perceel LAND, perceel Bosch, Loof te velde, Allerhande nieuws. Twintig eerlijke en deftige personen rijn bereid te getuigen dat de redenaar waarlijk aldus heeft gesproken. Ziedaar hoe de Roelanders den Gods dienst en de Priesters eerbiedigen I Katholieken Spreken de liberalen en socialisten anders Neen Neen II Maar ook de Roelanders en andere scheurmakers zijn de bondgenoten der liberalen van allen kaliber. AMlRt. Vl erk VI..1 den H. Antonius. - Zondag lest heeft er opnieuw eene mildadige brooddeehng Lts gehad, aan de talrijke leden ran Genootschap der Chnstene Moeders. Deze groote weldaad komt voort van het werk der brooden van den H. Antomus, «evostigd in de Arme Klaren, door wiens vaderlijke en menschlievende tusschen- komst alle soorten van noodwendigheden getroost en geholpen worden. —Het Journal de Bruxclles,is inlikwi- datie. Krachtens de wet op de naam- looze maatschappijen, heeft de beheer raad die de actiehouders in algemeene vergadering had bijeengeroepen, de ont binding der maatschappij besloten. Voor de overname zijn er twee groepen in 't spel. De eene, hebbende aan haar hoofd craaf de Merode, minister vanbuitcnland- scbo zaken. Deze zou van het blad willen het orgaan maken der Brusselsche na- Üonaal-independenten De audere groep is vertegenwoordigd door den bankier Victor Allard eigenlijk slechts de strooie man van M. Bcernaert. Ik geloof dat de laatste groep de zege halen zal. Van dit. oogcnblik zou t Jour nal de Bruxelles vooral het orgaan zijn, en van de Congoleesche belangen, en van I eene hooge persoonlijkheid, wiens naam ''ik niet noemen zal. Aanhouaing van vier smokkelaars. In den morgend van 3 dezer, heeft ué bevelhebber der gendarmerie Vander- donckt met zijne gendarmen Kempynck Baes en Plas, der brigade St-Anna (Zwijn- drecht), vier smokkelaars aangehouden, van Hollandschen oorsprong, welke on geveer 700 kilos tabak over de grenzen gebracht hadden. De aanhouding was zeer moeilijk; de smokkelaars boden hevigen tegens and, maar dauk aan deu wakkeren bevolheb- ber voornoemd, mot zyne manschappen, hebben zij de gevaarlyke kerels achter het slot gezet en ze ter beschikking van M. de prokureur des konings te Dender- nonde gesteld. Twee peerden, elk met een rijtuig be- spannen, waarop de tabak geladen was, ^ningelijksinEeslagg—^^ Een Amerikaansche os, die met drie andere dieren van zyn soort naar Brasschaet moest gevoerd wordenschrikte mabii de Viaduc, ging op den loop, zwom ©ver de Kempischevaart, liep voor inde richting van Deurne, en wierp een kind omverre dat hierdoor kwetsuren bekwam. Een gendarm heeft het dier doodgescho ten, waardoor andere ongelukken voorko men werden. Zelfmoord van een dief. Schnk- 1 Vriidan tWHtn te midden van eenen plas bloed, met doorschoten hoofd, dooa liggen. B.rieven en aanteekeningen op z\in zak boekje vermeldden dat hij onder de deur zijner kamer een pak gestolen obligaties had verborgen, ter weerde van 32,500 fr. Men vond inderdaad de aangeduide weer den. Uit visietkaar'en. in zijn zakboekje gevonden, bleek dat de zelfmoordenaar niet Amiot heette, maar Oudart. In zyne brieven vroeg hij vergiffenis aan zyne familie, aan welke hij schrikke lijke bekentenissen deed. Een gezegelde brief in handen zyner zuster berustende, zegde hij in zijne aanteekeningen, bevat den naam van zijnen moêplichtige. Op een ander blad zegt hij schipper te zyn en voegt er bij dat op zijn schip te Cnangis-sur-Marne nog 80 kilos gestolen zilverwerk verborgen zijn. Ook bekent; hij eenen diefstal van voor 150,000 fr.ju- weelen en diamanten gepleegd te hebben. De opbrengst van den verkoop dier ju weelen moest onder hem en zijnen mee dichtigen gedeeld worden, doch deze aatste had, na de kostbaarheden tot geld te hebben gemaakt, de vlucht genomen Op eeno visietkaart las men daarenbo ven nog het volgende Ik heb het testament gestolen der eigenares van een kasteel, waar ik met mijnen meeplicbtige was binnen gedron gen, te Saint-Jean-les-Deux-Jumeaux Door dit testament, dat ik vernietigd heb, werd de stad, Parijs erfgename ver klaard van de fortuin dier eigenaresse In eeu anderen brief verhaalt de zelf- doofstom-an geluk Aj honderden nieuws gierigen oiu 'o.n v-echtpaar te zien kerk waarts trekkenVDe straten waren bevlagd en er werd geschoten met kanons. Vrijdag avond was het te Ardoye niet min feest bij hunne intrede. De straten waren verlicht, en hun huis was versierd, de bewoners hebben het echtpaar