Lock-out te Ingelmunsler. DE GAS. Van 't een naar 'l ander. Muziekschool-Bestarend Comiteit. Erembodegein. Brief uil Moorsel. IMJNOVE. Uit Sottegem. Onpartijdige Bond De Gek van 's Gravenhage Willemsïonds. Te getnoet gaan. Burgerlijke Stand B E B I C H T De klerikale volksvertegenwoordiger Delbeke heeft bij de bespreking van den Lock-nut in de Kamers eene rede voering gehouden waarover al de socia listen erstomd waren hij heeft zoo hevig en zoo hardnekkigopde patroons en nijver aars hunnen kap gezeten, hij heeft ze in 't algemeen zoo erg aange vallen en afgeschilderd als uitbuiters en uithongeraars van 't werkvolk, dat op zeker oogenblik een der socialisten hem toeriep M. Delbeke fet u hier op on^e banken. De socialistische volksvertegenwoor diger De Bunne nam daarna het woord en hij bestatigde vooreerft met groot genoegen den hevigen uitval van M. Delbeke tegen alle fabrikanten men ziet, zei De Bunne, dat de klerikalen in West-Vlaanderen, de socialistische werking en propaganda beginnen te vreezen, want in den strijd tegen het patronnaat gaan ze ons vooraf. Eens, zei De Bunne. heeft Anseele tot de liberalen gezegd, dat om iets te blijven zij de roode vlag zouden moe ten volgen, en ik op mijne beurt besta- tig dat de klerikalen om hun ge\ag bij 'l volk te behouden thans de roode vlag vooraf gaan Ze loopen ons voor ruit I De klerikalen worden dus stilaan de opruiers, zijlwerken den klassenstrijd in de hand, zij voeden en ontwikkelen den haat en de afgunst bij de werken de menigte ten opzichte van de fabrikanten En dat alles bij middel en om der wille van de religie en ook om aan 't bewind te blijven. Waar willen de klerikalen ons met dergelijke politiek naartoe leiden Ewel, wij liberalen, we doen aan dat spel niet mede, we verzaken liever aan eene tijdelijke en weinig ernstige populariteit, dan 't werkvolk tegen den patroon in 't harnas te jagen en tus- schen hem en zijnen werkgever de gevoelens van haat en nijd te doen ontstaan en aan te vuren. Wij verdedigen niet de belangen van 't werkvolk op de wijze zooals den klerikalen Delbeke en die onvermij delijke tegen de werkende menigte zal uitdraaien Men vangt geen vliegen met azijn en eene werkstaking uitroe pen tegen heug en meug en voor de minste reden honderde en duizende menschen zonder werk doen vallen, alleenlijk uit haat en wrok tegen eenen politieken tegenstrever en ook nog om als de verdediger te kunnen opkomen der werkersbelangen, ewel dergelijke daad noemen we hatelijk en schande lijk en zulke hanJelwijze zullen alle eerlijke lieden met ons afkeuren. We zouden de meening van alle re- deneerende menschen daarover willen kennen. Ze zou zeker ten voordeele der katholieken niet zijn. De benoeming van M. Jules De Gand, bestuurder van liet gasgesticht van Leuven, tut administrateur van de a Société Cen trale dagteckent van den 17 November 1910 en is afgekondigd in den Moniteur van den 15 December 1910. M. De Gand is vast een goed vakman, hg heeft reeds groote diensten bewezen aan de Société Centrale en zal haar nog groote diensten kunnen bewyzen. Maar het behar tigen der belangen der a Sociéló Centrale is al te dikwyls het verzuimen dezer der stad Aalst. Is M. Moyersoen nu niet van meening dat hg wat min voor komptant geld de be weegredenen en besluitselen van M. De Gand tegen de regie had moeten aanvaarden Had ons katholiek bestuur wat meer ge hoor gegeven aan de ernstige en wyze te genwerpingen der liberale minderheid, had het met wat min voorbedachtheid de kwestie der regie