Katholieke Kiezersoverweegt het wel mm Eerste jaargang. Zondag 2 December 1894. Nummer 29. van het Arrondissement Aalst. LANDBOUW ARBEID BUREEL KORTE ZOUTSTRAAT, 44 AALST. Uwe stem geven aan de kandidaten der zoogezegde Kristene Volkspartij, is samenwerken met liberalen, socialisten en anarchisten, de hevigste vijanden van onzen H. Godsdienst. Arrondissement Aelst, ■RaUoteeriEe' voor de kiezing van 2 Volksvertegenwoordigers Stemt zoo. Van Wambeke en Woeste Katholieke Medeburgers Katholieke Kiezers van het Arrondissement Aalst. Staatsman M. Woeste. DE STANDAARD Inschrijvingsprijs voor Aalst fr. 2-00 's jaars; voor den bui ten per Post verzonden fr. 2-50. De inschrijving ein digt met 31 Decemb. GODSDIENST. Annoncenprijs Per drukregel:gewone annoucen 15 centiem0; reklamen en vonnis sen 1 frank. VOOBOP BETAALBAAB. Verschijnt den Za terdag onder dagtoe- kening van den vol geden Zondag.Me- aedeelingen moeten vrachtvrij enuitterlijk des donderdags 's mid dags toekomen. HUISGEZIN. EIGENDOM TAAL. VRIJHEID. De inningskostcn van kwijtschriften zijn ten laste van den schul- VADEBLAiV D. denaar. Ongeteekcndo me- dedeelingen worden ui et opgenomen Prijs 2 centiemen het nummer. Men kan inschrijven ten bnreele van DEN STANDAARD, hij de postboden en bij Hendrik VAN DE VELDE, nitgever, 44 Korte Zoutstraat, AALST. Uo.'i u Si.vu.Vm 1QQ4. VAN WAMBEKE. H WOESTE Men make alleenlijk het wit stipje zwart van het vakje dat staat onder Nr 1 en boven de namen der Katholieke Kandidaten de heeren Wie voor de scheurmakerij zal stemmen, zal onbetwistbaar in de kaart spelen der liberalen, radikalen, socialisten en anarchisten. Al die helsche machten zijn de bondgenoten der scheurmakerij. Men loochcnê het duizend maal, al wie wil klaar zien, moet er van overtuigd zijn Dus, wie voor de scheurmakerij stemt,helpt de liberalen, radikalen, socialisten en anarchisten om de katholieke partij in't Arrondissement Aalst, een der katholiekste van België,te verscheuren en de katholieke meerderheid te onthoofden. Wilt gii dus niet, Katholieke Kiezers van het Arrondissement, dat de liberalen en socialisten den Maandag na de Balloteering triomf vieren, stemt dus allen als één man voor MM. Van Wambeke en Woeste. En gij. Katholieke Aalstenaars, wees niet ondankbaar jegens uwen tachtigjarigen Burgemeester, M. Van Wambeke, die dank aan zijn aanhoudend strijden, het liberalismus in onze Stad wist ten gronde te smijten, om nooit meer op te staan. Neen, geen ware Katholiek kan of mag in geweien voor de scheurmakers stemmen. Leve MM. Woeste en Van Wambeke I Overweegt het wel, dat gij met uwe stem te geven aan de zoogezegde Kristene canon spant mol dfi hevigste vijanden van onzen H. Godsdienst en onze Geestelijke Overheden. Neen. katholieken, niemand van u mag samen werken met eene partij die zich volkomen aansluit met socialisten en liberalen. Néén, vrienden, niemand van u zal me dewerken met eenen Bebel, die in de Duitsche Kamers uitriep De sociali stische samenleving is in den grond zelve God loochenen. Neen, niemand, katholieke kiezers, zal hand in hand gaan meteenen Liebknecht, die inden Volksraat (n. 103, jaar 1873) zegt De toekomst is aan de godde loosheidaan de verloochening van God zetven. Ja, katholieke kiezers, overweegt het wel, indien gij uwe stem verleent aan de zoogezegde Kristene Volkspartij, spant gij samen met de socialisten, die het H. Doopsel willen afschaffen, die de H. Eerste Communie, de zoetste der feesten in's menschens leven, jaarlijks te Gent onteeren door verschrikkelijke losbandig heden en braspartijen, die de Geestelijke zegeningen van het huwelijk willen af schaffen, enz. enz. Neen, geachte kiezers van stad en bui ten, gij zult die zware last op uwe schou ders niet willen dragen, dat gij samen gewerkt hebt met do mannen die onze Geestelijke Overheden gedurig bespotten en beschimpen, met mannen die daags na de kiezing de ruiten uitwierpen der EE. HH. Broeders der Kristelijke Scholen en tal van katholieke burgers, met mannen die verleden zondag onzen zeer eerw. heer Deken vloekonden spottend achterna riepen, toen hij de zieken in het hospitaal ging bezoeken. Voor mannen welke door Z. H. Mgr Stillemans afgekeurd en ge schandvlekt worden. Maar gij zult mede werken met uwe stem te geven aan de eenige ware katho lieke partij aan onzen achtbaren heer burgemeester M. Van Wambeke en aan de nooit genoeg geprezen staatsminister M. Woeste. 1° Sedert jaren wordt er krachtig in Belgie gewerkt om alle beschermrechten af te schaffen. Kiezers, wie alleen is er in Belgfe machtig genoeg geweest om dit te belet ten M. Woeste, ondersteund door ge zaghebbende en ondervindingrijke man nen als onzen achtbaren en onrerraoei- baren Burgemeester. Wie alleen heeft genoegzaam gezag en talent om do groote mannen, die dit wil len, to bestrijden in het vervolg M. Woeste. Dat M. Woeste verdwijne uit 'l parle ment, en niets belet meer zijne machtige tegenstrevers hunne noodlottige plannen aan de Kamers op te dringen. Nijveraars en werklieden, wilt gij niet dat de concurentio u onmogelijk worde met den vreemde, wilt gij niet dat het werk u ontbreke,buitenlieden, wilt gij de dood niet van den landbouw, opent uwe oogen, kiest voor dezen die dit kunnen en zullen beletten 2° Wie bestrijdt er gedurig de zoo krachtige pogingen aangewend om de krijgslasten te vermeerderen Wie heeft er gezag genoeg op de katholieke volks vertegenwoordigers om hen doen niet kracht op te staan tegen die overdrevene eischen M. Woeste. Dat die groote leider der katholieke partij verdwijne, zullen 't do mannen der kristene volkspartij zijn, die zijne plaats zullen innemen. 3° Wie heeft er vernuft genoeg en staatskundige vrijheid, om te zien welke houding er past aan de katholieken in die zware kweistie van den Congo Zijn het de jonge eu onervaren kandidaten der scheurpartij, of wel de staatsmannen vol voorzichtigheid en ondervinding als M. Woeste en Van Wambeke 1 4° Wie zal de helsche plannen der zoo matig geworden socialisten ontdekken en op tijd verijdelen Zullen het hunne be schermelingen en bondgenooten zyn? Zijn al de gazetten, zelfs de tegenstrevers van M. Woeste, niet ééns om te zeggen dat het talent van M. Woeste niet kan gemist worden in den strijd tegen de socialisten 5° Werklieden, in de congressen van Verviers en van Luik waar alle welden kende geleerden van Belgie zijn samen-

De Standaard | 1894 | | pagina 1