Op hel randje Hoe lang nog FLAUW van het brutale... S.K. AALST Eendracht Aalst - S.V. Oudenaarde HOOGKONJUNKTUUR HOUDT AAN VOETBAL BEVORDERING V.C. Jong Lede 1 - Heist Sportief 1 Zwevegem 1 K.A.V. Dendermonde 2 - le PROVINCIALE SjK. Lebbeke - Appelterre 0-0 Voetbal uitslagen van zondag 6 januari '74^ Voor meer dan 2.000 toeschouwers, waaronder heel wat Heistse supporters, hebben beide ploegen tot een kwartier voor tijd een vinnige, bezienswaardige en sportieve partij uitgevochten. Toen was een afgekeurd doelpunt van Gabriels de aanleiding tot en kele onsportieve daden waarbij geen van beide ploegen vrijuit ging. Heist was met een vrij grote supportersschare naar Lede ge komen en moest de twee pun ten meenemen om in het spoor *'van Dendermonde te blijven. Lede kon al evengoed de pun ten gebruiken. Overigens werd het de hoogste tijd dat de Le denaars nog eens een overwin ning aanboden aan hun sup porters. Ze hebben nu het ab solute rekord in de reeks, wat het grootste aantal drawns be treft. Tien maal gelijkgespeeld, waarvan liefst zes maal 11. De meeste van deze wedstrij den zag Lede als dominerende ploeg en telkens was één klein foutje in de verdediging vol doende voor de tegenpartij, om een doelpunt te scoren. Als Lede totnogtoe net zoveel mee val had gekend dan tegen spoed, dan konden minstens zes van die tien drawns op een overwinning uitgedraaid zijn. En daarmee had Lede naast Racing Gent op de vierde plaats gestaan. Ook zondag kwam de verhoop- Kapitein Wauters van Oudenaarde werd van het veld gestuurd (lb) te kentering er niet. Lede speel de een uitstekende wedstrijd tegen titelkandidaat en tweede gerangschikte Heist. Op geen enkel ogenblik slaagde Heist erin de Ledenaars echt te do mineren. Als er dan toch mo menten waren, waarop één ploeg boven de andere uitstak, dan stond Lede gewoonlijk op het hoogste trapje. Dit werd reeds na tien minuten duidelijk gemaakt door Roger Mergeay, die weliswaar reeds negen doelpunten scoorde maar al on telbare keren de doelpalen- schroeide. Ook ditmaal was de doelman kansloos maar sloeg de bal te pletter op de dwars- lat. Even later ging Hillaert zijn kans na een schitterend kollek- tief aanvalsmaneuver maar dit maal kon Van Looy moeizaam met de vuist in hoekschop ver werken. De beloning kwam één minuut voor de rust. Op vrijschop maakte Mergeay een schijnbe weging terwijl Christiaens trap te en Van Looy tegenvoets nam. 10. Bij het begin van de tweede helft bleef Hillaert in de kleed kamers en kwam Gabriels in. En eerlijk gezegd deze wijzi ging snapten wij niet zo best. Hillaert had weliswaar nog geen denderende dingen opgedist, behoudens die doelpoging, maar in die voorhoede liep De Kuyper de ganse eerste helft kompleet verloren en was voor zijn ploeg van weinig of geen nut. Hij zou pas een kwartier voor tijd vervangen worden door een veel beweeglijkere en bijzonder aktieve Parrez, die ei zo na nog scoorde. Alhoewel Lede in de midden sector meestal de bovenhand hield, ontbrak het daar toch duidelijk aan een «wroeter» zo als de gekwetste De Ruyck. Collijns en Tuyaerts werkten hard maar hadden toch moeite om de gaten in dat middenveld te stoppen. Christiaens liep wat verloren en maakte het met zijn offensieve bevliegingen aan ie dereen duidelijk dat zijn plaats op de flank is, en niet in het middenvela. We hadden