onderzocht, of ten minste met wat meer omzichtigheid het kontrakt, door de Société Centrale voorgelegd, be studeerd, dan zou het nude geheele verant- woordelgkheid niet dragen van de noodlot tige concessie die een der rykste bronnen onzer stadsfinanciën voor 35 jaar heeft onvruchtbaar gemaakt. Waarom zou M. Moyersoen nu niet open hartig verklaren wat hy vertrouwelijkheid aan politieke vrienden vertelt waarom zouhynu aarzelen om te bekennen dat hy door de Société Centrale om den tuin is geleid geweest en voor de stad eene slechte zaak heeft afgehandeld Maar laat ons daaraan niet verwachten. Het is met aanstaande Oktober gemeente verkiezing, en zulke bekentenissen zouden kunnen leed doen aan het wel lukken van den klerikalen lyst. En een goed katholiek stelt de politiek boven alles. Een klein vraagsken Sedert ongeveer een jaar pralen nog in de meeste straten onzer stad de oude lantarens van hun kop ontroofd. Zy schijnen de plaats niet te wil len ruimen voor de armtierige hangers die ze moeten vervangen. Heeft ons schepen- collegie misschien beslist ze tot verfraaing derstraten te laten dienen subliem gedacht waardig van den heer schepen van open bare werken I Zou men ze dan niet versie ren met bloemenkorven, zooals het in groote steden bestaat Aalst- Attraction Die lantarens zyn nog een kadeauken van de Société Centrale had de stad de overname harer lantarens in het kontrakt voorzien, zy had nu niet een verlies onder gaan van ten minste 10 duizend franken, waarde dier lantarens. In het volgend nummer spreken wy over den kolenhandel der Société Centrale Dank aan ons verstan dig;, doornuft, werk zaam en vooruitziende stadsbestuur is Aalsteen der eerste steden van ons land 'geworden. Onderzoekt en over weegt, Onpartydig gesproken, iedereen zal zulks met ons moeten bekennen. Is er wel eene stad in ons land waarvan de openbare wegenis zoo goed is onderhouden De steen wegen, zelfs met het slechtste weder zyn schoon en net. Onze openbare gebouwen ver- keeren allen in een staat van huitengewoon goeden onderhoud Ziet eveytjes eens onzen schouwburg, prykt hy niet als een juweel aan de Botermarkt?En het aangekochte huis daarneven.met zyn mozaieken schaliën dak. 't Is als een Oostersch Paleis En de Middel bare school, zoo neten proper, ze blinkt als zilver, de vreemdelingen staan er paf voor En op de buitenwijken, moeten onze boer- kens nooit de minste klacht doen. Om hun geliefd stadsbestuur niet te moeten lastig vallen hebben de boerkens van Schaarbeek besloten zelf hunne wegenis te herstellen 1 Aan wien hebben wij dien goeden onder houd te danken Aan niemand anders dan aan onzen wakkeren, iererigen, knappen, Inleefden en gedienstvollen Schepen van Openbare Werken, de H. L. Meert! Zyne werkzaamheid kent geene palen. Geen kal- seiken wordt herlegd, geen rioolken ge- kuischt, geen grachtje geschoten, of hy is daar, altyd op de bres, het oog des meesters is overal Dan vindt» hij nog den tyd om het nazicht te houden over het stadsmagazyn en zynen inboedel, en over d'Hop waag. Is die man ook de brave vader niet onzer stad werkers wiens belangen hem zoo nauw ter harte liggen en die hy zoo welsprekend in den gemeenteraad verdedigt PWinnen die oude afgesloofde werkers maar 1,28 fr. hij betaalt ze toch in stuivers, 't is te zeggen 14 stuivers en een oord jeIs dat geene raenschlievendheid En zeggen dat er dan nog beknibbelaars zyn,die uit politieken haat beweeren dat die man zyn 800 frankskens niet verdient. Uw geweten mag gerust zyn. Heer Schepen, onze nakomelingen