AC Denderland mag ï?ans1 Ier terugblikken op 1973 Herman Parmentier komt vooraan Van Lyssebettens zorgt voor nieuwe zege Brigitte en Myriam doen er nog eentje bij Robert Veyt (A.C. Baasrode), eerste zege ATLETIEK 29 Zeels atletieknieuws chat i vooruitgang van de Dendermondse atletiekklub is een niet en* ontkennen feit. Vooreerst hebben wij de bloei van de ver- veropenbaarde in het tot stand komen van een te Grembergen. Een afdeling die van aanpakken van dit jaar organiseerde deze vereniging haar ite damesveldloop en op 9 december kregen we reeds de sde uitgave. Verder liet AC Grembergen zich opmerken r haar prima organisatie, niet alleen bij haar damescrossen r tevens bij de interscholenveldloop die er georganiseerd d. Oefencrossen en gezinskilometer stonden er verder op programma. Denderland was niet min- actief en naast de jaarlijk- cross, ging de grootste langstelling toch uit naar de irclub waaraan voor de e maal werd deelgeno- Hier werden de pronos- ;en van de meest verstokte ihanqers overhoopgehaald. de ziftingen gingen zij met i eerste plaats aan de haal. a zullen ons hier onthouden In namen te noemen, want Ie atleten die te Aalst voor ize stunt zorgden zouden we oeten vermelden en daarom rnoemen we liefst de ganse 1Mb met al haar atleten voor fee prestaties die ze spijtig I (ioeg in de finale niet kon- n herhalen. Een gehavende t rreeg kende er bovendien nog lenjjenslag door het uitvallen een paar atleten en met- mocht men opdoeken, ittemin een prima resultaat tot de finale gebracht te ben. Enkele atleten liepen in 1973 ook flink in de ter, zo hebben we Eric De I afedeleer die momenteel wel i nummer één is bij AC Den- rland. Op de nationale kam- wnschappen liep hij er zich de derde plaats in de puike jge gro e van 1.52.2. Bij de jongeren rt s het Albert Leys die nei toindel van zijn broer heeft overgenomen en nu Provin ciaal kampioen werd over de 200 meter. Linda Verbeke zorgde even eens voor een medaille bij de juniores waar zij provinciale kampioene werd over de dub bele hectometer. Linda zou verder ook op de 100 meter nog goede tijden laten afdruk ken. Bij de scholieren was het Yvette De Petter die ons haar sterke vorderingen demon streerde en dit seizoen haar rekord tot 12"8 verbeterde, dit bracht met zich dat ze uitge nodigd werd voor de provin ciale selectie. Bij de dames moeten we nog vermelden Da nielle Verhelst die met de schijf de 26 m. benaderde en tevens houder is van het club- re"kord. Ook van AC Grem bergen kwamen reeds goede prestaties binnen. Patriok Vel- deman zorgde op de provin ciale kampioenschappen voor een prima prestatie met de speer, hier wierp hij het tuig 39,56 m. wat hem een tweede plaats opleverde. In het hoog springen was het Christiaen Verbeke die bij de kadetten zich liet gelden en met 1 m. 60 tweede werd. CROSSIn deze specialiteit zijn het vooral de jongeren die voor de beste prestaties zorgden. Zij kwamen van Dirk Van Den Bosch Eric Vercam- men B. Vercammen en De Troch. Bij de kadetten blijft Marc Van Den Berghe nog steeds de beste vertegenwoor diger in zijn reeks en blinkt uit door zijn regelmaat. Ook De Troch blijft hier bij de toonaangevers. Bij de scholie ren zijn het Hans Van Damme C. Verbeke en Van Ransbeeck die we steeds terugvinden in de uitslagen en bij de juniores is het André Van Riet die bij afwezigheid van Heuninck, Moortgat en Wauters steeds op de bres is. Spijtig is het wel te noemen Jat Freddy Putteman bij de scholieren zo dikwijls afwezig blijft want hij heeft wel