AALST. DE GAS. Park en Lanen. Een schoone Droom. Een Kunst-Concert. Wie van de twee Een briefje. Willemsfonds. NINOVE. Erembodegem. Belooging le Brussel Tist de W rij ver Luisslerrijk Concert CONCERTEN— i Yoorbeeld niet, neemt allen deel aan de betooging van Brusseltegen de schijnheilige schoolhaatwet, gelijk De Vrije Klok zeide, en voor Zuiver Algemeen Stemrecht. En wil Pieter Daens niet meedoen, zegt hem dan wat hij in 1879 tegen de plichtbetrachtende onderwijzers den akeligen Woeste nabrabbelde en na- krabbelde Qu'il s'en aille, dat hij er van doortrekke naar Vorst, ZIJNE plaats is bij de dompers WU lezen in 't dagblad La Gazette van Brussel M. Daens zal op 15 Oogst alleen blyven te Aalst, ten minste indien hy dien dag niet gaat doorbrengen by M. Schollaertte Vorst. Al de hoofden der christene demokraten komen eenen oproep te doen aan al hunne partygenooten, om deel te nemen aan do be tooging voor Algemeen Stemrecht. Onder de handteekens vinden wy MM. Priester Fonteyne Minenbo, voorzitter der vereeniging van Brugge Hector Planc- kaertuen baron Charles de Bethune Boriau van Denderleeuw C. Moeyaert van Brugge A. Vandenbruele van Ninove Stoumon van Brussel. Le Peuple van Brussel schryft. De christene demokraten van Brugge doen eene ievirige propaganda, omdat de democraten met een groot getal zouden deel nemen aan de betooging van 15 Oogst. Ze komen naar Brussel met't muziek aan 't hoofd en een transparant waarop te lezen staat «Wy eerbiedigen den godsdienst maar wy vragen rechtvaardigheid voor 't volk Leve Algemeen Stemrecht o 't Woord is aan M. Petrus. Reinigheidsdienat. Welk is 't lid van 't Schepencollegie dat meer bepaald gelast is met het bestuur van den Reinigheiasdienst der stad f Tydens de laatste kermis, en vooral nog den laatsten Zondag, hebben wy talryke vreemdelingen hooren zeggen Maar wat is Aalst toch eene vuile stad 1 Immers dien Zondag waren de byzonderste straten in de kuip der stad bedekt met een tapyt van gedroogde paardenstr.. Voorzeker werd die vuiligheid in verscheidene weken nog niet weggenomen. Den Woensdag nadien in den namiddag lag t' Statieplein nog bedekt met den afval van 't vuurwerk van 's Zondag 's avonds! Den donderdag kwamen wy door eene straat waar de mestkar hare dienstronde kwam te doen. De vuilbakken der huizen waren op de mestkar geledigd, maar de straat zelf had haar tapyt van gedroogden paardenstr.. behouden. Pouah 1 Allo 1 Mynheer de Schepene, Allo 1 Allo Gaat gy den put vullen als 't kalf zal verdronken zyn, 't is te zeggen gaat gy de straten der stad maar doen reinigen wan neer er eene besmettelijke ziekte zal uitge broken zyn Allo! Allot.... Zou M. de Schepene zyn telefoon kapot zyn Nota der redactie De telefoon van M. de schepen is niet kapot, we weten het van góe paart, en om der wa&rheidswille zeg gen we zelf dat hy' al zyn best doet om den reinigheidsdienst ordentelyk te doen uitvoe ren hy heeft ook aan de pachters van de mestkarren reeds meer dan eene boet toege past. Maar, wat M. de schepen ook moge doen, 't is al boter aan de galg de inrich ting van den dienst zelf is slecht en zoolang dien ouden bokkenslenter op 't stadhuis alleen zal meester blyven zal het met den reinigheidsdienst voortgaan zooals met tal andere stadsinrichtingen wanorde, slordig heid en nalatigheid in alles. Hopen wy, dat de kiezers daaraan veran dering zullen brengen. Dc compteur automatiek. Acht dagen geleden stelde een onzer lezers ons de vraag waarom de eenen de gas aan 20 centiemen den kubiekmeter moeten beta len terwyl de anderen slechts 15 centiemen betalen. Toen de kwestie