DE BOSCHGEUS Loopende Nieuws. In en rond de Kamer. MEETING Briefwisseling. Erembodegeui. Uit Sottegem. N1NOVE. Tak-Aalst. Miiigelamangel. r°P een vat Gencver De kleri kale Regeering boft er alle oogenbiikken op dat, dank aan hare op volgeude las ten- verhoogingen op den alkool, de verbruik van den gene ver verminderd is. Buurtspoorwegen noch het ministerie van spoorwegen tot hiertoe eenige aanvraag. Ortfff bemerking. De volkrijke gemeente Denderhautem blijft dus ver stoken van alle groote rechtstreeksche gemeenschap. Zij heeft bij gebrek daaraan hare bloeiende nijverheid zien ten onder gaan, de gemeente ligt daar afgezon derd als een verloren hoek. Is het dan te verwonderen dat zoo vele inwoners de streek verlaten en naar den vreemde trekken, bezonder- lijk naar Amerika, vermits ze hier slechts een zoo bekrompen bestaan kunnen vinden, bij gebrek aan gemeen schapswegen. En dat is de schuld der klerikalen. Te Gent, waar de katholieken een y «bondgenootschap» ingesloten hebben met de socialisten zegde de katholieke Sche pen, M. Van de 'Vyver.in de laatste ge meen teraad szi t- ting het volgende Het beste middel om de politiek uit het bestuur der Weldadigheidsinstellingen te sluiten bestaat' hierin van afgevaardigen van alle politieke partyen er in op te nemen. Wyze woorden 1 al lang spreken hier in Aalst de Liberalen in den zelfden zin, im mers, iedereen zou moeten begrypen dat zulke instellingen buiten alle politiek moe ten beheerd worden. De klerikalen van Aalst denken er anders over. Ook wat schitterende uitslagen I! Het fameus budget van onze hospitien is er het beste bewijs van 1 Daar over komen wy in 't kort weder. In de zelfde gemeenteraadszitting heeft de raad besloten het mandaat der armmeesters alle vijf jaren aan herkiezing te onderwerpen. Dat is de beste manier om misbruiken te vermyden. De evenredige vertegenwoordiging is dus de redding der stadsbesturen. In onze koopwarenstatie schynt men jaloers te zyn over den schrikkelyken vuilen toestand waarin onze straten by slecht weder verkeeren 1 'tls concurrentie, een halve voet vuile vette zwarte modder waarin men moet doorpolsen. Wie is daar met den reinigheidsdienst belast. Cu aan den ingang der Statie, op den openbare weg, een voet der kalseide, prykt, prachtig en welriekend een gezond© mesthoop. Maar, 't schynt dat hy van kassen is, en Tu es Petrus 't is te zeggen Gy zyt Kassen en tegen Kassen zullen de poorten van 't stadhuis niets vermogen. Laat er ons dus liefst van zwygen. Pater Patat is voldaan maar, atten tion, 't is van Pataten alleenlyk I Nu doet hy voor goed jacht op d'hespen, boerkens, vlucht ze, gelyk in den besloten tydAls Pater Patat miserie preekt, boerkens, vlucht uwe hespen 1 Wat is de onfeilbaarheid van den Paus toch eene schoone zaak 1 Tot verle den jaar toe moesten de kinderen die in Juni geene elf jaren waren of die hunnen catechismus niet van buiten kenden voor een iaar wandelen gezonden worden op bevel van den H. Stoel. En nu aanvaardt men kleine gramins die van niets weten, nogmaals op bevel van den H. Stoel. Wat onfeilbare Stoel 1 Nog zyn de werken der Statie niet voltooit of de afschuwelijke bermen waar mede het Staatsbestuur ons heeft begiftigd langsheen de spoorbaan, krijgen reeds een sierlijk uitzicht. Ondanks de sture koude ziet men reeds uit den grond de gewassen uitschieten die men gewoorilyk op dergelyke plaatsen aantreft geblutste koffiekannen, gebroken sauspannen van alle maten, afge dankte hoeden, stukken van boestrinkena ren, scherven van fleschen en pinten enz' enz. weldra zullen er nog welriekende bloe men, zooals doode katten, ratten en muizen