Schutters op de afspraak Sctiotloze leiders Sparta Aalst zorgt voor de verrassing Doggen steeds gevaarlijk na nederlaag! S.K. Erembodegem: moreel blijft hoog F DERBY H.B.C. AJAX AVANTI P$ VOETBAL ^PROVINCIALE 4ePB0VINCIALE HANDBAL Dirk Verhofstadt scoort 15 maai 24 Sinaai - S.K. Grembergen 0-2 Sporting Grembergen maakt weer doelpunten. Na een periode waarin zes keer met miniem verschil verloren werd. is dat een verheugende vaststelling. Dat het precies Jan Van Damme en Eddy Neyrinck waren die achter het kanon stonden, is niet zo verwonderlijk zij lagen vorig seizoen verschillende keren aan de basis van klinkende suksessen. Jan Van Damme. lang van de terreinen verwijderd wegens een beenbreuk, wordt waar schijnlijk weer het gevaarlijke mannetje, de lastigaard die op de defensies weegthij pikte, kort na de rust een fraaie voorzet van Deferrere op zijn gevreesde linkervoet en meteen was het 01. Tien minuten voor affluiten kopte de voor Deferrere inge vallen Neyrinck een hoge pass van Van Moeseke in de winkel haak. Sinaai is over de volle negentig minuten slechts één keer ge- varlijk geweestdat was aan het half uur. Toen sprongen Ver meulen en Van den Abbeele gelijktijdig de hoogte in. Beiden misten, maar het schot dat uit dit missertje resulteerde, keilde over Michel Van Dammes kooi. Grembergen had intussen twee maal dicht bij de openingstreffer gelopen Willy Buydts, ditmaal ih punt opgesteld maar eerder een spelmaker dan een puncher, maakte het niet waar. Uitblinkers citeren in een ditmaal zeer homogeen Grembergs team, is eerder ondankbaar sedert het wederoptreden van Van den Abbeele (Luc was aan zijn viede match toe) inkasseerde groenwit nog slechts twee goaltjes. Wies Bauwens, niet meer geobsedeerd door de opeenvolgende tegenslagen, was weer zichzelf en deed uitstekende dingen. Deferrere, die twintig minu ten voor affluiten wegens kwetsuur vervangen werd door Ney- »rinck, kreeg ook opnieuw meer dan één open doekje en de moedige Jan Van Damme eveneens. Sportkring beschikt eindelijk weer over alle effektieven. Precies op tijd. Al staan na de match van zondag tegen Laarne weer twee rustdagen op het programma, wat ten slotte niet zo bevor derlijk is voor de forme. De dirigenten gingen evenwel op een invitatie van Tweede Nationaler SC Lokeren in donderdag 17 januari betwist men in de Durmestad een vriendschappelijke avondmatch tegen de veelkeurigen. Een uitstekende gelegen heid voor de twee beloften Deferrere en Cassiman om hun rijk talent te etaleren. Intussen is de uitgangspositie van SK. Grembergen uitstekend na die overwinning te Sinaai vijf punten uit de jongste zes mat chen zet alle mogelijkheden op een kier, zelfs een voor een paar weken voor onmogelijk geachte ereplaats. Doggen Erembodegem voelt zich nog steeds vernederd door de zware nederlaag die de ploeg op St.-Lievens-Houtem heeft opge lopen, ondanks het feit dat men tevoren aanwijzingen had gekre gen over de spelwijze van dé tegenstander Tot dusver was -Doggen eigenlijk nog geen enkele maal zo door iemand over speeld. A's men nagaat dat men in de dertien voorgaande wed strijden 29 doelpunten op het passief had gekregen, wat maar een gemiddelde was van 2 doelpunten, is het cijfer van vijf wel een uitzondering voor de verdediging. Daarin zocht men bij Doggen de troost voor die nederlaag Het was een van die wedstrijden waarin de ene tegenslag op de andere volgde. Een voetbalontmoeting wordt vaak door een