I Dendermonde Lebbeke Denderbelle 11 Streekpos Fotografische kring. Door de fotografische kring van Dender monde wordt op woensdag 9 januari 1974 in de stadslagere school. Begijnhoflaan, een voordrachtavond ingericht over «Hoe ver groten». Aanvang 20 u. en alle belangstel lenden zijn welkom. Turnlessen. In het St. Vincentiusinstituut. Kerkstraat te Dendermonde. wordt vanaf dinsdag 8 ja nuari 1974 wekelijks turnlessen gegeven voor dames en juffrouwen. De inrichting berust bij KAV Keur en de lessen worden gegeven van 19.30 tot 20.30 u. Burgerlijke stand. Geboorten Sandra Willems, Baasrode; Da vid De Maesschalck, Burg. Portmansl. 19; Raf Van den Berghe, Brusselsestr. 96; An De Pauw, Volaardestr. 61; Liesbet Nijs, Noordlaan 96; Greet Van Langenhove, Bug- genhout; Els De Block, Buggenhout; Nancy Uyttersprot, Lebbeke; Veronique Vermeire, Buggenhout; Griet Piryns, Moerzeke; Carl en Hans Ysewyn, Waasmunster; Glenn Van den Bossche, Brusselsestr. 93; Katrien Raemdonck, Lebbeke; Sven Franpois, Otter- str. 25; Piet Boeykens, Zele; Jenny Ost, Leb beke; Bart Van Mol, Buggenhout; Cindy De Backer, Buggenhout; Mare Volkaert, Bug genhout. OverlijdensJoahnes Beckers (1885), Ot- terstr. 131; Lucien De Kimpe (1911), Baas rode; Charles De Feyter (1887), Lebbeke; Joseph Pannekoek (1889), Buggenhout; Franciscus Costers (1909), Galeidestr. 24; Franciscus Waterschoot (1894), wednr. v. Maria Verhelst, Mechelsestwg 155; Joanna JHolbrecht (1899), wed. v. Jan Hauwelaert, rast. Claeysstr. 25; Maria Pieters (1901), wed. v. Frederic Van den Broeck, Oliesla- gerstr. 2; Marie Joanne Cooreman (1894), Lebbeke; Marie Van Meensel (1894), echtg. Pierre Verstappen, Veerstr. 17; Laura Ver- lofstadt (1906), echtg. v. Edward De Clercq, <on. Astridlaan 17. Jaarlijks Nieuwjaarsfeest. !n het lokaal «De Welkom», St.-Giliislaan, wordt op zaterdag 12 januari te 18 u. het raditioneel nieuwjaarsfeest van de gepen sioneerdenbond ingericht. Koffietafel en ïntspanning vormen de hoofdschotel van ^eze feestviering. lij schaakclub 't Ros. vi:lij de Dendermondse schaakclub 't Ros in*art men op vrijdag 11 januari 1974 te 20 u.. iet een bijkomend clubkampioenschap «orbehouden aan nieuwe leden. Zij die aan lit individueel kampioenschap willen deel- eniemen worden alvast voor de aanvang ver- tracht. d Honky Tonk. .aterdag as. 12 januari 1974 kunnen de ■fizz-liefhebbers andermaal in de Dender- enlondse jazz-bunker terecht waar Johny 1 lars (V.S.) vanaf 20 u. zorgt voor de stem- ling en jazz-genot. B.C. BELGICA DENDERMONDE - B.C. CONCORDIA DENDERMONDE in finale van 2de Ereprijs Groot Dender monde. Tijdens de voorbije weken kregen we de [halve finale in het tornooi 2de ereprijs Groot-Dendermonde. Ingericht door B.C. Belgica Dendermonde. Deze Ereprijs begon op 24 november 1973, met 7 ploegen uit Groot Dendermonde. Tot de eindstrijd dron gen uiteindelijk door B.C. 8 Urenhuis - Mu seum - Concordia en de inrichtende club Belgica. Voor een grote publieke belangstelling von den de halve finales plaats, waarin het 8 Urenhuis tegenover de jongens van Belgica kwamen te staan. Het waren de Belgica jon gens die nog maar eens voor een daverende verrichting zorgden. Ze klopten niet alleen het 8 Urenhuis maar zorgden tevens voor een goed gemiddelde 48.000 - daar waar het 8 Urenhuis