Eene bestaliging. lïou wnij verheidsbelangen Pensioenfond van Aalsl. MO O RSEL. NINOVE. Uit Sottegem. Haallert. CONCERT - CONGERT Willemsfonds. Mingelamangel. Reeds lang kende Batist de groote macht welke hem eenmaal door onzen hemelschen Vader gegeven zou worden over de pynen en smarten van mannen, vrouwen en kinde ren, macht welke hy nochtans niet voor zyn 06-jarigen ouderdom zou mogen beoefenen. Ettelyke jaren geleden leefde er in onze streek een witte pater, die de gave bezat alle ziekten en kwalen te genezen en toen de witte pater stierf, is de geest welke hem be zielde overgewaaid in Zotten Tist van den ogelenzang, die thans op zyne beurt, de gave bezit door wrijven en latijn knabbelen u van t is gelyk welke plaag te verlossen. ge ef? b°os wyf, een verzworen vinger, een kletskop, zweetvoeten, de vijt, wLi!!011'?8 vuur' den ouwe-man, een tpn hnlc .sPeePeksteroogennen slech ten huismeester, de knobbelziekte, nen lee- fwepf° m0Dnee' buikPün, 't los oor- wefke'k'inffh T00? m glj half d00d van eiKe kwaal het ook moge wezen, spoed u "aai"de.n Vogelenzang, ge zult er troost en verlichting vinden. loen ik de wonderen vernam door den J. '!&en maa van Lede verricht, besloot ik wordennaar t6 gaan °m £ehoIPen te rnf- ')l0rgends bÜ, krieken van den 1 i JÏ°>?e°.Ver de Motte, door de geurige din k-s.teeQtjen, den Euverenbosch en ^a^dri®f» k Let Babbelare rechts lig- von a bereikte rond 4 1/2 uren de woning van den nieuwen heilige, op twintig m nnten afstand van de statie van Hofstade. e lieve lezers, was me dat daar al een volk, volk van alle standen riikeli' 3°nge meisJes, °ude vrouwen, ryke damen, er was voorzeker geen grooter gehairewar tuen Jezus het mirakel ver den a ,Vn de.vermenigvuldiging der broo- 7nL tteri I ^as voor het huis van zotten list, den heiligen man van Lede. Rechtover het huis van Tist De Vrijver staat een herberg, die is van 's morgens tot s avonds stampvol. Ik had ook en voorzorg genomen, my een half dozijn bo terhammen mede te nemen met stinkende kees. Een boekdeel zou ik kunnen vol schrij ven met al het wonderbare, dat ik daar hoorde vertellen over Zotten Tist en zijne rairakuleuze genezingen. Geene bedevaart plaats, zelfs Lourdes niet kan ertegen din gen. Driesken den Nyper en de Waal Toone de Genezer zyn maar kleine kinde ren in vergelyking met Tist van den Voge lenzang. Eindelyk ten 6 uren namiddag was 't myne beurt. Ik moet zeggen dat het huisje van Tist zindelyk is en net, hij wordt bygestaan door zyne zuster, eene flinke boerin. Tist zelve is ongeleerd, 't geen hem niet belet de taal der profeten en der priesters te wawelen over zyne klanten, De behandeling heeft plaats in een ka merken, naast de groote keuken gelegen. Eerst traiteerde Tist in 't publiek, nu is hy bescheidener geworden, om der wille van het wryven, want de heilige man kan met zyne duimen geen effekt maken, ten zij de wry ving gébeure op het naakte vel. Juist toen ik binnen moest, kwam er een juffertje uit de kamer, ze bloosde als een kriek, een ontegensprekelijk bewys dat genezen was. De heilige man vroeg my naar den aard myner kwaal, ik zeide hem dat ik leed, schrikkelyk leed aan anémia moes-orum. Ge moet vast gelooven zei hy met overtui ging, ja antwoordde ik, 'k en weet niet of ik het geloof vast heb, dan wel of het geloof my vast heeft, maar 't is vast, dat het vast is. 