STAP VAN DRIE l0 NATIONALE BASKET IN DIE KONDITIE IS SUNSHINE NIET TE STUITEN 2e NATIONALE ATLETIEK GOLF. BILJARTKOMPETITIE HERMAN VAN KEER DRIEHONDERD MAAL N EERSTE PLOEG HANDBAL ONE MAN SHOW VAN W. ALLEN 3e NAT. DAMES DEMONSTRATIE SIM AALST NA EPILOOG TE MILAAN TOCH OP EUROPESE TOER OSIRIS MEESTERLIJK IN DE VERDEDIGING RENDERENDE BIJVERDIENSTE 14-12-1973 -13 I Door de overwinning tegen Carad Brugge heeft Sunshine een nog scherpere afscheiding ten opzichte van Elite Gent en Ra- cing White kunnen tot stand brengen. De prestatie van de Aalste- naars tegen de Bruggelingen was in veel opzichten merkwaardig. I Reeds vanaf het begin bleek het dat de verdediging voortreffelijk georganiseerd was. Frans Verhulst had een 32 zone opgesteld om het gevaar Katherman in te dijken en hij is daarin geslaagd I Het «meesterstuk» in zijn ver- sterk en doeltreffend, wat hij lijk in de eerste helft, de lan ge Herman Van den Broeck. Deze kon Katherman beperken tot 6 op 13 in de eerste helft: Herman weerde enkele worpen van de Amerikaan zuiver af en vormde zo vaak een onover brugbare dakgoot dat de tegen stander veel vergeefse pogin gen moest doen. Van den Broeck kreeg natuurlijk ook en kele fouten op zijn passief, zo dat hij in de tweede helft veel voorzichtiger moest gaan ver dedigen. Het is misschien een afgezaagd deuntje, maar ook nu weer heeft Sunshine zich kunnen op trekken aan Steveniers en Ea ton in de aanval. Rick Eaton heeft zelfs enkele verdedigen de rebounds opgevangen waar mee hij ook in dat onderdeel flink zijn werk deed. In de aan val was de Amerikaan eveneens met 30 punten staafde. Willy Steveniers scoorde er 23, zodat men tot de vaststelling komt dat zij met z'n beiden 53 van de 83 Aalsterse punten hebben gemaakt. Het is niet overdre ven te zeggen dat zij het goe de weer bij Sunshine maken. Dany Schorreel beleeft na een briljante eerste ronde een pe riode van mindere produktivi- teit. Ook nu tegen Brugge slaagde Dany er niet in, zijn gewone trefzekerheid te to nen hij gooide achtmaal naar de ring, maar had ten slotte 0 op zijn aktief. Een eigenaar dig verschijnsel voor een spe ler die het echt kan. Als Sunshine zaterdag op Ra cing White speelt zoals tegen Brugge, zien we echt niet in hoe men er de Aalstenaars zal stuiten. Guy Van Leuven DEN APPEL ói.owAAit: DE POBCK MARC HELLAS - S. AALST 73-78 Brugge kon niet weerstaan aan de suksesrijke aanvallen van Rick Eaton (Ib) Het klassieke vierluik van het veldlopen in de Denderstreek, van Hekelgem via Erembodegem en Aalst naar Ninove is zoals ge- 1 kend uit een vorige bijdrage herleid tot een drieluik. I Toch hadden we de forse indruk dat zowel Aalst als Vlierzele te Hekelgem in het Domein Verbrugghen niet voltallig aanwe- I zig waren. Eksamens zijn daaraan zeker met vreemd en het I spreekt voor de studenten dat ze moedig de oplossing van het studeien kiezen, zeker in omstandigheden waarin de fietsver- plaatsing voor sommigen onnodig tijdsverlies zou betekenen. Voor Aalst begon het zoals verwacht kon worden Van der Stichelen liet in de laatste klim die de sprint naar de aankomst des te zwaarder maakte geen kans aan om het even welke tegenstander. Erembodegem- naar Ledegen kwam een eind verderop uit het «pak» als ze vende. In de tweede serie wa ren aanvankelijk geen streek- ktejurenle bekennen tot op de- zëlfde Helling Verstraeten en Gillis een paar plaatsen inwon nen om derde en vierde te wor den Lievens werd er achtste In de laatste pupillenreeks was het Verhoeven die vierde werd Bij de eerste groep miniemen moesten we wat verderop gaan zoeken om een De Vrieze te vinden als twaalfde of Van de Putte als vijftiende. Bij de twee de groep was alle hoop geves tigd op