Zenuwenoorlog Zege Waardeverhouding geëerbiedigd tot laatste mogelijk punt Sunshine Lierse prikkel gevaar vaor leper BASKET le NATIONALE Cabrita Zele en Eksaarde winnen eerste jeugdtornooi Oscar Van den Hof VOLLEY V.K. Gilvoc - Adec Sport Baasrode 3-2 (57-62) 4e nationale V. DE DONDER DRIE WANNEER? V.K. Aalst- Racing White Woluwe 3-1 Even uw aandacht V.C. AVANTI LEBBEKE - T VESTJE HERENTALS A.V. LEBBEKE- V.C. MACHELEN op 26 januari te 19 uur Weer liefhebbersvolle); te Baasrode 1 26 Sunshine Aalst ontvangt zaterdagavond in de zaal aan de Burcht straat de ploeg van Beaulieu leper, die te Aalst alles te verlie zen heeft. De Aalstenaars zullen evenwel dubbel gevaarlijk zijn in de eerste plaats omdat ze op eigen terrein altijd een ge vreesd tegenstander zijn en ook omdat ze door de Lierse prik kel zullen gedreven worden. Aalst heeft volgens het oordeel van het bestuur op Bus Lier immers de wedstrijd verloren door verscheidene oorzaken en niet zozeer door eigen schuld. We zullen niet alle zonden op het passief van de scheidsrech ters afwentelen, maar er was toch duideijk een «plaatselijk» -georiënteerde arbitrage. Om een voorbeeld te noemen Wil ly Steven iers kreeg een aantal loopfouten en aanvallende over tredingen op zijn boekje, ter wijl er aan de kant van Bus Lier geen looopfouten werden genoteerd. Het is echter niet onze bedoeling alleen daaraan onze nederlaag toe te schrij ven. Het feit dat we Celle Van de Keer wegens 5 fouten heb ben moeten terugroepen, werk te eveneens onze nederlaag in de hand, vooral daar de Celle zeer sterk speelde in de zone verdediging Bovendien werd Willy Steveniers het slachtoffer van de vochtige vloer, waarvoor de wedstrijd zelfs moest on derbroken worden Willy werd daardoor uiteraard gehinderd bij zijn drives en op het einde van de ontmoeting miste hij de preciesheid bij zijn doelpogin gen. Maar hij was toch weer eens de grote man bij ons hij scoorde 32 punten, met een gemiddelde van 70%. Op het einde was hij vanzelfsprekend vermoeid. Hij eiste door zijn activiteit telkens drie tegenstan ders in zijn omgeving op». Firmin Deneef is sinds 3 januari bij het leger te Tunrhout. Hij speelde niet op Lier en zal er vermoedelijk zaterdag tegen leper evenmin bij zijn. Na zijn opleidingstermijn wordt de Aalstenaar overgeplaatst naar Brussel, zodat er dan geen pro blemen zullen zijn voor zijn deeneming aan de kompetitie. Volgens de traditie speelt Sun shine thuis tegen leper altijd zeer sterk. We hopen dat dit ook zaterdag het geval zal zijn. G.V.L. Op initiatief van de supportersklub van Cabrita Zele werd op zaterdagen 22 en 29 december en 5 januari een jeugdbasketbal- tornooi ingericht, dat de naam kreeg van wijlen sekretaris en medestichter van de Cabritasupporters, de heer Oscar Van den Hof. Dit tornooi werd op ieder vlak een sukses, want gedurende drie zaterdagen vierde jeugdbasket hoogtij in Sporthal De Zeven. De inrichters hadden het zo geregeld dat niet alleen de overwinningen bekroond werden maar er waren eveneens trofees voorzien voor de meest verdienstelijke en sportiefste speler, zowel in de kategorie miniemen en kadetten. Uitslagen Miniemen Gabrita-Eksaarde 18-24 Cabrita-Kangoeroes Hamme 15-20 Eksaarde-Kangoeroes Hamme 28-17 Eindstand 1) Eksaarde 4 p., 2) Kangoeroes Hamme 2 p., 3) Cabrita O p. Trofee verdienstelijke speler: Luc Schatteman (Eksaarde) Trofee fairplayPaul Van Damme (Cabrita) Uitslagen Kadetten Cabrita l-Hemaco 63-42 Cabrita II-Kangoeroes Hamme 44-76 Hemaco-Kangoeroes Hamme 5551 Cabrita l-Cabrita II 99-33 Cabrita ll-Hemaco 35-82 Cabrita I-Kangoeroes Hamme 109-51 Eindstand 1) Cabrita I 6 p., 2) Hemaco 4 p., 3) Kangoe roes Hamme 2 p., 4) Cabrita II O p. Trofee verdienstelijkste kadet Ronny Persiau (Kangoeroes Hamme) Trofee Fairplay: Omer De Mol (Hemaco Dendermonde) BENO De eerste wedstrijd van de terugronde kreeg al onmiddellijk een smasher van belang op de affiche met de derby Gilvoc- Adec Baasrode. Dat de publieke belangstelling dan ook groot was, lag in de lijn van de verwachtingen. Bij Gilvoc waren De Bock en Aerts voldoende hersteld om aan te treden terwijl Derveaux en De Weert nog steeds het Adecziekenhuis uitmaakten. Vóór aanvang van de wedstrijd werd een minuut ingetogenheid bewaard ter nagedachtenis van de h. Marcel Van Synghel, vader van ex-Gilvoccer Livin, met daarna de uitspraak van sekretaris Jos Calis Was de heer Van Synghel nog onder ons geweest, hij zou deze wedstrijd zeker niet willen missen hebben J En toen begon het... enkele stu dieronden met Gilvoc eerst aan de leiding (3-0) doch een Adec- bots in twee keer (3-2 en 3-6). De bezoekers voerden hun ge woon snel spel op en daartegen was niet zo snel kruit gewassen (13-3). Vooral Roger De Braecke- leir en Ward Pieters toonden zich gevaarlijke heerschappen wat uit eindelijk resulteerde in (een af getekende 4-15. Ook de volgende set bleef de Baasroodse hegemo nie voortduren (2-8) doch een Gilvocopflakkering via Van Geirt zorgde voor een 7-12 stand. Van Cauwenbergh deelde toen enkele mooie passes uit waarvan de paarshemden dankbaar gebruik maakten (8-15). Vermelden we ook nog dat Gil- voccer Gerry Burm eerst een gele en even daarna een rode kaart voor de neus kreeg voor mis plaatste opmerkingen aan het adres van scheidsrechter Van Mie- ghem. De thuisploeg vatte de derde set entoesiast aan en rolde enkele malen gevat de bezoekende ver dediging. Paul Vercauteren, onop vallend doch heel efficient, was enkele malen bij de zaak (7-4) en daarbij viel op dat de bezoe kers niet meer hun samenhang van de vorige sets konden op brengen. In een bruisende at mosfeer bleef Gilvoc de leiding in handen houden om te eindigen met 15-10. Gelijkopgaande start in de vol gende set (4-4) liet nog open wa ter voor beide ploegen. Een lich te afscheiding van de thuisjongens bracht wel een lichte kentering te weeg doch een falende receptie van De Pauw was uiteindelijk van doorslaggevende aard voor de 15- 10 setstand van de vierde set. Na de rust brak de hel maar voorgoed los. Het publiek stond de meeste tijd meer op het speelveld dan ernaast vooral In de periode dat Gilvoc een 0-6 achterstand, langs een keiharde en juiste service van Van Cau wenbergh opgebouwd, herleidde tot 5-8 bij het terreinwisselen en 9-10. De ref stapte toen tweemaal van zijn „troon" om zich te ver gewissen van de gladde staat van het speelveld doch dit had eerder tot gevolg dat de gemoederen op- gehitster raakten en de sportivi teit volledig verdween. In een troebele, echte derbysfeer ging Gilvoc onvervaard naar een 14-10, wel nog herleid tot 14-12, en ver diende 1512 zege. V. DE DONDER, bestuurslid van Avanti Lebbeke en lid van het S.K. richte zich in een brief tot het Nationaal bestuur van de B.H.B. waarin hij vol gende punten ter overweging voorlegdeA. het oprichten van