wat in zijn mars om het in de veldloopsport tot boven de middelmaat te .rei ken. Bij de seniores was bet aanvankelijk Eric De Saedeleer die de toon aan gaf maar op het laatst verdween wegens kwetsuren, ook Pierre De Troch verging het niet goed en was eveneens vele weken inaktief. Freddy Van Weyenberghe liet ■tijdens het zomerseizoen ook het beste verhopen maar hield het meer bij een paar uit schieters. Wanneer we in deze reeks verder gaan moeten we al overstappen naar de vefëra- nen die veelal bij de seniores aantreden. Zo hebben we bij de aanvang van het seizoen veel goeds gpzien van Frans Van Ransbeeck maar achteraf werd hij door een in forme verkerende Alfons Van Herre- weghe overstoken. Alfons heeft in deze categorie de jongste weken goede verrichtingen la ten optekenen Bjj de dames verdween Monique Van Cau- wenberghe, maar in de plaats kwam Maria Eeckhout die bij de seniores de kleuren verde digde. Linda Verbeke was in de eerste wedstrijden onzei beste vertegenwoordigster maar in de jongste wedstrijden werd zij door de. Gijzegemse Ingrid Godaert bijgebeend. Ook Mar- tine Van Herreweghe klampte moedig aan. Bij de jongsten was Klara Los steeds bij de uitblinkers, ook Hilde Verhelst viel op. Verder was er nog een jonge atlete uit Schoon- aarde Uytendaele die zich kwam melden als een belofte. Van De MoortelDelcarte Vel- deman ComelisVerbeke en Van Ransbeeck waren steeds paraat bij de kadetten. En we mogen dan zeker het bestuur van AC Denderland niet ver- geten en dit van haar onder afdeling AC Grembergen die een jaar van flinke prestaties op hun aktief mogen schrijven. Voorzitter Adolf Heuninck zelf nog aktief, iemand waarvoor we onze pet mogen afnemen heeft de Denderland boot in '73 veilig de haven binnenge loodst, aan zijn toewijding en werklust ontbrak het weer niet. Ook de andere mensen die de touwtjes in handen hebben mogen wel eens In de verf gezet. Trainer Delcart, secre taris Van Damme, Schatbe waarder Van Langenhove en ondervoorzitter Gillis tevens voorzitter van AC Grembergen zorgden voor een goed beleid. Ook de andere bestuursleden deden hun uiterste best om de club hoger op te helpen. Mogen zij in 1974 met dezelf de werklust blijven verder ijve ren tot groei en bloei van de atletleksport in Dendermonde. A.D.W. n f- m het atletiekfront uit het Aalsterse is er aardig wat en auws te rapen. Het overgangsweekend met het jaaroverzicht ts" trert dan ook deze week een dubbele lading. De crossen j*° n Ninove, Ophasselt en Zottegem en de damescross te °s (denaarde zagen de streekjongens en -meisjes aan de start j in het Putbosstadion werden de meest verdienstelijke jon- ■"""lns gelauwerd, wat deze naweek ook te Aalst zal gebeuren. Iihasselt was een ware omfdag voor de jongens van né De Nooze. In de spe- Ble kategorie der veteranen gen Van der Hoeven en oéekens mee aan de basis >n de ontwikkeling terwijl 0$ Latte op geringe afstand Jlgde. Uiteindelijk schudde ■ans al zijn tegenstanders af 21 ging met ruime voorsprong 20t>or de finish. Hetzelfde kan I8pegd worden van de andere I8|tersten, de kadettenverte- iSenwoordigers Goddaert en I7|eters die hun Erembodegem- 14» demonstratie nog eens Sjerdeden. Het grote verschil 7It hem hierin dat zij op de 6 et gevolgd werden (figuur fik en op papier in de uitslag fin!) door andere streekjon- 1 ns als Hinderdael, Robert 31 Palmenaer. Jan De Palme- BEti er, Smekens, Berens en Re-. )ry die allen in de eerste i^en eindigden. Bij de scholie- n was Èddy Peynsaert mee de beslissende fase maar