klei nigheid in haar verloop bepaald en voor ons was er nu een opeenvolging van kleinigheden met grote gevolgen. Men zou evenwel een denkfout maken als men zou geloven dat onze ploeg uit konditie is. Al de sf>e!ers zijn ervan overtuigd dat we zondag in de thuiswedstrijd tegen Verbroedering Dender- houtem veel beter zullen spelen Het is bekend dat Doggen altijd gevaarlijk is na een nederlaag Fr is nog geen reden om onge rust te worden, maar we willen het toch voorkomen dat we op het einde van het seizoen zouden moeten dringen om niet in de zone van de bedreigde ploegen te komen. We onderschatten Denderhoutem niet, maar we hebben zelfvertrouwen. G.V.L. S.K. Erembodegem heeft de moed niet verloren na de 27 ne derlaag tegen Oudenhove en gaat volgens voorzitter Achiel Van Pottelbergh met ongeschokt moreel naar Ophasselt We zijn niet van plan nu al de armen te laten zakken. De cijfers die Oudenhove ons heeft opgedrongen, geven niet weer wat onze ploeg gepresteerd heeft We hebben in de tweede helft gedu rende een halfuur aanval op aanval opgebouwd, zonder evenwel de 23 stand te kunnen veranderen Toen Oudenhove dan een vierde doelpunt heeft gescoord, waren we gedwongen alles of niets te spelen en dat is faliekant uitgevallen Men mag de 27 dus niet zo interpreteren, dat we overspeeld waren. Neen, die uitslag is een gevolg van de risiko's die we hebben genomen om onze achterstand op te halen. Zonder chauvinistisch te zijn, durf ik beweren dat Sportkring op het stuk van spelkwaliteit beter was dan Oudenhove. Het is mis schien sterk uitgedrukt, maar het is de waarheid Bij de individuele beoordeling kwamen ook de vertrouwde na men naar voren. Roland De Meyer en Eddy Cornand troonden boven hun ploeggenoten en hun tegenstanders uit door hun werkkracht en hun oordeelkundig spel. Men kan zich niet van de indruk ontdoen dat hun werk zondag te Ophasselt beter moet renderen en dat S.K. Erembodegem nog alle troeven bezit om de positie te verbeteren. G.V.L. Het is de beide kopploegen uit Vierde B tijdens het voorbije weekeinde niet al te zeer voor de wind gegaan ze schoten er een puntje bij in. Dat gebeurde dan nog tegen teams die op papier slechts klantjes zijn. SCHELLEBELLE kreeg Lands kouter op bezoek en puurde uit een uitgesproken windvoordeel tijdens de eerste time geen enkel goaltje. Nadien braken de bezoekers los en de paarsjes kregen het zwaar te verduren. Het verging van kwaad tot erger en een losgebroken Landskou» ter knalde raak (0-1). Een strafschop van Etienne Van den Ab beele hielp SOS voorlopig weer op het goede pad (1-1), doch toen de ongekompliceerde bezoekers er 1-2 van maakten, dreig de een eerste thuisnederlaag. Zover is het niet gekomen. Van den Abbeele, het koninginnestuk van Schellebelle, sleepte met een tweede goaltje een punt uit de brand. OVERMERE, zonder Jaak Steeman die vanaf volgende zondag zijn tonden zal hebben uitgeboet, kreeg een massa scorekansen te gen een defensief ingesteld Gent- brugge. De stropkes verschansten zich doorlopend met zeven tot acht man in de achterste loop graven en bovendien zag men doelman De Keyzer, een man die een paar weken geleden weder- optrad doch in blakende vorm ver keert, in een glansnummer. Gent- brugge hoopte op een dubbele nul en behield die score tot aan het eindsignaal. GIJZEGEM is er nu helemaal bo venop. De poulains van de heer Edgard Vereecken hebben een tijdje gesukkeld. Gewonde spelers definitief aftreden