WIJNEN ilUGtfT moe I MARKTPRIJZEN De spreekuren van J. Rens DE CATHARIMSTEN Nederlandsch Tooneel KOZIJN BOBBIE Burgerlijke Stand TE KOOP. verlakt Keukengerief en Meubels. Hofstede, Meersch en Land LAND en MEERSCH, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Roerende Voorwerpen J. HUYLEBROECK, MICHIELS Gebroeders Aieuwe Vaaimacbieoen U Henri DE CLERCQ, Stoomverwerij II on Pi AISIR MEUBELEN. ifollandsche Pop Gasfabriek van Aalsl CAM1LLE RLVGÖIR, Maatschappij SIIVGER Gewichtige Kantenfahriek Uit ter hand te koop. Verwütingen. Eenige kweekelingen uit de katholieke scholen, vonden niets beter, dan met de karna valdagen, eenige onzer liberale hoofd mannen, allerhande krapuleuze dingen te gaan verwijten. Wanneer die kristene broekventjes bij de lurven gepakt werden, gingen zij te werk als echte jesuiten op heeter daad betrapt. Nu waren de liberalen brave en verdraag zame menschen, ze hadden die ver wijtingen gedaan zonder erg en patati en patata. We vinden dat onze liberale vrienden veel te goed handelen met die katholieke snot neuzen en, dat zij zich op tijds zouden moe ten herinneren, dat het bij de katholieken zoo niet zou afloopen moeten soms eenme onzer liberale jonkheden in eene katholieke herberg hunne hoofdmannen maar het hon derdste deel toebrengen van wat die katho lieke bengels zich veroorloven te zeggen. Maar 't is waar, de liberalen zijn brave en verdraagzame menschen (woorden van die klerikale haantjesvooruit) en die verge ven gemakkelijk. Ann de Boudew\|nkaai te Aalst wordt yeel gelost, maar de wagens en karren verzinken er in den modder. Het is volstrekt noodig, dat daar gekalsijd wor de. De handel en nijverheid zijn immers toch wel zooveel waard. Woensdag- morgend, ten 7 1/2 uren, zoo was er aangekondigd, had de begraving plaats, van de echtgenoote van een onzer vrienden. Ten 7 uren 18 minu ten was men met het lijk reeds weg, al is het sterfhuis maar 2 minuten van de kerk. De helft der kennissen en vrienden kwa men te laat Zouden die lieden niet een beetje meer ontzag kunnen hebben voor den rouw dergenen, die hunne diensten en gebe den zoo peperduur betalen Pensioenbond Aalst. Maandeljjksche storting, heden Zondag 15 Maart, van 3 1/2 tot 5 uren namiddag in het Café del'Alliance, bij M. Leop. Boin, Kerk straat, Groote Markt. De Voorzitter J. De Bruecker, Krot In de kas van Aalst. Donderdag, laatst waren de agen ten van politie toch betaald geraaktmaar al de andere bedienden en schuldeischers der stad mochten op de kom bijten er was geen duit in kas. De ledige kas, ziedaar het zin nebeeld van het krotbestuur. Feest in de Blnnestraat te Aalst, Dinsdag 10 Maart, vierden de echt- genooten Bl Van den Broeck-Van Langen- hove hun gouden bruiloft. Ter hunner eere galmde het feestlied Vijftig jaren Saam gevaren Op den ranken huwlijksboot In de golven Soms bedolven Kampend tegen nood en dood I We wenschen die brave ouderlingen pro ficiat met hun gouden bruiloft. Een lierdeiyke omzendbrief. Ter overweging aan Sisken Fiks geven wjj hier het volgende uittreksel van eenen her- delijken omzendbrief, welke Monseigneur Fuzet, kardinaal van Rouaan, primaat van Normandië in Frankrijk, aan de geestelijk heid van zijn bisdom komt te sturen De priester moet enkel priester zijn op deze voorwaarde alleen, zullen zijn woord en zijne werken vruchten opleveren. De po litiek heeft aan de geestelijkheid geen geluk bezorgd, maar