'k Heb vreeselyk pyn, zei ik, en 'k wreef op myn ondervestzakken. De heilige man vond het wryven overbo dig, hy nam een boek en bommelde woor den die naar latijn geleken ik kon er niets van verstaan maar me docht er toch de woorden anemia moesorum tusschen te hooren en 't liep uit op een sukkeleer suk- kelorum. Dan schreef hy my 't gebruik voor van mierekruid en beval my te bedevaarten naar 't kapelleken van Augemen 't kapel leken Ter Muren te Erembodegj^ra. En als 't niet gedaan is, kom nog ne keer weer I Terwyl ik binnen wachtte naar myne beurt had ik menig geldstuk hooren klinken en ik dacht by my zelve hier woont niet Zotter. Tist, maar wel Slimmen Tist, de zotten zyn degenen, die hier bij zoo'n boe ren vlegel genezing komen zoeken en dien kwakzalver/ ryk maken, want hy schept geld. Zoo gaat het dag aan dag, onophoudend komen reizigers, rijtuigen en automobielen aan en af en de heilige man van Lede wordt w yd vermaard. Het wryven van 't vrouw volk is echter zyne specialiteit, elke heilige heeft immers zyne specialiteit maar 't schynt dat sommigen, dat moeilijk kunnen verdragen. o En zeggen dat we leven in de XX* eeuw, dat de bjjval van dien kwakzalver van dag tot dag nog aangroeit en dat er eene Justicie is. 't Is wel het geval te zeggen Mundus vult decipide wereld wil bedrogen zijn. Ge zult zien, de faam van Batist Govaerts, den kwakzalver van den Vogelenzang zal nog de faam van Pieter Daens van Chipka j overtreffen. De stad Aalst heeft 4 rnillioen schuld en ze legt eene nuttelooze kassei waarvan de kosten misschien twee of drij duizend franken beloopen en die maar alleen dient voor de schatrijke maatschappij Itoos- Geerinckx-De Nayer en O, welke maat schappy op eenige tijd meer dan 4 rnillioen heeft gewonnen Niet waar dat onze stadsfinanciën goed verzorgd worden Verslag der buitengewone Vergadering Yan het Syndicaat der Vereenigde Aanne mers van het arrondissement Aalst, ge houden in het lokaal Tivoli, Aalst. Wy hebben de eer U een kortbondig ver slag te geven van de vergadering welke wy de 27 laatstleden hebben gehouden, de be langrijke punten welke erin behandeld werden en het nut dat er voor allen uit trekken is. Eerst en vooral, Mynheer en, moet ik doen opmerken dat wy om de vergadering aantrekkelijk en leerzaam te maken, ons tot den Heer minister van Arbeid en Ny ver heid hadden gericht om hem te verzoeken een afgevaardigde van het ministerie de zending op te dragen onze zitting bij le w_ nen, ten einde ons inlichtingen en raadge vingen te verstrekken in het voordeel onzer syndikale vereeniging, en tevens hadden wij den heer Bouwkundige der Stad Aalst uitgenoodigd op onze vergadering te willen aanwezig zijn. Ziehier Mijnheeren, in het kort de samen- vatting van de belangrijke voordracht, wel ke den Heer De Maere afgevaardigde van het ministerie van Arbeid en Nijverheid heeft gehouden, voordracht welke wij met de meeste aandacht hebben aanhoord. M. De Maere, wees op de talryke en groote voordeelen der vereeniging en gaf den raad zoo talryk mogelijk hand in hand te gaan, nieuwe leden aan te winnen, en zelfs indien het getal te gering is, ons te ver eenigen met andere ambachtslieden wier vak in verband staat met de bouwnijverheid. 2* De voordrachtgever sprak ook over de samenwerking voor den aankoop van grondstoffen zooals, ciment, kalk, steen enz. 3* Inrichting van vakleergangen m eesters-metsers 4* De opleiding der leerlingen en de beurzen voor leergangen. Een zeer gewich tig punt voor het aankweeken van goede metsers welke helaas, in ons vak nog zeer ontbreken. 5* Inrichting van leergangen voor het boekhouden in ons vak. De boekhouding b eene gewichtige zaak, zy kan voor de onder nemers niet te praktisch en tevens niet te eenvoudig zyn, gezien de groote afwisse ling in de noodige aanteekeningen van leve ringen, arbeid en betalingen. Mynheer De Maere gaf daarbij het adres op van een vak man, die door het ministerie zou kunnen aangeduid worden voor het geven van kos- telooze lessen van boekhouding, op bepaalde avonden in het lokaal van het syndikaat. 