enz. bykomen. En zeggen dat de Staat aan de Stad beloofd had er een rozenpark van te rnaken 1 Het moest een omheining worden van veelkleurige tros-roosjes 1 Maar voor Aalst, is 't zoo al wel genoeg 1 niet waar, heer Schepen en Volksvertegenwoordiger Moeyersoen Men laat u ook op in 't minis terie gelyk uwe voorzaten. Proficiat II Gansch de week werd ingenomen door de bespreking der begrooting van Congo, een zeer belangrijke bespre- 04 of de ItelgiNclic Vaderlanders TEN JARE 1586, door J. J. M O K E Vrij in de Volkstaal overgebracht. o Hy bad op de gedenkzuil zyns vaders, ojp het graf waarin zyn oom voor de tweede maai was begraven geweest. Adelaida's naam kwam onophoudelijk in zyn gebed, en naarmate hy zyne gedachten verhief tot dengena die de onschuld beschermt eindigde hy met niet meer te wanhopen haar nog te rug te zien. Het zicht van den grafkelder, waarin de overblijfselen zyns ooms terug gebracht waren, scheen zyne ziel te versterken. Hy had onder zyne oogen eene gedenkzuil der waakzaamheid en standvastigheid der magi straten, die zich onledig hielden met het op zoeken der edele wees, en hy overtuigde zich gemakkelijk dat hunne tusschenkomst, in dit nieuwe werk van gerechtigheid, niet machteloos zou ziin. Hy zegende ze toen uit het diepste zijns harten, en aan hunne man haftige deugd nadenkende, gevoelde hy dat king, doch die ongelukkiglijk ons volk onverschillig laat. Zonderlinge dingen komen aan den dag. Zoo hekelde volksvertegenwoordi ger Van der Velde, die reeds tweemaal in Congo verbleef en dus met kennis van zaken spreekt, de doenwijze onzer paters en nonnen in Congo, die daar ook al de meesters willen spelen en zoowel de blanken als de zwarten on der hun juk willen brengen door aller hande middeltjes die dat gewijd volkje eigen zijn. Minister Renkin, alhoewel het zijne vrienden betreft moet zelf bekennen dat M. Van der Velde voor sommige gevallen waarheid sprak, maar dat hij daar niets tegen kan doen. Ook volksvertegenwoordiger Buyl brengt aardige dingen aan het licht zoo zendt de minister van Colonieën en zijne hooge beambten telegrammen op de kosten van den Staat aan pastoors, nonnen, schoolmeesters, notarissen en zelf aan dagbladschrijvers enz. enz. Onze Congo dient gelijk men kan zien, en weinig voor alles, maar bezonder voor den porte-monnaie. voor de Vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. Zondag had de Meeting plaats voor de Vervlaamsching der Gentsche Hoo geschool, belegd door 't gemengd libe raal-socialistisch propaganda-komiteit in 't lokaal Graaf Egmont De opkomst was talrijk. De beide sprekers, volksvertegenwoordiger M. Persoons en advokaat M. De Swarte, werden dapper toegejuicht. Wij verhopen van deze Meeting het beste en zijn verzekerd dat ze goede vruchten voor de vlaamsche kwestie zal afgeworpen hebben, bezonder bij onze werklieden. De veradering werd voorgezeten door den heer Ach. Brys, voorzitter van 't Willemsfonds. Borsbeke, den 3 Februari 1911. Mijnheer de Uitgever Me dunkt dat uw gazet de waarheid durft schryven en dat ze de boeren geen knollen voor citroenen zoekt te verkoopen dat en is met de al gazetten 't zelfde niet, want de meesten en byzonderlyk de katholieke bla den, zooals de Volksstem, zoeken van vele hunner eenvoudige lezers in doekskens te doen. 