zij heeft haar al hare voor rechten ontnomen zij zal ze haar niet we dergeven. De politiek zal den priester weldra van zijn laatste eer en van het laatste goed dat hem overblijft, berooven ;want zij maakt hem verdacht, zij doet hem zijn zedelijken invloed verliezen en zij verwekt tegen hem onverzoenbaren haat, die den godsdienst zelve bedreigt. Dat de priester buiten alle politieke ver gaderingen, banketten of stoeten blijve zjjne tegenwoordigheid in openbare mani festation stelt hem te gelijk bloot aan grove beleedigingen, terwijl z(j de driften der he- vigen aanvuurtdat hy in zjjn gesprek de buitensporigheden van eenen bitteren ijver vermijde, om alzoo zijne waardigheid te vrijwaren. Ziedaar nu eens eene echt christelijke taal. welke velen onzer Sisken Fiksen mo gen overwegen. De liberalen Volksvertegenwoordiger van ons Arrondissement, M. Jules RENS, zal zit ting houden TE AALST den eersten Zaterdag van elke maand ten 10 's morgends, in den Graaf van Egmont lokaal der Liberale Associatie Groote Markt. TE SOTTEGEMden tweeden Dinsdag van elke maand ten 9 ure 's morgends, bij Mr. Achiel De Mulder-Frangois, aan de Statie. TE NINOVE den derden Dinsdag van elke maand ten 9 uren 's morgends, in het lokaal van den Liberalen Burgers-en Werkmans bond bij M. Fir min Leclair, op de Markt. TE HERZELE den vierden Woensdag van elke maand, ten 10 uren 's morgends bij M. W' Droeshoudt, aan de Statie. TE GEERAARDSBERGEN te zijnen huize al de dagen des jaars. uitgezonderd de hier boven vastgestelde zitdagen en de dagen, op welke zijnen plicht als volksvertegenwoor» diger hem elders zouden roepen. Iedereen, arm en rijk, werkman, burger, landbouwer, neringdoener, nijveraar of han deiaar mag zich in volle vertrouwen tot Mr Jules RENS wenden. Schouwburg van Aalst Koninklijke Rederijkkamer Toone elprjjskamp Zondag 15 Maart 1 998, zal de Tooneelmaatschappij DE MEIBLOEM van Brussel optreden met Verloren Eer, drama in 3 bedrijven, door Bohrmann-Riegen Vader Pluimsteen, lustig zangspel in 1 bedrjjf, door Emiel Van Goethem, mu ziek van Karei Miry. van GENT. Zondag 15 Maart te 2 1/4 uur. Dagvertooning aan verminderde prijzen Het overgroot succes der Duitsche Schouwburgen Nieuw zangspel in 3 bedrijven van Reno Jacobson, bewerkt door Bertrand Sanger. Muziek Millocker. Vertaling van A. L. Van den Heuvel. der Stad Aalst. van den 6 tot den 13 Maart 1908. GEBOORTEN Mannelijk 13 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. W. Drinhausen, bed. met H. Callebaut, zb. P. Gysens, gasw. met M. Van den Spiegel, tw. J. Kieckens, kleerm. met J. Verbeeck, zb. B. Wuytens, tw. met J. Schollaert, tw. F. Declercq, werktuigk. met A. Van Audenhove, br. M. Barrez, tw. met M. Herreman, tw. OVERLIJDENS. M. Kiekens, w' Van Damme, eigen. 74 j. Kappellestr. M. Lemaitre, vr. Bomon, ,zb. 40 j. Veldstr. E. Verbestel, vr. De Veylder, zb. 32 j. Hopmarkt. M. Delcourt, we Bruno, zb. 52 j. Kloosterstr. J. Janne, priester, 55j. Lange Ridderstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. GEERAARDSBERGEN. Burgerlijke Stand GEBOORTEN. Mannelijk, 4. 3 Vrouwelijk. OVERLIJDENS. Augustinus De Vos, oud 67 j. man Marie Masser, Brugstr. Adrianus Van Adorp, oud 78 j. wed. Maria Den Tand, Hospitaal. Silvia Verdrouck, oud 73 j. vr. Alois Paindaern, Antonia Duwijn, oud 75 j. ongeh. Molenstr. Theresia Assez, oud 87 j. ongeh. Hospitaal. 