6* Het bekomen van den aankoop van mekanische gereedschap met tusschenkomst van den Staat, waarvan bezonderlijk de kleine ondernemers gebruik zouden kunnen maken. 7Het opmaken van bordereelen en tarie ven van werkprijzen en loonen. 8* De gezamenlijke aanneming van groote werken. Ziedaar, Mijnheeren, in 't kort den inhoud der Voordracht van den Heer De Maere, waarvan ieder punt waard is zorgvuldig onderzocht en overwogen te worden, en waarvoor we den bereidwilligen redenaar dank zeggen. M. Julius Goethals, bouwkundige en be stuurder der Academie der stad Aalst bracht hulde aan M. De Maere en voegde by dezes leerrijke woorden eenige gepaste op merkingen onze streek bezonderlyk betref fende. Onze Voorzitter bedankte in naam van al de leden van het syndikaat die beide heeren voor hunne bereidwilligheid en talentvolle medewerking en raadgevingen en gaf het woord aan den schrijver, die nogmaals de Heeren De Maere en Goethaels de verzeke ring gaf,, dat al de gesyndikeerden hunne woorden indachtig zouden zijnen al hunne pogingen zouden inspannen om hunne wen ken in praktijk te stellen en door de groot heid en uitbreiding van het syndikaat het algemeen welzijn te bevorderen. Nametis het Bestuur De Sekretaris, De Voorzitter, Bob. Meganck. F. Peynsaert. Medegedeeld Wat er van zy, op 't gebied van menschen- foppery heeft het arrondissement Aalst voor geneeskunst en politiek de twee mooiste spi cimens welke er hedendaags in Belgie te vinden zyn. Heden, Zondag, 18 Juni, van 10 tot 11 u. voormiddag, zesde maandelyksche storting van het jaar 1911, by M. De Veylder-De Bock, Cafó du Centre, hoek der Kapel - lestraat en Molenstraat. In Juli nazicht der renteboekjes en trek king der premien In de Vier Winden. De Voorzitter Jan De Brueker. Heden Zondag 18 Juni, Muziekaal Verbroe deringsfeest te Moorsel De liberale Fanfaren-Maatschappij De Oude Gardevan Aalst, neemt deel aan dit Feest. Wy hopen dat vele liberalen van Aalst van de gelegenheid gebruik zullen inaken om het Uitstapje mede te maken en de vrienden van Moorsel een bezoek te brengen. Vertrek van degenen die den trein nemen, te Aalst, ten 2 u, 28 minuteD namiddag. Fakkeltocht. Liberalen en Socia listen hebben hier verleden zaterdag avond gezamentlyk den val gevierd van het ka tholiek ministerie met Schollaert en zyn kloosterwet, door een fakkeltocht door de stad. De blauwe en de roode vlaggen openden met onze fanfaren den stoet, waarin de vol gende banderollen gedragen werden Leve het nationaal Ondenoijs Leve Zuiver Algemeen Stemrecht Zij zullen ze niet hebben De schoone20 rnillioen Er werd eerst en vooral een bezoek ge bracht aan de volrykste wijk der stad, Pa- melstraat, Emiel Demolstraat en Nederwijk en, in de Geeraardsbergschestraat, aan het socialistisch lokaal De Redding Geesdriftig werd er in de rangen gezon gen, wat vast weer in den smaak niet zal gevallen zyn van Recht en Vrede wiens vrienden door 't effekt van zijnen donder slag als van de straat weggekuischt wa ren. Ze hielden zich schuil in hunne krin gen, en daar werd er om prijs in Woeste 's haar gezeten en aan zijn bakkebaarden ge trokken zoodat het reeds zoo gerimpeld gelaat van den ouden man alle mo gelijke en onmogelijke plooien moest aan nemen. En zeggen dat Woeste alleen van gansch de fanatieke rechierzyde de waarheid wilde zien en de wysheid wilde raden, dat hy alles wat gebeuren zou had voorzien en voorzeid 1 Maar wat wilt ge verwachten van kleri kalen die altijd katholieker willen zyn als de groene Paus zelf Het WeertttaiMlscomitelt van Ninove heeft verleden Zaterdag de volgende affiche uitgeplukt Burgers en Werklieden Nog