inge haald met fakkels en gezang. Ontploffing van eene poeier fabriek. De buskruitfabriek te Caulilleis ont ploft. Niet alleen is er onberekenbare stoffelijke schade, maar er zijn drie doo- den en veel gewonden te betreuren. Er heerscht eene ware verslagenheid in de streek. Ziehier de namen der dooden: Peeters, Van Gompel en Simons, alle gehuwde personen in eeu auucirn ui ra moordenaar talrijke diefstallen gepleegd te hebben met zekeren Van den Bril, die Al de molens, pylen machiënen en gebouwen zijn geheel en al vernield. - .1o 1 rlo rniton Vele geuyuncu ciju Een uur in den omtrek zijn al de ruiteu dor huizen in stukken. kelijke bijzonderheden. rydag kwam laags de Zuidstatie te Brussel een persoon aan, gekleed in het uniform van fransch zeesoldaat. Zijn reiskoffer aan eenen commission- naris ter band stellende, zegde hij een goedkoop logement te zoeken. Hij ontbeet met den drager in een restaurant der hoofdstad en zegde toen, in den omtrek der Zuidstatie te willen logeeren. Weldra nam hij dan zynen intrek in bet Hdtel des V< uitrek in net xz«^ Voyaaeurs de France, waar hij zich liet inschyvon als Francois Amiot, 36 jaren oud, fransch y?ri»oêoldaat. komende van Mélun. 'Hij las gedurende zyn verblijf zelfs tiidens zijne maaltijden, veel franscho dagbladeu, en scheen zeer bezorgd en droefgeestig. Mpnmtag mosgend, hem met voor het ontbijt ziende beneden komen, ging een -bediende naar kamer en vond hem, te fluuucu met- 'ctivu ------j leefde onder verschillige valschc namen als Durand, Polyte, enz., en die reeds, op verzoek van de Franscbe policie, te Brus sel werd opgezocht. Het lijk van den zelfmoordenaar is naar het doodenhuis en de gevonden weerden en papieren napv het parket gebracht. -v xrou parkct van Kort rijk onderzoekt thans eenen moord, welke te Saint-Ge- nois gepleegd is. Zekere B., 22 jaar, had eenen twist met N. en heeft hemden schedel verbrijzeld ondanks alle zorgen is N. bezweken, De plichtigc wordt op gezocht. Tweegevecht te Brugge. Verleden week werd er veel gesproken van een on- verschil dat ontstaan was tusschen twee officieren van ons garnizoen en dat er sla gen gewisseld waren. De twee officieren,de heeren Mignolet, luitenant bij de lanciers en Maelfeyt, onder-luitenant bij de linie, zijn nu zater dag morgend in tweegevecht geweest, om hunne geschondene eer te herstellen. Het gevecht heeft plaats gehad te St. Kruis, in eene dreef der bosschen van M. deSchietere deLophem, op ongeveer 20 min. afstand van Brugge. De ordon- nanciesahel was het wapen door den be- leedigden gekozen. Waren aangesteld als getuigen voor luitenant Mignolet, kapi tein Noël en onderluitenant de Proux.der lanciers; voor luitenant Maelfeytde lui tenanten Huart en Evrard, van de linie. M. Logie, doktor bij de lanciers, was meegevraagd als geneesheer. Volgens bekomen iulichtiugen zou het gevecht drie kwaart uurs geduurd hebben en zeer hevig zijn.Eindeliik is het gevecht moeten gestaakt worden door de kwetsu ren ontvangen door onderluitenant Mael feyt. Ten gevolge van een hevige sabel houw is deze laatste officier een stuk van een vinger dor rechterhand afgekapt ge- weest.Bovendien heeft hij nog twee lichte sabelhouwen op de rechterbil ontvangen. En do eere was gered I 't Is te hopen dat zij nog beter zal ge red zyn voor het Conseil de guerre waar al die vechters eene goede straf zullen bekomen, ovenals de messenvechters van den buiten. Geen onderscheid tusschen messen en sabels. Men zegt dat de kwetsuren niet erg z^n. -- Er heeft verleden week te Rousae- laere een zeldzaam huwelijksfeest plaats gehad, namelijk dat van H. S. van Ar doye en E. A. van Rousselaere beiden Het is vrijdag namiddag dat het schrik kelijk ongeluk gebeurd is. De buskruitfabriek vau Caulille in de Limburgsche Kempen gelegen, is eene afhankelijkheid der buskruitfabriek van Wetteren. De heer Libbrecht, bestuurder der laatstgenoemde fabriek, werd onmiddel lijk per telegram verwittigd over de vree sdij ke ramp. Donderdag 11. rond half negen uren 's avoud, ontstond te Exel, een hevige brand in het huis van M. G. Witters-Pec- ten, bewoond doorM. Dr Corstious. Eenige voorbijgangers bemerkten dat er lichtlaaic vlammen uit het dak opste ken. In haast klopte mon op deuren en vensters om de bewoners, die gelukkig nog niet te bed waren, van het onheil te verwittigen. Aan het blusschen van het vuur kon niet gedacht worden. Men moest zich tevreden stellen met eenige meubels