1 kind onder de 7 jaren. een extra goed Werkpaard. Zich te wenden ten bureele van dit blad. OPENBARE VERKOOPING van Er zal overgegaan worden door het ambt van Meester VAN MUYLEM te Aalst, op Dynsdag 17 Maart 190S,ten8ure voormiddag, te Aalst, in de Pieter-Couck- straat, tot de openbare verkooping van Koopwaren en Meubels, ten verzoeke van den neer A. Calewaert, advokaat te Aalst, curatur der failliet Jan Slagmulder de Koopwaren bestaande in allerlei Keuken- ferief en verlakt Goed verders Ressort- arre, Paardengerief, Herbergmeubels en andere. OPENBARE VERKOOPING van eene te Smetlede. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal open baar verkoopen Eerste hoop Een Hofstede te Smetlede, Briel. groot 29 aren 70 centiaren, bewoond door Schockaert. Op te leggen Boom prijs fr 150. Tweede koop Hooiland als voren, groot 65 aren 70 centiaren, palende aan koop een, Jan-Baptist Coppens, het Armbureel van Smetlede en het Wegelken. Op te leggen Boomprijs fs. 700. Derde en laatste koopLand te Smetlede Puttekauter, groot volgens meting 48 aren 50 centiaren, palende juffers Matthys te Schellebelle, M. De Bast te Gent, Diepestraat het Armbureel, Frans Pevenage en M. De Neyts te Gent. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Enkele zitdag MAANDAG 23 MAART 1908. Om 3 uren namiedag, ter herberg In de Keet bewoond door Philemon Venneman, te Smetlede., dorp. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem. 1. Een HUIS, wijk Ronsevaal, aan den Brusselschesteenweg, groot 6 aren 69 centi aren. Bewoond door den verkooper M. Jean Singelyn. 2. 14 aren 44 centiaren Land, op het Hageveld. Gebruikt door de weduwe Herzele. 3. 10 aren 48 centiaren Land, op" het Hageveld. 4. 10 aren 48 centiaren Land, op het Hageveld. 5. 8 aren 58 centiaren Land, op het Ha geveld. Koopen 3, 4 en 5 gebruikt door den ver kooper. 6. 10 aren 29 centiaren Land, op den Molenkauter. Koopen 6 en 7 gebruikt door Frans Ghy- sens. ZITDAGEN Instel, Donderdag 5 Maart 1Qnö Verblijf, Donderdag 19 Maart Telkens om 3 uren namiddag ter Estami- netDe Klokbij Auguste Van Varen- bergh, te AalstHopmarkt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een nieuw HUIS met Poort en verdiep, te Moorsel, dorp, aan den Abrahamweg, groot 3 aren 97 centiaren. Bewoond door M. Emile Schram-Van Nuffel. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 24 Maart 1908. Verblijf, Dijnsdag 7 April Telkens om 3 uren namiddag ter herberg cc Het Kaartspel bij jufvrouw weduwe Charles-Louis Van Nnffol, te Moorsel, dorp- plaats. Gewone jaarlijksche Venditie OPENBARE VERKOOPING van en goed MEST, te SCHOONAERDE. Sint-Annastraat, 14 i AALST. Gelast zich met het maken van Pracht- Meubelen en Meubelen in allen aard. herstelling, opkuischen en polieren van oude Meubelen. Spoedige bediening. Telefoon nr53. reeli over de Post en Kattestraat. Nfr SO. AALST» Laat u geene vreemde kolen leveren, eischt alleenlijk Inlandscïie van de Kom van Bergen de beste die er bestaan en koopt uwen Gaz-Coke per kilo en niet per hecto liter in uwen intrest. Kolen al brokken 32 fr.vreemde kolen 29 fr de 1000 kilos te huis besteld en afge wogen in uwe aanwezigheid op verzoek. Den besten gezuiverden Gaz-Coke aan fr. 3,35 de honderd kilos of 1,35 fr. den hec toliter volgens beliefte. .Gewonolijke Saz Coke 3 fr. de honderd kilos of 1,20 den hec toliter op den koer genomen. Anthraciten, Briketten (union), groote Bri ketten voor Serres en