het reeds over de kleine foutjes in de Leedse achterhoede die steeds onmee dogend worden afgestraft. Dat zou ook dit keer het geval zijn. De Plecker, die tot dan toe een schitterend wederoptreden had gemaakt, verwaarloosde even de dekking van Van Thielen en het was meteen 11 In dezelfde minuut scoorde Gabriels aan de overzijde maar dit doelpunt werd, naar ons oordeel terecht, afgekeurd voor handspel. Zijn protest kostte hem de gele kaart en even la ter mocht Van Dijck ook dat kleurtje bekijken voor een re vanche op Heylen. Deze laat ste zou dezelfde Van Dijck even later een forse elleboogstoot in de maag toedienen, zonder dat er een bal in de omtrek was. maar dit was de anders uitstekend leidende Thibaut ontgaan. Het slot kwam met enkele wrijvingen en nog heel weinig bezienswaardig voetbal. Maar dan hadden de suppor ters hun portie reeds lang ge had. Hoe lang moet Lede nog wach ten, vooraleer de waarde van het elftal in punten zal uitge drukt worden MARCOLE De komst van Eendracht Appelterre was voor de Wolmatjongens een wedstrijd van kapitaal belang omdat er in geen enkel ge val mocht verloren worden, wilde men nog titelambities koes teren. Twee punten prijsgeven kon Lebbeke niet. De puntendeling doet de meeste spelers, bestuursleden en supporters de vraag stel len wat met de toekomst, wil men promoveren Alles bij mekaar genomen werd het een povere partij waarin geen van beide ploegen de gelegenheid kreeg te scoren, alhoe wel er doelkansen genoeg kwamen. Reeds van bij de start zag het er naar uit dat het een flauwe wedstrijd zou worden. Doelman Murphy moest na 8 minuten wel alle hens aan dek halen De Lebbeekse defensie was ge waarschuwd en de middenveld- spelers akteerden een beetje achteruitgetrokken. Barbé knalde na 10 minuten op doel, maar de bezoekende por tier verwerkte in hoekschop. Uit die hoekschop schoot De Vlegelaer ver over. Na een half uur kregen de be zoekers een kans die de nek werd omgedraaid. Van dat ogenblik af gaven beide teams het middenveld prijs zodat de kans op doelen afzwakte. Daar bij akteerde Lebbeke praktisch met negen omdat Delsin en Barbé niet veel meer bij het le der kwamen. Temmerman wenst Van Meerbeke geluk na de gelijkmaker (Jc) Er kwam trouwens ook weinig of geen ruimte in het midden veld. Achteraan werd ook wel eens op nonchalante wijze te werk gegaan, en uit een derge lijke faze waarbij De Bleeckere het leder verspeelde aan Du- mortier' werd de openingstref fer gelukt. De tweede helft ving aan met een ware belegering van het Zwevegemse doel en eens dat Temmerman zijn ploeg op ge lijke hoogte had gebracht met een knappe kopbal na vrijschop langs De Bleeckere en voorbe reidend werk van De Weirdt, kwam de thuisploeg opnieuw los. De wedstrijd dreigde ech ter te ontaarden omdat de be zoekers er met de bijl ingin gen. Zowat iedereen in het middenveld werd door een brie sende leeuw aangepakt. Voor Chou De Bleeckere, die ons niet algeheel fit scheen, bete kende dit nog maar een ge zwollen knie en een haak in het been bij. Ook Dré Temmerman, de reus uit het middenveld werd meermaals hardhandig aangepakt, maar Dré revan cheerde zich met een enig mooi doelpunt. Ook De Weirdt zou zich opnieuw in de kijker spe len. Zijn kopbal op vrijschop langs Van Belle flitste onhoud baar voorbij doelman Holvoet. Paars-blauw kreeg hierop