen -zullen voor de kstholiefce standenlijst onder nr 1. En voor 't slot nog eene enkele vraag aan de oprechte mannen van de kristene volkspartijWaarom, als gij u beroept op uw schijnnaam van kristen waarom dan niét meedoen aan klassenverzoening in plaats van klassenstrijd te voeren en te prediken zooals dè socialisten dit doen uit bestaansbelang van hunne partij? Waarom, als gij kristen zijt uit overtuiging zooals gij sieeds schrijft en zegt, waarom dan de wereldbriei van Leo XIII Rerum Novarum versmaden Het eerste grondbeginsel der ware christe ne volkspartij is en blijftklassenverzoening en niet klassenstrijd. Wie zijn dan de verraders de werklie denkandidaten van de katholieke standenlijst, of deze der sociaal demokratische lijst SPORTKRONIEK TENNIS. Résultats du Match Racing Club Tournai I - Excel sior Courtraisien 1, du 25 septcmbre 1926 Singles Dames. - Mile Lalgneil (ECC) bat Mile A. Dutoll (RCT) 4|6 6|I 6)3 Mile Vanden Bcrghe 'ECC) bat Mile J. Théry (RCT) 6|4 I0|8. Singles Messieurs. M. R. Vereecke(ECC) bat M. A. Carbonnelle (RCT) 6(3 6|0 M P. Lalgneil (ECC) bat M. H. Carbonnelle (RCT) C|4 6(3. Doubles Messieurs. MM. A. Le Hon-M. Delaby (RCT) battent MM. P. Lalgneil-A. Lagae (ECC) 3|6 ö|2 4|6 Doubles Mixtes MlleM. Clacys-M. ALagae (ECC) baltent Mile A. Boutgois - H. Carbonnelle (RCT) 9|7 4|6 6|2; Mile M. Vandenberghe M. R. Vercecke (ECC) ballent Mile M. Lohe$t M. Delaby (RCT) 6|3 6|2. TotalExcelsior Club Courtrai 1, 6 victolres Ra cing Club Tournal 1, 1 vlctolre. L'Excelslor Club Courtrai, ayant remporté la vlc tolre, deux années consécuilveraent, gagne la Coupe olterte par le Racing Club Tournal. Résultats du Match Ass. Sport. Renaix I - Courtrai H, du 25 septembre 1926. Matches [disputes en deux sets, par addition de points el de Jeux Singles Messieurs. M. Deraedt (AR)-M. De Bra- bandeie Roger (ECC) 6(5 G|5 M. Vlnols (AR) - M. Etienne Vandeleene (ECC) 6|3 6|3 M. Decock (AR)- M. Paul Nys (ECC) 6|2 0|6 M. Meganck (AR) - M. Paul Holvoet (ECC) 6|4 6|4 Doubles Messieurs. MM. Deraedt Vlnols (AR)- MM R Debrabandere E. Vandeleene (ECC) 4|6 4|ó; MM. üodltiabols Delacroix (AR) MM. G. Lagae Vcr- riest (ECC) l|8 3|6, MM Reglbo Vandewiele (AR)- MM. Paul Nys L. Pringiers (ECC) 5|6 6|5 MM. Wa- terloos-Rousseau (AR)-MM. t. Goemaere-Hollcbecq (ECC) 3|6 4|6 Doubles Mixles. Mme Decock-M. Regibo (AR) - Mile Simoens M. Dcbrabandere (ECC) 4|6 6|2 Mile Dupont-M. Vandewicle (AR) - Mile Verliest-M. O. Lagae (ECC) 6|3 6|3 Mme Blyau - M. Pessemalet. (AR) - Mile Th. Clacys-M. H. Deloddere (ecc) 2|9 3|6. Tolal Renaix 5 1/2 p. Courtrai 5 1/2 p. L'Excelslor Courtraisien II remportc la vlctolre pat 105 ienx b 99. I STA O. LES FROIDS SONT ANNONCÉS et nos choix sont abondamment pourvus de nouveautés d'hiver: Pardessus croisé, costume veston d'une coupe de Ier ordre, fails sur mesure, en tissu de laine nouveau, 250, 260 fr. Pantalon rayéHOfr. Gilet, Calecon de laine ècrué, 35 fr. Chemise en séphir, avec 2 cols, 35 fr. Pour DameMan- leau. Costume tailleur, 350 fr. Chemise de forme gracieuse, 18 fr. Culotte, 14 fr. Com- blnaison 32 fr. Bas de soie 16.50 fr. MAGASINS DE LA COMPAGNIE ANGLAISE 7 911 et 13, Place de Brouckére, Bruxelles. Snij en Naailt Donder- en Vr en Dinsdag. Vraagt inlichtingen. Prijs voor gansch den leergang: 200 fr. Ouderdomspensioen. De Ontvanger der Belastingen van het 1ste Bureel Kortrijk (St. Rochuslaan) brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat hij voortaan de vra gen om ouderdomspensioen zal ontvangen in de voorzaal van het stadhuis (Groote Markt) den tweeden Dinsdag van iedere maand, van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur's namiddags. Conscieiittstiaat, 50. Boririjt or Saalsters en Juffers. Woens-, Wilt gij voordeelig en goede wijn koopen, wendt u tot het huis J. VAN BAETEN 21, OVERLE1STRAAT, KORTRIJK TELEFOON 301 Zie deze week de uitstallingen witte en roode wijnen in den depot, Kügrnmarkt, 24 TELEFOON I®"7 Zwemkommen. Er wordt ter kennis gebracht van de bevolking dat de stédelijke zwemkommen zullen gesloten zijn van af 1 Oktober 1926. Cognac Sorin de beste. Brand. Maandag morgend rond 8 u. is een hevige brand ontstaan in de karton- kapperij van M. Désiré Florin, Pieter Tack- laan. Het vuur nam zulk een snelle uitbrei ding dat de pompiers zich moesten bepalen bij het vrijwaren van het woonhuis.-. Machie nen en mekanieken. waaronder twee kapaiaf chienen, ieder van meer dan 3D.Of" weerde, zijn onbruikbaar. De-spl maar gedeeltelijk door verzekéfcng g Zie verder inlichtingen der N.a" Kortrijksche Onderlinge mi. G. VALUMBi CH1RUROIEN - DENTISTE 29, rue H. Conscience, Courtrai. Consu tous les jours de 9 h. a midi et de 1 y, i Extraction sans douleur 5 fr. Medegedeeld. HH. Winkeliers, de cigarelten GLADIAWESTMINSTER en COPAIN worden in 't groot verkocht bi] LONCKE, 9, Kerkstraat, Kortrijk. Zeljde adres Premidndepot GLADIA Nog brand. Dinsdag namiddag, om 5 ','t u., is een tweede brand uitgebroken, "'twas in 't magazijn van M Dusselier, borstelfabrikant, hoek der Rijselstraaten der Kasteelstraat. De pompiers waren rap ter plaatse en 't was noodig, want de aanpalende gebouwen waren reeds aangetast. Het maga zijn en een deel van den voorraad is de prooi der vlammen geworden. CïITïO CUD GBKEIVD irï UIS Grrymoïiprez-Taelman ST-JANSTRAAT, 21 Ultslultelijk gekend voor den verkoop van wijnenen likeuren. Dus allerbeste bediening. Verkeersongeval. Pierre Vanover- berghe, van den Pottelberg, kwam Dinsdag namiddag de straat over, zijn velo aan de hand, tusschen de Engelsche Wandeling en de Bruyningstraat. Een auto kwam afgere den en trompte. Daar Vanoverberghe uit den weg niet ging en de autogeleider hem wilde vermijden, kwam deze door een zwenking terecht op een boom en werd door de gebro ken ruiten erg gekwetst. Als ge smaak hebt, als ge kunt smekken zult ge ondervinden dat koffie met CHICO- REl TALPE lekker fijn is. Brand. Gisteren heeft een geweldigen brand... enz. enz., dat leest men dagelijks: en zeggen dat er nog duizende menschen zijn die zich aan deze schrikkelijke ramp blootsteilen in plaats van zich een - M 1 NI- MA X brand dolver aan te werwen. Vraagt vandaag nog kostelooze inlichtingen Ter Goude» Spade 29, Leiestrait 29, Kortrijk. Depothouder der maatschappij M INI MAX. VEHZBKEHT KJ tegen Brandgevaar Ongevallen en Leven aan Doornijk- en St-Jorisstraten T/S Twee hondetd Agentschappen, en meer dan Achttien Duizend Verzekerden. Bedrag der Winsten aan de Verzeker den toekomende Meer dan Vijftig Dui zend rrank. Voor uwe vermeerderingen en over namen vraag het bezoek van een afgevaar digde de Maatschappij Burgerlijke Stand van Kortrijk van 23 tot 29 September 1926. TROUWBELOFTEN August Decaluwe, goudsmid, Veldstraat en Allee Bibaer, naaister. Swevegtienistr. Gerard Dumorller. paswerker, Biuggeslw. en Julia Verl

De Leiewacht | 1926 | | pagina 2