zullen u naar waarde schatten, en nog lang nadat gy In den schoot des Heeren de belooning zult bekomen hebben van uwe milddadigheid en goedheid, van uwe zachtmoedigheid en evennaastenliefde, lang nog daarna, zal Aalst uw geheugen herinneren en men zal van u zeggen, gelyk de profeet Salomon De liefde tot God, de milddadigheid tot de armen, de wederkeerige vergiffenis, dat was gansch zyn leven. Er fsnle s van. Algemeen wierdge zegd dat ons pompierskorps voortaan gelast zou geweest zyn om onze straten af te spui ten en dat het daarvoor de subsidie ofte 2500 fr. van de Jonge Garde zou ontvangeu hebben. Daar is niets van. Onze heer Com mandant, ridder der Leopoldsorde houdt van dit geld niet en vindt het beneden de waar digheid van zyn korps den reinigheidsdienst tedoeD. Hy heeft gelyk. 't Is de vermaarde Speet la buiten van aan den Arend die dat karwaaitje gaat aanvangen. Men is be zig despeet op te poetsen, se stond beroest, want 't was tot hiertoe altyd van speeten la binnen geweest, en rust roest 1 Zondag zal zy voor de eerste maal in werkzaamheid treden onder het Commando van den Ver maarden Speeter la binnen. Hy zal geen ander kenteeken dragen van zynen hoogen graad dan zyne gewone Genevelhesse En onze weesje». Binst de Karna- vatdagen, dagen van vermaak en uitspan ning, bijzonder voor onze kleine gasten, denkt er wel iemand aan om aan onze wees jes wat genoegen te verschaffen Kan het bestuur aer Godshuizen hun, b.v.. eene ver tooning van den cinema niet laten bywo- nen Allons, Heeren, toont dat gy een goed hart hebt, dan zal u veel vergeven worden l Iemand ontkent, tot welken gods dienst hy ook behoore, dat het leven van Jesus het leven is van den grootsten volks vriend die ooit op aarde is verschenen. Gansch het epos der christene oorspron gen is de geschiedenis der grootste aerno- kraten die er ooit zyn geweestJesus had de armen lief. Hy haatte de ryke en we- reldsche priesters. Onbeschroomd stelde hy de zedelijke belangen boven de wereldlijke en verfoeide allen partijstrijd De wereld is een droom, predikte hy, het waar ryk van God is het ideaal en het ideaal behoort aan eenieder. Schoon, voorwaar, troostend zulke verhevene lee ring. Helaas! Pharizeëers van hedendaag- sche priesters, haatdragende hoogmoed! - gaards, wat hebt gy van die troostende lee ring gemaakt Voor u is genieten en over- heerschen de hoofdzaak waaraan ge alles opoffert, ja gansch de leering van uwen goddelyken meester!... Hengsten keurders geitenalmoezeniers, konij tienmakelaars kiekenbeschermers, stierenflodderers, en byzonder klesdruvers i dat zyn de he dendaagsche apostelen van een... Jesus!! Door 't overlijden van M. E. Vernimmen is er eene plaats open in 't Besturend Comi teit der Stedelyke Muziekschool. De ware kunstminnaren der stad koesterden de ge gronde hoop dat de opvolger van M. Ver nimmen zou gekozen worden onder de dil- lettanten van een der oppositiepartijen. In derdaad, in zake van kunst moet de politiek worden van kant gezet en moet de toewij ding tot alles wat de kunstbelangen betreft alleen in aanmerking komen. Nu, ondar deze die iü de volste mate hebben bijgedragen tot het welgelukken der twee grootste kunst- manifestatien in onze stad, de uitvoering der Rubenscantate en de Beiaardfeesten, telt men meer leden der oppositiepartijen dan andere. Nochtans vernemen wy uit ver trouwbare bron dat de keus van 't Bestu rend Comiteit en van het Schepencollegie gevallen is, weeral eens op een lia der Jonge Gardeen dan nog wel op iemand die, uit