van den pry's der gas voor compteur automatiek in bespreking kwam voor onzen gemeenteraad, henben de leden der liberale linkerzijde alles gedaan wat mo gelijk was om die vermeerdering van 5 cen tiemen per kubiekmeter niet te stemmen. Maar hun hevig verzet was te vergeefs ge lijk al de andere voorstellen uitgaande van de liberale raadsleden werd hun voorstel van de pry's van 20 centiemen niet toe te staan ook verworpen door de eenparige rechterzijde. Wy zullen hier nogmaals bewyzen, dat de prys van 20 centiemen op niets steunt en zeer overdreven is. Boven aen gewonen prys van 15 centiemen den kubiekmeter, betalen de verbruikers met automatieken compteur een supplement van 5 centiem, per kubiek meter voor het gratis plaatsen van comp teur en gasleiding met 3 bekken en voor het gratis onderhouden dier bekken. In een klein huis- en 't is alleen in kleine huizen dat men die soort van verbruikers vindt- kost een volledige gasleiding met 3 bekken ten hoogste 75 franken (aan het gasgeslicht zelfs geen 40 frank). De verbruikers nemen de verplichting van ten minste gemiddeld 5 frank per maand gas te verbranden, of 60 franken in 't jaar. Zy betalen een vierde meer dan de gewone verbruikers, 't zy 15 franken 's jaars. üp eenige jaren is de kostelooze installatie betaald maar deze blyft niettegenstaande altyd den eigendom van het gasgesticht. Iemand die gedurende 10 jaren een compteur automatiek heeft ge bruikt zou willen een gewonen compteur ge bruiken om de gas aan 15 centiemen te koopen, niettegenstaande dat hy reeds zyne installatie dubbel en dik aan de gasmaat- schappy betaald heeft, zal hy verplicht zyn ofwel eene nieuwe gasinstallatie op zyne kosten te doen plaatsen, ofwel die van het gasgesticht overte nemen natuurlyk aaD den vollen prys. Het gasgesticht levert ook voor dit sup plement vai^ 5 centiemen gratis een comp teur. De gewone verbruikers moeten hun" nen compteur huren aan 4.20 fr. 's jaars. Het gasgesticht onderhoudt ook nog gratis 3 bekken, wat per jaar hoogstens 1.50 fr. kan kosten. Zooaat de verbruiker met comp teur automatiek per jaar ?s mins! -ns een supplement betaalt van 15 franken, terwyl hy als vergoeding slechts ontvangt4,20 fr. huurprijs van den compteur, 1,50 fr. kost van onderhoud van 3 bekken. Daarby moet men voegen eene som van 3.39 franken, die den doodings intrest uit maakt van 75 frank, aan 41/2 s' jaars gedurende 35 jaar. Te samen eene vergoe ding van 9 franken. De verbuikers met compteur automatiek, betalen dus G franken s' jaars meer dan de fewone verbruikers voor een zelfde getal ubiekmeters gas. Voor de 35 jaar dat het kontrakt der Sociétó Centrale duurt maakt dit een som van 210 franken per verbruiker. En in de veronderstelling dat er 200 ver bruikers zyn die den compteur automatiek gebruiken, maakt dit een som van 42 dui zend franken die uitsluitend uit den zak der kleine neringdoeners komt om de kas der machtige Société Centrale te vullen. Had ons katholiek stadsbestuur de belan gen der neringdoeners boven de belangen der rijke actionnairs van de Sociétó Cen trale gesteld, dan had het aan deze maat schappij opgelegd de gas door compteur automotiek geleverd, te leveren aan 17 of ten hoogste aan 18 centiemen den kubiek meter. Jaarlijks zouden de kleine ver bruikers 6è.7 franken minder betaald heb ben, en de Société Centrale zou altyd hare overgroote winst op de leverin g van de gas blyven verwezenlijken hebben. De liberale minderheid had zulks voor gesteld, maar onze katholieke administra teurs deinzen voor niets achteruit en spot ten met de welgemeende voorsteilen der minderheid. Zou