van vaste waar den zoals de „Verspeet brothers" die wegens letsel voortijdig de shoe's aan de wilgen moesten hangen en een langzame aan passing van piepjonge elementen aan het ritme van het fanionteam. Hoe ook de jongste weken be vestigde groen-zwart en plaatste nu de klap op de vuurpijl het op eigen terrein quasi „onkreuk bare" Vlierzele moest een puntje afstaan na 'n boeiende wedstrijd. WICHELEN, voor een paar weken nog uitpakkend met een zware 7-2 score tegen Bavegem, kon het op het terrein van leider Mere allesbehalve waar maken. De Me- renaars, vanzelfsprekend In hun nopjes in hun eigen modderbad, pasten zich best aan de omstan digheden aan en vooral Van den Bossche was een boeman voor de zwart-witte defensie. Er kwa men zware 5-0 oijfers op het bord, doch daarop mag men zich niet blind staren om de leerlingen van trainer Van der Putten te veroordelen langzaam maar zeker groeit Wichelen uit tot een vol waardige klub. Pas over een paar jaren zullen de beloften tot volle maturiteit gekomen zijn en dan wordt het uitkijken voor even tuele kandidaat-kampioenen. HERDERSEM reisde naar Welle en won er met 0-4. Van het eind resultaat kan men zo aflezen dat de bezoekers een even verdiende als verdienstelijke zege behaalde. Herdersem drijft momenteel im mers op een uitstekende konditie en draait vooral in het midden veld In dit ploegonderdeel is André Van Himst - broer van Pol - zowat de motor en de draaischijf van de ploeg. Vorige zondag was Welle bij de rust al geklopt. Het was in de eerste periode al driemaal gevloerd. De goed uitgesponnen maneuvers werden door respektievelijk Jans- sens, Ruyssinck en De Ridder omgebogen tot doelpunten. In de tweede speelhelft teerde Herder sem meer op zijn voorsprong doch dit nam niet weg dat het nog meest en gevaarlijkst in de aanval ging. Dit resulteerde dan ook in een vierde treffer die door De Ridder werd gelukt. Al met al heeft Herdersem bewezen dat men met haar rekening zal moe ten houden in het verdere ver loop van de kompetitie. De wedstrijd Ede Haaltert-HOF- STADE zal men zich vooral van de zijde van de gasten niet lang geheugen Men speelde in de loop van dit seizoen immers al betere wedstrijden en het feit dat Ede een moeilijk te bespelen tegenstander was, is nauwelijks een ekskuus. Ede liet Hofstade niet toe zijn gewoon spel te ont wikkelen. Vooral de aanvallers kregen weinig ruimte en weinig gelegenheid voor een schot op doel. Het openingspunt van Hof- stade dat toch nog in de eerste speelhelft werd ingeschreven, kwam er langs de pijlsnelle Ver- geylen. Bij een vrijschop lobde de geroutineerde en klaar kijken de speler-trainer Willy De Vos de bal over de muur en de in- spurtende Vergeylen rondde af. Na de rust deed Ede de hoop Willy Aelbrecht, Frank Van den Berghe en Roger Van den Berghe drie neofieten bij Eendracht Opstal die samen met hun nieuwe ploeg met wisselende kansen aan dit kampioenschap, waarin geel-zwart nog een vooraanstaande rol kan spelen, deelnemen. opnieuw oplaaien wanneer het profiteerde van een misser in de bezoekende verdediging Hofstade moest zich dan gedurende meer dere minuten schrap zetten want Ede die in volle winst geloofde zette alles op alles. Dit zou haar uiteindelijk toch fataal worden. Een „boogje" van De Vos en op nieuw nam de pijlsnelle Vergey len de weifelende Ede-verdediging te grazen. Vergeylen was een der meest opgemerkte figuren uit de ze wedstrijd die nooit boven de middelmaat