't Is omdat ge zoo- rechtuit schryft dat ik ook niet niet kan nalaten van u uit onze gemeente een weinig nieuwste vertellen. Ge weet misschien dat er sedert lang by onsnen heelen hoop bonden en inrichtingen bestaan, die alleen voor doel hadden de boeren veel profijt te verschaffen, en het schoonste van d'affaire, die inrichtingen marcheeren opperbest, ze winnen veel geld en «ie boeren nunnen toestand is gebleven zooals hy was als ze niet werken en wroe ten en krabben en bijeensparen en zuinig zijn, kunnen ze nu, niet niet meer dan vroeger, de twee eindjes van 't jaar aan een tuifelen de boerenmenschen, die nu precies geen uilen zijn, hebben dat al lang gezien en ondervonden, en, onderduimsch achter hoek of kant, of tusschen vier oogen, gaan de gedachten wisselingen hunnen gang, want is praten z-ilver in Borsbeke. zwygen en gehoorzamen is goud, 't is voor de religie en voor de.... rest Mijnheer den Opsteller. 't Schynt nu toch dat er verbetering gaat komen er is nu sedert eenigen tijd nen Boerinnenbond gesticht, waarvan het doel is de Borsbekenaar rentenier te maken op min dan 10 jaren. Dat zal plezierig zyn, ne waar Mynheer, en wat zal Borsbeke dan niet gekend zyn de wereld rond de naam van ons prochie zal, in letteren gemaakt van goudstuks- kens op de landkaart aangeteekend zijn, God weet zullen binnen eenige jaren de eigenaars langs ons kanten dan nog: pach ters vinden voor hun land Ge zult mis schien glimlachen met dat rentenieren op 10 jaren tijd, maar 't is serieus, zulle 1 De boerinnenbond wordt somtyds al eens byeen- geroepen voor een conferentie en willen of niet, ons vrouwvolk moet er naartoe ze willen ons zelf tegen ons goesting ryk ma ken De conferencie worut gegeven door M,ne Kiekens en 'k begin te.gelooven dat men nooit van een land moest wanhopen dat dusdanige burgers bezat. 't Was wezentlyk een groot en edel voor beeld dat de magistraten destyds, niet alleen lijk van Brugge, maar van byna al de ste den der Nederlanden gaven. Tusschen de dweepzucht van den monark, de plageryen des ministerraads van Brussel, de schande lijke eischen eens deels der clerezy en de volksdriften, het nationaal nagevoel, de verblinde stoutmoedigheid der fanatieken, en de wreedheid der opstandelingen ge plaatst, weken zy van den weg niet af wel ken 's lands wetten, de eer en het geweten hun voorschreven. Groot zonder praal, deugdzaam zonder gerucht, waren zij de be schermers hunner medeburgers, der goede orde, der gerechtvaardigde rechten van den )rins, en zij vonden hunne te vredenheid in iet goede te stichten, en niet een enkele zochtde gunst ran het hof noch degene der partyen te winnen. Dewyl die troostvolle gedachten de toe komst voor des jongelings oogen min droef afschilderden, trof eene onbekende stem hem de ooren nauwelyks had hy den tyd zich achter de boomen, welke hem omringden te verschuilen, om de ontmoeting van den heer van Ravel te vermyden. De oude ridder was van eenige edellieden vergezeld, waaraan hy met zyne gewone levendigheid, de omstan digheden der ontgraving en degene der die Madam en de goedsjeudige masceurkens en heel hunnen aanhang de boerinnen voor groote kiekens aanzien als ge hoort wat al raad dat ze hen geeft om rentenier te wor den om rentenier te kunnen worden daarvoor moet ge eerst en vooral ge zond zijn en om gezond te zyn moet gegoed slapen en men slaapt maar goed, zegt Madam, in een bed van doebel fas, dat wil zeggen twee beddekens neven een zoodat de vrouwan dus by hunnen man niet meer mogen liggen in eenen beddenbak P Daar zal volk komen naar zien En om saucissen te braden moet ge ze in den oven zetten en niet op 't open vuur Mijn gebuurvrouw zei dat het me moeilijk is socissen braden als ge er hebt; maar heeft Madam en de Maseurkens niet te kort, me nig boerken in ons gemeente moet niet veel socissen in 't jaar eten. Ze krijgen niets meer van huu boter, melk en eieren dan de menschen van naburige gemeenten en ze moeten zy al zulken duren pacht