met 34.049 vrede moest ne men. Van Driessche was de grote figuur in deze wedstrijd, gezien hij Belgica liefst 6.600 vooruit liet optekenen, en alzo zijn ploegmaten liet verder spelen in de beste omstandigheden, en zich zo te plaatsen voor de finale... Tevens won ook B.C. Concordia met 53,228 tegen B.C. Museum die 35,198 haalden. Hier willen wij ook aanhalen dat De Volder van Concordia zijn 136 punten uitspeelde in 20 beurten en De Herde van Concordia in de derde beurt reeds 50 pun ten voorsprong nam op Van Onsem van B.C. Museum. De Heer De Herde speelde dan ook zijn 162 punten uit in 22 beurten en bracht ook zijn ploeg in de finale. De finale van dit in alle lijnen geslaagde tornooi vondt ten slotte plaats op zaterdag 22 december 1973 in het lokaal van B.C. Belgica, onder een grote publieke belang stelling. De finalisten B.C. Belgica - B.C. Concordia. Het was De Boon van Concordia tegen V. Driessche van Belgica die de finale opende, het was Belgica die langs Van Driessche direkt óp voorsprong kwam met 11,200 te gen 7,466 voor De Boon van Concordia... In de 2de match heeft Vergauwen van Bel gica zich dan ook kranig verdedigt tegen Willems van Concbrdia, hier was de eind stand 22 beurten 11,048 voor Belgica en 11,600 voor Concordia... De 3de match Stroo- bants van Concordia tegen Hofman van Bel gica, deze match was nogal lang gerekt doch ook hier moest Concordia weer enkele punten prijs geven door een sterk terugko men van Hofman in de laatste beurten... de verrassing van de finale viel dan ook in de 4de match, waar de Volder van Concordia zijn 132 punten uitspeelde in 17 beurten te gen Pieters van Belgica die noodgedwongen enkele punten moest prijs geven aan Con cordia, hierdoor kwam de totaalstand op 40,309 voor Concordia tegen 39,940 voor Belgica. Het was dan ook de Heer Ring van Belgica die zijn ploeg de overwinning be zorgde door De Herde van Concordia reeds uit te schakelen in de 14de beurt met een serie van 28 matchpunten, en alzo zijn 88 punten te halen in 19 beurten. Hiermede was Concordia uitgeschakelt en won de inrich tende club de Dendermondse Cub. Einduit slag 52,740 Belgica tegen 46,149 Concordia... Hiermede is een tornooi afgesloten dat de naam Ereprijs Groot-Dendermonde zeker verdient. R.V.G. Bij de topbiljardkiub "De Katangavrienden" uit Dendermonde werd Frans I gevierd als nieuwe koning. De biljartklub bestaat thans veertien jaar. (v) Op de Potiaulaan te Dendermonde vierden de echtelingen Arthur De Hijbel-Johanna Cornells hun vijftigste huwelijksverjaardag. Het echtpaar woont in de Breestraat, nr4 en heeft twee kinderen'en twee kleinkinderen, (v) Het Sint-Gregoriuskoor van de O.L.Vrouwkerk van Dendermonde trad op in het Aymonshof. Zoals steeds bracht het een verzorgde en degelijke uitvoering, (jo) 1S HJarten. Drsovrienden - Vondelvrienden 6-14. i i«eyndrickx De Kinder W. e an Sande - Germonpré R. dete Smedt - Arbijn P. ennebourg - De Wolf E. in ijvermans - Buggenhout F. loens - De Kinder K. isgornau - Dauwe P. rewvyck - Philips P. e Cock - Verniers L. ieiPrbeeck - Buggenhout J. aclÉBBEKE BURGERLIJKE STAND, eboorten toAfhofstadt Nele Jo Katrien, d. v. Jan en van i i£'paert Lucienne, Torrestraat 8 - Van den s (bbeele Benjamin Andreas Filip, z. v. Gas- m<ïn en van De Vlieger Maria, Potaardestr. 