uitreikte. Anderdeels maakte men ook de lof voor het voortreffelijk werk van Bessems, ;in de"' achterste gelederen. Nu zondag zal Hofstade moeten bewijzen dat het een waardige gesprekspartner in het titeldebat zou zijn. Het moet Vlierzele, 2de in de ranglijst, in eigen vesting gaan bekampen. Hofstade heeft daarbij echter de handikap van het niet spelen van zijn frainer Willy De Vos te torsen. De Vos kreeg gele kaarten voor een be drag van zes punten en is der halve een speeldag noodgedwon-, gen buiten strijd. WIEZE is nu, althans voor vpat de titel betreft, totaal kansloos na een nederlaag tegen het eerder bescheiden Eronde^em. In c$2 1ste time geloofden de thuis: ■in een zege van de brc Werner Verest schoot Wieze Im mers op voorsprong. Nadien keer de het tij. Na de Erondegemse ge lijkmaker beging Jempi Pieters 'n slippertje en meteen konden de poulains van John Lissens met verlies naar de kleedkamers. In Vierde F viel vooral de uit stekende prestatie van BOONWIJK op Niettegenstaande zwart-wit in Kallo geklopt werd. sprak men in het Waasland met veel lof over de „oude" Pierre Van der Melrs- sche en zijn maats. De Schepper en Van Wemmei zetten Boonwijk, tegen alle logika in. voor schut, doch nadien begonnen de bezoe kers aan een ernstig tegenoffen sief dat tot aan het eindsignaal zou duren Aan een treffer van Van der Meirssche had Boonwijk bel en dik verdiend puntje uit het echter niet genoeg om een dub- vuur te slepen. OPSTAL won met 0-1 op het ter rein van De Klinge. Het werd dus auteren dlflL een rijtjC de blauw. geen scoreloze drawn zoals de maandagkranten, die er met hun„, klak beginnen naar te gooien voor wat de resultaten in Lagere be-w< treft, ten onrechte meldden. Theo0'3 Van Zeebroeck was de auteur van"11 het enige goaltje. Een goaltje dat'0 van goudwaarde kan zijn voor0® geel-zwart die één van de weinige"3 streekclubs is die nog een kansje"1 hebben in het titeldebat. lt' EENDRACHT GREMBERGEN deed*'! het veel minder overtuigend dan®e acht dagen geleden. Het niet z«M fantastische Verrebroek kwamfe eerst op voorsprong. Op die flodSp dergoal antwoordde Eendracht eenJtc kwartier voor affluiten langs Car.ee los De Keyzer die een voorzet: van de pas ingevallen De Rechter-^ tegen de touwen knalde. Het ter-j^ rein was al even slecht als de8n' match zelf die tamelijk nerveus;* verliep. EENDRACHT ST.-GILLIS onvoorJ~J stel baar zwak. moest het nu tegen HEIKANT ZELE laten afwej* ten Grote seigneur in het Zeelsé team was Luc Vercauteren drie doelpunten scoorde, zonder dat hemden één enkele tegenzet von^ den. njn OUDEGEM vergeet al een heeLa tijdje doelpunten tegen het nene) van de konkurrenten te knallen,^ Tegen MELDERT was dat opnieui^g het geval, al wordt gezegd zowel Droessaert als Saerens voopn de rust een gouden kans verkerf ken. Na de koffie werd de weden strijd heel zenuwachtig en in di£j| periode haalde de scheidsrechte#^, meer dan op zijn beurt de gelfc^ kaart boven. lee Bij BERLARE gaat het met up^i en downs. Begrijpelijk als me^t weet dat de puiten reeds ee^i, zware tol betaalden de ene vooj^ een poosje uit de beweging wtTOC gens verwondingen, de andere^ onbeschikbaar wegens legerdienst te Bavegem. waar rood-wit dfan rode lantaarn hoopte te kloppet, braoht men het niet verder da een 3-3. Bavegem plaatste Be lare steeds in het krijt en steetje moest met man en macht gr streden worden om de kloof >ngl dempen Arbijn, Danny Van Hai we en de piepjonge Frank O?0* Grauwe (Frank is pas 16) warJ®'s de Berlaarse schutters. 