een comité dat zich ge last met het volgen van de arbiters. B. De officiëlen of de twee ploegafgevaardigden zouden een kwotatie kunnen geven, na de wedstrijd, aan de scheidsrechters. C. De le den van het M.S.K. zouden niet meer aktief ais scheids rechter mogen optreden. Naar ons gevoel, degelijke voorstel len die alleen maar de wille keur kunnen uitschakelen. Kaatsklub Gijzegem Sportief was aktief op de transfert- markt. Het sloeg inderdaad Hubert Missotten (Groenen- dalers), Roger Missotten (Lebbeke BAB) en Herman Schockaert (Lede) aan de haak. GDP Over de datum voor de uit gestelde wedstrijd Lovende- gem - Springbokken Zele is nog niets geweten. Waar schijnlijk zal zaterdag 26 of zondag 27 januari wel de meest geschikte datum zijn. Afwachten GDP Ook de terugronde wordt door VK Aalst met een overwinning geopend en dit natuurlijk tegen Racing White, de tegenstander die bij de aanvang van de kompetitie met 1-3 voor eigen publiek verloor. De eerste twee sets werd Aalst nooit verontrust doch gaf de Brusselaars steeds gelegenheid gelijke tred te houden om dat de plaatselijken uitpakten met een archislechte service... en dat is toch de basisWie even een idee wil over de Aalsterse zwakte in dit spelonderdeel kan gemakkelijk be vredigd de V.K.-ers slaagden erin niet minder dan zestien maal de opslag te mislukken. Gelukkig was er Paul Philips die in verdediging reuze was om samen met Bruyneel voor de meeste punten te zorgen. Aalst vatte de derde set noch tans goed aan. Het liep uit tot 52 doch dank zij de veel zijdigheid van kapitein Jean- Marie Wijns en de aanvallen van André Peeters kwamen de bezoekers terug (6-6). Nadien kwam er voorsprong op het bord (7-9) om tenslotte te ein digen op 11-15. René De Smet werd nog in gebracht om het tij te doen keren doch ondanks zijn pui ke inspanningen bleef RW. aan de winnende hand. Deze zege was een stimulans voor de Brabanders om in de vierde set hard van stapel te lopen (0-5). Coach Wilfried Van Mol ging toen over tot een ganse resem vervangin gen om het tempo van de tegenstander te breken. Dat bracht niet onmiddellijk voel baar resultaat op want de ver twijfelde Aalsterse supporters moesten zelf nog een 510 achterstand zien verschijnen vooraleer Aalst aan zijn re monte begon. Na de wedstrijd was zowat iedereen er volmondig over eens dat men van Van Mol een der beste coachingen had gezien.en dat is mede aan de basis van de hoopvolle stemming die er in Aalst heerst met betrekking tot de uitwedstrijd naar Ternat. Setstanden Aalst-RW Woluwe 3-1 (15-10, 15-11, 11-15 en 15 12) VK Aalst speelde met Guido De Pessemeir, Rony Lauwers Denis Van Landuyt, Jacques Rasschaert, Bruyneel, Paul en Mare Philips, René De Smet, Gilbert Van Schandevijl, Hugo De Waegeneer. GDP Ondanks de volledige aandacht van scheidsrechter Van Mieghem stond deze wel voor een moeilijke taak- Het is dan ook voor de zo veelste keer bewezen dat derge lijke wedstrijden een 2de scheids rechter behoeven. Vooral gezien de publieke belangstelling die de volleysport nu geniet, zorgt men er best voor alle moeilijkheden te vermijden. En dat men ons niet komt vertellen dat er te wei nig scheidsrechters zijn. VK Gilvoc Van Geirt Guy, Ver cauteren, Nobels, Aerts, De Bock Burm, Man Geit. VC Adec Sport Baasrode Van Cauwenbergh, De 8raecke!eir, De Pauw. Ward Pieters. Ronny Pie ters, Meersman, Goossens, Van Haezendonck. Eerste