Katholieke Kiezers, overweegt hel wel Eerste jaargang. Zondag 9 December 1894. Nummer 30. GonsDiEi^sT. van het Appondissenient Aalst. LANDBOUW ARBEID BUREEL KORTE ZOUTSYRAAT, 44 AALST. Uwe stem geven aan de kandidaten der zoogezegde Kristene Volkspartijis samenwerken met liberalensocialisten en anar chistende hevigste vijanden van onzen H. Godsdienst, Arrondissement Aelst. Balloteering voor 2 Volksvertegenwoordigers Stemt Van Wambeke en Woeste- Katholieke Medeburgers KIEZERS MM. Van Wambeke en Woeste Zijn ajn afgekeurd van Z. H. den Bisschop. Wat to houden zij aan? Wiens sleep dragen zij DE STANDAARD Inschrijvingsprijs roor Aalst fr. 2-00 'g jaars; voor den bui ten per Post verzonden fir. 2-50. De inschryving ein- digtjmet 31 Decemb. Verschijnt den Za- «W8®™»1- terdag onder dagtee- OOM kening van den vol geden Zondag.Me- aedeelingen moeten vrachtvrij en uitterlijk des donderdags's mid dags toekomen. VRIJHEID. VADERLAV D, Annoncenprijs Per drukregel:gewone annoucen 15 centiem^ reklamen en vonnis sen 1 frank. VOOEOP BKTAALBAAi. De inningskosten van kwijtschruten zijn ten laste van den schul denaar. Ongeteekendc me- dedeeüngen worden niet opgenomen lfen kan inschrijven ten bnreele Prijs2 oentiemen het nummer. en bij Hendrik VAN DE VELDE, uitgever, 44 Korte Zoutstraat, AALST. DEN STANDAARD, bij de postboden den 9 December 1894. VAN WAMBEKE WOESTE Men make alleenlijk het wit stipje zwart van het vakje dat staat ©mder Nr 1 en boven de namen der Katholieke Kandidaten de heeren Wie voor de scheurmakerij zal stemmen, zal onbetwistbaar in de kaart spelen der liberalen, radikalen, socialisten en anarchisten. Al die helsche machten zijn de bondgenoten der scheurmakerij. Men loochene het duizend maal, al wie wil klaar zien, moet er van ^Dus wie voor de scheurmakerij stemt,helpt de liberalen, radikalen, socialisten en anarchisten om de katholieke partij in 't Arrondissement Aalst, een der katholieksle van België,te verscheuren en de katholieke meerderheid te onthoofden. Wilt gij dus niet, Katholieke Kiezers van het Arrondissement, dat de liberalen en socialisten den Maandag na de Balloteering triomf vieren, stemt dus allen als één man voor MM. Van Wambeke en Woeste. En gij. Katholieke Aalstenaars, weest niet ondankbaar jegens uwen tachtigjarigen Burgemeester, M. Van Wambeke, die dank aan zijn aanhoudend strijden, het liberalismus tn onze Stad wist ten «ronde te smijten, om nooit meer op te staan. Neen, geen ware Katholiek kan of mag in geweten voor de scheurmakers stemmen. Love MM. Woest© en Van Wambeke t van 't Arrondissement van Aalst. Op ten strijde Op naar de stembus Onze Standaard heeft u volledig den natuur van dén strijd bekend gemaakt, achtbare en welsprekende redenaars heb ben allen twijfel uit uwe herten wegge rukt, zij hebben het masker afgetrokken der belovers en bedriegers, zij hebben u het helsch verbond der zoogezegde kristene volkspartij met al wat geus en socialist is voor oogen gesteld, zij hebben u bet gevaar doen zien waarin hoogmoed en heerschzucht ons Arrondissement en Vaderland willen brengen, gij weet nu en verstaat wie alleen uwe stoffelijke en zedelijke belangen zullen en kunnen ver dedigen I In een woord gy zyt volledig bereid tot de stemming I Welaan dan, kiezers van Stad en Buiten, burgers, landbouwers en werk lieden, allen uwen plicht gedaan, en allen als een man gestemd voor de onmisbare, bekwame, krachtdadige en ware katho lieke kandidaten Dus, kiezers, allen gestemd onder 1, boven de namen van MM. Van Wambeke en Woeete. Waarom er nog op terug komen Maar, beste kiezer, zij gaan maar altijd voort met liegen en bedriegen, en zy dur ven nu nog zeggen, roepen en schrijven dat Z. H. van Gent hen niet afkeurt. Kent gij beste lezer, den brief niet tegen den aanvoerder der zoogezegde kristene volkspartij Behelst die brief niet eene stellige straf en de ernstige bedreiging van de grootste straf mogelijk En dat is geene afkeuring, beste lezer Daarenboven heeft Mgr aan de afge vaardigden der katholieke associatie ver klaard dat hij volstrekt afkeurt al dege nen die in de kiezinf de stemmen der geu zen en socialisten zouden willen aanvaar den, en bijgevolg nog duiaenmaal meer diegenen die bovengemelde stemmen zoi#» den gaan afbedelen. Hewel, beste lezer, wat doet de Don- che- en Roelanderskliek Wat zouden zij zijn zonder de geuzen en socialisten Wat vriend lezer, een handvol omwente- laars en misnoegden, met 3 a 4 duizend misleide katholieken in geheel 't Arron dissement -• Zij zijn dus veroordeeld door zijne Hoogweerdigheid, beste kiezers, veroor deelt ze ook voor goed zondag toeko mende, 9 December in de balloteering, zendt ze naar de-maan, en dat ze daar le ven in 't luilekkerland dat zij hier gedu rig aan hunne volgelingen beloven, maar nooit kunnen geven Weg met leugenaars, weg met val- schaards Weg met mannen die zeggen dat zij schaamtevrij geworden zijn Weg met mannen die zeggen dat zy een ge heel Arrondissement en een geheel Land in rep en roer brengen om hei plezier van ruzie te maken en dwees te zyn 1 Kiezers, 't is geweten, 't zij gekend Door een helsoh verbond treden zij op, hand in hand met de geuzen en socialisten 1 De francmacons en logiebazen zenden hun gelden op (Gazette van Antwerpen) al de gekende geuzen en liberalen, al de nietdeugen van Stad en Buiten strijden onder hun vaandel. Komt er een bedronken man een Pries ter of een goed gekende Katholiek tegen, hy roept hem loe Vivan Done he, met eenen afgrijselijken vloek daarby. Komt u een socialist tegen Zelfde his torie komt men er een tegen van dat rasken van d'orgelkoton en slechte hui zen, tegen de welke de groote schrijver der'zoogezegde kristene volkspartij vuur en gal spuwde, zoolang hij hunne stem men in zijnen snooden strijd niet moest afbedelen, hewel 1 Kiezers overweeg het wel, dat is nu een partisan der Donchekliek geworden, en hij zingt nu Vivan... Done he en foert voorWoeste Ha I kiezers, riet gij het De prin ciepen zijn sedert 6 maanden veranderd era volkskeus dat die liefhebbert tot over 6 maanden toe inet recht verachtten en bestreden, hewel I daf zelfde volksken

De Standaard | 1894 | | pagina 1