betalen als overal elders en zoo schiet er niet veel over voor socissen te koopen Madam had beier gedaan van aan haar toehoorders elk ne kies socissen te geven Om rijk te worden moet ge ook een jacht gebruiken in plaats van een stoof. Wat zee ver I Er zyn zeker al veel menschen kontent als ze zich een stoof van 20 of 30 franken te Sottegem of elders kunnen koopen in plaats van een kostelyke jachtde opbrengst van ons boerdery is zoo bont niet dat we 't geld door deuren en vensters moeten smyten En in dien zin krygen ons boerinnen zoo veel raad als ze maar willen is dat niet werken in 't voordeel van den kleinen man dat de katholieken doen En zoo worden ons brave boerenmenschen jaar in jaar uit by den neus geleid ze moe ten zwygen omdat ze onder den hiel liggen, onder 't juk van klerikale dwingelanden en uitbuiters ze mogen zich niet onafhankelijk toonen, zoo niet worden ze getroffen door de klerikale geldmacht en die is onmeedoogend En 't is om dat de klerikalen weten welke groote macht hun fortuin en hunne eigen domrnen hen meebrengen, dat ze ook tegen 't algemeen stemrecht zyn. Nu hebben al die Menheeren 3 en 4 stemmen en wy kleine menschen, hebben er maar een en we kun nen niets, we zyn onmachtig, en 't hart op gekropt van razerny en onmacht moeten we zwijgen. Doch geen moed verloren, de menschen worden stilaan dat klerikale juk moede, ze hebben tot over den kop van die onver- dragelyke overmacht, die dan nog de stout heid heeft van zich op de religie te steunen en deze als dekmantel te nemen. Wy zullen hier van onzen kant ons beste doen om de dompers met kiezing een davering te geven, opdat er eens in't land en zoodoende overal wat verandering zou komen 't en kan toch niet slechter zyn als t en is. Ik zend u, M. den Opsteller myne Borst beeksche liberale groeten. Nen echten Den Maandag 23 Januari laatst was het feest voor de leden der Melkery van den steenweg, door de dompers onzer gemeente genoemd de Liberale Melkery. In den voormiddag uitstap by de leden herbergiers. Ten twaalf uren middagmaal. Elk deed zyn buiksken een zielmis van eerste klas. Daarna herkiezing van het bestuur, her kiezing voorgesteld door het bestuur zelve. Geen enkele kandidaat stelde zich voor als secretaris. M. Florent Van den Berghe werd met eenparige stemmen herbenoemd, even zoo de Voorzitter M. Theofiel De Poorter en de andere bestuurleden. Deze uitslag toegejuicht door de 57 aan wezige leden, bewyst dat dezen vertrouwen hebben in hun bestuur, en strekt tot eer van Voorzitter, Secretaris, ja, van geheel het bestuur. Er dient gezegd, dat het beheer der maat schappij niets te wenschen laat, daags voor het feest had tot algemeen tevredenheid de verdeeling plaats gehad van 2455,33 fr. On danks den laster der bokkery is de toestand der Melkery van den steenweg bloeiend en de vooruitgang bestendig. Acht dagen te voren was het niet feestdag maar vuistdag geweest in de bokkenmel- kerij. Slechts een twintigtal leden gingen mede naar de kerk, ze liepen met zure, sture gezichten en's avonds brak de storm los. De leden der bokken melkery, al zyn ze verkleefd aan den domper, maken toch de vergelijking tusschen hunne Melkery en die van den steenweg ze moeten zeggen dat een liberaal bestuur de zaken goed bered dert, daar heeft men eene groote som te verdeden. Onder de leden der bokkenmelkery was de misnoegdheid algemeen, de storm werd een tempeest; op zekeren oogenblik vloog de deur open en een koppel mannen werden met groot gedonder buitengezwierd, zoo vertelt men ons. herstelling van het graf herhaalde Ja, myne buren, zegde hij, het zijn die vervloekte politie-soldaten die zich