Cortvriendt die nu in een grote konfrontatie z'n waar de kon tonen. Hij werd derde achter een vertegenwoordiger uit Antwerpen en Luik. Nog be ter werd het in de derde serie miniemen met De Saedeleer (2) Cosijns (5), Beek (12). In de laatste jongerengroep was het Erembodegemnaar Van de Perre die zesde werd terwijl Tondeleir negende eindigde. Maar ernst was ermee gemoeid bij de kadetten waar Pieters aanvankelijk meeging met Diel- tjens die hij in de grote ronde moest loslaten. Patrick be hield echter wel voldoende voorsprong om zijn tweede plaats veilig te stellen Zijn streekgenoten De Palmena9r werden tiende en twaalfde Bee- rens (15). De Neve (16) en Wellekens (18) eindigden ook binnen de eerste twintig wat met zowat honderd aangeko- menen geen lachtertje is. Bij de scholieren was het Daeleman die het laken naar zich toehaalde om als eerste streekgenoot een vermelding te krijgen voor zijn twaalfde plaats. In deze kategorie ontbraken echter de meest bekende streeknamen als Van den Ber- ghe en Peynsaert. Van Alboom en Vermeir die de tweederangs- rol opnamen werden dan ook in deze hoogstaande wedstrijd verwezen naar de 22e en 26e plaats. De meest imponerende figuur te Hekelgem was echter Frans Van der Hoeven die van de ve- teranenwedstrijd een ware one- man show maakte en zelfs de gevreesde Monsieu op enkele tientallen meters afstand zette. De Latte, die nooit een aktieve loopbaan kende en begon als... veteraan werd achtste Barri- gand, die wel een gekende naam was als senior geraakte er maar niet over uitgepraat dat hij zo'n inspanning had moeten doen om die onbekende in de sprint nog bij te halen. De Moor, Van Delsen en Van Damme eindigden eveneens nog binnen de eerste vijftien. Opvallend in deze koers was Dovendien dat Vlierzele blijk baar op een suksesrijke vete- ranenploeg mag rekenen. Bij de juniores was Pierre Calle- baut mee in de wedstrijd. Ge- In de A-reeks werd de titelwedstrjjd tussen Moorsel A en Cosmos A beslecht in het voordeel van de thuisploeg. De hoge cijfers bewijzen dat de Moorselaars in topkonditie verkeren. Langs Wouters, Cornelis, Buyl, Vinck en kapitein Peirlinck liepen ze uit tot 5-0, het was Bayens die op het nippertje de Cosmos-eer kon redden. Een verrassend resultaat is het gelijkspel tussen Scotching A en Hand in Hand A. Er dient echter vermeld dat Hand in Hand twee basisspelers moest missen, die men voor de gelegenheid in de B-ploeg had opgesteld. Zowel Cosmos A als Hand in Hand A hebben nu voeling verloren met de leidersploegen. Hand in Hand kan morgen zaterdag als scheidsrechter optreden in het titeldebat. De Meldertse leiders Fosques komen immers op bezoek. Zal Hand in Hand hun parochianen Moorsel A een handje toesteken Een eervolle vermelding voor Kasseistampers en Koszen A die beiden een puntje veroverden tegen de beter geplaatste ploegen Johny Boys A en Fosques B. In de B-reeks stond eveneens een zeer belangrijke wedstrijd op het programma. Leider Hand in Hand B kreeg de Gijzegemse Zandstuivers op bezoek. Bij deze gelegenheid stelde Hand in Hand twee A-spelers op. Deze versterkte ploeg had in feite weinig moeite met hun tegenstrevers, doch door het falen van Coetsiers bij een 4-1 voorsprong werd het slechts een nipte overwinning. De Zandstuivers zijn nu uit de kopgroep teruggeslagen. Staat Gijzegem A hetzelfde lot te wachten morgen zaterdag bij Moorsel B Of wordt het omgekeerd Te Moorsel valt alleszins weer wat te beleven dit weekend REEKS A UITSLAGEN Fosques A - Royal Boys A Scotching A Hand in Hand A Koszen A - Fosques B Moorsel A Cosmos A Onkreukbaren A Scotching B Johny Boys A - Kasseistampers STAND NA 13 speeldagen 1. Fosques A 24; 2. Moorsel A 23; 3. Hand in Hand A 