gen Matthijs was ook hij Bt opgewassen terwijl hij De uw op de hielen eindigde. juniores wensten de ka- Jttendemonstratie nog eens 14 er te doen en zo kunnen we :h spreken van groepswerk irk van Van Impe (4) Van Eist (5), Van Hecke (6). Bnj|n Acker (8) en Muylaert Gilbert Maessctialck als ferde senior en Pierre De 1 m eyne als vijfde waren wel "k*1 n ietsje zwakker dan de ve- tre< tten Schoofs, Grillaert en gnon. Op het podium van allerjongsten eindigden Gil- Cortvriendt, Van der lickt, Hoebaeck en De Reg- e. En meteen zitten we in n ideale uitgangspositie or de Ninoofse inrichting iar Eendracht Aalst bij de erjongsten biezonder suk- irijk was met Van der Sti elen die zoveel crossen nt als hij er loopten n Herzele die voor zijn eede optreden reeds sukses nde Ook over gans de lijn de interklubs was Aalst op- illend met een tweede plaats de juniores, zowel als bij scholieren als de kadetten Bar de beker werd meegeno- en door de andere streek- "laten uit Vlierzele. Ook indi- dueel bleef wit-blauw daar de leiding want Willy oddaert was aan de stait skomen en hoe die knaap jn wedstrijden domineert >et ons vol belangstelling tzien naar de toekomst, naar Wakten met Waalties en end Westvlamingen. Tussen de twee Aalsterse jongerenover- winningen in haalde Cort- vriendt het laken naar zich toe. juist voor zijn vriend Noël. En al blijkt dat niet uit de zo relatieve papieren uit slag, het was juist bij de scholieren dat onze streek jongens de belangrijkste in vloed hadden op het wed strijdverloop. Eddy Peynsaert en Dirk Van den Berghe deden in het park van Ninove ruim hun deel in het steekspel om enige af scheiding te verkrijgen tussen genoemde twee. Matthijs en Sergeant. Dirk werd uiteinde lijk derde. Eddy voor zijn laat ste wedstrijd vóór zijn knie operatie van 4 januari kreeg een vier achter zijn naam. Dat Pierre Callebaut in volle ont plooiing Is schreven we reeds na Erembodegem. Te Ninove ging hij nog harder doorduwen dan in de Dendergemeente maar hij vond er internationaal befaamde Duitsers als Orth- mann (reeds 8'02" over 3.000 men Weyel (reeds 3,49" over 1.500 m) op zijn weg. Maar... het verschil tussen Pierre en Christian Focquet, die één van de beste Oostvla mingen is. was zo gering dat we reeds nu vol belangstelling kunen uitkijken naar de vol gende konfrontatie tussen die twee. Wie na Ninove dacht dat er alleen Puttemans en Polleunis voor strijd zorgden keek niet alleen tekort, hij keek ook noq naast de kwes tie Waar Puttemans en Pol leunis hun Dlaats hadden na 400 m werd de echte spekta- kelwedstriid nelonen voor de... negende plaats. Na één ronde liepen daar de twee klubqeno- ten Herman Parmentier en Jef Pollet terwijl even voor hen uit Eric Giiselinck zijn finale zevende plaats had inqeno- men. Herman en Jef kreaen echter het qezelschaD van Go- rls en Schoofs en dat zijn nu eenmaal niet de eersten de besten. Herman Parmentier aaf daar reeds een eerste ui- tinq van zijn stijgende kon- ditie en eindigde eerste van genoemde vier. Jef Pollet was verdienstelijk twaalfde in de eniqe cross die dit jaar reeds zoveel groten aan de start kreeg 70TTEGEM Noch voor Aalst, noch voor Vlierzele was Zottegem een algemene verplaatsing zodat enkel individuelen erheen trokken. Bij de pupillen waren Marcel Gillis en Geert Van den Broecke suksesrijk met de eerste twee plaatsen in de tweede reeks, terwijl in de eerste reeks miniemen Van Nieuwenhove tweede werd. Het leek wel of onze iongens een abonnement hadden ver worven op die tweede plaats