nog wel enkele kansen. Het was evenwel opvallend dat men in het Dendermondse kamp de harde kontakten vreesde, wa pen dat door de bezoekers tot de allerlaatste minuut werd ge hanteerd en waardoor de span ning eigenlijk nooit uit de wed strijd verdween. Zwevegem, dat na Willebroek reeds het grootst aantal doel punten wist te maken, is er te Dendermonde niet in gelukt zijn reputatie eer aan te doen, ook al slaagden de Westvlamingen erin doelman Walraeve voor de vijfde maal dit seizoen te ver slaan. Het pleit tevens voor de homogeniteit van de Dender mondse defensie, die tegen Zwevegem nochtans vrij ze nuwachtig akteerde. Al bij al blijft K.A.V.D. na 16 speelda gen ongeslagen aan de leiding en werd met deze overwinning opnieuw een «kandidaat» naar een tweede rangsrol verwezen. Zoals trainer Orlans nog voor de wedstrijd had verklaard, heb ben de Ros Beiaardzonen werkelijk tot het uiterste moeten vech ten om de volle inzet thuis te houden. Wanneer ze hierin zijn geslaagd, danken ze dit in de eerste plaats aan hun sterke twee de speelhelft tijdens dewelke de West-Vlamingen reeds na drie minuten hun voor de rust verworven voorsprong dienden prijs te geven De bezoekers hielden bestendig zes man achteraan. Maar zulks nam niet weg dat hun uitschieters langs Dumortier en Van Hout- te bijzonder gevaarlijk bleken. Dit werd in de hand gewerkt door de lokale speelwijze in de eerste speelhelft. De Dendermonde- naars stuurden het leder te kort door en dit bracht met zich dat de hard, om niet te zeggen brutaal, opzittende bezoekers meestal hun slag thuis haalden in de duels. ELER zi De hoogkonjunktuur houdt aan bij S.K. Aalst. De ploeg van oefenmeester Willy Bellon beeft op Bazel opnieuw een prestatie getoond die de lof van iedereen afdwong. Men is daardoor al aan een indrukwekkende balans gekomen van de 22 punten die aan de laatste 11 wedstrijden waren verbonden, heeft Aalst er 20 verworven. Het is ongetwijfeld de enige ploeg die dit in eerste provinciale heeft voor elkaar geschopt. Willy Bellon laat zich niet ge makkelijk verleiden tot een zo optimistische uitspraak, maar de feiten staven in ek geval zijn visie. «Ik moet het elke week herhalen dat we formida bel voetbal spelen en dat we zonder tegenslag beslist niet uit de eerste twee zullen gaan. De uitslagen geven me trou wens gelijk. Ik heb overigens de indruk dat de komende we ken zeer belangrijk zullen zijn. voor het verloop van de kom petitie. Wijzelf gaan zondag naar Lebbeke en het is naar mijn mening niet pretentieus als ik voorspel dat we er ten min ste een puntendeling kunnen behalen. Zondag worden ook de wedstrijden Eeklo - Kem- zeke en Lovendegem - Petegem gespeeld en de uitslagen daar van moeten onvermijdelijk in ons voordeel uitvallen. De week nadien krijgen wij het bezoek van Lovendegem en dan moe ten we zeker 1 punt kunnen winnen. Acht dagen later ont vangen we dan Geraardsber- gen Heb ik ongelijk als ik het rooskleurig inzie Ik geloof eerlijk dat de titel zal gespeeld worden tussen Lovendegem en S.K. Aalst en dat Kemzeke uit de wielen zal gereden worden. Ik geef er de voorkeur aan nu nog niet aan de leiding te ko men, omdat de spelers dan on der sterke druk komen en zulks altijd gevaarlijk is voor het mentaal evenwicht. De kompetitie is nog te lang om nu al de jongens te belas ten met een te zwaar