7-7-9-1973 iStreekpost BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Sadi Arijs, Dompelstr. 15, Aalst; Wim Sanders, Kokerijstr. 25C, Meldert; Ro bin De Poorter, Langestr. 173, Aalst; Wilfried Redant, Hoezestr. 20, Nieuwer- kerken; Franky De Schrijver, Molenstr. 105, Liedekerke; Peter Beirens, Zand- str. 81, Erondegem; Isabel Vereecken, Denderlandstr. 2A, Gijzegem; Johan Braet, Kerkstr. 3, Erembodegem; David Goossens, Molenkouterstr. 10, St.-Lie- vens-Houtem; Bart De Valck, Dender- weg 6, Gijzegem; Kristin Hunninck, Groeneweg 20, Erembodegem; Melin- da Callemin, De Keyserstr. 13, Aalst; Bart Roseleth, Kerkstr. 22, Hekelgem; Elke Heyvaert, Kruisabeel, 4A, Wieze; Rina Van der Heyden, Brusselbaan 60, Hekelgem; Nico Desmedt, Bleregem- str. 122, Hekelgem; Sofie Adam, ten Berg 7, Aalst; Chris Moens, Edixvelde 14, Nieuwerkerken; Jurgen Van Impe, Hertshage 19, Aalst; Christiaan Van Noten, Dendermondse stwg. 260, Aalst; Kris Meert, Witte Wilgenlaan 12, Denderleeuw, Ilse Van der Gucht, Hoogstr. 68, Aalst; Thierry Schockaert, Kleine Snijderstr. 1A, Lebbeke; Els Vanderveken, Kaaitvaartstr. 24B, Roos- daalCindy Daelman, Billegemstr. 19, Wanzele; Marleen De Waegeneer, Dis- genaatdreef 5, Herdersem; Gunther Wauters, A. Lienartstr. 5, Aalst; Natha lie Beeckman, Stationsstr. 28, Lede; Ann De Pril, Bolleweg 92, Aalst; Kath leen Temmerman, Moorselbaan 269, Aalst; Lieveke Beerens, Molenveld 29, Burst. OVERLIJDENS: Elisa De Schutter, z.b., 94 j., wwe. van Eduardus De Clercq, Nieuwerkerken, Pennestr. 4; Jan Lodewijk Lemaïtre, z.b., 70 jecht. van Louisa Petit, Aalst, Kerrebroekstr. 56; Maria Augusta Goossens, z.b., 83 j., wwe. van Ludovi- cus Dauwe, Lebbeke, Stationsstr. 82; Paulina De Ridder, z.b., 65 j., echte, van Jozef Luypaert, Buggenhout, Kal- kestr. 84; Jan Karei De Troch, z.b., 46 j., echt. van Elisa De Wit, Asse, Stwg. op Gent 43; Petrus Richard De Meer leer, z.b., 72 jecht. van Yvonna Ver- leyen, Burst, Gentsestr. 14; Nestor Van Vaerenbergh, z.b., 76 j., echt. van Maria Coppens, Erembodegem, IJzerenweg- str. 6; Paul Lodewyk Clementina Ja cobs, handelsvertegenwoordiger, 28 j., echt. van Anna Selly, Hekelgem, Blak- meers 41Joseph Theodore Van Geert, z.b., 76 j., echt. van Malvina De Vos, Lede, Nieuwstr. 2; Theophiel Libert De Smet, techn. leraar, 38 jecht. Irène De Rouck, Zottegem, Grotenbergestr. 141 Seraphien Claessens, z.b., 70 j., echt. van Rosa Kuys, Hofstade, Kasteelstr. 45; Joseph Van Impe, paswerker, 58 j echt. van Adelina D'haeseleer, Nieuwer kerken, Kraaiwinkel 37; Benedictus Au gustus Bersou, zwemleraar, 47 j., echt. van Alphonsina De Backer, Aalst, Wijn- gaardstr. 53. HUWELIJKEN: Hubert De Smet, chauffeur, Hofstade, Hoogstr. 99, met Sonia Voorhaen, z.b., Aalst, Van Langenhovestr. y Pierre Daelman, bediende, Aalst, Moorsel baan 485, met Monique Van de Velde, bediende, Aalst, Caudronstr. 1Luc Van Lijsebeth, geneesheer, Erembode gem, A. Van de Maelestr. 73, met Jas mine Gailly, z.b., Aalst, Molenstr. 59; Jean-Claude Cloetens, bankbediende, St.-Pieters-Woluwe, Vandermaelenstr. 12, met Martine Cassiman, bankbedien de, Aalst, Gentsestwg. 173; Luc Ver- meiren, automechanicien, Aalst, Ber- gekouter 7, met Sonia Gillade, kinder verzorgster, Aalst, Watertorenstr. 