Belangrijk bericht. De plaester Lieve heeren, of serieusen voorval, iet van liet merkweerdigste van mijn leven. - 1806. Nen oordegen dief. Brievebis. Opgepast voor de tjouk-tjouki Olsjterschen Tieger achtsten bon. Wie heit er jiêr voeten Alle doagen visiet van de spesjalist ekstrooigen, ajoinen, knoebbels, ver alles est er remeide ba JEF LAMBRECHT, Kattestroot, 21. Goï nor 't Jiêken eh droagt toensj op loijd hair bien de merkes mei zêe 'T Olsjters karakter es nog pesies 't zel- ste as oever hondert joor. Wajer hemmen in ons bezit nen boek me 't hand geschrei- ven vvoorda wel hondert gedichtjes instoon, allemool oever Olsjt... en in allemool est er sproak va str... ('t zol anders gienen Olsjte- neer geweest hemmen, newoor Dennen boek es geschreiven deir ne zekeren Rogghé... Wajer hemmen oon Mr Petrus Van Nuffel gevroagd ol dat'n dor niet oever en wist en op 't ieste woerd hoimen alles wa dammen mosten hemmen. Wajer ehngoon doorni te veil oever schroij- ven, last hier en last door eh woerdeken uit de boeken van Mr Petrus Van Nuffel. Philippus-Joannes-Daniël Rogghe (1) zoon van Daniël en van Livina-Joanna Keyzer, geboren 8-9-1754, overleden 30- 1-1831. Werkend lid der Katharinisten, der Amis Constants de l'Harmonie en van het Con cert. Hij speelde het serpent op het oksaal van Sinte Merten. Hij sleet zeven en vijitig jaren van zijn leven aan den herbergtoog van den Krom men Elleboog, in 't Sluierstraatje. Het minste voorval deed hem naar de pen grijpen en hij rijmelde ontelbare gele genheidstukjes. Hij liet in handschriften twee bundels verzen na, waarvan één in het bezit van Mr August Schuermans, en één in ons bezit. Rogghé was een der beste schover- dandjersvan 't stad. Hij maakte bloemen in 't ijs, maakte het portret van Arabi- Pacha en den toren van MallakoiS... Hij stond eens met de hielen op den boordsteen van het sas en met de voeten over 't ijs van den Dender, en hij piste zijn naam in de sneeuw... (D Zie Aalstersehe Vertellingen en Geschiede nis boek nr 72 - Augustus 1925, van M. Petrus Van Nuffel..nr 21 bladz. 45. 'k Was laest aan mijn stoof gezeten Bezig met een aard knol 't eten Die daer op gebraeden was Als mijn vrouw begonst te kijven, Het gebrek van alle wijven En dat spoedig komt te pas Bij dat lang getongde ras. *k Moest dit in mijn halskrop steken Ik en wou geen woordjen spreeken. Bleek was ik als eenen doek Want had ik een woord gesproken 'k Had het vuer nog meer ontstoken *k Hiel mij stil in mijnen hoek Met de poepers in mijn broek. Valery SCHELFOUT Molendries, 26, Molenstraat, 51, Aalst. - Tel. 438. Radio Posten - Electrische Phonos SICER Vraagt prijzen en voorwaarden. Depot Leon BOEL, Dendermondsche stw., 66, Aalst. God wat eeuwige verwijten Wist zij uit haer keel te smijten Zij las just als een cronijck Al wat mij was wedervaeren, Op de acht en twintig jaeren Van ons heylig houwelyk Ik had altijd ongelijk. 'k Bad den hemel om bedoogen Met de traenen in mijn oogen, Dat den Engel Raphael, Die den leyder is der menschen Zoud' voldoen aen mijne wenschen En mij trekken uit dit spel. d'Harmonie en klonk niet wel. Het begonst mij te verdrieten En daer kwam mij te ontschieten, 't Woordeken GIJ LIEGT ER AEN» *k Had genoeg gezeyd daarmede Alle hoope van den vrede Was in eenen keer gedaen 'k Kreeg nu thé met saffraen. Seffens op het peerd gesprongen En geen vijf en twintig tongen Kosten klappen zoo als zij. 