de wel ingelichte bevol king van Aalst dit spel niet moede worden, en zouden er soms geene verrassingen kun nen zyn met de aanstaande gemeentekie- zingen M. Petrus Daens erkent dus in zyn Land van Aelst van Zondag laatst dat het stichten van een park, en ook wel van groote boule vards denken we, voor het oogenblik een schoone droom is. Hy had in een voorgaande schryven gezegd dat een park voor de stad en hare bevolking er volstrekt noodig is, en elk moest dus dergelijke inrichtingen be schermen en ondersteunen doch 't is ge noeg geweest dat de heer Notaris De Windt hem in weinige, doch duidelijke en klare cij fers, bewezen heeft dat de kosten der inrich ting van Park en Lanen verre boven de geldelijke macht der stad zyn opdat M. Daens met ons en met alle redelijke en redenerende menschen zou bestatigen dat het groote ge - dacht, het stokpaardje van M. de Schepen Moyersoen, voor 't oogenblik een schoone droom is. Een stad, zegt M. Daens, en hier herhaalt hy eenige beweegredens door M. De Windt opgegeven, die aan zyn cham- petters en werklieden, zulke droeve hon- gerloonen blyft betalen, die zoo krank gekalseid ligt, met modderpoelen enz. enz. zulke stad kan aan geen groot Volkspark denken. En wy voegen er by, dat eene stad waar de schoolkinderen als haringen in eene mand in de klassen samengeztampt zitten zonder ooit aan eenig geneeskundig onderzoek onderworpen te zyn,waar 't lager onderwijs nog veel te wenschen laat als men 't vergelijkt met dat der groote liberale ste den eene stad waar de kinderen der volks klasse op gebied van onderwijs en vakken nis zoo stiefmoederlijk behandeld worden als hier te Aalst, dat zulke stad zeggen we, hare gelden die ze te veel heeft, niet moet gebruiken aan nuttelooze pronk- of luxe- werken, maar ze wel moet besteden om de gedurige verbetering van den stoffelyken toestand aller ingezetenen te bewerkstelli gen en om het intellectueel peil van 't groote leger harer werkersbevolking altyd meer en meer te verzorgen en vooruit te doen gaan. Die zorg voor de geestesontwikkeling onzer volkskinderen door een grondig en goed lager en vakonderwijs, treft men by onze klerikale stadsbestuurders niet aan voor hen is het genoeg dat de jeugd zyn kruisken ABC kent, dat het gebedekens kan aframmelen en paternosters kraken naar 't oordeel van de vasthoudisten, zooals de vaantjesman en tal van andere groote vernuften die thans in de gemeenteraad alles beslissen zullen ze altyd genoeg weten om met de weinige kennissen aie ze bezitten op stiel te gaan of naar 't fabriek te loopen. Volgens die heeren mag do werkman niet te veel geleerd zyn, want ze weten dat een wel onderricht mensch leest en redeneert en hy zich niet gemakkelijk by den neus laat leiden. Overigens 't is een onbetwistbaar feit dat een geleerd werkman" stilaan zynen toestand kan verbeteren en dat dus geleerd heid en kennis meer stoffelijk welzyn na zich slepen en dat welzyn komt vooreerst ten bate van den werkman zelf en heeft ook eenen voordeeligen invloed op nering en tering der stad. We zyn dus van gevoelen en we meenen dat M. Daens van ons gedacht zal zyn dat eene stad zooals Aalst, eerst en vooral, hare beschikbare gelden dient te gebruiken tot den stoffelyken vooruitgang van al hare onderhoorigen en ook tot ae intellectuele en de zedelijke verheffing van heel de be volking. Al het geld dat tot dergely'k doel gebruikt wordt is aan grooten intrest, ten voordeele van 't algemeen geplaatst, en niemand die het wel meent zou ooit derge lijke uitgaven durven beknibbelen. En wanneer eene stad wyzen mag op eene reeks onderwys