4. Cosmos A 19; 5. Onkreukbaren A 17; 6. Fosques B 7. Johny Boys A 12; 8. Scotching A 10; 9. Koszen A 10. Scotching B 6; 11. Kasseistampers 5; 12. Royal Boys A o Herman Van Keer speelde al 300 wedstrijden in de eerste ploeg van Okapi en Sunshine. Zaterdagavond, vóór de wed- stiijd tegen Brugge, werd de Aalsterse dubbele meter met plaketten en geschenken bedacht. De in 1942 geboren Van Keer werd in 1959 te Herdersem ontdekt door Juul Heere mans, gewezen voorzitter van Okapi, die voor de gelegen heid speciaal naar de viering was gekomen om «zijn» Her man terug te zien. Van Keer spee't dus al 15 seizoenen te Aalst, waar hij ook al zes jaar de funktie van kapitein uitoefent. Een pikante anekdote is, dat moeder Van Keer voor de eerste maal in haar leven ha3r zoon aan het werk zag in een basket-ball- wedstrijd. Alhoewel hij vaak een omstreden figuur is geweest, erkent iedereen dat Herman Van Keer voor de ploeg van Sunshine nog steeds een e ement van waarde is. Ook nu speelde hij zijn verdedigende rol zo sober en effektief, dat Brugge's gouden arm Katherman volkomen faalde. Neen, Sunshine kan Herman beslist nog niet missen. G.V.L. REEKS B UITSLAGEN Royal Boys B Riva Lede 6-0 Hand in Hand B Zandstuivers 4-2 Cosmos B Moorsel B 1-5 Gijzegem A - Koszen B 5-1 Moorsel C - Onkreukbaren B 3-3 Krijt op Tijd - Johny Boys B 1-5 STAND na 13 speeldagen 1. Hand in Hand B 23, 2. MoorSel B 22; 3. Gijzegem A 21; 4. Zandstuivers 19; 5. Royal Boys B 19; 6. Moorsel C 15; 7. Johny Boys B 11; 8. Cosmos B 10; 9. Koszen B 8; 10. Onkreukbaren B 7; 11. Krijt op Tijd 4; 12. Riva 0. JOCHEWOA VERPLICHT FORFAIT. Jochewoa, het jonge Aalsterse handbalploegje, wordt letterlijk verplicht dit weekeinde forfait te geven voor hun wedstrijd tegen Sasja 3. Inderdaad, Jochewoa, ontstaan uit de leerlingen van het St.-Maartensinstituut, had reeds weken geleden gevraagd de wedstrijd tegen Sasja 3 uit te stellen daar al hun spelers nu volop in examenperiode zijn. Tot eeniedets verbazing, of zouden wij schrijven verontwaardiging, weigert de B.H.B. deze wedstrijd te verschuiven naar een latere datum. Nu begrijpen wij wel dat het soms moeilijk is voor de «kalendermaker» om met de wen sen van alle ploegen rekening te houden. Nochtans zijn wij van oordeel dat er geen enkele reden is om deze wedstrijd niet uit te stellen op een latere datum. Ten eerste is de kalender van Bevordering niet zo «vol» dat het uitstellen van deze wedstrijd een normaal kompetitieverloop zou beïnvloeden, ten tweede is het nu eenmaal zo dat de uitslag van deze wedstrijd ook maar enigszins het titeldebat kan be ïnvloeden en ten derde, er zijn verschillende voorgaanden. Voor een debuterende jonge club moet het deprimerend zijn op zo weinig begrip te kunnen rekenen vanwege de bondsinstantie. Kan het P.K.O. hier niet bemiddelend tussenkomen of is de B.H.B. reeds zo sterk in aantal dat men geen interesse meer kan op brengen voor de problemen van de debuterende clubs EVA In dit Oost-Vlaams derby deed de spanning pas haar intrede toen de wedstrijd naar zijn einde liep. Toen begon Hellas een opmerkenswaardige remonte en zette een reeds lang voordien verloren gewaande situatie bijna recht. Sun-charm dat al eerder in de wedstrijd op een achtentwintigpunten voorsprong liep, hield op de meet nog amper vijf eenheden boni over. De aanvangsminuten van deze wedstrijd werden door de Aalsterse formatie haast vol komen beheerst en onder impuls van Allen stevende men eerder gemakkelijk naar 4-12 cijfers. Hellas lanceerde toen een tegenoffensief waar bij de Amerikaan Prescott, Fons Maes die trouwens ook in de heenwedstrijd te Aalst in de kijker kwam en Chris Vercruysse, 22-24 op het bord zette. Hier stokte