al zyne macht, de hooger gemelde kunstmani- festatien heeft tegengewerkt Wanneer zy zoo schandelijk partydïg handelen tegenover de oppositiepartijen, in zaken waarde politiek niet te huis behoort, hoe durven de kliekbazen dan nog de mede werking vragen dier miskende partijen En vreezen zij niet dat de bevolking zich eindelijk zal afvragen Weihoe In 't Be heer der Muziekschool mag er ook al geen oppositieoog een kykje nemen Zyn er daar ook al dm gen die onder vriendjes moeten geschoteld en gelepeld worden. Klaar in Nét. Onze boekerij van liet Willemsfonds in den ban. Naar ik uit goede bron verneem, heeft de heer Van Goethem, onderpastoor onzer ge meente, het geraadzaam gevonden een 14 tal dagen geleden een uitval te doen in de Zondag school over de boeken van het Willemsfonds onzer gemeente. Volgens dien man zijn die boeken de slechtste, ja de gevaarlijkste die er bestaan en is het dus streng verboden aan alle inwoners onzer gemeente van die boeken te leien. Als secretaris van onze boekerij teeken ik krachtdadig protest aan tegen de geweldige taal waarvan de heer onderpastoor zioh be diende, om onze boeken van het Willemsfonds aan te vallen. Wat zullen onae talrijke lezers van boeken over de handelwijze van dien on derpastoor zeggen ook zou ik willen weten wat den heer H. De Cock, burgemeester onzer gemeente hierover denkt, want verscheidene werken van den Heer Isidoor Bauwens, katho liek gemeenteraadslid te Aalst en schoonbroe der van den heer burgemeester onzer genieent® bevinden zich in onze boekerij. Ik meen dus het recht te hebben te xsggen dat, ofwel de heer onderpastoor op bevel heeft moeten handelen, ofwel hij wetens en willens heeft gelogen, al hoewel leugentaal zonde i9. Ik daag hem uit een dag te kiezen om samen met mij de boeken onzer boekerij na te zien, ik zal hem bereidwil lig al de boeken en de lijst er van toonen, en ben dus overtuigd dat hij dit voorstel zal aan vaarden, anders blijf ik bij mijne meening, dat hij wetens en willens ons volk met leugens heeft gepaaid, enkel en alleen omdat het door liberalen in het leven is geroepen. Fl. Van den Bergh. o— Men schrijft ons nog uit Eremboilegenii De Carnavaldagen zijn in onze gemeente om zoo te zeggen gansch te niet door de schuld van onze fameuze dompers, die liever het geld naar andere steden en gemeenten zien dragen, dan het aan de herbergiers hunner gemeente te jon nen het was waarlijk de moeite waard te zien hoe het volk in groepen de gemeente verliet om zich elders te gaan vermaken. Zullen de heer burgemeester met zijne fameuze Schepenen do schade door dien schandigen maatregel door hen genomen de herbergiers instaan, die vroe ger een mooi sommetje op die dagen ontvingen en thans gerust hunne deuren mochten sluiten bij gebrek van bezoekers, wij denken vrn neen, want van geven houden die lieden zeer weinig, wel te verstaan als het uit hun eigen zak komt. Herbergiers van gansch de gemeente zijtop uwe hoede, door ondervinding weet go nu toch genoog hoe onze dompers uwe belangen verde digen, laat U door geene valsche beloften moer paaien en stemt allen in Oktober tegen de dom- perskliek, die van onze gemeente een kerkhof wil vormen, en U het leven tracht onmogelijk te maken, stemt voor de liberalen, (jezen zullen U krachtdadig verdedigen, en dan alleen zult gij uwe plicht hebben gedaan. Juist toen ik deze regelen heb geschreven ver neem ik dat Dinsdag ondanks het verbod onzer gemeenteoverheid van maskers te dragen, het eeno kliek dompers heeft durven wagen naar den