'eui jdei »ag erna led: an Voor één keer moet u ons toelaten, beste lezer, ons wekelijks handbaloverzicht niet te beginnen met de klubs uit eerste nationale. In tweede zorgde Sparta Aalst inderdaad voor een prestatie die de ganse handbalgemeenschap zal verbaasd heb ben. Inderdaad, de Spartanen slaagden erin één puntje te ont futselen aan het ongenaakbaar gewaande Angleur Een gelijkspel was slechts een karige beloning voor het meesterlijke Sparta Aalst. Na de wedstrijd gaf zelfs de Waalse voorzitter toe dat Aalst ruim de overwinning verdiende. Een schonere hulde kon men de Spartanen moeilijk brengen. In ieder geval, indien Sparta deze prestatie kan bevestigen is er een fantastische terugronde weggelegd voor de jongens van voorzitter Cleemput. Ook onze andere tweede nationa ler, Brabo Denderbelle, deed het verre van slecht. Brabo lukte er wel niet in met de puntjes huiswaarts te keren maar een 13-9 nederlaag op het terrein van J.S- Herstal is zeker niet abnor maal. Denderbelle bracht te Her stal, dat slechts één nederlaag kende en dan nog tegen Angleur. een gave prestatie en mits een tikkeltje meeval zat er beslist meer in. In eerste nationale slaagde alleen Avanti Lebbeke erin puntjes te oogsten. Ondanks de Avanti ploeg slechts met vier Kernspelers aan trad (Keppens en De Smedt ziek en De Nil afwezig werd Beyne kansloos gelaten. De jongeren zo als De Vlieger, De Proft, Arbyn en vooral De Sitter, bewezen dat de aflossing) bjj Avanti klaar staat. In hoeverre deze jon ge spelers echter klaar zijn om ook zwaardere taken aan te kun nen. blijft niettemin een open vraag. H B.C Ajax kon het ook nu niet klaren te Eupen De Ajacieden hebben het enorm moeilijk om te scoren en hun traag en inspiratie loos spel laat weinig goeds ver hopen voor het vervolg van de kompetitie. Eens te meer waren wij getuige van een arbitrage die elke verbeelding tart- De scheids rechters bleken eens te meer to taal, onbevoegd om een wedstrijd uit eerste nationale te lelden. Er werden op gans de wedstrijd amper 3 penalty's geblazen en wij kunnen U verzekeren dat er op het einde echt brutaal ge speeld werd. De spelers kunnen wij hiervoor niets verwijten. Zulke arbitrage werkt incidenten in de hand. In bevordering wist S.K. Grembergen eerder gemakkelijk te winnen van Trunhout, terwijl het sportieve Jochewoa Aalst uiter aard te licht uitviel voor titel kandidaat UJS. Brussel. In de dameskompetitie getuigde Uilenspiegel van een prijzenswaar dige sportiviteit. Zij waren ak koord de wedstrijd tegen Avanti uit te stellen naar een latere da tum. daar de Lebbeekse meisjes voor het ogenblik hebben af te rekenen met een groot aantal gekwetsten. C. Moonen draagt nog steeds de sporen van de wedstrijd tegen Zora Olomouc en Sonja Muylaert liep een lichte hersenschudding op tijdens de training van de nationale ploeg Het Aalsterse derby Aalst Spor- Zaterdag 12 januari '74 om 20 u. Zaterdagavond in de Grembergse sporthal vindt het derby der Lebbeekse handbalploegen plaats, of in andere woor den David tegen Goliath. H.B.C. Ajax maakt theoretisch geen enkele kans om Avanti het leven zuur te maken. David Ajax zal dus zich zelf ongeveer driemaal moeten overtreffen om Goliath voor de eerste maal te verslaan. Maar hoe ongerijmd het ook klinkt, sommige Ajax-spelers liggen erop gebrand om van deze wedstrijd een prestigezaak te maken. Hoe de Avanti-spelers