'k Geloof dat alle de xantippen t Zaemen op haer tonge liepen, En de mossehteven bij Grooten God waer berg ik mij Overvallen van dees dolken Trok den hemel vol van wolken, Daer kwam eene duisternis Daer kwam wind en grooten regen. Meynd gij dat er wierd gezwegen Ja mijn gatzeijd Jan Francis Diende nog tot ergernis. Tusschen t stormen ende blaezen Viel den haegel in mijn glaezen Rond en dikke, dun en plat, Alle merkten ende straeten Waeren van het volk veriaeten. 't Was als een verwoeste stad. Wat op straat was koos een gat. Daer kwam op mijn vloer geJoopen Een marchand met goed te koopen Die de droogte zogt en schuyl 't Waeren plaester lieve heeren Die hij bergde voor 't verzeeren En *t ontgaen van menig buyl, Ook niet om te maeken vuyl. 'k Had hem nauwelijks vernomen Of ik deed hem binnenkomen, Hoort de woorden die ik sprak Heer, ik ben voorwaer niet weerdig D Dat gij U hier toont zoo veerdig En uw schuyl neemt onder 't dak 't Is hier als een duyvels bak. 't Vervolgt. Madam Lasconjaras (onbekend) vai Limoges (de poejeloijne streik) was op ni zeikere meiret heere verloevingsrink kwoijt gezocht en gedoon.en nimmer gevonnen ha was piep En dad es twie joor geleên Gisteren oaved gink z'in heere keljer t'er zat ehn grooite wooterrat in de vall die madam gezetj hoi. Die rat hoi ehn blinkend veirweirp ron heeren nek. Madam gink zien en ge keni peizen hoe das ze verschoet as ze zag da 't heere verloevingsrink was As die rat nog ratje was hoi 't zonde weites denne rink oever zeh kopken gestoe ken. Woor dat de lierhed toch inzit'j eihn T'es groi Je! Mertens, oit de lang zaastroot, achtentwintjeg.a wei, mei schoap, den dienen verkupt ooik spreik machienen meh den elektrik en hooparleir en teuseuïeu Good iensj zien, meh kindj SIROP. Mersie ver a opmeirking miester - 'k hoi 't ooik al gespannen zee., mor as t te loot was... ge nieig ni vergeitei dat 't vastellooved was zé. - 't Was'ba a zeikes platte bezze eihn dagge gien dei teg seng ehn hodj ver nen tember op anne brief te plekken of hée misschien de post bediendjen willen betooiveren - Zie daggt meh trekteird meh ne lekkeren Tieger a 't za der teige zitten. Es anne kameroot, die der de pot stil opgeschreiven heid ooik ne Gentjeneer| Tiens, 'k mandjegen dat 't ienen' oit di Kempen was. 'k En zal meh nie kood moa ken zee... miester... Ellebee, kaan alle verdroagen.Kee mé ooik gien grosjsel inzennen eh Mor plekt'er nen tember q eihn 'k Zal en a toensj betooien. Aan de Moeders, De zuiverheid uwer wichtjes gaat bovei alles, niet waar Wascht uwe kinderen me Radiosa zeep, gebruikt een weinig Radiosa Crème, om de verhitheid te vermijden i: geval van hiksel of brandpuistjes aarzelt niet, rap een weinig Radiosa Créirj en alles verdwijnt. De weldaden van dij Radium, waarmede beide produkten bereij zijn, zijn onnoemelijk. Verkoop in 't groot en in 't klein. Modest BEECKMAN, Lange Zoutstraat, i, Aalst. Twee kinderen van rijke lui speelden o een Oosteische tapijt bij algeriaansche leurder gekocht. Ze deden er de schrikke lijke leprozenziekte op. Schrikkelijk Proyskamp vaiTden Drukkerij Van den Broeck-Jacobs Zoon, Aal Men vraagt een PEDALIST ten bureele dezer. A N T i

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 4