bezoedelt, hier en daar. iiet plak schrift van het klerikaal kiesgenootschap van Ninove, get. Dr De Cooman, d« muren onzer stad. De klerikalen schreeuwden Verbetering van volksonderwijsvrije schoolkeus enz. enz.... Wy antwoordden Verkwezeling van volksondemvijs, ver krachting der vrijheid van den huisvader verrijking der kloosters ten nadeele der gemeenten. Volk van Ninove! Wie had er gelijk Het klerikaal ministerie ligt omver. De hatelijke Schollaert-wet is veroor deeld onder den drang der verontwaardigde protestbeweging van liberalen en socialisten des ganschen lands, en met de hulp van het kopstuk der katholieke partij Mijnheer Woeste 2 Tot den koning heeft M. Woeste gezeid Hij (M. Schollaertt rek lie er van door zoo zeer was M. Woeste zelf overtuigd van de hatelijkheid van dit ontwerp Welnu, volk van Ninove M. Schollaert is er van door, met gansch zijn kliek en met de aanstaande ontbinding der Ka mers, wordt ook het klerikale kraam in den afgrond geslingerd. Weg met d« klerikale verdrukking! Leve de Vrijheid Leve het algemeen stem recht Het Wee) standscornitcit Jan Vleminx. Wy sporen al onze vrienden van het kan ton Ninove aan, Jan Vleminxhet werk van den Democraat Hector Plancquaert, aan te koopen, te lezen en te verspreiden. Jan Vleminxschetst op meesterlijke wyze het leven en den strijd der politieke priest?rs in Vlaanderen, voor wie ons volk eene leyenlooze massa moet blijven, een werktuig in de handen der geestelijkheid geen denkend Vlaanderen, geen ontwikkeld Vlaanderen, vooral geen vrij Vlaanderen 1 «.Jan Vleminx» toont aan welke wal gende middelen onze parochiepapen gebrui ken om dit doel te bereiken. «Jan Vleminx »is een brok uit het wer kelijk vlaamsch leven. Dit boek boezemt vooral belang in voor de inwoners van het Kanton Ninove, om dat gansch de handeling plaats heeft rond Ninove, en dat al de dorpspastoors van ons Kanton er hun rol in spelen. Jan Vleminx moet in alle boekerijen plaats nemen n'evens a Sophie van V. Le veling en Arm Vlaanderen van Teir- linck en Styris. In den handel kost het werk (366 bizu) fr. 2,25, Wy stellen hot ten dienste onzer vt-ienden nan den pi*\|s v«nfr. i.T5 Zich te wenden Liberale Kring, Dreefstraat. Dat allen die iets willen doen om ons volk van 't priesterjuk te bevrijden, dit werkaan- koopen, het lezen en doen lezen in dorp en stad 1 o— Burgeriyke stand van Ninove. Aangifte van 9 Juni (inbegrepen) tot 16 Juni (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannelijk 2 Vrouwelijk 3 OVERLIJDEN3 Victor Hemmeryckx, 50 j., kleermaker, echt. van Maria-Delphina D'haeseleer, Dreefstraat. HUWELIJKEN Geene. De strijd tegen 't lozen der slechte gazetten moet bij 't volk weinig bijval genieten, daar do klerikale kranten zoo maar van tijd tot tijd dezelfde smeekbede herhalen om toch maar geene antiklerikale nieuwsbladen te lezen. Voor dien strijd Iaat monfreer Beiaard zich nooit bij de ooren trekken en zijn nummer van Zondag laatst bevatte alweer een ver bod tot lezen, koopen of leenen van slechte ga zetten, zelfs er aankondigingen in te plaatsen, gezien men alzoo den verkoop van geuzen en socialistische gazetten bevoordeeligten dat mag niet Wij antwoordden reeds op dien gezalfden zeever dat het weinig goeds, het onbeduidend nut dat uit de katholieke gazetten te rapen valt, de schuld waren van hun geringen verkoop, ja van het afgrijzen dat de katholieken zelf voor haar gevoelen. Ja, de katholieken zijn beschaamd van zoo'n onbeduidende papieren in handen te hebben, en wel vooral van er te koopen wanneer zij zich in bijaijn bevinden van min of meer antikleri kale personnages Zoo hoorden wij over en kele weken nen Sottogemschen commis-voya geur, die