wegende verantwoordelijkheid Willy Bellon weidde ook nog uit over de wedstrijd op Bazel, die een nieuw bewijs had gele verd dat S.K. Aalst zeer sterk is uitgebouwd en voldoende armslag heeft inzake spelers materiaal. «We hebben nog een tegenslag gehad met Maurits Van Poucke. Zaterdagavond liet hij me weten dat hij een klein ongeval had gehad, terwijl hij een werkje opknapte. Hij had neus gekregen en zijn neus- een zwaar stuk hout tegen de been daarbij gebroken We hebben dan Roland De Coster moeten opstellen Roland heeft zich goed uit de slag getrok ken, zonder dat hij veel moei lijkheden moest oplossen. Even voor inrukken kreeg Bar bé nochtans een open doel kans, nam de verkeerde voet om te besluiten en knalde naast. Op dat ogenblik begon Pissens te sukkelen met de knie. Torrekens. niet akkoord met een scheidsrechterlijke beslis sing kreeg van spelleider Vij verman de gele kaart. Dit gaf aanleiding tot brutaler spel vanwege de bezoekers die van dat ogenblik af niets meer vreesden en bal of been speel den. Pissens die bleef sukkelen met zijn knie werd na 60 minuten vervangen door Vanderstraeten waarna Barbé en Van der Jeuqht het probeerden, doch faalden bij de afwerking. Na 66 minuten werd Meert ver waf het waj de Een jongen die bij ons a'en nieuweling sterk meevalt, i9en Dirk Deneef. Hij is een van d}'60 best geslaagde transfers di™ te Aalst de jongste jaren we^ j den afgesloten. Dirk is ster?0 als opbouwer in het midden0" veld, hij heeft adem voor d2a volle negentig minuten, zond<een dat hij zwakke momenten heefen Albert Michiels werd op Bazi?on aan de knie geraakt, maar h. 9 zal naar alle waarschijnlijkhei opgeknapt zijn voor de uitwee.®/1 strijd op Kemzeke. S.K. Aal", zou het op Lebbeke moet kunnen doen met de ploeg het nu al zoveel weken vo' houdt. GJ vangen door De Schrijver, die onmiddellijk mee in aanval trok en Delsin bediende. Laastge- noemde kon niet afronden. De bezoekers begonnen tijd te winnen en gingen over tot twee vervangingen. Vander straeten bediende daarop Mare Van der Jeught die op de lat besloot. Na een harde tussenkomst van De Schrijver kreeg deze op zijn beurt de gele kaart. De bezoekers slaagden in hun opzet één puntje te halen op het Konkelgoed. De SA-ploeg doet vraagtekens rijzen We zien niet in wie een doelpunt kan scoren. Er ko men nog een paar gevaarlijke wedstrijden die Lebbeke moet winnen wil men eerste Drovin- ciale verlaten. AVDS ievi ;ru .ren, 'aan mee hold -Siezi alle zoel' geer te v troui de amp. E. Aalst - Oudenaarde 0—L-, E Zele - Doornik KAVD - Zwevegem 2—j Jong Lede - Heist SK Lebbeke - Appelt. Sp. Buggenh. - Deinze Bazel - SK Aalst Terjoden - Serskamp 5—1 Sp Geraardsb. - Sp. Appels 2-J Kieldrecht - Baasrode 0-| St.-L.-Hout. - Doggen 5-1 SK Erembodegem - r Oudenhove 2-4 Sinaai - SK Gremberg. 0-1 Overmere - Gentbrugge 0-j Schellebelle - Landskouter 2-j Vlierzele - Gijzegem 3-i| Mere - Wichelen 3-jl Bavegem - Berlare 0-1 Welle - Herdersem 1-1 Wieze - Erondegem 1— Ede - Hofstade E. St.-Gillis - Heikant 2-J Kallo - Boonwijk Jerrebroek - E. Grembergen I <linge - Opstal' Oudegem - Meldert O-Keep®, treffen Op inzenden van Rudy Van Belle skoorde De Weirdt het tweede doelpunt met een prachtige kopstoot Een gelukkige De Weerdt wordt door zijn ploegmakkers omringd na het tweede doelpunt.

De Voorpost | 1974 | | pagina 22