21 Tr'empont Steven Louis. z. v. Roger en l d(ln ^ac°b Marie Christine, Dendermondse- eenweg 121 - Beeckmans Carla, d. v. Wil- raat 1? Rin900t Godelieve. Lange Minne- Jn de gemeente komen bewonen een. ebben de gemeente verlaten •obeloos Marie, KI. Antwerpenstraat 12. ver- 'kken naar Asse - Nowé Maria, Brusselse- .h9'ir9, naar Dour Hel 9®zin Daelemans- :nolliers Karei, Lange Minnestraat 6, naar 'urs - Het gezin Heyvaert-De Strooper ïnpois, Opwijkstraat 167. naar Opwijk - 3t gezin Van Der Meiren-Hermans Alfons, Jgeweg 13, naar Groot-Bijgaarden - Van r uyiders Pierre, Kakemanstraat 57, naar jgginhout - Het gezin Goossens-De Bra veer Willy, Stationsstraat 82, naar Wieze. 'erlijdens aen. Jwelljkeafkondlglngen 5 d Hder Miche1, arbeider, Poelstr. 22 en 15 Ridder Jeannine, handlangster, wonende Baasrode. »ters Marcel, bouwtechnieken Bovenhoek- PJJ 12- w'eze en Merckx Marie Anne, Ksier, Brusselsesteenweg 68. iRICHT. AVDS- fWmr?. over9e9aan tot de vaststelling van ■echt op gemeentelijke toelage ten gun- r,Jfan de mir>der-valide kinderen met een naicap van minstens 66 t.h. 1 rechthebbenden die geen persoonlijke fen..»ontv,n9en voor het inleveren der •wijsstukken worden verzocht zich eaen op het gemeentesecretariaat. 1 te Gewond te Lebbeke Op de grote baan Brussel-Dendermonde, ter hoogte van het dorp te Lebbeke kwam fiet- ster Hilde Van Stappen onder een vracht wagen terecht van de firma Sademed. Van Stappen werd gewond en naar de 'kliniek te Dendermonde overgebracht. Inbraak te Lebbeke Bij Paul Oosterlinck, hoek Leo Du Boisstr.- Dendermondsesteenweg werd 's nacht een ruit stukgeklopt. De wapenhandelaar kon echter niet vaststellen of er werd gestolen. Nachtbal bij S.K. Lebbeke Op zaterdag 2 februari gaat het jaarlijks S.K. nachtbal door te 20 uur in de zaal Ca sino met het gekende orkest Ray Franky en zanger P. Roelandt. Kaarten hiervoor zijn te bekomen bij alle leden van S.K. Lebbeke en in het lokaal. Tombola bij S.K. Lebbeke De uitslag van de gratistombola, verbonden aan het klubblad van S.K. Lebbeke en ge houden ter gelegenheid van de wedstrijd tegen Appelterre gaf527, 145, 406, 312 en 223. De prijzen zijn af te halen in het S.K. lokaal bij Jozef Pissens. S.K. Lebbeke geeft filmavond Ten bate van het S.K. jeugdfonds wordt op donderdag 21 februari '74 om 19.30 uur een knalfilm vertoont in de cinema Madeira, Kerkstraat, te Lebbeke. Men draait «Een gekke wereld». Kaarten zijn nu reeds te be komen bij alle jeugdspelers en leden van het jeugdkomitee. Kiezerslijsten te Lebbeke. Het College van Burgemeester en Schepe nen van Lebbeke brengt ter kennis dat de aanvullende lijsten van de parlements- en gemeentekiezers, samen met de voorlopige lijsten, ter inzage van het publiek werden neergelegd in het gemeentesecretariaat, het politiecommissariaat en het arrondissement- commissariaat tot 10 februari 1974 van 9 tot 12 uur, alle werkdagen. Ten laatste op 10 februari moeten alle vor deringen tot inschrijving bij de heer Arron dissementscommissaris ingediend worden. Wie kan beter Mevrouw Wwe. Maria Calebaut uit de Eiken- veldstraat te Lebbeke bezit een kroost om fier te zijn. Momenteel telt ze immers 25 kleinkinderen (jammer genoeg overleden er 8, anders werd het cijfer 33 bereikt). Wat het achterkleinkindérenaantal