OP 29 SEPTEMBER GAAT TE WIEZE DE BIERKRAAN OPEN Robert Vergeylen en Zoon OKTOBER FEESTEN JAARBEURSORGANISATOREN MET VOETEN ONDER TAFEL Uw pelsmantel in ASTRAKAN PERSIANER Rechtstreeks op de veiling van LENINGRAD, LONDEN, MONTREAL, LEIPZIG, STOCKHOLM Persoonlijke aankoop, dus slechts één tussenpersoon 29 sept. 14 oct. 73 OP VRIJDAGMORGEN ZIT «DE VOORPOST» IN UW BUS ABONNEERU VOOR 12 MAAND U KRIJGT 3 MAAND GRATIS BIJ 14.9.1973 - 5 Over drie weken trekt door de grote gemeente Laken de prachtige openingsstoet van de 18e Wieze Oktoberfeesten. Met deze uitbundige en kleurrijke parade wordt een veertiendaagse van levensblijheid ingezet die voor elke bezoeker van de bierfeesten de nodige vitamisnes moet opleveren op hem gedurende het komende jaar genoeg energie te verschaffen voor zijn alledaagse dagtaak. De organisatoren van de W.O.F. gelukken er inderdaad in aan de honderdduizenden bezoekers elk jaar opnieuw enkele te korte uren van genoeglijke vreugde en kommerloze ontspanning te bieden. Mensen die lachten zijn raar geworden in deze tijd. Daarom verdienen de inrichters van dit vreugdefestival ons aller waardering en nog meer hun Oktoberfeesten verdienen zeker meer dan één bezoek. ODE Zij zijn niet alleen een ode aan de vreugde, die oktober feesten, zij zijn ook een ode aan het bier, zoals de Wieze- naars zeggen publieke vriend nummer 1. Het is trouwens eigenaardig dat in deze jachti ge tijd, waarin iedereen om ter hardst moet vechten om verworven posities te handha ven er door honderdduizen den de tijd gevonden wordt om zich te Wieze in de fameuze Halle gedurende en kele uren van heel die "strug gle for life" geen bal aan te trekken en daar arm in arm en schouder aan schouder tussen de tafels en op de dansvloer rond te hossen. Alleen om die vreugde, om die glimlach heeft Wieze zijn bestaansreden. EKONOMISCH Maar daarbij komen nog an dere argumenten. Gedurende die periode zien vele nering doeners van Wieze en het grootste deel van het dienst personeel de kans om een welkom centje bij te verdie nen. Ter illustratie nog dit vorig jaar werden 3.865 auto cars van Belgische en vreemde nationaliteit geregistreerd. Met enige verbeelding kan u uitrekenen welk rendement dit gehad heeft voor de uitbaters, als men weet dat die autobusvloot ongeveer 60.000 km heeft z HISTORIEK Van in het begin kenden de bierfeesten een sukses dat vooral het eerste jaar eerder onverwacht kwam. Toch mo gen wjj niet vergeten dat een ploeg toegewijde en ervaren medewerkers zich volledig in zet voor de organisatie en voor de publiciteit. In 1956 noteerde men 30.000 bezoe kers op 9 dagen. JHet volgend jaar reeds werd de reuzetent van de eerst keer afgezworen en een enorme halle ge bouwd, die plaats biedt aan 5.000 bezoekers. In 1958 bij de Wereldtentoonstelling no teerde men reeds 80.000 be zoekers, terwijl in 1961 de 200.000 werden bereikt. Vo rig jaar kwamen 360.000 ge nieters naar Wieze. Vergeten we niet dat ondertussen ook de Hallen B en C werden bijgebouwd, zodat de ont vangstcapaciteit weer heel wat groter werd. Op een terrein van 5 ha werd een immens attraktiépark voor- WAT NU VOOR 1973 Zoals ieder jaar zijn er specia le dagen en manifestaties voorzien. Op zondag 30 september is het de dag der postmannen. 1 oktober de avond der bieruitzetters, 2 oktober ko men voor de eerste maal een aantal Britse gehandikapten de namiddagzitting bijwonen, 's Avonds ontvangt men de leden van Horeca. Een spe ciaal diploma zal alsdan wor den uitgereikt aan de café houders die de titel van "erkende drankslijter" heb ben bemachtigd. 3 oktober dag der Brouwers en van de ridders van de roerstok. 4 oktober verbroedering met de confrérie der maitrank van Aarlen. 6 oktober komen S.E.T. met enkele honderden adepten op bezoek. 