'OPNIEUW IN TITELDEBAT I GEMIS AAN STOOTKRACHT TERJODEN: PAUL DE DEYN HEEFT MARATHON IN DE BENEN HET KAN NIET BLIJVEN DUREN Rh Van Damtne: ook internationaal de beste VOETBAL CYCLOCROSS le PROVINCIALE (lt] Sparta Buggenhout 0 - Deinze 0 ^PROVINCIALE VOLLEY LEBBEKE DOELPUNTEN SPORTLAUREAAT AALST (IELDRECHT 0 - BAASRODE Sp. Gcraardsbergen-Sp. Appels 2-1 23 Temmerman tekent het eerste doelpunt aan na een kopstoot die een bosje verdedigers verschalkte De Hofstadenaar ETIENNE VAN DER HELST deed even eens aan een A-rit mee dat was te Kluisbergen-Ruien. Etienne was 17e, LUC WAUTERS 20e en SYLVEER VAN GIJSEGHEM 23e. PIERRE D'HAESE is geabonneerd op de overwinningen bij de «Openbare Diensten». De Impse fakteurhaalde het ditmaal te Ninove waar Jefke Peelman, stilaan op de terug weg, maar sportman in hart en nieren, tiende was. Sparta Buggenhout, dat het vorige week tegen Ronse wist waar te maken, hoopte met een nieuwe zege uit te pakkpn tegen Deinze. Het feit dat de Spartanen opnieuw Palmers moesten mis-, sen stelde trainer Huth voor nieuwe problemen. Vereecken werd ingehaald en Sam Coeck kreeg opdracht dicht bij de defensie aan te sluiten. Dit alles legt reeds uit waarom Sparta niet aan vallend kon spelen en het moest hebben van snelle tegenakties. Nu was de tegenstrever Deinze precies niet de boeman die men 'zich had voorgesteld. De wedstrijd is dan ook maar met horten en stoten naar zijn einde gekropen, zonder dat de voetballief- ebbers iets hartsverwarmend hebben te zien gekregen. Kunnen we melden dat Prove niers buiten een slippertje waarbij de bal gelukkig naast het doel ging, zeer attentvol was en telkens raad wist met de verre schoten van Lefevre alen Hoste dan deed de Bug- igenhoutse defensie beter dan n d. jverwacht. Cauwenberghs, de plaatste man uit de verdedi- wegingszone bleef ijzig kalm en ste(ook Dré Turneer, wiens terug- Inkomst in het fanionelftal velen r ,jZal hebben verheugd, bracht ndfeen flinke prestatie. Coninckx ,eeten Vereecken leken ons vrij 3a2(zenuwachtig maar lieten geluk- ir hkig toch geen steken vallen. In <heihet middenveld zagen we een we£eer wilskrachtige Dries en was Aér5® Wi'de andermaal toonaan gevend- Het feit dat Sam Coeck ^teruggetrokken diende te akte- vcren' ontnam het middenveld Qaan de nodige stootkracht Te meer daar de akties meestal holder de bolder uit de defen- ^„siezone werden opgebouwd en alle snelheid misten om de be zoekende defensie, waarin Ele- geert als in een zetel speelde, te verrassen. Vooraan was het trouwens ook lauwe koffie. Van de bezoekers noteerden we pmper twee doelpogingen en Sparta liet in de tweede speel- helft de kans liggen om uitein delijk toch de volle inzet bin nen te rijven. De jonge Kep- pens spande zich wel in maar miste zichtbaar doorzicht om tegen Elegeert en Co op te tornen, terwijl Rochtus zich meerdere malen vergaloppeerde tegen de robuste bezoekende verdediging. Schepens beging bovendien nog een onnodige fout op de bezoekende doel man, wat hem nu ook een week verplichte rust zal kos ten. Dit alles past allesbehalve in het kraam van Sparta Bug genhout dat andermaal aan de klaagmuur stond met zijn gekwetsten. Immers Louis Ver meulen, Verhulst, Van den Troost en hoger geciteerde Palmers kwamen andermaal op het hospitaal rapport. Mogen we hiervan gespaard blijven, dan houden we ons in de reeks vertrouwde ons sekretaris Baeyens toe. En we geloven hem. Wat we van Deinze te zien hebben gekregen, een ploeg die toch reeds naam heeft verworven in deze reeks, doet ons besluiten dat de waar deverhoudingen dicht bij el kaar liggen. Fons Lockefeer heeft gelijk gekregen. Met de terugkeer van Paul De Deyn in de aanvalslinie heeft Terjoden de vereiste stootkracht gevonden, zodat Resocub in de thuiswedstrijd tegen Serskamp een afgetekende 50 overwinning heeft behaald. Voor Terjodens speler-trainer was dit dus de bevestiging van wat hij dienaangaande al lang had verklaard. Ik zal