betreft haalt ze op dit ogenblik het 23-tal. Bovendien kan ze prat gaan op negen maal vier ge slachten. Wie doet beter Wie wil In Parochiale zaal te Lebbeke De aktiviteiten die plaats hebben in de pa rochiale feestzaal van de H. Kruisparochie stapelen zich alle jaren meer en meer op. Ten einde een klare en volledige lijst samen te stellen voor de vergaderingen en feeste lijkheden worden alle groeperingen die in 1974 verlangen de parochiale zalen te ge bruiken voor hun aktiviteiten, verzocht zo spoedig mogelijk een lijst met de geplande data af te geven in de pastorij. Optreden van het Praetoriusgezelschap. Door de Rijksmidelbareschool te Lebbeke wordt op maandag 14 januari te 20 u. in de gemeentelijke feestzaal, Opwijksestraat, een muziekkoncert ingericht, in samenwerking met de Gemeentelijke Muziekschool. Het Praetoriusgezelschap, een 40-tal leden tellend ensemble uit Bornem, zal er onder de leiding van Jos Noel vokale en instru mentale renaissancemuziek ten gehore bren gen. Het koor voert werken uit van o.a. Dutay, Clemens non papa, Palenstrina, De Monte, Praetorius, Gesius, Schroter, Vulpius en Beyer. Instrumentale solisten brengen o.a. op spinet, positieforgel, kromhoorn enz. werk van Obrecht, Susato, Praetorius. Ban- chieri «n Lappi. De toegangsprijs bedraagt 50 Fr. RMS Lebbeke terug naar zeeklassen. Een 100-tal leerlingen van de tweede en der de graad van de RMS te Lebbeke keerden per bus terug naar Lebbeke ze hadden 2 weken te Bredene aan zee doorgebracht, waar ze dag en nacht onder de hoede ston den van hun eigen leerkrachten. Het werden geen 14 dagen bijkomende va kantie, want er diende door de verschillen de klassen een gans werkpakket afgehan deld vorbereiden en verwerken van wat er waar te nemen viel aan de kust, van leer rijke gesprekken in de vismijn, op de mail boot Oostende-Dover, in het Zwin, in de ha vens van Zeebrugge en Oostende, in het «mu-zee» van de zeeklassen zelf enz. Toch bleef er genoeg tijd over om te gaan stoeien langs het strand en in de duinen en om er de jodiumrijke, zilte winterlucht in te ademen, om te dansen, om feest te vieren, kreatieve arbeid te verrichten, en zeker om elke dag flink te smullen van de voeding die net zo lekker was als in het eigen schoolrestaurant te Lebbeke. «Volgend jaar opnieuw!» wensen én de kin deren, én de leerkrachten. Het is inderdaad een feit dat de zeeklassen sinds 1967 niet meer weg te denken zijn uit het schoolle ven van de RMS Lebbeke. Hopelijk kan de directie van de school ook volgend jaar voor «Geïntegreerde werkwe ken» zorgen (dat is de nieuwe naam voor de zeeklassen), ondanks de scherpe kon- kurrentie van scholen uit andere gemeen ten van het ganse land. Want ook elders wordt het nut van deze werkweken aan zee ingezien de gezonde zeelucht de grote leermogelijkheden, de rijke ervaring die de kinderen opdoen en ook de nauwe banden die er gesmeed worden tussen de kinde ren, de ouders en de leerkrachten, zijn zo vele faktoren die pleiten om de wens van de kinderen in te willigen en volgend scholjaar voor de negende maal naar zee te trekken. Wat ook vermeld meg wezen is de finan ciële steun vanwege de Vriendenkring van de RMS Lebbeke waarvan alle zeeklasser- tjes genoten. 