48; Alfred Ringoir, verkoper, Aalst, Den- derm. stwg. 163, met Ingrid Seré, etala- geschikster, Aalst, Kloosterweg 12; Willy De Greve, treinbestuurder, Aalst, Hyacinthenstr. 3, met Eliane De Troch, secretaresse, Aalst, Ouden Aardeweg 4. WACHTDIENST DOKTERS EN APOTEKERS Zondag 9 september: AALST: Ap. Boucquè, Gentsestwg. 49, Aalst. LEDE: Ap. Burms, Dorp 35, Lede. Zaterdagnamiddag 8 september, zon dag 9 september, woensdagnamiddag 12 september en na 20 u. t/m vrijdag 14 september: Dr. G. Goubert, Kon. Astridpark6, Aalst. Tel.: 212.56. ST.-JOZEFPAROCHIE Op zaterdag 15 en zondag 16 september gaan in het parochiaal centrum «'t Ka pelleken», Meuleschettestraat 34, de derde grote parochiefeesten door. Zaterdag zijn er vanaf 18 uur allerlei at- trakties, eetgelegenheid, optreden van het orkest Petrus D'Hondt. Zondag tussen 12 en 14 uur: gastrono misch middagmaal. Inschrijving vooraf noodzakelijk. In de namiddag allerlei attrakties, te/- wijl vanaf 19 uur in de zaal het orkest Petrus D'Hondt dansgelegenheid biedt. DERDE LEEFTIJD WEER AAN BOD TE AALST. Nadat tijdens de jaarbeurs van vorige week reeds een namiddag speciaal voor de derde leeftijd georganiseerd werd, dit met sukses, krijgt de derde leeftijd van zaterdag 8 september tot en met vrijdag 14 september de volle aandacht. Dag na dag telkens om 14.30 uur in de Keizershallen gaat een gevarieerd programma door. Naast het Stadsbestuur en de Stedelijke Raad voor de Problemen van de Derde Leeftijd werken de Kristelijke Bond voor gepensioneerden, de Socialistische Bond voor ouderlingen, de P.V.V.- ouderlingenbond, de Onafhankelij ke ouderlingenbond en het Vlaams verbond voor gepensioneerden, naast diverse organi saties die zich inlaten met bejaardenzorg, mee aan deze stedelijke week van de derde leeftijd. Programma ZATERDAG 8 SEPTEMBER - 14.30 Uur Openingswoord door Schepen H. Van der Veken, voorzitter van de Raad. Daarna zang en dank met het orkest Louis Vermoesen en zanger Paul Berry animatie met humorist Jo Way en orgelist Jean-Jean. Daarnaast de sax- en klarinetvirtuoos Alex Maury. MAANDAG 10 SEPTEMBER - 14.30 Uur Staatssekretaris bij het Ministerie van Volksgezondheid Mevrouw Verlackt spreekt het welkomswoord, gevolgd door een humoristische causerie omtrent de problemen van de derde leeftijd door Louis-Paul Boon. Ten dans met Jos Martin. DINSDAG 11 SEPTEMBER - 14.30 Uur Optredens van Mej. Anne-Marie Bruyn- donckx -op hammondorgel. Voordracht door Mej. Anne-Marie Vanden Weghe. Optreden van "Ketje" (Herman Daelman), gevolgd door spreekbeurt door dokter Hector Vermeir, in verband met voedings- en gezondheidsproblemen van de derde leeftijd. Het Hullebroeck-koor o.l.v. de heer Marcel Vermersch en volksdansen door het V.N.J.-Aalst. WOENSDAG 12 SEPTEMBER - 14.30 Uur Hoofdpolitiekommissaris J. Geeroms wijdt uit over de "Veiligheid voor de derde Leeftijd", waarna optreden van een jeugd groep van het stedelijk onderwijs "Vrij heidsstraat" met thema "Adieu Paris", gevolgd door de muzikale dansgroep o.l.v. Mevrouw Thienpont. Dans met Jos Martin. DONDERDAG 13 SEPTEMBER - 14.30 Uur Bezoek wordt gebracht aan de thuis- of in een instelling verblijvende zieken, met aanbieding van bloemen. VRIJDAG 14 SEPTEMBER - 14.30 Uur Het wordt een bont afwisselend