niet beweren dat we Serskamp overklast hebben, want zoveel hadden de bezoe kers werkelijk niet verdiend. De cijfers zijn enigszins over dreven, maar zijn het resultaat van de druk die een aanvaller als Paul De Deyn op een ver dediging gedurende 90 minu ten kan uitoefenen. Het is on gelooflijk hoeveel inspannin gen hij over een hele wedstrijd kan doen. Uit wat Lockefeer ons vertelde, kunnen we besluiten dat Paul De Deyn een echte marathon voetballer is. Door zijn buiten gewone lichamelijke konditie doet hij de verdediging ten slotte bezwijken. Hij holt ach ter elke bal aan. Men kan hem tweemaal, driemaal stuiten, maar De Deyn houdt vol en op de duur moet de tegenstander begeven. Het gevolg is dat Gil bert Beerens meer ruimte krijgt vooraan en dat is nu ook te gen Serskamp uitgelopen op een hoge produktiviteit van de Een Terjodense aanval gestopt door de Serskampkeeper schietgrage Beerens, die drie van de vijf doelpunten scoor de. We vernamen ook dat Chris Drognée, zonder de klubleiding te waarschuwen, niet was op gedaagd, wat dus een boete of een schorsing kan teweegbren gen. Anderzijds heeft Locke feer in de jonge De Rijck een degelijk middenveldspeler ont dekt, die met zijn technische mogelijkheden een tegenstan der kan uitschakelen. Zondag reist Resocub Terjo den naar Standaard Wetteren, waar men zo mogelijk een her haling van de prestatie van verleden zondag moet kunnen brengen. Terjoden staat mo menteel in een positie die nog gunstige vooruitzichten biedt, zodat Fons Lockefeer zijn klub- leiders inmiddels zal hebben gerustgesteld over de rol die men nog kan spelen. G.V. Winnende nummers v. de gra tis tombola verbonden aan de steunkaarten. 793 459 176 633 170 181 287 364 404 305 432 297 301 585 587 109 572 677 535 693 290 489 642 698 436 410 399 251 616 695 423 214 696 160 647 249 768 248 557 421 321 767 689 316 533 137 420 527 398 690 GDP In Les Sports vinden wij regelmatig de rangschikking van de scoorders In eerste nationale. Ondanks handbal in de eerste plaats een ploeg- sport Is. lijkt het ons toch interessant hier even op In te haken. Tijdens de eerstko mende weken zal In De Voor post deze rangschikking ge- kommentarieerd worden. Wij kunnen U nu reeds vertellen dat Dirk Verhofstadt (Avantl) leider geworden is met 95 doelpunten uit 13 wedstrij den. na zijn 15 doelpunten vorige zaterdag tegen Beyne. EVA De verkiezing van de sport- laureaat en de uitreiking van onderscheidingen en trofeëen georganiseerd door het stede lijk sportkomitee. gaat door op vrijdag 11 januari a.s. om 20 u in de Belfortzaal. Grote Markt. Aalst. Gilbert Beerens, vierde van links, skoorde drie van de vijf doelpunten. O-Keep^ Oe Vroe van Baasrode hield te Kleldrecht zijn netten treffers mocht inkasseren. ongeschonden, terwijl zijn overbuur drie (Jc) Sinds FC Baasrode op Lokerse de leiders bedwong waait een frisse wind langs de Scheldeboord. De opvallende prestaties van de jongste weken met o.a. de overwinning tegen Lokerse in de terugwedstrijd, werden te Kieldrecht kracht bijgezet. Het is im mers algemeen geweten dat in de grensstreek doorgaans weinig te oogsten valt Het feit dat Heyman en Co er liefst drie vol treffers lukten, bewijst dat de ploeg in konditie is. Dré Heyman noemde de prestatie van zijn leerlingen en ploeg maats eenvoudig prachtig. Gans de ploeg heeft zich- tot het uiterste ingezet om de nogal hardhandige grensjongens in eigen vesting te kloppen. Kwamen er niet zo bijster veel doel kansen, dan is het dubbel verheugend dat iedere flater uitgebuit door de Baasroodse voorspelers, die nu opnieuw de weg naar het doel hebben gevonden. Mannaert en Van Keer waren reuze cn bleven tot de allerlaatste minuut op de Kieldrechtse defen- sio drukken. Hun mocht geen ruimte worden gegeven. In het middenveld bracht Verberckmoes een opvallende prestatie en het is dan ook dubbel spijtig dat Miel als slachtoffer is gevallen in dit treffen. Met een enkel- en