want in de tweede serie was het Eddy Noël en in de vierde Rik Roelandt die deze onder scheiding behaalden. In de derde dan werd Erwin De Regge derde. Bij de kadetten liep Vermeir naar een ere- In de Vierde Nationale Veldloop van Zottegem hebben de atleten van AC Zele voor nieuwe hartversterkende prestaties gezorgd. De jonge Heikantenaar Hans Van Lyssebettens drijft op een grote forme en was eens te meer de sterkste miniem in zijn reeks. In de eerste reeks pupillen werd Joris Stilten vijfde, klassering die Geert Geerinck in de tweede reeks ook liet optekenen. Bij de miniemen 1e reeks was het dan de AC Zele vedette Hans Van Lyssebettens die won, Marc D'hooghe en Jos Rermentier behaalden hier resp. de 14e en 23e plaats. In de tweede reeks waren Guido Roels en Frits Heirman 17e en 24e. In de derde reeks een nieuwe acsessiet voor de Zeienaars Luc De Kimpe werd hier tweede. Een overwinning komt er in de komende weken zeker voor Luc. Patrick De Maesschalck legde in deze .reeks beslag op de 11e plaats. In reeks vier waren Franky Saerens 19e en Robert Van Hollewinokel. De AC Zele kadetten hebben de goede kadans nog niet te pakken en moesten zich dan ook tevreden stellen met min dere uitslagen. 62e Raoul De Wilde. 71e Joban Van Eetvel- de, 73e Martin Claye, 94e Gil bert Pletinck, 104e Luc Berck- moes, 117e Luc Clayé, 124e André Fierens. Bij de scholieren miste Pa triok Schockaert een mooie ereplaats daar hij wegens kuitbeenkwetsuur de strijd diende te staken. Rudy Van Kerckhove werd 82e. Eerste jaars junior Luc Van Hecke iiep eens te meer een mooie wedstrijd op een nochtans zwaar parcours en zijn pres tatie was goed voor een 12e plaats. Bij de seniores werd het voor Eugeen De Kimpe een 24e plaats. Na zijn ge dwongen rustperiode wegens griep, zoekt Eugeen naar de goede konditie. Etienne Uyt- terschaut werd 30e en Emiel Van Hecke 40e. De AC Zele dames waren ak tief in de Daems Veldloop te Koningshooikt, ingericht door AC Lierse. In de miniemen reeks geboren in 1962 ,was Maddy De Loose 4e, Kathleen' Heirman 13e en Jeanine Burm 23e. Bij de miniemen van 1961 behaalde Marleen Christiaens de 10e plaats, Hildegarde D' Heer was 23e, Kathy Stilten 39e en Godelieve Roels 40e. Bij de kadetten behaalde AC Zele een mooie vierde plaats in de interclub, met volgende uitslagen 7e (Lieve Van Cau- teren), 15e (Anita Van Wiele), 25e (Magda Roels) en 27e (Ingrid Christiaens) en er wa ren amper 6 punten verschil met de tweede gerangschikte In de tweede reeks kadetten behaalde Christin Van Lysse bettens een verdienstelijke 4e plaats. Bij de scholieren liep Marleen Buysse 15e en Annie Buyst 45e. BENO -AC UITBERGEN plaats door vierde te worden terwijl Patrick Hinderdael er elfde werd. Bij de scholieren was onze streek praktisch niet verte genwoordigd terwijl bij de ju niores Etienne Van Impe in de aanval ging maar tegen een toptrio als De Groote^ Focquet-Gees was hij niet op gewassen. Luc Van Hecke werd hier twaalfde terwijl Da- ny Muylaert flink verbeterde en veertiende werd. Maes schalck, Pollet en Parmentier waren reeds in de eerste ron de der seniores in de voorste gelederen als tweede, vijfde en zesde. Terwijl Gilbert ron de na ronde meer klappen kreeg van de hamer der ver moeidheid kwam Herman er pas goed door met de stijgen- ded kilometers. Hij werd zeer mooi vierde, op enkele meters van marathonloper Van Ren- terghem. Jef Pollet werd acht ste. Mare Gijselinck tiende. DE DAMES De meeste meisjes zijn van de partij geweest, ofwel in Oudenaarde ofwel