provinciaal Juvenes ZELE 3 SSJ HEMELVEERDEGEM 2 Spannende wedstrijd die in alle sets een gelijkopgaand verloop kende. De eerste set was geen uitzondering want beide ploegen namen om beurten de leiding doch konden een afscheiding van meer dan twee punten niet bewerkstel ligen. De bezoekers hadden ech ter wat geluk aan hun kant en konden piet 14-16 op voorsprong komen. Dat vonden ze voor zichzelf hoogst waarschijnlijk een goede reden om maar onmiddellijk door te gaan (4-9). Eddy Van Peteghem plaatste zich dan maar voor de kar en mede goed gesteund door Hubert De Rijcke moest Sport St. Jan zich gewonnen geven (1510). De heiligen wilden echter van geen afhouden weten en wierpen zich nu als de beste partij op. (5-11). Ondanks een reaktie van de Zeienaars. onder impuls van vooral Marcel Landuyt. werd het toch 1-2 (10-15). Zele veruitwen- digde in de vierde set zijn betere fysische konditie door resoluut in de aanval te trekken en zonder erg bedreigd te worden met 15-9 te zegevieren. De pauze had de bezoekers nog niet alle gelegenheid geboden om even te recupereren want de snelheid van de Juvenesjongens maakte onmiddellijk stukken (01- 2). Op 13-5 gooide Hemelveerde- gem al zijn nog beschikbare man schappen in de strijd doch het kwaad, of moeten we zeggen ,.'t goed" was al geschied (15-9). Verdiende zege van een Juvenes dat stilaan zijn plaats In eerste provinciale met ere inneemt. Kangoeroes AALST 1 BEVEREN 3 Wie had nu werkelijk gedacht dat de Aalstenaars er zouden In sla gen een setje af te snoepen van titelkandidaat Beveren Weinig mensen, zeker, maar toch zijn ze er in geslaagd na een goede re pliek in de eerste set, het was op een bepaald ogenblik 8-8, met 8-15 te verliezen. De bezoekers, typische home- ploeg. ging het „kleine" Kangoe roes even onderschatten en het was zo gebeurd (15-6). Dat wekte de levensgeesten van de bezoekers dermate op dat de thuizers er niet meer aan te pas kwamen. 4-15 en 1-15 waren de afsluitsetstanden. Hugo De Rop moest het onmoge lijke doen om op tijd in de kleed kamers aanwezig te zijn en speel de tenslotte nog een puike wed strijd. Zaterdag naar Rodenbach Ledeberg wacht de Kangoeroes uit Aalst een nieuwe zware opdracht. 3-2 misschien of wat beter... Tweede provinciale VC T- BERLARE 3 Springbokken ZELE 0 De Zeienaars zijn op het Ber- laarse dorp tegen een gasbek van jewelste aangelopen. Akkoord de afwezigheid van De Vetter kan nog steeds als een verontschul diging aanzien worden, doch de te verdienen puntjes worden maar met de glimlach vergooit. Berlare speelde daarbij een uitzonderlijke match vooral door het opbouwend werk van de jonge belofte William Janssens terwijl Jan Dierickx vol ledig zijn zelfvertrouwen heeft teruggevonden en zaterdag zeker niet te verbeteren was. Jerry Man de Walle legde de basis van een overwinning door de afwerking over te laten aan de mannen-ln- forme. Vergeten we ook niet het werk van Carlier en Van Hauwe te noemen. Bij de Springbokken was alleen Van Driessche outstanding doch hij alleen kon niet verhelpen dat de bezoekers met zware 15-4. 15-4 en 15-6 setstanden naar Zele terug konden. De algemene rangschikking In tweede B ziet er uit als volgt 1. Sifrano ST.-NIKLAAS12-23 p.; 2. Spectrum MOERBEKE 12-21 p. 3. Adec BAASRODE 12-21 p.4- Hades TEMSE 11-19 p.; 5. LO- VENDEGEM 10-18 p. 6. GILVOC 12-17 p.7. Kevers ST.