hierop reageren is ons onbekend maar wij geloven dat Dirk Verhofstadt en konsoorten zich biezonder weinig problemen maken. Inderdaad, ook zij zien niet goed in hoe Ajax er zal in slagen de echte Avanti-verdediging te verschalken. Beide klubs vertrek ken heel waarschijnlijk gehandicapt aan deze wedstrijd. Zowel Ajax als Avanti moeten rekening houden met een paar zieke of gekwetste titularissen en dit zal ontegen sprekelijk het eindresultaat beïnvloeden. Wij hopen dat de talrijk verwachte toeschouwers een sportief betwiste en aangename wedstrijd zullen bijwonen. Een goede leiding zou veel oplossen. EVA. tief E.V. Aalst werd. naar scheidsrechter Van Vossole ons vertelde, een heel aangename wedstrijd. De Eendracht meisjes gaven blijk van een opvallende vooruitgang maar tegen het- ster kere Aalst Sportief hadden zij uiteraard geen kans. De ex-Dolle Mina's uit Dendermonde slaagden erin na een incidentrijke wed strijd Ganshoren te overwinnen. De laatste tien minuten van deze wedstrijd waren dan ook adem benemend. De wedstrijden - Eerste Nationale Avanti - Beyne 28-15. Toen keeper Ladhari even vóór de wedstrijd kwam opdagen na zijn Tunesisch verlof, slaakte men een zucht van verlichting in het Avanti huishouden. Voor Avanti, dat reeds de diensten moest mis sen van Keppens, De Nil. De Smedt en De Lathouwer, bete kende dit de laatste mogelijkheid om met een redelijke kans op succes de wedstrijd tegen Beyne aan te vatten. Met slechts de gebroeders Verhofstadt en kapi tein Moonen als titularis en de jongeren De Sitter, De Vlieger. Arbyn en De Proft was het ook nu nog de vraag of men Beyne kon verslaan, Avanti begon dan ook uiterst geconcentreerd aan de wedstrijd Het resultaat liet niet op zich wachten. Na amper 10' spel leidden de Lebbekenaars, vooral langs een grootse Dirk Verhofstadt (15 greeds met 6-1 Gedurende gans de eerste helft zou Avanti tegen dit tempo doorgaan Bij de rust had Avanti dan ook reeds een veilige 16-6 voorsprong. Tijdens de tweede helft bleven de Lebbekenaars de situatie gemakkelijk beheersen. In aanval zou Beyne zich wel qe- vaarlijker weten aan te stellen maar Méode, tot voor deze wed strijd topschutter in de Belgische kompetitie, blpef met drie doel punten sterk orrder de verwachtin gen Méode wordt nu waarschijn lijk wel definitief van de leiding verdrongen door Dirk Verhofstadt die dank zii zijn 15 doelpunten meteen leider wordt In deze tro fee van Les Sports. De jeugdige invallers losten zeker de verwach tingen in en voor De Sitter met drie doelpunten, blijkt een wissel op de Avanti toekomst. Doelpun ten Dirk Verhofstadt 15, Koen Verhofstadt 5, Moonen 3. De Sit ter 3, De Proft 2. T.S.V. EUPEN.- H.B.C. AJAX 16-10 HJB.C. Ajax, dat deze verre ver plaatsing aangevat had met een greintje hoop op succes, heeft slechts gedurende 40' deze hoop kunnen levendig houden. Tijdens de eerste helf waren wij getuige van een degelijke wedstrijd die weliswaar nogal hard betwist werd maar waar de spelers van beide kampen ondanks de zwakke leiding, zich toch wisten te be heersen. Gedurende 20' waren het zelfs de Lebbekenaars die de wedstrijd in handen hadden maar jammer genoeg was scoren voor Ajax eens te meer een on overkomelijk probleeem. Ajax leid de na 10' met 1-2 langs L. De Decker en Eddy Van Geel en aan het kwartier stond Ajax langs Oe Batselier steeds op voorsprong (2-3), De Lebbeekse verdediging met eens te meer een voortref felijke Mertens tussen de