hebben laten overreden dat zy op 's bisschops beve len handelden, als of... oei I oei I myn flere- cijn Maarzy zyn thans in het gevang te broode en te water, verstaat gy het. De hee- ren der stad nemen de zaken ernstig op, wanneer hunne rechten op het spel zijn. En by het bloed on zes heeren Christus mogen zij er op rekenen dat wy ze zullen ondersteu nen, indien het noodig is 1 Er zijn nog vader landers in Vlaanderen, en ik de eerste, al- hoe wG reeds oud.... Oei 1 oei I mijn ver vloekt been Maar ridder, zegde een dergène die zich n.H hem bevonden, gij hebt met valsche sprong"-n bij de bondgenoten van Brussel omgegaan. Die lieden gingen te ver, mynheer, her nam de veteraan ik keurde hun gedrag af. Maar gy hebt ons hier zien komen met den knapzak en de schotel van den bosch geus, zegde een andere. De grysaard krabde zich het hoofd. Dit bewyst u ten minste welk vader lander ik ben. Ik geloof het. Nogthans hebt gy aan het hoofd uwer vassalen op die ongelukkige bende boeren gevuurd. He, duizend duivels, m\jnhee ren Een boerken van Resschebeek ontving, zoo verzekert men ons verder, een pak chocolade en een blauwe voorschoot, t Schynt dat men die wonderbare winst- pryzen toekomend jaar aan den top van een zware hoppestaak zal hangen om er mastklimming van te houden. En zeggen, dat er onder die mannen een overlooper is, die gehoor gaf aan de mooie woorden van een onderpastoorken en nu een van de misnoegdsten is. Een boerken van de Kleistraat Zondag laatst, werd alhier door de Zuigelin gen van Polus opgevoerd de Liefdezuster oomedie in drie bedrijven en Fortunatus Beurze, blijspel. Hoewel sedert eenigen tijd, de Zuigelingen van Polusgevoelige verliezen van acteurs ondergingen, toch moeten wij rechtuit beken nen dat wij hier zelden beter gelukt feestte zien kregen, want beide tooneelstukken wer den ten genoege van iedereen opgevoerd. De verdienstvolle Mej. Elisa Polvliet blijft zonder kijf buiten alle kritiek en al onze plaat- lelijke acteurs deden hun bestwij vatten ze allen samen onder dezelfde verdienste en we maken slechts eene enkele uitzondering voor de kleine Jenny, die bij uitmuntendheid hare uiterst moeilijke kinderrol vervulde. Stroomden de tranen bij beken tijdens de uitvoering der Liefdezusterintegendeel scheen er geen einde te komen aan don lachlust welke Fortunatus Beurze verwekte. Er was dus ruime vergoeding. Wij stellen met genoegen vast dat onze rede rijkers allengskens afzien van hun ruwen ge westelijken tongval en wij zien een niet al te verwijderd verschiet te gemoet waarop wij eindelijk eens de Vlaamsche taal waardige op voering bij onze Zuigelingen van Polus zul len kunnen waarnemen, 't Is de uitspraak van Baptist die ze het best evenaart. Wij verheugen ons ook niet het minst in de talrijke opkomst der nieuwsgierigen, want waarlijk, zelden zagen wij hier beter gevulde zaal. Niet alleen waren alle zitplaatsen bezet, maar ook stonden de rechtstaande toesohou- wers letterlijk opeengeperst. En, teeken des tijds, de buiten was ook goed vertegenwoor digd, wat een bewijs daarstelt dat de banblik sems der geestelijken allengskens minder in vloed beginnen uit te oefenen op de massa. Zoo stijgt de volksleeuwerk langzamerhand doch des te zekerder de hoogte in en niets kan voortaan nog beletten dat de blinddoek, die het zicht van ons donkere Vlaanderen nog bene velt, weldra voorgoed afvalle. Ja, aurora der vrijheid nadert en wee u, gij, verdrukkers en foppers van ons diep verwaar loosd en verachterd vlaamsche volk, want loontje komt wellicht om zijn boontje. Liberale Jonge Wacht. Morgen, Maandag 6 Februari, om 8 ure s avonds, Algemeene