scheenbeenkwetsuur is het al lesbehalve zeker dat hij er volgende week zal bijlopen. Een dergelijke pion moeten missen doet altijd pijn, temeer daar iedereen nu zo flink op elkaar blijkt ingespeeld We zijn er evenwel van overtuigd dat men er bij FC Baasrode opnieuw in is gaan geloven en dit betekent heel wat bij een ploeg die plots naar haar beste konditie is geklommen. Volgens trainer Dré Heyman speelde zijn ploeg op Kieldrecht vooral taktisch heel sterk. Lukken we er a.s. zondag in op Brakel aan de winnende hand te blijven, dan doen we beslist mee in de tite'strijd, aldus de opgetogen Heyman, die nu in de echte zin werd beloond voor zijn inspanningen ten bate van zijn p'oeg. v.C. Er wordt wel eens gepraat over het schotloze Sparta Appels Daar is Iets van, men moet maar eens even de goal-average bekijken. Doch de niet zo briljante prestaties van roodwit hebben diepere oorzakenmen moest Karei Ringoet (schou derkwetsuur) missen op het ogenblik dat de voetballende ge neesheer naar de hoogste top van zijn forme toegroeide. De uitstekende centrale achterspeler Maurits Van Boven verscheen na zijn verhuls naar Leuven niet meer op de trainingen, en liever dan een figurantenrolletje te vertolken, laat Maurits de shoe's in de kast liggen. liggen. Nu kwam daar nog het verkeers ongeval met Verstappen bijdeze moedige speler, die zijn minder hoogstaande technische kwaliteiten vergoedt door een voorbeeldige werkkracht. Wep een hersenschud ding op en zal nog een poosje onbeschikbaar zijn. Als men dan ook nog weet dat Geongie Van den Hauwe, wegens werkaange- legenheden een hele tijd afwezig op de oefeningen, heel lang naar de goeie konditie moest wachten en dat Guldo Van Limbergen ge woon niet meer komt opdagen, dan Is er een redelijke verklaring voor de felle deemstering van Sparta Geen enkele klub kan zonder kleerscheuren dergelijke aderlating onderstaan. En toch werd Appels vooralsnog zelden overspeeld door de tegenstanders. Alleen tegen Brakel en tijdens de tweede time In St.-Gillls-Waas. woog men te „licht". Op 't terrein van Sparta Geraards- bergen Is het een nieuwe neder laag geworden, al zat er minstens een puntje In. Het werd 1-0 na een missertje van de ook al ge wonde De Swaef, zodat een thuls- speler met een lukraak punt- schot dan nog wel, keeper Die- rickx klopte. De tweede Geraards- bergse goal wordt fel aangevoch ten door de Appelse clan omdat de scheidsrechter niet inging op het signaal van zijn grensrechter die voor buitenspel vlagde. Na de rust drukte Sparta Appels de tegenstanders met de rug te gen de muur. Uit die stormloop resulteerde echter slechts één goaitje, gescoord door Georgle Van den Hauwe. Niettegenstaande de weinig be nijdenswaardige plaats in de rang schikking. blijft men er in gelo ven te Appels. Zondag komt Bora- beke op bezoek. Geen derderangs- ploegje. doch men hoopt dat het eindelijk eens meezit. Zo kan het niet blijven duren eens of mor gen laat Pietje Pech het afweten en begint Sparta aan een da verende remonte die naar een veiliger plaats moet leiden.. Terwijl in ons landje de crossers de strijd om het mees terschap uitvochten, reisden ALBERT VAN DAMME en Julien Van den Haesevelde voor een eerder ongewone veldritnaar Ibarra. De nationale kampioen, die over enkele dagen zijn shirt met sukses hoopt te verdedigen, bewees dat hij stilaan weer naar de beste vorm toe groeit en won. Brnnen de landsgrenzen was het niet zo formidabel voor onze andere vertegenwoordigers DANIEL VAN DAJylME schoot nog eens uit zijn krammen, en al werd het geen hoogvogel, de Overmerenaar bewees te Oudenaarde-Ena- me dat hij nog niet afgedaan heefthij was vijfde. Danny die maandag ook vierde werd te Otegem, eindigde op enkele sekonden van een steengoede MAURITS EN GELS die blijkbaar niet alleen bij de B-crossers zijn man netje kan staan. Zijn vierde plaats bevestigt al het goede dat over hem verteld wordt.

De Voorpost | 1974 | | pagina 23