instellingen of andere inrichtingen van dergelyken aard of die er mede in verband staan en dezelve als voor beeld mag geven aan andere steden wan neer eene stad al haar bedienden een loon uitbetaalt dat overeenkomt met de dagelyk- sche noodwendigheden wanneer in eene stad, door de samenwerking van 't bestuur en van alle machten, handel.en nijverheid, nering en ambacht vooruitgaan en bloeiën, 't is dan alleen, denken we, dat indien de geldmiddelen zulks toelaten, er groot- sche ontwerpen mogen gemaakt en uitge voerd worden een stad zooals een gewoon mensch moet zich vooreerst het noodige van 't leven verschaffen en nadien, indien er overschot is, luxe-werken uitvoeren. Ja, 't is een schoone droom, en wy begrij pen dat hy' den heer schepen Moyersoen begeestert, van hier in Aalst een groot openbaar park en breede en verloopende lanen aan te leggen, welke werken dan den naam van M. Moyersoen door d'eeuwen heen zouden bewaren, maar... de geldmid delen ontbreken onze arme stadskas loopt niet over van 't geld kolossale leen in gen zouden voor die werken moeten aangegaan worden die durende meer dan een halve eeuw op de lastenbetalers zouden wegen de stadsbedienden leven niet in overvloed, onze onderwijsgestichten zyn verre van volmaakt, de neringdoeners hebben het niet te bont, de ambachtslieden hebben geen weelde en zelf de eigenaars klagen van de groote lasten. Ja, in dergelijke omstandig heden zyn en blijven park en lanen een groote droom en 't ware een onvergeeflijke fout voor 't uitvoeren van die werken, die er niet broodnoodig zyn, we herhalen het, meer dan een half ïuillloen te leenen, die dan ook nieuwe lasten in 't verschiet laten zien. Wat zouden de kiezers van dien droom wel denken 't Concert, Maandag in de feestzaal van het Belfort, de inrichters en deelnemers der plaat selijke Nijverheids-en Handelstentoonstelling aangeboden, was prachtig. Al de Aalstersche artisten en liefhebbers ge noten den meesten bijval en overtroffen de stoutste verwachtingen. De «tad Aalst mag fier zijn over hare kinderen. Spijtig dat 't publiek zoo weinig talrijk opge komen was om onze Aalstersche artisten toko- men toejuichen. De zaal nog niet half bezet, hadde moeten propvol zijn. Maar wat wilt ge De Aalslenaar in 'i alge meen blgft koud aan kunst. Het talent der Aalst*- naars icordi meestal miskend en afgebroken door xijn eigen stadsgenoten. De Aalstenaar zoo geboren, zal ook zóo ster ven. Immers zijne leus was en blijftEten, drinken en vermaak, 't geen met de kunst geen gemeens heeft. In 't verslag dat men ons mededeelt over de Volksvergadering te Geeraerdibergen gehouden ten voordeele van de vervlaam- sching der Gentsche Hoogeschool, lezen we dat er een telegram van deelneming en ge luk wenschen werd gestuurd door baron de Bethune. Welke van de twee barons was het Was het Baron Loioie, die tracht op alle vijvers te visschen om député te geraken. Of was het Baron Charles, de nieuw bakken demokraat Of was dat weglaten van den voornaam nen truk waarover de twee barons t' ak koord waren Ik heb het volgende briefje laten bestel len aan M. P. Daens op Chipka. Is 't moge- lyk dit briefje ook eene plaats te verleenen in De Vilksgazet. Op voorhand dank. Aalst, 28 Juli 1911 Mijnheer Pieter Daens Met oprecht genoegen heb ik bestatigd dat Gy in uw Land van Aelst van verleden Zondag eene terechtwyzing hebt opgeno men van myn vriend, den heer notaris De Windt, gemeenteraadslid. Het kan niet anders of gy zult nu ook wel de terechtwyzing opnemen welke ik U zond -in antwoord op uw lasterend artikel in uwen Werkman van 2 Juni en het