Verplichtende Vergade ring voor de leden der Liberale Jonge Wacht» ten lokale van den Liberale Kring, Ötatieplein. Na de vergadering zal men een bezoek bren gen aan Hector De Vrieze. Penefoenbond. rrA~r\ de ^en der pensioenkas Help UZelve. De onophoudende aangroei van het ledental van onzen Pensioenbond verplicht ons tot het algemeen maken van den maatregel die wij in 1910 hebben ingevoerd. Te dien einde, en om de stortingen te verge makkelijken, zullen voortaan maandelijksche vergaderingen worden gehouden in te bepalen lokalen. Niemand is verplicht die vergaderingen by te iconen, doch wij zijn terdege overtuigd dat d© leden het gemak zullen inzien dat wij hen aan bieden om, mits kleine maandelijksche bijdra gen, hot vereischte minimum van 3 frank te bereiken dat zij jaarlijks moeten storten tot het bekomen van hun ouderdomspensioen. De eerste storting voor het jaar 1911 heeft plaats op Zondag, 5 Februari, te 6 u. 'g avonds, ter herberg van den heer Edgard VAN WAM BEKE, Markt, waar, mits betaling van 5 cen tiemen, aan ieder lid een quittantie-boekje zal overhandigd worden. De Secretaris, De Voorzitter, G. D'HAESE. Jos. 8CHOCKAERT. N. B. Bij de leden, die zulks verlangen, zal het te storten geld ten huize worden afge haald gelijk vroeger. Karei Ketsman werd Woensdagavond vrij gesproken. De jury antwoordde ontkennend op de vragen betreffende den moord, bevestigend op deze van het dragen van verboden wapens. Voor dit laatste feit kreeg Ketsman drie maanden gevang, maar daar hij al langer in 't gevang zat, zoo werd hij onmiddelijk in vrij heid gesteld. t was om aan dien goeden heer mijn buur man aangenaam te zijn I Men zegt, heer van Ravel, dat gy den man gevangen genomen hadt, waarvoor hij zich in vijandschap met onzen bisschop stelde. Gy hebt gelfik. Het was een sterk ge bouwd en behendige schurk, hy was by mijne eerste ontmoeting ontsnapt. Maar ik vond hem later, eenige stappen van hier, terug en wierp met den degen in de hand op hem om aan te vallen, ik.... oei 1 oei 1 ik zou dit been moeten doen afzetten I -- Verschooning. Sommigen beweren dat het een oude dienstknecht des ouden edel- mans is anderen denken dat het een onwet tige zoon was. Maar wat ik kan bevestigen is dat hy zich wel verdedigd had. Men heeft geen nieuws van den heer Frederik I De ridder schudde het hoofd op eene be langstellende wyze. Hy zal welhaast terug verschynen, zegde hy ik weet aan welken man hy zich verbonden heeft en men is in dezes dienst niet onledig, Maar gij zult hem zien terug keeren. En de arme wees Op myn woord, mynheeren, indien zij het klooster verlaten heeft, er is daar niets van te zeggen. Men hield ze ondanks haar en in tegenstrijd met het recht der lieden op- Lulstercljk Tooneclfeest den Zondag, 12 Februari, in de Schouw burgzaal van den Liberalen Kring, door de Koninklijke Rederijkerskamer De Witte Waterbloem met de medewerking van Mevrouw Blankenstein, tooneelkunstenares te Brussel, Mevrouw Deihaye-Gyssels, idem te Vilvoorde en Mejuffer M. Leclair idem te Ninove. Men zal opvoeren 1. De Duren, dramatisch kluchtspel in een bedrijf door Justus Van Maurik. 2. Verleden, drama in dry bedryven door Ina Boudier-Bakker. 