100 jaar Koninklijke Fanfare «ORPHEUS». Een retrospectieve tentoonstelling was de inzet van het jubeljaar der Koninklijke Fan fare «Orpheus» te Lebbeke. De feestzaal Casino was daarvoor opgesmukt met een receptietafel en gans het podium was in be slag genomen door allerhande oude doku- mentatie, vlaggen, foto's enz. Benevens een grote belangstelling vanwege de Lebbeekse bevolking, bemerkten we ook burgemeester G. Bosman, raadslid De Rid der, archivaris Jozef Dauwe, volksvertegen woordiger Fr. Verberckmoes, bestuursleden van de fanfare, muziekchef Boeykens. Achiel Vermeiren, voorzitter van de kunstkring «Als ich can» en Fl. Cleemput, voorzitter van de Liberale Jeugd. Na een korte openingsrede van vice-voor- zitter Oktaaf Van den Broeck, waarin hij het Willemfonds dankte voor zijn medewer king, knipte voorzitter Frans De Saedeleir het lint door met" een gouden schaar, hem aangeboden door een majoret van «Orphea». Daarna gingen de bezoekers de belangrijke dokumentatie bewonderen, waarvan talrijke Lebbeekse ingezetenen hun medewerking verleenden en materiaal in bruikleen gaven. Dit alles werd geordend door Jef De Don der, voorzitter van het Willemsfonds in sa menwerking met het LW, aan wie deze ma nifestatie was toevertrouwd. Een filmvoor stelling «110 jaar Orpheus», had veel bijval. Tijdens de pauze werden enkele nieuwe uniformen vor de muzikanten en majoretten gepresenteerd. De algemene regie berustte bij feestleider Marijn Van Damme. De eerst volgende festiviteit wordt het wijnfeest van 16 februari. De zaal zal herschapen worden in een ware floralia. De orkesten van Roger Moens en Ray Franky verlenen hun mede werking. Animator wordt Guske Lancier. Gezien het sukses blijft de tentoonstelling open tot 13 januari. VRP BURGERLIJKE STAND. Geboorten Bart Verbraekel, Kloosterstraat, 78 - Gunther De Ryck, Nerumstraat, 14A - Joke De Neef, Kasteeldreef, 52A - Filiep De Smet, Blikstr., 74 - Jan De Kerpel, Bellaertstraat 134 - Tim Govaert, J. De Geyterstraat, 10 - Harald Brondeel, J. De Geyterstraat, 19 - Peter Goessens. Broeder de Saedeleerstraat, 63 - Elfriede en Ariane De Wilde, Hulst, 107. Overlijdens Marie Lauwereys, 74 j„ Vrijdagmarkt, 20 - Leopoldine Huylebroeck, 74 j., Openveldstr., 121 - Jozef OTtoy, 68 j., Stationsstraat, 14 - Jeanne Eeman, 80 j., Katstraat, 35 - Frans Moerenhout, 49 j., Katstraat, 99 - Kamiel De Smet, 67 j., Stokstraat, 32 - Irma De Cre- mer, 84 j., Tehuis voor bejaarden - Philemon Van de Meirssche, 57 j., Ommegangweg, 1 - Virginie Dierickx, 85 j., Lippelo. Huwelijken Raoul Van Wassenhove, Pijpweg, 6 met Mag- da De Beule, Berlare. Parochiaal overzicht. H. Doopsels 145 (in 1972142). Overlij dens 111 (in 1972 124). Kerkelijke Huwe lijken 82 (in 1972 83). 140 jongens en meis jes ontvingen het H. Vormsel (in 1972 173). Te onthouden data. Verloofdenkprsus zondagen 3, 10 en 17 fe bruari. Eerste kommunie 1 mei. Plechtige kommunie 12 mei. Noveen van 8 tot 17 juni. Processie 16 juni. V.T.B. - V.A.B. Donderdag 31 januari start de nieuwe dans- kursus van VTB - VAB in zaal «Den Bonten Os». Gedurende tien weken, iedere donder dag van 20 tot 22 u., aanleren van klassie ke en moderne dansen. Inschrijven bij A. Smekens, Hoeksken, 15 of bij Roger Quin- tijn, Nieuwstraat, 19. N.C.M.V. bal. Zaterdag 12 januari in de zaal Volkskring bal van VTB-VAB en NCMV met trekking