7 oktober is het de beurt aan Vakantiegenoegens. Ook Sa bena zorgt op die dag evenals op 14 oktober voor gecharter de vliegtuigen met Amerika nen. 8 oktober wordt de avond van de zuivelprodukten met intronisaties in de orde van de Remoudou uit het land van Herve. Op 11 oktober verbro deren met ISCA, de promo tors van de Belgische wijnen. Ook de vrouwelijke charme zal die avond van de partij zijn. Een twintigtal koningin nen en princessen, vertegen woordigend een aantal Bel gische produkten zullen ons die avond door hun lieftallig heid aangenaam verrassen. De oud-kolonialen en de verbroedering van de oud strijders komen op 12 okto ber op bezoek. We sluiten de rij op 14 oktober met de deelname van een 35-tal vere nigingen voor Volksdanskunst die aan de laatste stoet zullen deelnemen en ons op lustige oud-volkse dansen zullen ver gasten. Bewust werden de dagen van 9 en 10 oktober overgeslagen omdat wij er uw speciale attentie willen op vestigen dat op die dagen het leger, voor de 4e maal aan onze feesten deelneemt. De landmacht zal er vertegen woordigd zijn door het licht Vliegwezen, dat voor de fees ten een simulator ter beschik king stelt. Een helikopter type "Alouet- te" zal op verscheidene dagen een show ten beste geven, de menagedienst van het Leger en de Gezondheidsdienst zul len zoals vorig jaar deelnemen aan de feesten. Een attraktie van de Landmacht is zyn befaamde ploeg "Black De vils", die tijdens de jongste wereldkampioenschappen val scherm springen nog een twee de plaats veroverde. Zij zullen op 9 oktober aan het publiek worden voorge steld. De luchtmacht zal ver tegenwoordigd zijn door de ploeg der Red Devils. De v.z.w. "Forum van de landmacht" verleent eveneens haar medewerking. Binnen het kader van de v.z.w. "Forum van de Landmacht" verleent het departement "Toerisme" zijn medewerking aan de dag van de drices. MOLENSTRAAT 58-60 AALST TEL.: 053/249.91 E L G I U M Dit jaar zal weer de Hotel school van het Leger uit Tervuren aanwezig zijn. Zij staat in voor de opleiding van de beroepskoks en beenhou wers. Zij onderneemt daaren boven verscheidene studies betreffende de voeding van de troepen en over de rationele aanwending van de eetwaren. Volgende aktiviteiten kunnen we nog speciaal vermelden Dinsdag 9 oktober is de "dag van het Leger", Op die dag worden de Grootoorlogsinva liden ontvangen. Door de Hotelschool van het Leger zal de invaliden een banket wor den aangeboden. Bijgestaan door brancardiers van de gezondheidsdienst uit Gent zullen ze daarna de Hallen kunnen bezoeken. In de na middag zal het orkest "Sol- diers Inspirations" in Halle C voor de nodige stemming zorgen. Woensdag 10 oktober is de "dag der Wezen". Zij zullen eveneens ontvangen worden door de Hotelschool van het Leger, en van een lekker middagmaal kunnen genieten. Door een peleton brancar diers zullen ze rondgeleid worden doorheen de verschil lende hallen en kermisattrak- ties. Op de zondagen 30 september, 7 en 14 oktober zullen de folkloristische stoe ten eveneens overvlogen wor den door een helikopter van de school van het Lichte Vliegwezen van de Land macht. Zoals U kunt consta teren werkt het leger, bewust van zijn sociale taak en van de noodzaak zijn public-relations met de burgers te onderhou den zeer aktief mede. Wij danken hiervoor welgemeend. Als we hieraan toevoegen dat ook de diverse disciplines der schutters op meerdere dagen aan hun trekken komen om him geliefkoosde sport te komen beoefenen, dan mogen we gerust besluiten dat het gedurende de feesten niet aan aktiviteiten en manifestaties zal ontbreken. Op 14 oktober gaan de lichten in de Halle uit voorgoed. Dan breken de foorkramers op, verdwijnen de worstenverkopers en verla ten de bezoekers het tijdelijk zo woelige, maar anders zo rustige bierdorp. Dan gaan de inrichters opnieuw aan de slag, ter ere van de vreugde en van het bier. Toen de 26e Jaarbeurs ten einde liep, kwam het ogenblik waarop het Aalsters Feestkomi- tee aan rijke tafelen verzamelen blaasde. De jacquetten waren thuis gebleven, en zonder hoge hoed zagen de heren er doodgewoon uit. De dames daarentegen waren fijn uitgedost voor het jaarlijks evenement. Niet dat de heren maar één keer per jaar de voeten onder