nogal hoog zweven wil inde hoogere sferen der katholieke partij alhier en volgens loffelijke gewoonte in de statie aan 't flikflooien was bij zoogezegde antiklerikalen van Gee- raardsbergen, tot den katholieken gazetver- kooper, die hem zijn dagelijkschen Patriote aanbood, zeggen Meende gij misschien dat ik katholiek ben Geef mij algoui» en ander gazette Ook in 't uilvinden van priestervervolgen is monfreer niet ten achter, en zoo vertelt hij ons dat Maandag laatst een vijftigtal roode en blauwe schuimers aan do Noordstatie te Brus sel stonden te tieren, en een priester uit de statie ziende komen, zijn hoed afnamen en hem stampten en beleedigden onder 't waakzam oog der politie Dat'-s moeilijk om gelooven, daar bij 't minste feit dat er zich in de groote steden en vooral te Brussel voordoet, de policie dadelijk krachtdadig optreedt om de orde te handhaven. Ja 't is daar niet gelijk te Sottegem, waar op 't statieplein soms nen halven namid dag gevochten wordt, zonder dat een enkele politiebediende zijn neus laat zien. t Is al lang genoeg geweten dat men jaar lijks 1 x 52 weken is 52 zulke leugens in mon- freers kolommen te lezen krijgtDoch van een liefdebroerken uit Tessenderloo, dat onlangs voor kinderbezoadeling veroordeeld word tot 2 1/2 jaren gevang en van een anderen cher hadden pelil-fröre uit St-Jozefsgeslicht te Jlasseltdie ver leden week aa ngehouden werd, na voluit bekend ie hebben dat hij van de 3G kinderen zijner klasse er 34 van 7 tot i O jaar oud hee/t bezoedelden onteerd, daarover gebaard momfreer van krom men haas Leve dus het katholiek vrij broer- kensonderwljs, niet waar monfreer Ja, uit de kerken, uit de pastorijen, uit alle klerikale monden van heel het land klinkt nog immer magnificat en laudate, het lof lied van de paapsche, van de kloosterschool. Zij is de eenige goede. Zij redt het kind. Zij redt het volk. Zij redt het land. Naar haar moesten de 20 rnillioen van het school wetsont werp der Bisschoppen dat bijna het Belgisch volk tot den opstand bracht, doch dat werd ver smacht onder den eenstemmig herhaalden kreet van millioenen vrije en verschrikte ouders Weg met de kloosters. De katholieke betooging van Gent bespreken de, vertelt monfreer dat eenige blauwe en roode fluitjesmannen getracht hadden tegen te mani festeeren, maar dat zij er gauw genoeg van hadden Indien er betoogers waren die er gauw ge noeg van hadden, dan waren het wellicht onze Sottegemsche katholieke jonge wachten. De Gentsche roode en blauwe IIuitjesman nen, ziende dat de Sottegemsche vlaamsche leeuwen het nogal hoog op hadden met hunne stokken en muziekinstrumenten zelfs met pintglazen naar wij vernamen, hebben die jongens hunnen koepon geknipt om kwaart vóór zeven uur, in plaats van met den laatsten trein weer te keeren, en z'hobben ze zelfs zoo goed uitgefloten dat er onder anderen eenen is teruggekomen met eene groote buil op zijnen kop, waarin alle kleuren van den regenboog te zien waren. Dat komt ervan van altijd zoo maar met stokken, pintglazen en uitdagend in plaats van deftig, zedig en kalm te gaan mani festeeren Wat verschil met d« deftige, kalme anti klerikale betooging tegen de schoolwet te Gent Alsdan hoorde men slechts eon weinig kindergefluit in een katholiek gesticht, doch de betoogers toonden zich daaraan hoogst onver schillig en ongevoelig en herdachten in zich zei ven do wijze woorden van de voor 't volk gestorven Zaligmaker Vader, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen Naklank der meeting gehouden in den katho lieken kring te Sottegem voor het sehoolicetsont- tcerp. En toen trad't orakel van den markt voor uit Hij trok zijne linker vlaamsche leeuwen- klauw door