daarop volgend nummer van uw Land van Aalst tegen my verschenen. Ik bemerk ook dat in uw Land van Aelst verscheidene aankondigingen van verkoo- pingen staan door het ambt van den heer notaris De Windt. Ligt daarin het geheim uwer toegevendheid jegens hem en uwer hardnekkigheid in de lage boosheid tegen my. Ik meng niet geern de Justicie in myne zaken, Mynheer Pieter Daens, en verzoek u daarom nogmaals myn antwoord in te las- schen, opdat uwe lezers zouden weten dat ik geen schuimlooper ben, en gy u tusschen ons beiden van adres hebt bedrogen. Laat my, zoo noodig, weten hoeveel an- noncen ik u voor uwe lastergazetten moet bezorgen om mijn antwoord erin te krygen. Myn groeten, J. Van Opdenbosch. Liederavonden voor 't Vrouwvolk Vrye toegang voor iedereen. Bovenzaal van Graaf Egmont» Maandag, 30 Juli, om 8 uur 's avonds. Aanleeren van het lied. De Vrolijke Smid woorden van Lambrecht Lambrechts. muziek van Henry Weyts. Gemeentefeesten, Heden, Zaterdag avond, om 8 1/2 ure, Concert op Stadskiosk door de Kleine Fan faren Fier en Sterk onder 't geleide van M. J. Lafontaine. Zondag, 30 Juliom 5 ure, Concert op Stadskiosk door de socialistische Fanfaren Hand aan Hand van Aalst, onder het bestuur van M. Spitaels. Maandag 31 Juli Volksfeesten op den Burgtdam, ingericht door den Club der VIIIÓm 8 ure 's avonds Verlichting van het lokaal en Concert aan de Kapel. Om 9 ure Vuurwerk op de Dender vaart. Om 10 ure Vuurwerk op de Pollaer- kasseide. Onmiddelyk daarna Volksbal. De Frituur M. PROOST, op het foor plein alhier, verricht deze week een mensch- lievend werk, dat we met genoegen aan onze stadsgenooten meêdeelen. M. Proost noodigde Donderdag namiddag 1 de Weezen en al de Oudies van 't Gasthuis uit om zich eens by hem het buikje te gaan dik eten in smakelyke frites en lekkere wafels. En dat deden ze dan ook, want 't was er alles volonté En na nog een schuimend boksken genomen te hebben, trokken onze Oudjes met eene fnne dompen- de sigaar in den mondl genoeglijk onder el kander kakelend, naar hun huis terug. Onze beste gelukwenschen aan de Frituur Proost. o— Burgeriyke stand van Ninove. Aangifte van 21 Juli (inbegrepen) tot 28 Juli (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannelijk 3 Vrouwelijk 1 OVERLIJDENS Franciscus De Winne 14 j. twijnder, zoon van Oscar en van D'Hondt Valentina Maria (Opgevischt). Lodewjjk Van den Haute 52 j. schoenmaker, echtgenoot van Julia Praet (overleden te Selzaete). Joannes- Franciscus Van der Schueren, 55 j. druk- kersgastechtgenoot van Maria-Catharina De Winne, (Burchtstraat Hospitaal). HUWELIJKEN Geene. 't Was hier over eenige dagen revue voor de landsverdedigers in onbepaald verlof. Een dier jongens had het ongelukkig ge dacht gehad zich zat te zuipen, vooraleer naar de revue te komen, die gehouden werd op ons gemeentehuis. De commandant der Gendarmen deed den dronkebroer in den amigo opsluiten. Opsluiten is wat veel ge zegd want, toen de soldaat van éénen dag ia het weinig aangenaam verblyf was gebilleteerd, moest de plaatselyke policie verklaren dat er.... geen slot was op de gemeentegevangenis I... Dat doet dat, wanneer 't geluk en goed weder eens zullen byeenslaan, en de inbre kers van by Tist de klippels en van by Kalles eens sullen gekend en aangehouden zyn. Champetter Felix of zyn kollega de wacht zullen moeten optrekken (zooals een gendarm het moest doen, Maandag) voor de plaatselyke gevangenis waar de boeven voorloopig zullen in gesteken worden. Ten ware men in die nachtelyke inbrekers zoo'n danig vertrouwen zou hebben dat men ze onbewaakt zou durven laten. Alles is