-NHELAAS 12-17 p. 8 Bergougnan EVER- GEM 12-15 p. 9. BERLARE 12-15 p- 10. SV LOKEREN 12-15 p.; 11. Springbokken ZELE 11-15 p. 12. ST. LAUREINS 12-15 p. Derde provinciale Het derbytoptreffen tussen SPORT DENDERMONDE en V.K DENDER MONDE is niet dat geworden wat iedereen er van verwachtte. VK liep de eerste set gemakkelijk van zijn tegenstander weg (5-13) doch de remonte van de „thuis"- spelers was dodelijk (15-13). Sport was de volgende set door lopend de meerdere (14-4) doch moest ook hard op de tanden bji- ten om de bezoekende druk ge past af te leiden (1511). Span nende set beleefden we toen VK steeds licht de bovenhand hield (5-6) en even later van 12-13 naar setbal snelde. (12-14). Roland Van Beveren kreeg nog een rode en gele kaart en mooht gaan rus ten. De bezoekers wonnen nog met 14-16- De laatste set was Sport de meest aanvallende ploeg en zou met 1511 eindigen nadat het toch nog met 12-4 gaan lei den was. Toch vragen wij ons terecht af waarom voor zulke wedstrijden één scheidsrechter met de graad van provinciaal wordt aangeduid, wanneer de meest elementaire begrippen met de voeten worden getreden. Als enigste verontschul diging kan de h. Van der Brempt nog Inroepen dat het lang gele den is dat hij nog tot derde pro vinciale „afdaalde"... anders had hij toch moeten welen dat toets- fouten en „gekraakte" smashes ook In de laagste provinciale reeksen worden gefloten. We zullen dan maar niet spreken van de geel-rode kaart die Van Beveren voor de neus kreeg en dit na een drietal sets waarin de twaalf akteurs zich reeds heel voorbeeldig hadden gedragen. Een nieuwe „psychologische" richting? Ook de teller onderbrak nog het spel met een fluitsignaal., nieuwe reglementering LEDE speelde niet zo fameus te gen Rumbac Waasmunster doch won zonder veel problemen met afgetekende 15-2, 15-4 en 15-8. De twee punten zijn binnen en dat is wel het voornaamste. In de wedstrijd tegen Atom II Denderhoutem was Daeleman van KUKLOS Aalst weer puntenmaker met een harde service doch kon niet voorkomen dat de thuizers met 1512, 1512 en 15-12 het laken naar hun kant trokken. In de openingsset werd het 12-6 doch van de gelijke stand 12-12 konden de bezoekers niet profi teren om te winnen. 1-7 was de stand in de volgende spelbeurt toen de bezoekers even naar de tweede adem zochten en ondanks het verzet van Renders er niet in slaagden eerst aan te tikken. De derde set tenslotte ging de stand gelijk op tot 6-6. WICHELEN heeft zich de tweede set zeer goed verdedigd tegen titelkandidaat Elversele dat na "n gelijkopgaande set nipte 14-16 haalde. De andere sets waren 2-15 voor de eerste en 5-15 voor de derde. Denis Van Hauwermeiren was de beste tbuisspeler terwijl vriend en tegenstander heel wat waar dering opbracht voor de zeer strenge doch kundige leiding van de heer Vergauwen. Zaterdagnamiddag waren we zelf getuige van een spannend duel tussen VOLT WIEZE en Ninove TT De thuisploeg haalde de eerste set een vijfpuntenachterstand op om eerder nipt met 16-14 te win nen. Dat verteerden de bezoekers niet zo goed want van „praten" kwam „zagen" en twee gele kaar ten voor de bezoekers moesten eigenlijk redding brenken Dat bracht de nodige kalmte bij de gasten die nu meer aandacht aan het spel gingen wijden, een 11-10 achterstand ophaalden doch nog moeite hadden om de aanklampen de Wiezenaars diep te treffen Zaterdagnamiddag ontvangt Avanti Lebbeke leider in der de nationale Herentals, een ploeg die