zijne dun gezaaide mannen dan, met opgeheven hoofde en zijn rechterklauw in de hoogte stekend, zag men dat hij iets ging zeggen, en hij zei in eene schoone dichterlijke en opwellende rede Ja, de schoolwet moei en zal gestemd worden (beweging onder de dunge- zaaide toehoorders) ofwel ben ik Albrecht Van Iieckü niet moer (diepe ontroering bij de om standers en doodsch handgeklap verscheide ne toehoorders verlieten toen al Isiepmuilend de zaal, terwijl 't orakel zelf door die buitenge wone krachtinspanning op den achter hem staanden stoel nederzeeg en alzoo den val van 't ministerie voorafging). Ja, Albrecht il fut R. I. P. was het antwoord geen opslag, roij kunnen de twee franke» daags, welke gij vraagt niet geven. De werklieden bleven te huis, eene week lang werd er in de brouwerij niets verricht dan werden jongere arbeiders aanvaard, en d« oude werklieden, waaronder er 22 jareu dienst hebben zaten op straat. Is dat geloof 1 yk Is 't mogelijk dat het werk eener brouwe rij verricht wordt voor 1,60 of zelfs 2 fr daags Liberale Maatschappijen. In hare algemeene maandelijksche vergade ring van Maandag 12 Juni, heeft de LIBERALE JONGE WACHT na kennis genomen te heb ben van den val van het klerikaal ministerie Schollaert O en van de handelwijze van do klerikale volksvertegenwoordigers tegenover den groenen paus M. Woeste; een dagorde ge stemd, om de leden der linkerzijde der Kamers te bedanken voor hunne krachdadige houding en over hunne vereaniging tijdens het kort be staan van den schoolbon en der schoolwet, en heeft den wonsch uitgedrukt opdat die vereeni ging zoude mogen voortduren om ons eindelijk van het klerikaal juk te verlossen. Na do vergadering had eenen tombola plaats bij onzen vriend en lid Gilbert Pions, eene surprise bestaande in eene herlaking verbeeldende gewezen minister Schollaert, is te beurt gevallen aan Henri Poriau. Ilartelij- ken proficiat Op Zondag 25 Juni aanstaande neemt onze liberale Philharmonie deel aan het festival dat plaats heeft in de gemeente Syngem. De leden van het muziek zullen bij middel van een dozijn automobielen >- naar Syngem geleid worden. De vereeniging heeft plaats op het Statie plein aan den Liberalen Kring om 1 1/2 ure nanoen om te vertrekken kwaart voor 2 uren. Do automobielen zullen de volgende baan volgen om Sottegem te verlaten Statiestraat, Markt en Neorstraat. Wij wenschen hun goede reis Wij denken dat de konflikten tusschen arbeid en kapitaal evenals de godsdienst buiten de politiek moeten blyven, dat het de rol niet is van politieke bladen de ge schillen tusschen bazen en werklieden op gerezen te beslechten. Toch kunnen er gevallen voorkomen zoo schreeuwend, dat het onmogelijk is er de aandacht niet op te roepen van het publiek, omdat de miskenden geen andere toevlucht hebben. Zoo is 't nu. Drie weken geleden vroegen de werklie den der brouwery De Saedeleer te Haeltert per brief opslag aan hunnen baas, burge meester der gemeente en broeder van den volksvertegenwoordiger De Saedeleer, die naar men vertelde op het punt stond minis ter van arbeid te worden in 't ministerie de Broqueville, broeder ook van notaris De Saedeleer van Erembodegem, die daar den grooten klerikalen Jan uithangt. e werklieden der brouwerij van Jaahe's wonnen 1,60 fr. daags. i Toen ze 'sZaterdaags by 't ontvangen van hun loon vroegen welk het antwoord was op den brief die zij met vijven onderteekend Is 't niet wraakroepend voor Jaakes fa milie zulke hongerloonen te betalen en aldus trouwe werklieden, zonder broodwin ning te stellen En zeggen, dat deadvokaat van Jaakes welura zal afkomen om de stemmen der werkmerischen van den buiten af te smee- ken, en zeggen dat diezelfde klerikale Jaak bijna minister was van Arbeid, Inwoners van Haeltert, vergeet die wel doeners der arbeidende menschen niet. Stad Aalst. Bestendig Festival Kiosk der Groote Markt, o— Heden, Zondag 18 Juni, om 4 u. nanoen door de Fanfaren Maatschappij Willen is kunnen van Tisselt. Bestuurder M. Ferd. Verbeeck. Programma 1. La vie militaire, J. Steenebrugen. 