die men zonder gevaar nog ken naken, uit den brand denden poel te halen. Gelukkig dat dc wind gestild was, an ders had voorzeker 't vernielend element zijne werking op de naburige huizen over gezet. Door spoedige hulp heeft men deze huizen kunnen redden. OOSTENRIJK. Hongaarsche boeren door wolven aan gerand. Dertien dooden. Uit Budü- resth wordt in dato 1 december geseind Eene vreeselijke tijding is hier aange komen uit het dorp Hidos. Eenige boere* dier gemeente zijn verrast en aangeval len door de wolven en dertien personen zijn gedood en verslonden door deze ver scheurende dieren. Deze boeren kwamen ten getalle van omtrent 20 van eene bruilott en keerden door het bosch naar huis terug. Slechts zeven of acht, alhoewel reeds vroeselijk gekwetst, gelukten er in te ontsnappen. De schrik in het dorp was groot toen men die vreeselijke tyding vernam, en er werd eene expeditie ingericht om te po gen hulp te brengen aan de achtergeble venen. Toen men op de plaats van deu aanval kwam, vond men niets meer dan verbrij zelde beenderen, lappen vleesch en klee- dingstukkeu. Hot is stellig dat minstens 13 dorpelin gen verslonden zijn. OPENBARE VERKOOPING van een te Erenibodegem. Be Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. zal, namens d'erven Els- kens, openbaar verkoopen, met gewin van 1/2 "lo instelpremie. Een perceel Land, gelegen te Erembo degem, op liet Wilgeveld, groot omtrent 28 aren 30 centiaren, gekadastreerd sec- lie B., n. 948, palende oost den Ninof- scliensteenweg west M. Van Vaeren- berg, en noord M. Bauwcns. Ingebruik bij M. Alphone Matthys. ZITDAGEN Instel donderdag 20, Verblijf donder dag 27 December 1894. Telkens om 3 ure namiddag ter herberg van wed. De Coninck,ln de Lelie, recht over de kerk, te Erembodegem. Buiten eenige meubels is alles de prooi der vlammen geworden. Kleederen, goud en zilvergerief, apotheekswaren, alles is in den brand omgekomen. De dienstboden zelf hadden geene kleederen meer dan die zij op het oogenblik des brands om hun lijf droegen. Verleden woensdag gebeurde er te Op-Glabbeek een smartelyk ongeluk. De kantounier M. vergezelde een voer man om samen eene kar kiezel te gaan halen. Langs den kiezelweg tusschen Asch en Op-Glabbeek wilden zy eene herberg binnen gaan, doch deinsden ver schrikt terug, daar zij eenige stappen ver der het lijkje zagen liggen van het vijf jarig meisje L. Toen zij dichter bij kwa men, zagen zij dat het arme wicht, deer lijk gewond, verslonden was door het vuur, want de kleederen waren nog niet gansch uitgedoofd. M. de burgemeester, vergezeld van den veldwachter en de gendarmen, hebben zich dadelijk ter plaatse begeven. Uit het onderzoek bleek weldra dat het kind, ge durende de afwezigheid der moeder, met het vuur in aanraking is gekomen en daarna het huis uit is gevlucht. Daar het onnoozel bloed geene hulp heeft kunnen vinden, is zij alzoo in de schrikkelykste pijnen moeten bezwijken. O ouders bewaakt toch uwe teere kleinen. HOLLAND. Drama op de gremen. Men meldt uit Sittard van 2 dezer Naar het gerucht wil, hebben gisteren avond, nabij het grensdorpje mfert, Pruisische ambtenaren op zekeren Nelis- sen, die zes varkens uit Nederland m Duitschland wilde smokkelen en zich niet aan het halt der ambtenaren wilde storen, een schot gelost, met het ongelukkig gevolg dat hy spoedig een lijk was. VERKOOPING VAN EEN le Erembodegen. De Notaris De Sadeleer, te Erembodegem, zal namens Juff. M. De Bièvre, eigenaarster te Wetteren, open baar verkoopen; met gewin van 1/2 °/0 in stelpremie. Eenen Boschgrond, gelegen te Erem bodegem, in'tBroeck van GentofKor- tenbosch, kadastrale sectie A., n. 3094 en 3095, groot 21 aren 80 centiaren pa lende noord-oost M. Cornet d'Elzius, te Brussel, oost-zuid d'heer Ch.-L. Van den Bossche, te Erembodegem en de gebroe ders Pauwels; zuid M.J. Van der Stocken, te Bergen; en west-noord i'heer Malderie D'Haeseleer on Benedikt Vermoesen, te Erembodegem. ZITDAGEN Instel 20, Verblijf 27 December 1894. Telkens donderdag om 1 ure namiddag, ter estaminet van dame wed. Van dér Poorten, Het Roomsch Hof, aan de sta te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris De »»deleer, te Erembodegem, zal, op aanzoek van ver schillige eigenaars, openbaar verkoopen, verscheidene koopen loof te velde, bp donderdag 13 December 1894. Zie plakbrieven. Kapitalen te bekomen mits goede hy potheek^ Aalst. C. an de Potte-

De Standaard | 1894 | | pagina 4