Steenweg en op ons Ronsovaal te komen, om er de schandigsto verwijtingen aan andere lieden toe te brengen. Die mannen omdat ze dompers zijn wanen zich boven de wet, vechten, verwijten in een woord zijn tot alles bekwaam, vast overtuigd, dat, moesten zij eens worden gevat alles toch wordt afgawasschen. De lieden door die mannen aangevallen hebben eene klacht in de gendarmerie van Aalst gedaan, de beledigers zullen dus zonder twijfel vervolgd worden. Wij zijn benievrd to vernemen wat onze ge meenteoverheden zullen doen, nu die mannen hun besluit zijn te buiten gegaan, zullen zij nu de handon in den zak houden omdat het dom pers zijn, iaat het ons afwachtenmoest het zoo zijn dan zullen wij toekomende jaar ook weten waaraan ons te houden. In allo geval, een ding staat vasttoen de liberale fanfare vroeger op eene deftige wijze, gevolgd door honderden vrienden naar het dorp trok, trof men hier en daar, ondanks de vermaningen der liberale hoofden nog mannen aan die deftige menschen verweten, dikwijls was het reeds bewezen dat het klerikale schoelies waren, die dit deden, welnu nogmaals komt dit bewezen te worden, en wij zijn nieuwsgierig te vernemen of on^o tegenstrevers het nu zullen willen bekennen. Een man van Ronsevaal. Mijnheer, Ik kan niet nalaten u te vertellen wat ik inden trein heb afgeluisterd. 'tWas te doen tusschen dry geestelyken en 'nen boeren Heer. Ze spraken natuurlijk politiek en van Menheer den BaroD eu vaD 't peerdegeweld dat hy doet om 'nen kameraad iu de kiezing over den kop te kunnen springen. Er waren van alle hisloriekes die hen deden lachen. Een gaestelyke vroeg of zy d'historie al wisten van de bourgognerooiuers. Ze wisten er iets en niet af. Dan vertelde hy van den grooten diner die de Baron gegeven had en waar hy eenige burgemeesters van onze streek aan uitgenoodigd had. Men had nog al goed gedronken en men wierd verwarmd. Er kwam n'en bedienden met n'en schotel met schoone hooge roomers, allen op een glazen stoksken wel van vyf frank stuk. Onze burgervader maakte nog al bewe ging, kreeg kwik in d'armen en sloeg geheel den kabaré omver. Al de glazen lagen in gruizementen van een, de goede bour gogne liep in zyn nek en in den dienen van Baardegem den zynen. 't Spel was uit, d® gezichten gelyk in 't begin van een uits vaartDe geestelijke vertelde nog 't een en 't ander die hen allen deed lachen dat ze schokten 't zyn leutige kwasten als zy in hun weer zijn Stanie. In onzen Gemeenteraad. Zitting van Donderdag, 2 Maart, om 81/2 ure 's avonds. Eerste puntEr wordt eena som van dry honderd frapjt voorzien voor het bouwen van een muur om de Gemeenteschool van het gehucht i akeryen. De heer Van der Haegen maakt van de gelegenheid gebruik om te herhalen wat hy van schepen Behn reeds hoorde, welke veranderingen de gemeenteschool der Gee- raardsbergschestraat noodig heeft om op een school te trekken. 2.) De verordeningen op het aanleggen van trottoirs en op het openen van nieuwe straten worden bepaald aangenomen, 3.) Beramen over het inrichten van het Werkloozenfonds. De staDdregels zyn in de commissiëu vroe ger reeds besprokeu. De heer De Coster zou het fonds ook wil len zien tusschen komen in gevallen Yan Lock-out, welke ook gevallen zyn van ge dwongen werkloosheid. Dr heer Behn zegt dat in dit geval het fonds niet meer zou overeenkomen met de gewone voorwaarden der stedelyke hulp fondsen en niet meer zou kunnen aangeno men worden in het tusschen gemeentelijk Werkloozenfonds. Het Bestuur heeft overi gens het recht elk afzonderlijk geval te on derzoeken en te beslissen of het fonds steun zal verleenen of niet. De standregels worden etnparig aangeno men. De heer Dr Van der Haegen vraagt dat het gemeentebestuur met de heeren Stichel- mans zou gaan onderhandelen om een einde te stellen aan de Werkstaking. M. Van der Haegen wist niet dat er den zelfden dag onderhandelingen aangeknoopt waren tusschen werkman en patroon. Hy heeft dan op zich genomen met de hee- reu Van den Haute en De Clercq te gaan onderhandelen. 