een zeer attraktief volley tentoon spreidt, wat alle liefhebbers zeker zal bekoren. De Lebbekenaars verloren op het terrein van 't Vestje eerder onkansrijk en zijn dan ook op weer wraak belust. Die gelegenheid krijgen ze dan ook ten volle. Aan hen om die ook te nemen. (Zaterdag 12 januari te 16 u., Sporthal, Scheldedreef te Grembergen). Het is zover... Avanti Lebbeke en VC Mechelen (eerste nationale) zijn reeds akkoord gekomen over een datum om hun 1/8 finale van de beker van België te betwisten. Het wordt dus ZATERDAG 26 JANUARI TE 20 UUR. Deze wedstrijd wordt betwist in de sporthal, Schelde dreef, Grembergen. Kaarten in voorverkoop kunnen ver kregen worden vanaf 12 januari tegen 30 fr. Dit weekend is kompetitieloos zowel op provinciaal als nationaal vlak zodat het voor onze streekploegen een welkome gelegenheid zal zijn om eens een ogede eerste nationaler aan het werk te zien. Op het Lebbeekse sekretariaat verklapte men ons dat de mogelijkheid om te Machelen te spelen eerst vyerd on- j j derzocht, kwestie van de financiële voordelen, doch dat men uiteindelijk liever in Grembergen speelde omdat onze streek qua hoogstaand volleyball reeds arm genoeg GDP. (14-16). Wieze had in de eerste sets zowat alles gegeven wat er te bieden was en ondervond dan ook de weerbots van de gelever de inspanningen. Met 4-15 en 615 ging Ninove nog naar een gemak kelijke zege. Wieze-Ninove 1-3. Vorige week donderdagavond was er heel wat publiek voor de wed strijd VK Dendermonde-VC Wi chelen, de inhaalwedstrijd van 16 december. Zoveel belangstelling dat de Dendermondse dirigenten na afloop van dit genanimeerd treffen nog gekscherend verklaar den. al hun thuiswedstrijden tij dens de week te zullen spelen... zo gek Feit is dat Wichelen, sterk aan gemoedigd, er in „vloog" en met nipte 13-15 cijfers de eerste set op zak stak. De Dendermonde- naars zonder Livin Van Synghel en De Geest, hergroepeerden zich toen pulk rond Raoul Janssens en Norbert Huau en liet de rood- blauwen niet meer aanklampen. Verdere uitslag 15-1, 15-5 en 154. Damesvolley GILVOC ontving Meteors Erwete- gem en heeft meer gedaan dan zich verdedigd. Na 8-15 in de eerste spelbeurt kwam Gilvoc op gelijke hoogte door met 15-11 de volgende set te winnen Daarna begonnen de zenuwen in beide kampen te werken wat wel rnis- sertjes tot gevolg had. De thuis- melsjes klampen zeer goed aan, kwamen weer op achterstand (15 15) doch lieten In de laatste set een 13-11 voorsprong ontglippen om met 13-15 te verliezen. Spij tig doch alleszins een waarschu wing voor de overige koplopers om maar goed op de tellen te letten tegen dit Gilvoc. BERLARE moest een rode lantaarn kwijtspelen en kon dit het best bij Lovend eg em, kandidaat-daler. Na een spannende 1510 ging Berlare onder impuls van Ria Leys en Erna De Schutter door naar 4«1'5 en 13-15. De hoogconjunc tuur bleef zelfs verder duren in de vierde set doch een 512 werd niet genoegzaam verdedigd om ook de eindoverwinning in de wacht te slepen (15-13). De laatste set was een zenuwachtige Zij-aan-zij die uiteindelijk gewon nen werd door de thuisspeelsters (15-13). In tweede provinciale twee nedei^ lagen... Juvenes Zele verloor a Voca Assenede met 3-0 en d p Adec Dames kwamen met handen terug van Jevo Sleiding«jp Baasroodse meisjes wérkelijk ui muntend. Tegen het sterke Jev; doch naar coach-trainer Ward ters ons liet weten waren kon er nochtans geen setje Jeugdvolley De Gilvocscholieren klopten woensdagavond hun kollega's Kuhlmann Zelzatè met 3-1. Juniorsdames van Gilvoc wai een klasse sterker dan de Sigi St.