2- Alice, Ad. Debode. 3. Marie-H«nriette, L. Montagne. 4. L'Aubo, H. Weyts. 5. Doux souvenir Jos. Bauwens. STAD AALST. Kiosk Groote Markt. op Donderdag, 22 Juni aanstaande te 8 1/2 uren avonds door de Koninklijke Harmonie onder het Bestuur van d'heer R. Lenssens. O PROGRAMMA 1. Le Phare, marsch Volant. 2. Le Barbier de Seville, ouvert. Rossini. 3. Hansel et Gretel, fantaisie op het Opera Iiumperdinck 4. Les Vers Luisants Gavotte Lincke. 5. Het Lustige Weeuwlje, fantaisie op het Operette Lehar. Liederavonden voor 't Vrouwvolk Vrije toegang voor iedereen. Bovenzaal ran «Graaf Egmont» Maandag, 19 Juni, om 8 uur 's avonds. Zondagruat. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag- 18 Juni 1911, M. MEGANCK, Leopoldstraat. De groote maga/.yneuvan den Bon Marché, laten heden in onze stad, een omzendbrief uitdeelen, die betrek heeft op de groote Uitverkoop van eind- seizoen waarop wy de aandacht van al onze lezers trekken. Liberale vereenigde Vakbon den en Fond» tegen Werkeloos- beid. Algemeene Verplichtende Verga dering heden Zondag 18 Juni om 4 ure stipt namiddag, op boete van 0,25 centiemen Lo kaal «Graaf van Egmont» Groote Markt. Liberale Werknianskring. Algemeene Verplichte Vergadering op Zondag 25 Juni 1911, te 3 uur stipt na middag, op boete 25 centiemen, ten lokale Concordia. Heden Zondag 18.Juni heeft de Kruis- planting plaats op het graf van ons diep- betreurd medelid, VanAerdebrugge Maurits. Men vergadert Eilandstraat, naby het Sas te 2 uur namiddag. Au Bon Marclié. Nieuwstraat, Brussel, Maandag 19 Juni, Uitverkoop voor Eindseizoen. Buitegewone occasien aan al de toogen. Het Sportfeest ingericht, op Zon dag 18n Juni 1911, door den Aalsterschen Velodroom onder de bescherming der «Athletische Vereeniging der Belgische Officierenis verzekerd eenen buitenge wonen bijval te genieten. Meer dan honderd deelnemers, zoowel wielryders als voetloo- pers en springers zyn ingeschreven. De l*en 2° Jagers te voet, Carabiniers, 7e Lignieregi- ment, regimeut en school der Grenadiers, regiment en school der Genie, 2* Jagers te paard. 1° regiment der Kanonniers, de Schermnormaalschool, 11° en 3* regiment van Oostende en het 3® regiment vanlepe- n en 4* Lignieregiment hebben hunne beste groepen gezonden. Ook zullen de scha len, geschonken door de Athletische Vereeniging der Belgische Officieren en van den Aalsterschen Velodroom met hardnek kigheid betwist worden. Prachtige eereme- taien zullen de dry overwinnaars van elke groep overhandigd worden. Tusschen de verzekerde deelnemers be merken wy den vermaarden Huylebroeck, kampioen, de HH. Van den Steen, Destre- beuq, Mortier, Cranchant enz.. Het feest zal afgewisseld worden door een footballmatch tusschen de kleinen der Union S' Gilloise en de Pupillen. In andere woorden, het feest zal prachtig en aantrekkelyk wezen. De Uitverkoop van Eindseizoen van den Bon Mnrchc, Nieuwstraat,Brussel, die Maandag 19 Juni zal plaats grypen, zal buitengewoon zijn. Verkeerd. Verleden week, tenge volge wellicht van het uitstorten van na- deelige stoffen door een of andere fabriek, dreef te Aalst veel visch buikje-boven op de vaart. Een sukkelaar schepte den visch op, en I was in zijn schik met aie wonderbare visch- I vangst. Een gendarm maakte proces-ver

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2