dit start met het kopgroepje bleef hij tot half wedstrijd in voor delige positie. Het was in de tweede wedstrijdhelft dat Pier re wat terrein verloor maar hij werd uiteindelijk verdienstelijk vijfde. Van Impe als zevende, Van de Velde als elfde en Van Acker als dertiende vielen op door hun globaal resultaat. Bij de seniores ging onze aan dacht vooral uit naar de pres tatie van Herman Parmentier die hier wel voor een verve lende opdracht stond. Hij heeft te Hekelgem, waar hij tot voor twee maand aangesloten was nog heel wat supporters, ter wijl anderen ietwat schamper allusies maakten op zijn gewij zigde trui. Herman deed vooral in de tweede ronde een felle terugkeer en kwam door als derde. Palmans was op dat ogenblik tiende. Herman bleef zijn positie behouden tijdens de derde ronde, kreeg verder het gezelschap van Schoofs en Vaeyens en werd uiteindelijk vijfde. Zeer begrijpelijk wogen de resterende kilometers te zwaar door voor Antoine Her mans die in modder en hellin gen geen maatjes vond voor een pistier. Hij werd verdienste lijk zestiende. JM V S. AALST - X VILVOORDE 114-32 Sun Charm heeft vorige zondag eens te meer een overtuigende verrichting weggegeven en het liet zelfs haar tegenstanders nooit in de wedstrijd komen. Van wedstrijd was er trouwens geen sprake want van meet af aan onderging Xavanna de wet van de sterkste. De bezoekers genoten alleen de eer van het openingspunt omdat Sun charm in de aanvangsminuten nogal slordig afwerkte. Daarna stond er nog slechts een ploeg in het veld en P. Podevijn die men op geen enkel ogenblik kon grijpen scoorde aan de lopende band. Spijtig genoeg liep ze vrij vroeg in de tweede speelhelft haar vijfde persoonlijke fout op zoniet had de verhouding nog groter afmetingen aangenomen. Van 12-2 ging het naar een 65-11 ruststand omdat ook de Maturo, Ysebaert, De Cremer en Van der Stock, deze laatste na een paar opvallende missers, aan scoren dachten. In de tweede periode zou Xavanna het wel iets beter doen maar toch niet kunnen verhinderen dat de kaap van de honderd punten werd overschreden. Het was De Cremer die het honderdste punt achter haar naam kreeg. Door de vijf persoonlijke fouten van Podevijn, Naessens en de Maturo kreeg coach Bocqué de gelegenheid om meerdere invallers in te halen. Van deze brachten Van de Velde en Callebaut het tot een voortreffelijke verrichting. Doelpunten Podevijn 26-0, Ysebaert 10-4, Van der Stock 7-9, De Cremer 8-4, Van de Velde 0-10, Callebaut 0*8, Naessens 2-0, de Maturo 12-12, Van Boxtael 0-2, Huylebroeck. J.V.H. Voor de dames van Sim Aalst werd de epiloog van de eerste Europabeker uit de geschiedenis van de klub te Milaan gespeeld. Het is tot de verwachte en de omstandigheden in acht geno men logische uitschakeling van de Aalsterse meisjesploeg gekomen op Standa Milaan. De Italianen hebben qua financiën en spelersmateriaal meer armslag dan de «amateurs» uit Aalst. Niettemin had men volgens het verhaal van sekretaris De Geyse- leer de indruk dat de «Simmetjes» in Milaan geen ontluistering hebben meegemaakt. Het is eigenlijk verlopen vol gens het scenario dat wij had oen opgemaakt. We hebben vrijwel zonder bank gespeeld en met onze basisvijt zoveel mogelijk centimeters verzameld. Na het eerste kwartier waren we erin geslaagd een voor sprong van 3 punten te ne men, niettegenstaande het feit dat Ghislaine Ringoir wegens een spierscheuring niet kon «afzetten» voor haar jumpshot. De Italianen hadden nu hun grote Girri opgesteld om Rely Malchi aan de ketting te leg- De meesterlijke wijze waarop de verdediging van Osiris Aalst in de uitwedstrijd op Schelde georganiseerd was, heeft in grote mate de 4752 overwin ning van de Aalstenaars be