mogelyk op de wereld Dat mag gezegd worden Inderdaad, op die zelfde revue heeft men iets kunnen zien dat, in langen tijd, nog niet te zien is geweest, onder het klerikaal re giem terwyl de gendarmerie nog alleen voor zending scheen te hebben de katho lieke kasteelheeren en hunne sleepdragers te ondersteunen en te beschermen. Toen, op bevel van den commandant, de gendarmen den dronken soldaat in 't drooge brachten, dacht de kasjevan van zoo ne kasteelheer te moeten protesteren, zeer waarschynlyk in de meening dat het daar de plaats was om zyne autoriteit eens te doen gelden en van zijnen Jan te maken. Maar de comman dant deed 't kasjevansken in den hoek zet ten, gelyk nen ondeugeuden schooljongen. En daar stond 't menneken zoo beschaamd en zoo beteuterd als of hy in zyn broeksken had ge....daan. 'tEn was in 't geheel of ten deele het fier hooveerdig kiesdraverken van 1907 en 1908 niet meer Hij zal niet weinig uitgelachen worden als hy, met Oktober, weêrop kiesronde zal gaan. De liberalen van Erembodegem zullen talryk, met muziek aan 't hoofd, deel nemen aan de Manifestatie van 15 Augustus, te Brussel. Mandus. 15 Oogst. Alle demokraten dien naam waardig zullen deel nemen aan de betooging voor Algemeen Stemrecht en tegen de schanda lige Schoolwet van Seliollaert. LEDE. Wy' ontvangen van den broer van onzen vorigen correspondent uit Lede, den volgen den brief, dien wy ondanks zyn voor ons onaangenamen toon toeh opnemen. Hilarius Van Ronkenburg gaat er met den groven borstel door. -0— Lede, 28 Juli 1911. Menheer van De Volksgazet, Awel, fyne meneer, zyde na kontent Met al a geschryf over onzen heiligen man, hebde gy ons prochie veel toor gedoan. Het peket van Derremonne es gekommen en men vertelt dat 't na gedoan es me wry ven. Es 't na beter Ik meinde, as ek die heeren zag passeeren van op myn stoppelveld, dat ze misschien moeier Justicia voorop by Tist hadden gezon den om de oude sloor een beetjen op te wry- venas nen mensch en bezonderlyk een vrouw oud wordt krygt ze van alle kwalen en onze Tist weet raad en baat veur alles. Mor 'k was mis, die menheeren kwamen om eens goed te weten, hoe Tist de wrijf kunst uitoefent, schynt het, omdatter zyn die over hem geklaagd hebben. Is dat geper mitteerd, de menschen en zyn nooit niet kon tent, veur de eene wryftge niet genoeg,veur de andere wryft ge te ver, 't es altyd iet. Dor ayn der ander die zeggen dat 't peket gekommen was veur Tist zen latyn. Alia, alia, as Tist de wry ver, in zyn hemds- mauwen, met zyn slodderbroek aan en zyn bretellen gekruist over zynen heiligen rug, latyn leest over nen krommen, nen stom men, nen kranken, nen manken, eenen die verslikt is, verstikt is of verpikt is, heeft er ooit eenen geprotesteerd, komen ze niet uit lieberen wil Heeft Tist geen keukenlatyn genoeg geleerd van pastoor en koster Ze zeggen dat Tist niet lezen kan, de hei ligen hebben dat nie noodig. Kenden de apostslen, die erme visschers waren, alle talen der wereld niet En als Tist eene jonge meid aan 't wry ven is en galmtoremus profidelibus dêfunctus, buikoribus nage- lorem peccatoribus en niemand hem ver staat, hy zelf niet, wat geeft dat, als God hem begrypt en zynen wry ver verhoort. Dat is allemaal jaloezie, misschien van doktoors zonder klanten, want het spreek woord heeft gelijk mwndus vult frottipi, dat is, de icereld wilt gewreven zijn. fin wiens affeires zyn dat als de wereld geirtn gewreven wordt. Der zynder die bluffen, dat ze zoo goed kunnen wrijven als Tist, en gy geeft die stoefers misschien gelyk, mor stoefen en ia de broekwry ven kan elk. Dat ze ne keer