in Kessel- Lo. De tweestrijd tussen De Palmenaer en Van Nuffel werd in laatstgenoemde gemeente beslist in het voordeel van de Uitbergense zodat het nu eens Brigitte, dan weer Anne- Marle is die het pleit won. Over de prestaties van Myriam De Palmenaer en haar zus Gerda te Oudenaarde leest u elders meer. Nieuws van het zomerfront is er met de ver melding dat Myriam en Anne- Marie De Waele, Anne-Marie Van Nuffel (deze drie aktief) en Martine Clement (ge kwetst) van de partij waren op de nationale training. JMV. Wij komen eerst even terug op de uitslagen te Sint-Katelijne- Waver waar de voornaamste atleten aan de start waren. On middellijk nam de Belgische kampioene Marleen Mols de leiding en voerde een bijzonder hoog tempo. Op aanraden van hun trainer trachten Brigitte en Myriam zolang mogelijk mee te gaan. Aanvankelijk slaagden ze hierin en liepen lang in tweede en vierde positie. Greta Wuyts liep toen derde, Anne- Marie Van Nuffel vijfde en Erna Van Ghendt zesde. In de laatste ronde kregen onze meisjes last van krampen, waarschijnlijk veroorzaakt door de zeer hoge snelheid en het uiterst lastig parkoers. De meisjes dienden op sommige plaatsen van de omloop zeker alle dertig meter over een greppel met water te springen. Mooral Brigitte die toen nog tweede liep had het moeilijk en moest zelfs een eind te voet gaan toen werd ze voorbijgestoken door Wuyts. In de laatste rechte lijn werd Myriam voorbijgespurt door 'Vanuffel die just voor de meet ook nog over Brigitte sprong Brigitte was vierde Myriam vijfde en Erna zesde. Een tweede plaats nog voor Berlinde Poppe bij de miniemen en een tweede plaats ook voor Patrick Pieters bij de kadetten in Ophasselt. Zondag trok Brigitte De Palmenaer naar Kessel-Lo terwijl Myriam met de andere meisjes te Oudenaarde aan de start kwam dit om elkaar niet in de weg te lopen voor een mogelijke overwinning Brigitte kreeg weeF Anne Marie Van uffel als voornaamste konkurrente Anne Marie nam onmiddellijk de leiding en voerde waarschijnlijk denkend aan de wedstrijd van vo rige week een hoog tempo Bri gitte liet haar begaan en zorgde er enkel voor dat de kloof klein bleef. Na half koers verdapperde Brigitte kwam bij Vanuffel en ging er onmiddellijk over haar te genstandster moest lossen en Brigitte liep onbedreigd een prachtige overwinning tegemoet. In Oudenaarde had Myriam al vroeg een mooie voorsprong die _e stelselmatig opdreef haar eet ste plaats kwam geen enkele maal in gevaar zodat wij moeilijk van een strijd voor de zege kun nen spreken. Die strijd kregen wij wel voor de tweede plaats dit tussen onze Erna Van Ghendt en Verschuere van Roeselare. Erna liep andermaal een uitstekende wedstrijd deed al het werk. werd bij het uitgaan van de laatste bocht in een struik gedrumd, kwam nog terug en moest zeer nipt de tweede plaats prijsgeven Bij de soholieren kregen wij een Gerda De Palmenaer op haar best. Haar tegenstanders waren zeker niet te onderschatten. In de eerse plaats Rosine Walez winnares di jaar van de Femina prijs'. Een onderscheiding die toe gekend wordt aan de beste damesatlete van het jaar. Rosine nam zelden aan een veldloop deel dit wil evenwel niet zeggen dat ze het niet kan. Ook Liliane Bensch waar Gerda dit seizoen al tweemaal tegen verloor onder meer te Uitbergen voor eigen volk was van de partij. Samen met deze twee domineerde Gerda gans de wedstrijd. Met hun drieën zet te ze de eindspurt in zelden za gen wij zo'n spurt in een cross. Het was werkelijk met centime ters dat Walez het