paald. Dat was de konklusie van een bestuurslid, dat ons zijn mening gaf over de pres tatie van de leidersploeg We hadden na een zeer snelle inleiding een voorsprong van 823 verworven, dank zij een goede set-play, uitvallen en en kele inleggers. De thuisploeg heeft dan een sterke pressing toegepast, is gedeeltelijk terug gekomen, maar telde toch nog altijd een achterstand van 8 punten bij de rust (2634). In de tweede helft zijn er aan weerszijden fouten begaan en de scheidsrechters hebben zich eveneens verscheidene keren vergist. Zowel in ons nadeel als in ons voordeel, dat moeten we toegeven Schelde heeft een remonte gedaan, maar dank zij de organisatie van de verdedi ging hebben we nog 5 punten voorsprong kunnen behouden. De twee hoofdpionnen waren Gerrit Troch en Dirk Elias in het verweer. Patrick Moyersoen heeft de opdracht gekregen Van Doorslaer te bewaken en hij heeft dit zo voortreffelijk uitgevoerd dat deze in be dwang gehouden werd. In de afwerking kwamen de meeste punten van Pascal Van Keymeulen (18) en Hubert Troch (14). De kompetitie wordt nu voor enkele weken onderbroken. G.V.L. gen, maar onze Rely was zo beweeglijk en snel dat haar te genspeelster haar niet kon hin deren. Rely had trouwens op het einde een persoonlijke sco re van 25 punten. Na de rust hadden wij natuurlijk niet meer de mogelijkheid om het ener gieverbruik te kompenseren door inschakeling van even waardige krachten en dat was ons fataal. Milaan had keuze genoeg. Toch Europees Intussen heeft Sim weer aan- offensief en een plotse Aalsterse bevlieging dreef de thuisploeg naar een 27-40 ruststand. Onmiddellijk na de herneming sloeg Sun Charm gensters. Allen die nu flink gesteund werd door Pottiez en Michelet scoorde slag op keer en bleek werkelijk niet aan banden te leggen. Eens te meer zou de fouten last de Aalstenaars parten spelen. Na D. D'herdt moesten Michelet en ook Allen naar de bank en mede door de pressing die Hellas voerde ging het van 34-62 naar een 73-78 eind stand. De Aalsterse Ameri kaan nam meer dan de helft van de punten voor zijn rekening. De doelpunten Allen 28-15, Paquet 0-4, Pottiez 2-6, Michelet 4-11, D'Herdt 2-0, Van Gijseghem 2-2, Bieseman 2-4. BEKER EN BENEFIETWED STRIJD Het weekeind wordt vrij druk voor de basketballploeg te Aalst. Zaterdag om 20,u speelt Sun-charm in het kader van de beker van België een wedstrijd tegen Jets Ekeren. Aan deze wedstrijd gaat een miniemenontmoeting Sun- charm The Tower vooraf om 18 uur. Zondag om 20.30 uur wordt een benefiet match gespeeld in de zaal Sun-charm voor Jean Pottiez. Pottiez is een vertrouwde figuur geworden voor het Aalsterse basket. Hij speelde negen jaar voor Okapi en werd dit seizoen naar Black Boys getransfereerd. Pottiez debuteerde destijds bij Tun nel. Er is een voorwedstrijd tussen de kadettenploegen van Aalst en Haaltert. J.V.H. geknoopt met de kompetitie in de thuiswedstrijd tegen Sunair Oostende. Een formaliteit die door Aalst met 9732 werd ge wonnen, dank zij een ouver ture op z'n Europees die Sim bij de rust al een voorsprong van 4317 bezorgde. Mitsy Stokx scoorde 29 punten, Rely Malchi 27. Tijdens de onderbreking van de kompetitie blijft Sim op de Eu ropese toer. Na de komst van Tel Aviv (woensdag 12 decem ber) ontvangen de Belgische dameskampioenen op donder dag 20 december hun kollega's van Boedapest, voor een vriend schappelijke ontmoeting die in de zaal van Okapi om 20 u. 30 wordt gespeeld. G V L door aanwerven van abonnementen voor DE VOORPOST Zich wenden Oude Vest 34 - 9330 Dendermonde of telefoneren naar 052-240.60. Herhaaldelijk braken de Sim-meisjes door de professioneel spelende Standa-Milaan dames (Ib)

De Voorpost | 1973 | | pagina 13