4) Goedkeuren rekening en begrooting van het Armbureel. M. Van der Haegen vraagt dat de achter stallige apothekersrekeningen zouden be taald worden. De heeren Schepenen Van Impe en Behn doen aan M. Van der Haegen opmerken dat er in het armbureel regelmatiger zou kun nen betaaald worden indien de sekretans regelmatiger de geiden deed inkomen. Verzonden naar de commissie. 5) Vraag van het Armbestuur om gemach tigd te worden hoornen te verkoopen. Dit wordt toegestaan onder voorwaarde dat de verkooping niet voor de maand Oktober zal plaats hebben. 6) De tuevoegelyke lysten van behoeftige leerlingen der gemeenteschool worden aan genomen. 7) Plan, bestek en lastenkohier der ver- grootingswerken op het Kerkhof worden naar de commissien verzonden. M. L. Van Impe vraagt dat er by drin gendheid zou gestemd worden op de vraag van liet Besturend bureel der Miild. School, om als gevolg aan den brief van den heer Minister waarby deze de herinrichting der twee voorbereidde klassen toestaat, de stads begrootingte wyzigeu. Hy stelt voor teven den wensch uit te drukken dat de heer Minister de noodigeschikkingen by tyds zou nemen om do klassen na de Paasohvacancie te openen. Er wordt gestemd om dit voorstel bij drin gendheid op de dagorde te brengen M. Van uen Bergheeu M. Van der Haegen stemmen voor. Er wordt gestemd over het voorstel M. Van der Haegen stemt voor, M. Van den Berghe stemt tegen. In de mededeelingen vraagt M. De Coster om de bestendige politie wacht bepaaldelyk in te richten. Er zal aan de vraag gevolg gegeven wordeo zoodra de kamer, behoor lijk zal in staat gesteld zyn. Er wordt op zyn voorstel vervolgens on derzocht of de nachtwacht niet dient ver dubbeld te worden. Zondag laatst had de 2* storting plaats vo^r de leden der pensioenkas Help u Zelve De opkomst was ruim beter dan de eerste maal, wat bewyst dat de leden stillekens aan ingenomen zyn met de nieuwe wyze van storten en ze goedkeuren. Wy zyn dan ook stellig overtuigd dat de Help u Zeivers,die tot hiertoe onze nieuwe handeling niet bijtreden hunne medeleden zullen opvolgen, en het groot voordeel van storten, dat wy hen aanbieden, zullen doen inzien. De 3* storting zal plaats hebben einde Maart, Neerstraat. Dag, uur en lokaal voor de vergadering zal den leden bytyds nader bepaald worden. Liberale Jonge Wacht. Morgen Maandag 5 Maart, om 8 ure s' avonds, algemeene verplichtende verga dering, voor de leden der «Liberale Jonge Wacht ten lokale van den Liberalen Kring, Statieplein. Belangryke punten zyn op de dagorde in geschreven,al de leden moeten aanwezigzyn zonder uilzondering. Na de vergadering zal een bezoek ge bracht worden aan Polydore Rysselinkx. Allen op post van Neringedoeners en Ambachtslieden der Stad Aalst. Afdeeling AalstVoorwaarts. Luisterrijke opvoering van Drama in vyf bedryven. Ter herinnering des honderdjarigen ge boortedag van Vlaander ens gewaardeerden Tooneelschrijver H. Van Pesne. o Het stuk zal gespeeld worden door de voornaamste Kunstenaars der drie grootste tooneelkringen onzer