palen, bleef meester van de Eupense aanvallers maar kon toch niet vermijden dat na 25' spel Eupen leidde met 5-3. De Batselier mil derde tijdens de daaropvolgende minuut. Toen werd de rust geflo ten met in werkelijkheid nog twee minuten te spelen. Dit fantasietje werd opgelost met de ze twee minuten te spelen bij het begin van de tweede helft. Luc De Decker stelde toen gelijk en wanneer de eigenlijke tweede helft aanving, stonden de ploegen opnieuw gelijk (5-5). Eens te mee was echter gebleken dat Ajax er maar niet in slaagt een veldover- wicht uit te drukken in doelpun ten. De tweede helft werd dan gekenmerkt door een paar inci denten die het rechstreeks ge volg kunnen genoemd worden van het lakse optreden en de onkunde van het Vervierse scheidsrech- tersduo. Ajax klampte nog aan tot 10' voor het einde (11-8) doch eens te meer werden de Lebbe kenaars verraden door hun zenu wen- Gedurende de laatste vier wedstrijdminuten zou Eupen nog een te ruime overwinning bijeen werpen. Doelpunten De Batse lier 2. Van Cauwenbergh 2, Luc De Decker 4. De Sitter 1. Van Geel 1. Olse Merksem - E.V. Aalst 25-17. E.V. Aalst had. na de hoopgeven de prestaties tijdens de twee laatst gespeelde wedstrijden, er min of meer op gerekend te Merksem minstens één puntje weg te kapen. En gedurende helft heeft Eendracht de indruk kunnen wekken, nieuwe puntenwinst mogelijk W Rimbaut, specialist opdrachten, slaagde er gedui die periode in, Merksem-scl Terjung praktisch uit de wedsl te houden. Het begon nochl niet zo schitterend voor de Et drachters. Merksem liep uit 4-1 na een tiental minuten maar Jef Van Oen Eeynde, blijkbaar toch zo moeilijk kan mist worden door Eendi bracht samen met een weer et raakschi etende Wellekens, dracht bij het kwartier terug 5-4. Even kwam Eendracht op voorsprong maar nog voor rust wist Merksem de wedsl terug in handen te nemen Bij rust leidden de Merksemmei eerder gelukkig met 11-8. dracht bleef echkter in zijn sen geloven en gedurende eerste 10' van de tweede kregen de toeschouwers een zt spannend vertoon te zien. Me sem scoorde het eerst, rro Eendracht begaf niet. Na 40' 3ff*V was alles nog mogelijk Merkse'®"0 leidde wel met 12-10 maar liet de ineenstorting van de stenaars voorzien. De vol 10' zouden echter fataal woi voor de Eendrachters, Ke« D'Herde, tot dan toe zeer of tend, bleek blijkbaar over zijn nuwen heen en zonder veel mo^ert te wist Merksem definitief i0en Aalsterse lot te bezeglen. vervanging van D'Herde doorWnta Van Goethem bracht wel e<£st nieuwe hoop in de Aalsterse r,g gen maar in feite was het P;em( reeds lang beslecht. Wat to^,. nog volgde was echt de moe^ Qr niet meer waard. Beide verzoenden zich met de en tijdens de laatste 3' kon Merksem nog vrij gemakkej^ f( naar een afgetekende uitslag *e venen. Doelpunten J Van %rsta Eynde 5. Wellekens 4. Bayenset p| Rimbaut 1, M. Van Den Spie^^ 1. E- Van Goethem 1. P. Van tja arr Eynde 1, M Van Moerkerke. .2 |a chop. ans fc Reserven. "effeli Sf Olse Merksem - E.V. Aalst Ife De Eendracht reserven helf 9ni slechts gedurende een helft 0 hoofd kunnen bieden aan het schotvaardige Merksem Bij rust bleef Aalst, met een ,7 stand maar tijdens het twetou wedstrijdgedeelte zou Merkrj me' nog naar een vlotte zege stew nen. Van Boxtael, De Doncker^ Moens waren de bijzonderste^ sterse scoorders terwijl het It persduo Moens-iMinck beslist i( in zijn beste dag was. elevt j>t or Izoei

De Voorpost | 1974 | | pagina 24