gewasschen Noten voor stoven, Tortue, Godin, Cade, enz. Gelief op te merken dat mijne Kolen en Cokes in het droog liggen en niet in opene lucht, het verschil is merkelijk. Bijzondere verwerj voor België Verwen en kuischen in liet droog van alle Stoffen, Gordijnen, Tapijten, enz. Hulphuis te Aalst, Kerkstraat, 8, Bij Juffer I. irOLTIf EI.IliXE. DE MAESENEER Philemon, Brabantstraat 11, Aalst, Meubelmaker, beveelt zich voor het maken van alle slag van Meubelen, in alle style en alle soorten van Hout, Accajou, Notelaar enz. Opkuischen, Polieren en Cireeren van alle soorten van Houtwerk. Spoedige bedie ning en voordeelige prijzen. Vraagt overal den allerbesten Maagbitter te verkrijgen bij JAAK COPPENS-VAN MUYLEM, koopman in Wijnen en Likeuren Houtmarkt 16, AALST. 11 A ADEL In inlandsche llouïltïekolen 0 Droge kolen, eerste kwaliteit. Geen gruis, zuivere grove Galjetten. Verzekerd Gewicht. 89 fr. per 1000 kilog. 1.45 fr. per 50 kilg. ten huizo besteld. Gezuiverden Gas-coke, aan fr. 1,20 per hectoliter, of drij franken per honderd kilos, naar keuze van den kooper. o Vriendelijk verzoek de orders rechtstreeks in het gasgesticht te willen bestellen. Gfl, Nieuwstraat, Aalst. Groote keus van Mutsen en Berets voor Kinderen, Jongelingen en Heeren, allen door mij zelf gemaakt, aan zeer gema tigde prijzen Alsook ordinaire en rijke Hoeden in alle irijzen, altijd naar de laatste mode en van e beste Engelsche en Verviersche huizen. Ook aanvaard ik stoffen voor Mutsen van temaken. Men levert aan winkels. het volmaaktste stelsel, geene moeite veroorzakende Horizontale sliiigcrliaak, Eenig huis te AALST, 9, Alhert-Liénartstraat vraagt voor België, Vertegenwoor diger te zijn, van eene voorname Garen Spinnerij. Schrijven G. T. F. 105, blijvend postbureel BRUGGE Midden. Grooten EIGENDOM en MAGAZIJNEN te Aalst Eilandstraat, groot in gronde 6 aren, hebbende eenen Uitgang van 6 meters 43 centimeters in gezegdestraat komende aan den eigendom van M. Charles Schuer- mans en aan huizen van d'heeren Callebaut, voor de konditien en de sleutel zich te be vragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst Graanmarkt. SUNLIGHT ZEEP gebruikt. AALST alle Zaterdagen Tarwe 00-00 00-00 Haver 00-00 00-00 Aardappelen 8-00 9-00 Boter de kilo 3-40 3-60 Eiers de 25 1-98 2-16 Viggens 0-00 0-00 balen Hoppe primé van 00-00 00-00 00 ordinaire 00-00 00-00 hoogte niet zijn van onzen Don Quichotte en verontschuldigen ons dus, met hem in het strijd perk niet te willen treden. Een ding staat vast en al zijne groote stad huiswoorden zullen't niet weerleggen, dat, in dien de evangeliën opgesteld zijn door schrijve- laars in den trant der opstellers van De Volksstem reeds verscheidene malen te Den- dermonde veroordeeld, er zich veel, heel veel laster en leugens in bevinden. Wat denkt gij er van, Godgeleerde !?!T Of er gelachen werd. Op Dijnsdag van Karnaval, ging er in Gent eene Kavalkade uit, ingericht door de Liberale Jonge Wacht. Een der wagens verbeeldde het vermaard klooster van Maltebrugge, waarin men een broederken standvastig de klok zag luiden. Of er gelachen werd met die zinspeling. Eenige klerikale studenten maakten zich op den doortocht kwaad en riepen ahoe II n'y a que la vérité qui blesee, zegt men in 't fransch. Eerste Communie. Weldra zal men de kleine jongens in 't zwart, de meisjes in'twit, naar de kerk zien gaan, vergezeld van vader en moeder