program ma met zang, sketchen, accordeon, deun tjes op het Hammond-orgel door Emiel Eeckman, cultuur voor de derde leeftijd met Herman Slagmulder. Na het slotwoord door de heer burgemees ter M. De Bisschop, houden dans en zang nog niet op. De verschillende ouderlingenbonden hou den tijdens de duur van de week, uitgezonderd op 13 september, een doorlo pende tentoonstelling, ledereen behorend tot de derde leeftijd is van harte welkom. De toegang is gratis. RADIO ATLANTIS NAAR AALST. Grote kopzorgen schijnen de jongens van Radio Atlantis zich over hun al of niet verdwijnen uit de eter, voorlopig niet te maken, want intussen gaan de Atlantis DJ-s op toernee met Drive-in-shows. Aalst wordt een van de eerste steden waar ze te gast zijn. Op vrijdag 28 september a.s. om 20 uur kan je ze treffen op wijk Immerzeel tijdens de jaarlijkse Sint-Jans- feesten. Luk van Kapellen en Bert Benett staan achter de draaitafel. (Lm) BELOTTEN Na het zeer geslaagde voorbije kampioen schap wordt in de Sint-Martinuskring op 8 september het nieuwe seizoen ingezet. De plaatselijke belottersklub start met een reuzekaarting. Volgende wedstrijd gaat door op zaterdag 29 september, aanvang telkens te 20.30 uur. In café «Het Park» wordt op zaterdag 8 september de eerste ronde van het door «Buurtgemeenschap» georganiseerde krite- rium betwist. Begin 20 uur. OUDLEERLINGENDAG Door de oudleerlingenbond van het Sint-Maartensinstituut wordt de oudleerlin- gendag belegd op zondag 9 september om 16 uur in de lokalen van de school. APOSTOLKENKLUB Op vrijdagavond 7 september om 20 uur wordt door de Apostelkenklub een ontspan ningsavond met belotting gehouden in het klublokaal aan de kerk van Mijlbeek. TEKENWEDSTRIJD De Bond van Grote en Jonge Gezinnen organiseert in het kader van het Dirk Martensjaar een tekenwedstrijd voor jonge ren tot 14 jaar. Het tema is «Dirk Martens en het boek». Wat meer met D. Martens of het boek te maken heeft, mag getekend, geschilderd of gekleurd worden. De tekening mag maximaal 27 op 36 cm groot zijn en er mag geen naam op aangebracht zijn. Op de achterzijde moet het lidnummer van de B.G.J.G., naam, adres en leeftijd vermeld worden. Uiterlijk op 8 september dient alles binnen te zijn bij Willy Coppieters, Duivekeetstraat Frans De Rauw, J. Jeliestraat 22 of bij Jozef Stemgee, Vooruitzichtstraat 84 of bij de wijkmeesters. Er zijn prijzen per leeftijds groep. Tijdens de jeugdnamiddag in de zaal Madeion, Grote Markt Aalst, op 15septem- ber om 15 uur, worden de winnaars bekend gemaakt. TENTOONSTELLINGEN Paul Huwé stelt zijn werken tentoon in de galerij Valerius De Saedeleer, Keizerlijk Plein 53. Deze tentoonstelling die dagelijks open is van 14 tot 19 uur, 's zondags van 10 tot 13 uur, op maandag gesloten, loopt tot en met 24 september. Op vrijdag 7 september om 20 uur in Galerij Pieter Coucke, Molenstraat, Aalst, gaat de vernissage door van de tentoonstel ling "25 Hedendaagse Kunstenaars" Schil der- en beeldhouwwerken worden er tot 28 oktober geëxposeerd. Doorlopende tentoonstelling in het Oud Hospitaal tot 31 oktober over Dirk Martens, zijn tijd, zijn werk en zijn milieu. Iedere dag van 10 tot 18 uur, behalve op maandag. Toegangsprijs 20 Fr. Scholen, groepen en jongeren 10 Fr. De rijkgeillus- treerde katalogus kost 200 Fr. In de St.