beginnen, gy den eersten, fyne men heer van De Volksgazet, hebt gy den wit ten pater gezien kende gy de beè wegen en wa weet e gy van miereitruid V 'k Zoe eergelooven, dat 't peket Tist zyn kunst zoe willen afleeren, mor 'k en peu nie da dat zal likken, Tist es te slim al zeg gen ze datten zot is. Nee, de wereld is zot, mor Tist nie. Anders waar da misschien nog een gelik, al de processen zoun afgewreven worden. Waarom Tist verbieden te wry ven fir staat geschreven in de Psalmen, van dé af goden dat ze oogen hebben en niet zien, voeten en niet gaan, handen en niet tasten noch wryven, mor Tist is geen afgod, 't is een heilige man, hy heeft oogen om te zien en handen om te tasten en te.. wryven. Alia, alia, wor dat 't zoo nauw steekt is de vriendschap kleine. Dwaze, goddelooze menschen, die Tist zouden beletten mirakuieuze genezingen te wryven als da voorgoed waar is, zal de vloek van de duizende die nog gereed wa ren den heiligen man een offrandeken te brengen over hen komen en worden ze alle maal hiernamaals in den afgrond der helle gewreven. Dan zal 't eenzaam worden, daar op Voge lenzang, gelyk het er voorheen was, Lede zal eene beroemdheid min hebben, en met droefheid zal ik op Tist zyn achterdeur schryven 't Peket verbood aan Tist tn God, Mirakels te doen in zijn eigen kot En dat zal der blyven opstaan tot als Tist het er zelve zal af wry ven. En als 't peket dan ook aan al de andere scheerders zonder zeep verbiedt de tandpyn af te koopen, de bloem af te lezen, de koorts af te binden, den baard af te blazen en ande re kwalen af te wryven.... dan zullen de doktoors, apothekers en peirdemeesters mis schien in hun vuist lachen, mor onzen nieu wen heiligen Tist zal gewroken zyn. La, fyne menheer van De Volksgazet, en komt gy nooit nie langs den Vogelenzang en omstreken of ze zoun U daar ne keer in- wry ven gelyk Tist het nooit heeft gedaan. Bekeert u liever en bidt dat Tist moge voort wry ven, dat zal beter zyn. Ik wensch u den goeden dag, Hilarius van Ronkenburg. Gemeente ERPE, Dorpstraat* 0 te geven door de fanfare St-Cecilia van Erembodegem, onder de leiding van den ondermuziekovor«te M. Th. Ruyssinck, van wegede Fanfarenmaatichappij8t-Cecilia van Erpe op Zoming 30 Juli om ure. PROGRAMMA 1) La marche du camelia J. Volant. 2) Les croisés ouverture Deneufbourg. 3) Valse de la poule Walpot. 4) Fantaisie sur le songe d'une Mendelsohn. nuit d'été 5) Feu Follet polka muzurka Steenebrugg# 6) Braban$onne Stad Aalst. Bestendig Festival —0— Heden, Zondag 30 Juli 1911 A. Kiosk Groote Markt Te 12 uren (middag) door de Harmonie-Maatschappij St-Oecilia,Mechelen. BestuurderM. F. Van Hoof. o Te 3 uren namiddag door de Koninklijke Philharmonie van St-Pieters-Jetta. Bestuurder M. Ferd. Coessens. o Te 4 uren namiddag door de Harmonie-Maatschappij De Eendracht, Nino va. BestuurderM. Clement De Mont. o— Te 5 nren namiddag door de Harmonie-Maatschappij Katholieke Gilde, Asscha. Bestuurder M. Gustaaf Pape. 0— Te 6 uren namiddag door de Fanfaren-Maatschappij St-Oecilia van Hofstade. BestuurderM. Th. Eemans. 0— Te 7 uren 's avonds door de Fanfaren-Maatschappij Moed en Volharding, Denderhautem. Bestuurder M. Alf. Van Santen. o— B. Kiosk Statieplein. Te 4 uren namiddag door de Fanfaren-Maatschappij Pro Deo et Patria, Esschene. Bestuurder M. A. Van Frachen. o Te 5 uren namiddag door de Fanfaren-Maatschappij De Jonge Kunstminnaars, Haeltert. Bestuurder M. A. Jooris. o Te 6 uren namiddag door de Fanfaren-Maatschappij De Katholieke Gilde,Hekelgem, Bestuurder M. F. Van den Bossche.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2