tafel steken, want soms wordt wel eens een andere gelegenheid te baat ge nomen voor exuberante lucullusmalen binnen of buiten de stad. Zo traden zij dan twee aan twee de ontvangsthallen binnen, om naar de woorden van Toon Hermans aan te zitten aan het banket. Burgemeester De Bisschop patronneerde het hele festijn, geflankeerd door zijn schepenkollege, waarbij dit keer alleen maar schepen Ringoir om familiale re denen ontbrak. Enkele vreemde doch noeste Jaarbeurs medewerkers behoorden tot het aantal ge nodigden, zodat slechts zesenzestig stoelen bezet geraakten. De meest gespecialiseerde firma van het land in Astrakan-mantels Ter inlichtingSWAKARA een verkorting van Zuid-West Afrikaanse Astrakan Uw Astrakan gekweekt in Zuid-West Afrika VOORZITTER SINGELIJN nam toen met kundige lei ding en wapperende baard de teugels in de hand. Eerst werden twee leden herdacht, Renaat Ravijts en Camiel Rombaut, die de vorige week door alle leden naar hun laatste rustplaats waren begeleid. Na de mi nuut stilte rukten de scho tels aan. De gesprekken kwamen traag op gang. Daniël Jaco bus was er nog het hart van in, dat hij dit keer geen play-boy op het Jaarbeurs podium had kunnen spe len, omdat Rudolf Maes de vedetten aan banden had gelegd. Pierre De Gols hield met geleerde praat de aandacht van Rik Strijpens gaande, terwijl Valère Van der Haegen monkelend de teljoor van Willy Van Mos- sevelde in 't oog hield. Van zijn kant zat Gust De Man rustig de verkochte bierva ten te overwegen, en Mar cel Carlier maakte reeds een schatting over de net to-winst. Toch verliep het dit jaar heel wat kalmer. De afwe zigheid deed zich voelen van Benoni Ringoir, anima tor van elke Jaarbeurs, die vorig jaar ook het banket zc geestig had geanimeerd. André Doorns zat er opval lend stil bij, misschien omdat hij het voorstel deed dat ieder lid van het komi- tee uit eigen zak het eetmaal zou betalen. Daar entegen leek Pol De Paepe, die voor zijn allereerste keer mee kwam eten, op vallend in zijn schik. De ene gang volgde de an dere, zonder dat Evarist Beeckman zich daarover druk maakte. Wel liep Jos Blommaert van zijn stoel weg om zijn publieke rela ties te onderhouden, en gleed een wijze berusting over het aangezicht van Al- bert Waegeman. Toen Henri Van de Perre het signaal gaf om even in de tuin te verpozen, speel de Victor Steenhout de rol van Fruitplukker om te be wijzen dat hij nog altijd de langste is. Langer dan de deftige Jean-Marie Lam- brechts die geen spron getjes in de lucht dierf maken. Het zou muziek- kampioen Odilon Mortier zijn die ongeduldig weer naar binnen trok, omdat hij dien avond nog op tournee moest met Freddy Breek. Toch wou Herman Louïes eerst nog een kiekje ne men, alhoewel er binnen voldoende eten was. DE CLOU Binnen zat William Bou- lembercq nog altijd verder te eten, want hij wil niet langer de jongste zijn. En opnieuw begon Richard Smekens langs zijn neus te vragen of het zangkoor niet eens optreden zou. Daarop schoot Herman Daelman wakker en naar het podium. Zielsbroeder geweest van Renaat Gras sin, gaf hij een geïmprovi seerde vertoning van Ketje ten beste. Irrtoakend op de Jaarbeurs-incidenten me moreerde hij o.a. de twee standen met belegde broodjes. Toen hij het had over «bachen om andere standen af te klachen» deed Simon D'hondt zijn best om mee te lachen. Het slot van Daelman's optre den werd een poëtische evokatie van een fijnbe snaard kleinkunstenaar. Het hoogtepunt van het banket was daarmee voor bij. Twee steunpilaren van het komitee, Gaston Van den Hauwe en Frans Wau- ters, zaten net zo lang aan radio-knopjes te prutsen tot Gimondi onze Maertens op de meet klopte. Tenslot te was er nog vrijgezel Luc Van Besien die gans de tijd bleef lonken naar de stra lende Bloemenfee, waar hij zo graag had naast geze ten. LUCRETIA Zend dit formulier aan «De Voorpost», Pontstraat 64, Aalst NAAM: ADRES: GEMEENTE: Verlangt een abonnement voor 12, 6, 3 maand (schrappen wat niet past}

De Voorpost | 1973 | | pagina 5