-Martinuskerk, wordt de kunst schat van de dekenale kerk in de "winterkapel" aan het publiek getoond, dit tot eind oktober. Van 14 tot 18 uur, behalve 's maandags. Toegangsprijs 5 Fr. De katalogus met foto's kost 15 fr. Eveneens tot eind oktober van 10 tot 18 uur, behalve op maandag, in het Belfort Boektechnische Tentoonstelling, historisch overzicht van de druktechnieken. Toe gangsprijs 20 Fr. Iedere bezoeker ontvangt een op de Dirk Martenspers met de hand getrokken "muntplaccaert". De drukpers is in werking om 10.30 en om 15 uur. Filmvertoningen over alle facetten van het moderne drukkersbedrijf van 16 tot 16.45 uur. Van maandag 10 tot zaterdag 15 september in de feestzaal van het stadhuis tentoon stelling van Hongaarse werken en post zegels in het kader'Van de Belgisch-Hon gaarse week, dit van 14 tot 18 uur. GOUDEN BRUILOFT De echtgenoten Philemon Monsieur en Martha De Neve vieren hun gouden bruiloft in hun woning Tulpstraat 11. Philemon Monsieur werd te Aalst geboren op 1 november 1898 en zijn echtgenote even eens te Aalst op 8 maart 1900. AALSTERSE TURNKRING Onder leiding van een groep uitstekende medewerkers, wordt vanaf zondag 16 september opnieuw begonnen met de oefenstonden van de Aalsterse Turnkring. Deze gaan door in de turnzaal van de stedelijke gemengde bewaarschool Vrij heidsstraat 65. Inlichtingen worden graag verstrekt bij voorzitter Marcel Everaert, tel. 731.32, bij technisch leider Piet Van de Velde tel. 221.07 en bij de sekretaris Louis Verbestel, Gustaaf Paepestraat 9. VIERING "DE ROOSEN" Tien jaar reeds bestaat het Centrum voor mindervaliden op het domein "De Roosen" aan de Botermelkstraat te Aalst. Mede door de milde steun van o.m. Lions en Rotary en niet in het minst door het onverpoosd werken van direkteur Van Den Broeck, nam het Levensvreugdewerk gedurende deze periode grote uitbreiding. Allerlei verrassingen wachten ons op, zaterdag 8 en zondag 9 september a.s., om deze tien jaar te vieren. Op het domein "De Roosen" kan men terecht in een restau rant, een wijnhuis, een drinkhal, een ijssalon en tal van verrassingen. De opbrengst gaat naar Levensvreugde. ZOMERKARNAVAL Voor de derde maal richt de dekenij van de Koolstraat en de aanpalende straten een zomerkarnaval in, dit in het raam van de braderij die van zaterdag 8 tot en met maandag 10 september doorgaat. De belangrijkste aktiviteiten op zaterdag, om 20 uur verkiezing van de Voiljanet in openlucht, daarna verkleed zomerbal. Op zondag a.s. om 14 uur, verkleed kinderdefi- lee, waarna om 18 uur karnavaloptocht met medewerking' van de verschillende Aalsterse groepen, nadien nog streetparade door de Kon. Fanfare ST. Cecilia uit Erpe. HAPPENING Net buiten Aalst, aan de Hoogkouterweg te Erpe, gaat met de goede wil van de inrichters en van de barometer een ludieke happening door. Sleep je tent erheen, breng verf, borstels en knotsgekke ideeën mee. Van vrijdagavond tot zondagnamiddag kunnen je vreemdste hersenkronkels er hun kreativiteit botvieren. ONGEVALLEN: Alfred De Kerpel uit Aalst verloor ter hoogte van de IJzerenwegstraat het evenwicht en viel ten gronde. Met verwondingen werd hij opgenomen in het ziekenhuis. tijdens het spel deed de kleine