van de Leedse Eindejaarstombola. Brand. Vrijdagavond jl. brak in café 't Kroontje aan de Nieuwstraat te Lede brand uit. De tapkast brandde volledig uit. Niemand van de bezoekers noch de inwonenden werd hierbij gewond. Olympia. Voorlichtingsavond van A.C. Olympia op dinsdag 8 januari te 20 u. in de zaal Brou wershuis, Rosselstraat. Volksvertegenwoordiger L. D'Haeseleer. Vrijdag 11 januari van 18 tot 20 u. in zaal «De Lelie», Kasteeldreef, 26 - Tel. 277.38. Volksvertegenwoordiger G. Willems. Vrijdag 18 januari om 19.30 u. in zaal Volks kring. Bond gepensioneerden. Woensdag 19 december jl. heeft de socia listische gepensioneerdenbond zijn laatste koffietafel georganiseerd in het^jaar 1973. Dit gezellig samenzijn is werkelijk uitge groeid tot iets groots. Aan aanwezigen ont brak het niet. De aanwezigen werden vergast op geuren de koffie en lekkere boterkoeken. Nader hand werd 'n tombola gehouden met meer dere mooie prijzen. De liefhebbers van «den belot» hebben voor 1973 een punt gezet achter hun wedstrij den. Volgende vijf beste kaarters werden bedacht met een prijs 1. Adolf Van den Berghe - 2. Theodore Van den Berghe - 3. Gaston Muylaert - 4. Jozef De Sutter - 5. Frans Galle. De eerste vrouw in de klassering, Elvire Uyt- tendaele, mocht een prijs in ontvangst ne men. Aan al onze kaarters een hartelijk pro ficiat, en doe zo voort De lidkaarten werden hernieuwd. De bond wil langs deze weg een warme oproep doen tot alle gepensioneerden om zich aan te sluiten. «Hoe meer zielen, hoe meer vreugd!» Voor 1974 worden de koffietafel en de kaart- namiddag behouden op de eerste en de derde woensdag van iedere maand. De gepensioneerdenbond brengt langs de ze weg aan alle gepensioneerden zijn wel gemeende wensen van geluk, voorspoed en gezondheid voor 1974. Staat van de parochie. Doopsels in 1973 25 in 1972 35. Huwelijken in 1973 22 in 1972 19. Begrafenissen in 1973 27 in 1972 19. Vormsels in 1973 35 in 1972 36. Uitnodiging. Zaterdag 12 januari te 15 u. wordt in de kerk van Hofstade E.H. De Vos tot pastoor aangesteld. De parochianen van Dender belle mogen er aanwezig zijn. Er worden geen persoonlijke uitnodigingen verstuurd. Brabo - Handbal. Het sekretariaat van deze handbalclub ver zoekt ons mede te delen dat zondag 13 ja nuari de match Brabo - Jemeppes plaats heeft te 15 u. De reserven spelen te 14 u. Ten einde het nieuwe jaar goed te beginnen worden vele supporters verwacht. Kaartwedstrijd. Het nieuwe Volkshuis, dat regelmatig veel bezoek krijgt, verwacht nu zeker en vast tal van liefhebbers van belotten. Op 12 januari te 19.30 u. begint de grote wedstrijd waar aan 500 fr. gratis prijzen verbonden zijn en de inleg van 10 fr. per persoon wordt bij de prijzen gevoegd. Vriend Stallaert zal ditmaal een ander arbitrage, toegewezen krijgen, maar we menen dat hij geen schrik heeft van de talrijke deelnemers. Belotters, één adres en één datum, nl. 12-1 Volkshuis Autobus wachthuisjes. De eis van vele autobusreizigers is groten deels ingewilligd. Op de Hoogstraat en aan de Kruisstraat staat een nieuw autobus wachthuisje. Een ideaal werk Alleen zal men aan ieder partij moeten verbieden die te beplakken tijdens de verkiezingstijd. Aan de kinderen wordt eveneens gevraagd deze niet af te breken.

De Voorpost | 1974 | | pagina 11