in feestkleedij. Het witte kleed der meisjes heeft vooral iets treffends In 't wit gehuld, met hemelsch licht omgeven Gelijken zij de sneeuw, die de keerstoep komt bevloeren Terwijl hun tullen plooien hun englenwieken geven. Voorde lieve kleine meisjes is het wel de schoonste dag van hun leven en de ouders zeiven blaken van 't geluk dat hunne kinderen doet herleven, 't Is ook reeds maanden dat men in 't huishouden gespaard heeft om de kleeding van de Communiekanten te bekostigen. De handelaars van de hoofdstad weten het wel, want sedert verscheidene dagen reeds wedie- veren de uitstallingen van onze groote winkels om het meest om Eerste Communieartikels ten toon te stellen. De Flaneur deelt ons eenige prijzen mede aan de vitrienen opgemerkt Meisjes. Kleederen in Mousseline plooien linnengoed, 3,45Sluier voor Eerste Commu niekanten, 1,95 rok in percale versierd met kant, 1,95 gegarnierde hoed, 4,65 Capelien in Italiaansch strooi, 1.10 Wollen kousen, witte, zwarte of lederkleurig met ribben. 0,85; Lendenbanden, Sjerpen met franjen similizijde, 0,68 Gewold lijnwaad alle tinten, de m. 0,98; Witte mousseline, de m. 0,40. Jongens. Witte gesteven hemden, 1,65; Dubbele omslagen cols, 1/2 dozijn, 2.50. Deze prijzen zijn die van het Huis Tietz, 36-38, Nieuwstraat, te Brussel. Voor de schrif telijke bestellingen moet men zich aanbevelen door« De Volksgazet ten einde recht te heb ben op de kostelooze premies, bestaande in kostelooze photographies en visietkaarten. Vraagt ons, mits De Volksgazet te noe men, onze bijzondere prijslijst betrekkelijk de Eerste Communie. Een werkmansvriend. Jaarlijks kunnen wij niet nalaten den heer Gust. Boel, liberaal senator voor Zoningen, lof toe te zwaaien, voor 't goed voorbeeld dat hij aan de andere nijveraars geeft. Verleden Maandag werd in zijne werkhuizen van La Louvière aangekondigd, dat eene som van 30,000 frank tusschen 't personeel der werkhuizen zal uitgedeeld worden. M, Boël huldigde reeds in 1888 het stelsel in, van de werklieden te laten deelnemen in de verdeeling der winsten en aldus werd tot heden reeds 536,223 frank aan de werklieden geschonken. Bravo M. Boëldat zijn daden, maar geene holle woorden. Comité d'Alost de la crolx rouge. Jeudi 26 Mars a 5 heures précises du soir, au theatre de la ville, le capitaine eommandant adjoint d'état-major Dubreucq, du régiment des Grenadiers donnera une conférence A travers le Congo-Belge. M. le capitaine Dubreucq, fut l'adjoint de Challin lors de la glorieuse campagne dirigée par celui-ci contre les arabes. II prit une large part dans cette expedition célébre contre les Madhistes. II fut du combat décisif de Ndororma, le 5 Avril '1896. Rentró peu après en Europe le commandant Dubreucq repartit de nouveau en 1897 pour l'Afrique enqualitó de chef du districtde l'Equa- teur. C'est done avec l'autorité que donne l'ex- pórienco des choses vécues qu'il nous pariera du Congo. DE HOEST hoe erg hij ook zij wordt op eiken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van Depratere. Weigert alle andere Siroopen, pillen, pastillen die men u in de handen zoekt te steken.Want niets is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Aalst bij de apothekers MM. Callebaut, Botermarkt en De Valkeneer, Espla nade, en overal. Liberale Werkinanskring. De leden tlie Zondag 23 Maart deel nemen aan de manifestatie te Xinove, om den triomf en de inhul diging van M. De Deyn, als Burge meester te vieren, kunnen zieh In tern inschrijven hij de boden. Prijs heen en weer fr. 0,85. .