Edward De Meersman een erge val, in de Sint-Jobstraat 16. Daar hij verwondingen opliep moest hij naar het stedelijk ziekenhuis worden overgebracht. Zaterdagvoormiddag werd de fietser Frans De Buysschere uit Aalst, aan de Brusselse steenweg te Aalst aangereden door een personenwagen van Louis De Doncker uit Jette. De fietser werd gekwetst en naar het ziekenhuis overgebracht. Aan de Dendermondsesteenweg te Aalst kwam het zaterdagvoormiddag tot een botsing tussen de personenwagen bestuurd door Mare De Vriendt uit Oordegem en een vrachtwagen bestuurd door Raoul De Prins uit Dendermonde. De bestuurder van de personenwagen werd gekwetst. Aan de afrit van de autosnelweg te Aalst gebeurde een aanrijding tussen twee personenwagens, waarbij Edmond Meert uit Knokke, zwaargewond werd. Rudy De Waele, Dendermondsesteenweg 167 kwam met zijn bromfiets bij het ontwijken van een hindernis ten val in de Sint-Jobestraat. Hij werd erg gewond. De bromfietster Bernardine Bauwens uit de Guido Gezellestraat te Aalst kwam ten val op de Molendries en diende opgenomen te worden in het ziekenhuis. Paul Van Nuffel uit Hekelgem kwam in de Langestraat te Aalst ten val bij het ontwijken van een hindernis, met zijn fiets. Erg gekwetst werd hij weggevoerd. Op de Albrechtlaan te Aalst kwamen de wielertoeristen Jozef Slagmulder uit Meer- beke en Rudy Van der Jeugt uit Hamme ten val. Zij liepen beiden kwetsuren op. Luyckx Casimier en zijn zoon Pascal, wonende Erpestraat 18 te Aalst, kwamen zondagmiddag te Erpe op de Ledesteenweg met hun auto tegen een paal terecht. Ze werden beiden licht gekwetst en naar het hospitaal te Aalst overgebracht. Maandagnamiddag werd een grasbrand op de hoek van de Doornstraat en de Guido Gezellestraat gesignaleerd. De Brandweer was vlug ter plaatse en had de brand dadelijk onder kontrole. Van Holen Petrus, uit de St.-Jobstraat 26, kwetste zich maandagavond aan de pols. Na verzorging in het hospitaal kon hij naar huis terugkeren. De fietser Jozef Cammu, Erpestraat 38, werd maandag in de vooravond op de hoek van de Gentsesteenweg en de Zeeldraaiers- straat aangereden. Licht gekwetst werd hij overgebracht naar het hospitaal. OPSPOREN TUBERCULOSE Elke maandag te 14.30 uur en elke woensdag te 15.30 uur worden door het stadsbestuur gratis onderzoeken voor het opsporen van tuberculose gehouden in het dispensarium, Onderwijsstraat. BRADERIJ DER ZOUTSTRATEN De winkeliers van de Zoutstraten hadden aan de zon en hun faam eens te meer bondgenoten die sterk genoeg waren om hun braderijfeest tot een sukses te maken. Het anders reeds zo drukke winkelcentrum werd van vrijdagnamiddag tot maandag avond werkelijk overrompeld. Deken Wil- lems meent dat naast de uiterst geschikte peride, namelijk de overgang van rust naar werk, vooral het volledige lidmaatschap van de dekenij en het verkeersvrij maken van de straten tot het bekomen resultaat leidde. De idee van een wandelstraat met bloemperken en rustbanken en caféterras sen midden de straat is voor menis winkelier van deze dekenij niet langer een droom maar een plan. YOGA KURSUS Beginners en yogaliefhebbers kunnen de uiteenzetting over yoga, met demonstratie, die plaats vindt op vrijdag 14 september a.s. om 20 uur in de Stadsschool, Vrèdesplein, bijwonen. Wie