haalde door zioh als echte sprintster naar de maat te werpen. Gerda was twee de met de grote voldoening Li- liane Bensch achter zich te hou- - den Onze andere meisjes liepen wat verloren in de masale op komst van atleten. Bij de kadetten was Anne De Martelaer 22ste en Monique van Bockstael 26ste Bij de miniemen was Berlinde Poppe elfde en Anne Van der Straeten 15de en bij de pupillen Christa Rogiers 13de en Els de Martelaer 18de. Onze jongens kadetten en scholieren liepen te Ninove. Onze voornaamste pion Patrick Pieters ontbrak evenwel op het appel wegens ziekte. Robert De Palmenaer werd onze eerste man en eindigde op een verdienstelijke tiende plaats, zijn broer Jan was 13de. Chris Van Eeckhout was 22ste en Mare De Coster 28ste. Bij de scholieren was Alain De Vrieze 32ste en Dirk Man de Velde 33ste Ook onze Sportiva dames trokken naar Oudenaarde. Ze meenderf dat er een speciale cross voor zien was. dit bleek evenwel niet het geval te zijn ze liepen dan maar eens mee met de seniores. Dat ze allen op een rijtje de laatste plaatsen bezetten was normaal, ze waren zeer tevreden dat ze er in slaagden de 3 km 300 lange cross uit te lopen. Voor eerst enkele nagekomen uitslagen. Te Hingene werd het bij de miniemen een mooie 6de plaats voor Danny Van Assche. Voor broer Erik werd het een 7de plaats bij de kadetten. Te Sint-Katelijne-Waver werd het voor Gilbert Van Den Bossche een 59ste plaats bij de seniores. Frans Van Daele werd er 18de bij de veteranen. Op de laatste zondag van het jaar trad junior Roger De Vogel aan in een wedstrijd te Boechouthij werd 3de Ook namen enkele atleten deel aan de wedstrijd te Ninove. Voor Louis Van Spitael werd het een 34ste plaats, Gilbert Van Den Bossche werd er 64ste en Adolf Debbaut 99ste. In de wedstrijd te Leefdaal was de omloop gekenmerkt door vele kasseien en stenen zodat er verschillende tempo onderbrekingen waren. Bij de kadetten trok Robert Veyt zo als gewoonlijk van bij het be gin ten strijde. Meermaals was het al gebeurd dat Robert dan op het laatste van de wedstrijd een beetje tekort kwam, maar ditmaal nield hij schitterend stand en behaalde zijn eerste overwinning van het seizoen, na een resem ereplaatsen behaald te heb ben. Broer Rudy deed het bij de scholieren op een over tuigende manier. Hij kon lang het tempo van de win naar volgen doch op het ein de kwam hij een beetje te kort en legde toen beslag op de 4e plaats. Bij de seniors liet Piet Roels zijn kwaliteiten opmerken door op een prach tige 10e plaats beslag te leg gen Prijsuitreiking Zomertrofee Zaterdag had in het lokaal van AC Baasrode de prijsuit reiking plaats van de ACB- zomertrofee. In elke catego rie werden de atleten geschift volgens de Finse Tabel. We kregen de volgende laureaten: miniemen damesGodelieve Bauwens, kadetten dames Ingrid Bauwens scholieren dames Gonda Van Den Eyn- de. pupillen heren André Bauwens, miniemen Erik Van Assche, kadetten Robert Veyt scholieren Jean-Pierre De Bleser, juniors Roger De Vo gel en seniors Laurent Vran- ken-. Bij afwezigheid van de uitge nodigde gemeenteraadsleden, was het clubbestuur verplioht zelf dfi prijzen uit te reiken aan de laureaten. Ingrid Bau wens en Roger De Vogel kre gen daarbij nog een speciale prijs voor hun beste seizoen prestatie in Oost-Vlaandern over resp. 800 m kadetten en 3000 m juniors. De dames nemen zaterdag deel aan de wedstrijd te Welle en de heren aan de wedstrijd te Moorsel (zondag), vertrek in het lokaal om 12.45 uur. G.D.P.

De Voorpost | 1974 | | pagina 29