*1 nüsétMr'i—isnvnv.na-'iMiiiTvrTiMmus u i^atoaaKaiMMMBaiWMBi—s—n» O— ICril te Nleuvverkerken. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en gelag, openbaarlijk verkoopen Gemeente Nieuioerkerhen. Eerste koop Een perceel Land, gelegen op groot Molenveld, bij cadaster bekend sectie C, nummers 665, met eene grootte van 14 aren 70 centiaren en volgens meting 15 aren 50 c. a. palende noord d'heer Meuleman te Erpe, oost d'heer De Saedeleer, Burgemeester te Hael- tert, zuid M. Hector Itedant en west den Armen van Aalst. In gebruik bij de weduwe Ivo Van Impe. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Nerenberg, bij cadaster bekend sectie C nummer 54, groot 27 aren 50 c. a. palende noord de Bergstraat, oost den Armen van Nieuwer- kerken en M. Nicodemus Van Impe, zuid den Armen van Nieuwerkerken en west Alfons Van den Broeck. In gebruik bij Bernard Rasschaert en Remy Ottoy. Derde koon. Een perceel Land, gelegen op Clareput, bij cadaster bekend seetie B, num mer 361b, met eene grootte van 17 aren 60 c. a. palende noord Jan Lievens-Muylaert, oost-zuid en west de kinderen Van Huyneghem. In gebruik bij Amandus De Vuyst. Vierde en laatste koop. Een perceel Meersch, gelegen op Nerenberg, bij cadaster bekend sectie C nummer 23, met eene grootte van 17 aren 30 centiaren, palende noord ver scheidene, oost M. Victor Coppin, zuid de Lae- rebeek en daarover het grondgebied der ge meente Ilaeltert en west Benoit Megancken Zusters te Haeltert. Op te leggen Boomprijs 100 fr. ZITDAGEN Instel Dinsdag 17 Maart 1Qnfi Verblijf24 iyu8 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van Alfons Maesschalck-Muylaert, te Nieuwerker ken, Laar. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal op WOENS DAG 25 MAART 1908, te be» innen om 9 ure voormid dag, binnen de gemeente Schoonaerde. aan het Dorp en aan de Molenstraat, overgaan tot de openbare vei ling van goed geteerd Mest, Meubelaire en andere roerende voorwerpen, Kortewagen, Landbouwhalam, Bakken, 33 Kiekens en 2 Hanen, enz. enz. ten ver zoeke en omtrent de woningen van de heeren Guillau- me Matthys-Blanquaert, burgemeester en eigenaar, Alexander Picqueur, Frans Bogaert, Charles De Rid der, aan het Dorp, Adolf Bogaert. Molenstraat, en an deren. Gewone voorwaarden en tijd van betaling voor de koopen boven de tien franks, mits borgstelling en komptante betaling van het ongeld en van de koopen van tien franken en daaronder. De koopers die hunne voorgaande venditiën niet hebben gekweten zullen noch als koopers noch als borgen worden aanvaard. 25, Leopoldstraat, 25, AALST. ■v*- - np«Kis>'.*st srawnsKS nm en MIITIIALISTEX Verzekert u op het leven bij de maat- I schappij LABOR, Koninklijke St-Maria- straat, 91, Brussel. Ingeval van ziekte en ongeval za1 de premiën niet betaalbaar. Aankoop van Eigendommen. In lichtingen schrijven aan F. V. II. Brussel-Noord. Bobijn van groot draagvermogen Zelfwerkende spoel uit werper. Onderstel met billen-werking. Volledige reeks gidsen en toebehoorten Vreugde In Huis I Eertijds was het huisgezin droevig. De vrouw moest Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat hard Werken. Nu is het Wonder geschiedt. Vreugde en gezondheid heer- schen in huis sinds men er dage- ijks

De Volksgazet | 1908 | | pagina 3