-Gilliswaas dames doch m< ten eerst de openiqgsset verli zen om daarvan overtuigd te raken (51). Uitslagen,g Jevo Sleidinge-Adec Baasrode (t% 3-0 Kangoeroes Aalst-Beveren 'T 3Berlare-S. Zele Waasmunster 3-0 Wieze-Nin< 1-3Atom II Denderhoutem-Kt{ los Aalst 3-0Gilvoc-Metec Erwetegem (D) 1-3) GilvocW Baasrode 3-2 Sport Dendermonl -VK Dendermonde 3-1 Juver Zele-SSJ Hemelveerdegem Lovendegem-Berlare (D) 52 Vo£ Assenede-Juvenes Zele (D) Wichelen-Elversele 0-3 Jets Roi selare-Av Lebbeke 3-1. pe he Wedstrijden en vooruitzichten jpe 'lei Zaterdag 12 januari HE te 15 u. de Kuklos Aalst-TT Ninove L'® Volt Wieze-L. Leeuwerik Sugro Destelbergen-Juvenes Berlare-Sifrano St.-Niklaas St. Laureins-Adec Baasrode Rumbac Waasmunster-Wichelen] te 15,30 u. Gilvoc-JW Wette ren (D) te 14 u. Rod. Ledeberg-Kangoeroes Aahpu ge Zondag 13 januari |ar te 9.30 u. Wetteren-Sport Dendermonde te 10.30 u. VK Dendermonde-Elversele K Berlare-Baripo Watervliet CD) Vtoca Assenede-Adec Baasrode ÜGe te 11 u. Wondelgem-Juvenes Zele (D) j j Woensdag 16 januari te 18 30 u. y Gilvoc-Constr. Temse (scholieni lijk Op maandagavond 14 januari 1974 te 19-30 uur start weer een llef- hebbersvolleytornooi te Baasrode. De derde in de reeks en weer met zes ploegen namelijk Simiba,, NCMV, Untouchables, KWB. Kas seistampers en Pletsers. Dit Jaar Is er echter een nieu wigheid. Volleyklub Adec Sport Baasrode heeft de organisatie van dit vier maandendurend tor- 'ble Irth. nu TUF nooit op zich genomen wat ze^g zijn voordelen zal meebrengen.^ Een ervan is o.a. het inlassen officiële scheidsrechters den voor belangrijke we< Net zoals vorige jaren zal het f'f spanning in dit tornooi zeker n«j ontbreken, Manaf 14 januari is fiUn weer WAR ömJ die JETS ROESELARE - AVANT LEBBEKEI 3-1 Na de hoopgevende zege op tweede nationaler Lepage mochü de Lebbeekse supporters het beste verhopen voor de moeil? wedstrijd op Jets Roeselare. De wedstrijd ging evenwichtig T start want na een vijftiental minuten was de stand 10-10 EnkJ- flaters in verdediging gaven aan de Westvlamingen de gelegF hei.d om tot 14-10 uit te lopen en uiteindelijk zelf de set9" zak te steken (15-11). Met vlotte kombinaties brachten beP ploegen mooi spe Idat trouwens geregeld met puntenwi werd beloond (6-6). Een herboren Avanti trok zich toen r°°r en liet de winst niet meer ontglippen (8-15). even Ondanks een 0-4 voorsprong in de derde set heeft LebbO6™' zichzelf zowat de zege ontnomen. Met een plotseling vertraPP in de opbouw kon het enigszins zwalpend Jets zich weerFpSc organiseren, kwam tot 5-6 en stootte door naar 15-7. De volgende beurt was wel de spannendste. Na een tie^1 minuten was het 7-0 doch de Lebbeekse remonte bleef 0eed uit (7-7). Toen viel de bezoekende machine even stil (13-7) Avanti herpakte zich wonderwel en ging via een 13-12 ir"rE 13-14. Een mislukte service van Horn bracht geen aarde aan?0"0 dijk en het volgende aanvalstrukje van de Roeselarenaars rf 01 wel raak. Een vergissing van het duo Huau-Van Praet gafK'P matchbal aan Jets die de gelegenheid niet liet verloren gf?or Ondanks de nederlaag is men bij Avanti niet ontgoocheld. fvfn spelpeil lag vrij hoog en dit is zeker hoopvol voor de toekof'9- GDP.,oplg

De Voorpost | 1974 | | pagina 26