3. Een huis met Commensaals, oorspronkelijk kluchtspel in een bedryf. door J, Mannoury. Gordijn om 4 1/2 ure. Algemeen Nederlandsch Verbond. Dr Peeters uit Gent, die, op 23 Januari, in de Hoogeschooluitbreiding moest optreden, was plotselings ziek gevallen. Die ongesteldheid, welke voor het verder wellukken der prachtige reeks lessen die do Tak Aalst A. N. V. met God weet, wat een moeite heeft weten samen te krijgen heel on aangename gevolgen kon hebben, heeft ons andermaal hot genot verschaft te komen onder den charme van den zoo sympathieken als 8ierlijk-zich-uitdrukkenden spreker Heer Oskar Van Hauvvaert. Dees maal sprak de hoer Van Hauvvaert over Hippoliet VAN PËENb'. Hippoliet Van Peene Voelden we niet bij het hooren van dien naam behoefte eventjes waanwijzig de schouders op te trekken en op ons lippen te doen verschijnen een ietwat voornaam tachie Hippoliet Van Peene, ouwe Heer, wat hebben wij, verfijnde twintigeeuvvers, wel aan uw boerenleute en romantisch gebaiel Handelden en spraken sommigen van ons zoo niet 1 Do ondankbaren Na een paar jaren literai- ren heropbloei, vergoten ze het noeste, stoere werken der eerste letterbeoefenaars, der baan brekers, die openden den weg tot leven en lichten nu ze wandelen in de al overstroo- mende zomergoudpracht, nu schamen ze zich over hen die gingen en streden in 't bange duister. Die zoo doen, hebben het mis En dit, deed de heer Van Hauwaert wonderwel uitschijnen. Van Peene heeft ons geschonken het eerste oorspronkelijk kluchtspel, het eerste historisch drama, het eerste zangspel in een woord, hij is geweestdo Conscience onzer tooneellite- ratuur. Vergeten we dat nietErkente lijkheid is een schoone deugd, het bestaan van ons huidig titeratorengeslacht is enkel mogelijk door het onbeholpen geschrijf van hun voor gangers. Ter herinnering. Maandag 6 Fe bruari op het Stadhuis (Militiezaal,) Da Wereldstad Berlijn» (111001 gekleurde zich ten) door den heer P. Nijs ingenieur. Medegedeeld Zondagruet. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag 5Febouari 1911, M. van Caelen- berg, Leopoldstraat. Liberale Vereenigde Vakhon den en Fond* tegeu Werkeloosheid Lokaal Graaf Egmont groote markt Aalst. Algemeene Verplichte Vergade ring op Zondag 5 Februari 1911 te 3 uur stipt namiddag, op boet van 10 centiemen. Ten lokale Concordia. Op Zondag 12 Februari 1911. Algemeene Verplichte Vergadering op boete van 25 centjeineii, te 3 uur stipt namiddag, voor de leden van dOnderlinge Bystaud Lioe- rale Vrouwen voorzienigheid. Te 4 1/2 uur namiddag, voor de leden van de Onderlinge Bystand «Eerbied en Recht voor Allen Welnu, het blykt uit eene mededeeling in de Kamerzitting gedaan dat er in 1905 gestookt werd 618,726 heet. alkool in 1909 697,037 De accynsrechten stegen tegelykertyd van 38,923.340,17 frank in 1895 op 59,210,535,57 in 1909. 't Is te zeggen dat, in verhouding met 1905, het alkoolverbruik gestegen is met 80 duizend hectoliters, en de ontvangsten door de Regeering op den gevloekten dui- velsdrank geheven, stegen met meer dan 20 millioen frank. gesloten. Wat my betreft, ik denk dat zij haren neef is gaan vinden... Frederik hoorde die woorden, en, bleek van gramschap schoot hjj van achter de boo men die hem verborgen, met het inzicht de eer zijner Adelaida, op dien laffen lasteraar te wreker. maar toen hij het lijdend gelaat en de wankelenden gang van den grysaard bemerkte, verging zyne gramschap, hy deinsde beschaamd over zijn ontwerp ach teruit, draaide het hoofd om en verwijderde zich in aller haast. TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Hebt goeden xnoe I, en wederhoudt uwe tranen. C. Marot, Essays, xiii. In de hut opgesloten, waar de boochgeus haar heengeleid had, was Adelaida aan al de smarten ten prooi welke het hart eener dochter, eener geliefde, eener gevangene kunnen folteren. Zij had niet alleenlyk den dood van een welbeminden vader te bewee- nen, maarzy wist dat zyne overblyfelen ont heiligd en zijne nagedachtenis met eerloos heid bedreigd waren. Wordt voort ges.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2