geïnteresseerd blijkt, kan zich naderhand inschrjven voor de wekelijkse les. Je kunt ook terecht bij Yoga-Vedanta, Divine Life Society, afdeling Aalst, tel. 053/208.49. INZAMELING FAMILIEHULP Tijdens de weekends van 8-9 september en 16-16 september wordt door de dienst Familiehulp van de K.A.V. in Aalst en omliggende gemeenten een inzameling gehouden. A.H. IMMER FIT Oefenstonden in algemene fysiek wor den door de Immer Fit-klub vanaf maan dag 10 september ingericht in de turn zaal der school, Graanmarkt. Deze oe feningen voor dames en heren worden gehouden in twee groepen, van 20 tot 21 uur en van 21 tot 22 uur. MARCELINOKLUB De Marcelinoklub - PP Kapucijnen te Aalst, brengt op zondag a.s. 9 september de film "De Apenplaneet". Verdere films tijdens de septembermaand Flipper en de Zee rovers op 23 september, en de muzikale komedie "Oliver Twist" op 30 september. E.H.B.O. - kursus Jaarlijks gebeuren er tienduizenden ver keersongevallen waarbij een schrikwekkend aantal doden en zwaargekwetsten te betreuren vallen. Wellicht ben je ook al bij zo'n ongeluk betrokken geraakt en wilde je helpen doch wist niet hoe. Het Vlaamse Kruis verhelpt deze nood. Niet alleen bij ongelukken is de eerste hulp bij ongevallen kennis praktisch, doch ook voor jeugdlei ders, sportmonitoren en voor diegenen die vaak met werkongevallen gekonfronteerd worden. Het gewest Aalst van Het Vlaamse Kruis richt eerstdaags een kosteloze kursus in, waarbij tevens het diploma erkend wordt voor de diverse ministeries en geldig is als nijverheidsbrevet. De eerste les gaat door op woensdag 19 september om 20 uur in de leszaal van het "Apostelken" - Mijibeek. Inschrijvingen op het sekretariaat van het Vlaamse Kruis Parklaan 93 Aalst. Tel. 221.90 WIJKBIBLIOTEEK De wijkbiblioteek aan de Oude Gentbaan 34, is voorlopig gesloten van 9 tot 23 sept., wegens verbouwingswerken. DIENSTBETOON Sen. W. Verleysen op dinsdag 11 september 19.30 uur tot 20.30 uur in het Groen Kruis. Volksvert. R. Otte op zaterdag 8 september van 10 tot 12 uur, in het Groen Kruis. Volksvertegenwoordiger G. Willems op zaterdag 8 sept. aan huis van 10 tot 12 uur Prov. Raadslid E. Bogaert op woensdag 12 en donderdag 13 september van 10 tot 12 uur, kabinet Stadhuis. Op zondag 17 september om 10 uur vergadert de Socialistische Postzegelklub- Aalst, in de bovenzaal Café Bellon, Grote Markt, Aalst. Er zijn ruilboekjes, nieuwig heden, materiaal. Reeds 19 jaar richt de VTB-VAB-Aalst danskursussen in. Volgende dinsdag 11 sept. starten opnieuw twee reeksen om 19.45 voor beginners en te 21 uur voor gevorderden. De lessen gaan door in zaal Korenbloem, bij Gaston Van der Eist, Grote Markt te Aalst. Vooraf inschrijven is noodzakelijk net zoals de minimumleeftijd van 17 jaar verplichtend is. Men kan terecht bij A. Machiels, Val. de Saedeleer- straat 25 Aalst, H. Talloen, Parklaan 93 Aalst of in het VTB-kantoor Kerkstraat 12 Aalst. De weergoden waren de handelaars van de Lange- en Korte Zoutstraat genadig, voor hun braderie van vrijdag, zaterdag en zondag jl. Met het nieuwe schooljaar voor ogen trokken ganse gezinnen er op uit om voor hun spruiten en waarom ook niet voor vader en moeder nieuwe spullen aan te meten.(kp)

De Voorpost | 1973 | | pagina 7