stad Het Land van Riem Voor Taal en Vrijheid De Cat har'misten. De tooneelschikking, bijzonder verzorgd, zal allerprachtigst zyn. Ruim honderd personen zullen ten tooneele verschijnen. Het beroemd orkest der Rubens-Cantate' /al deze buitengewone opvoering opluis teren. —o Er zullen twee opvoeringen zijn a/ Den Zaterdag 18 Maartom 7 ure Ga In vertooning; b/ Den Zondag 19 Maartom 3 ure Volksvertooning. Liederavonden voor 't Vrouwvolk Vrije toegang voor iedereen. Bovenzaal van Graaf Egmont Maandag, fl Maart om 8 uur 's avondi Aanleeren van het lied Woorden van R. Loveling, Muziek van Edw. Blaes Moeder zag het kind verkwijnen 't Ging sinds lang naar school niet meer Maar zat treurig gansche dagen Bij het open venster neer. Daar zat 't kind steeds in zijn leunstoel Bij het venster in den hoek Traag de bladren om te keeren Van het oude prentenboek. 't Knaapje zag de blauwe golven En dan weer zijn moeder aan En de schuitjes gaan en keeren Langs de wijde waterbaan Moeder, mag ik ook gaan varen Och doe mij mijn schoentjes aan Laat mij roeien in ons schuitje Laat mij vader tegengaan Moeders oog schoot vol tranen Ach heur harte brak van rouw. Als het knaapje vroeg, of vader Niet haast wederkeeren zou. Morgen, kind, zal vader komen Koek en speelgoed brent hij mee, En gij zult 't schuitje varen Met uw broerkens op de zee. 't Lampken brandt bij 't stervend kindje, Dat nog maar een morgen wacht Bel zijn kleine broerkens slapen En de zee huilt gansch den nacht Moeder, leg mij weer op 't kussen Laat mij rusten 'k ben zoo moe 't Hoofdje zonk op moeders schouder, En de dood look de oogjes toe!.... MAMËNKOOK Maandag 6 Maaat om 8 3/4 uren 's avonds in de Vier Winden o by den heer Jan Bruyudonck. Aanleeren van nieuwe liederen. Zondugrust. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Vpotheker op Zondag 5 Maart 1911, M. BONNER, Bis- schopstraat. Spicgels-Kaders Vltraux-Baguetten SPIUGELFABK1ËK A. L. MEYVAGRT, MAGAZYN, Werf 3, AALST, STOOMFABRIEK in OENT. Waarom nog lioexten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesoh BORSTSIROOP DEPRATERE, den hevig- sten en oudsten hoest geneest. Al deze die SIROOP DEPRATERE geno men hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt DAT 18 DE WARE GOEDE REMEDIE. Prijs i fr. de groote flescli in alle apotheken namentlijk te Aalst bijM.M. Callebaut, Boter markt en De Valkeneer, Esplanade. E E NIG. Sauatorium de Mont-sur-Aleuse (Lustin). Maladies de poitrine. Pension 10 k 12 fr. Ascenceur Chauffage Cen tral. Eclairage ólectrique. dei- Stud Aalst. van den 24 Febr. tot den 3 Maart 1911. GEBOORTEN Mannelyk 6 Vrouwelyk 9 0 HUWELIJKEN. I. MaUhjjs, horlogiem. met C. Vleu- rycki, zb. OVERLIJDENS. P. Lainbertin, tw. lö j. Dompelstr. L. Steenhout, ni. Vinck. verwer, 70 i Rapenstr. J. Herrebeth, m. Brondèel, zb 85 j. Oud.d.m.stw. H. üe Vylder, vr. Corthals, zb. (32 j. Groenstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. De onJergeteekende verklaart, de schulden die zijne echtgenote Clemen tine Vercecken zou maken of gemaakt hebben niet te erkennen. Aalst den 25 februari 1911. J. Van der Vorst. aan de Vastenavondzotten. Gedurende de Vastenavond- dagen zullen er hoegenaamd geene gemaskerde personen toegelaten worden ter herber- gen «Au Sésiuo* by den heer ADOLF DE LATTRE, Koophandelstraat, n* 2. Au Casino by de W* VAN DE VELDE, Koopliandelstraat. 1. In den Café a Hotel dc Fiandre Statieplein. st.Eioy» Esplanadeplein, gehouden door den H. JOZEF SNELS.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2